mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 06:25:20

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: lovci--kako morejo?
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11   Dol
Natisni
Avtor Tema: lovci--kako morejo?  (Prebrano 59804 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #105 : ponedeljek, 04.12.2006 : 15:49:06 »

Ne, nikamor ne bom šla gledat. Kaj mi nuca, če so OK v vaši vasi, pri nas pa ne? Prepričati me morajo domači, ki pa imajo še veliko za postoriti.

Namen mojega pisanja je bil, da povem, zakaj mnogi lovcev ne maramo in kakšne izkušnje imamo. Obisk pri zglednem lovskem društvu teh izkušenj ne bo spremenil pa tudi naših domačih lovcev ne.

Verjamem, da imate nekateri dobre izkušnje z njimi in vas nočem prepričevati, da so vsi lovci zanič. Zato tudi vi mene ne prepričujte, da so vsi OK, ker jih poznam kar nekaj pokvarjenih.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #106 : ponedeljek, 04.12.2006 : 20:53:29 »

Se pridružujem.
Logiran
Stella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 295


« Odgovor #107 : ponedeljek, 08.01.2007 : 18:40:27 »

http://www.cajtng.com/index.php?subaction=showfull&id=1152097274&archive=&start_from=&ucat=1&action=results&poll_ident=18

Preberite si tole izpoved...
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #108 : ponedeljek, 08.01.2007 : 22:03:44 »

Zanimiv članek.
Logiran
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #109 : sreda, 24.01.2007 : 15:59:50 »

Stella oprosti ampak niso vsi lovci enaki. Tale  članek ni vreden počenega groša. Res je, da me najbolj moti tisti odlomek , ko naj bi hodil lovec v šolo predavat otrokom. Pa veš da to ni slaba ideja da hodijo, ker v šolskih knjigah velikokrat pišejo traparije. Samo poglej si malo učbenike za 3,4 razred. kako opisujejo živali, samo za primer dam veverico. Je lepa, razigrana,  koristna gozdna živalca. Kar pa na žalost NI RES:  je gozdni škodljivec, ki je smrekove vršičke, s tem uničuje rast smreke in nazadnje ,krade mlade ptičke iz gnezd. ČE NISTE VEDELI: Vse take stvari bi otroci morali vedeti, pa še marsikaj. Kako pa naj jim drugače to lovec pove, kot da se spusti na otroški nivo in po njihovo razloži da razumejo. To pa da streljajo, pse je pa po zakonu določeno, ker v gozdu pes brez nadzora nima kaj iskati ŽAL  JE TAKO. So mlade srnice , zajčki.... pa se nihče ne vpraša in ne jezi ,ko pes raztrga mlado žival. Verjami, tudi tvoj bi jo če bi imel priliko. To je lovski nagon. 2 psa pa sta kardelo in gonita sigurno. Kaj pa bi se zgodilo da bi stekla lisica v gozdu  obgrizla psa ? Pes, ki je cepljen , ne bo zbolel za steklino, PRENAŠALEC je pa vseeno. Huh Ko bi pa vedeli koliko srnjadi raztrgajo in pokončajo ciganski psi .Huh? Ponavadi streljajo take .  Če pa vedo kdo je lastnik , pa ga sigurno prej obvestijo in opozorijo. Potem je pa samo vprašanje, koliko zares imajo opozorjeni lastniki radi svoje pse in koliko spoštujejo zakon. Pa ne zagovarjam lovcev. Samo, če bi lastniki psov spoštovali zakon , se take stvari ne bi dogajale. Če greš v gozd s psom , kar seveda ni prepovedano imej psa na fleksiju, ali pa  se od tebe lahko oddalji 20 m .
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #110 : sreda, 24.01.2007 : 16:25:18 »

Citat iz članka:
Svetujem jim, naj si najdejo kakšen bolj etičen hobi ali šport. Naj prodajo puške in si rajši kupijo kolo

Stella oprosti ampak niso vsi lovci enaki.

Res je! Tale iz članka je izjema, ki potrjuje pravilo, da so lovci morilci živali!

V ekosistemu ni škodljivcev! Škodljivce smo si izmisli ljudje, in škodljivci smo pravzaprav mi s svojimi posegi v naravo in rečmi, ki jih puščamo za sabo. V naravi ima vsaka živalska vrsta točno določen namen. Če bo zmanjkalo smrekovih vršičkov, bodo veverice začele izumirati. Pojavil se bo veveričji mutant, ki se bo prehranjeval z novo vrsto rastlinja in tako bo nastala nova vrsta. Veverice imajo svoje naravne sovražnike, ki poskrbijo, da jih ni preveč. Da pa je smrek premalo, smo krivi ljudje s svojim izsekavanjem, širjenjem.... btw alessa06 kasno smrekico ste imeli za novo leto doma??? Seveda se reč ne konča pri smrekah. Izumrle bodo tudi živali, ki se hranijo z vevericami, pa tiste, ki se s tistimi.....
Odkar se vrti tale naša zmatrana Zemljica se pojavljajo in izginjajo vrste. Temu se reče naravna selekcija, samo ljudje nimamo drugih naravnih sovražnikov razen sebe.

Ciganski psi ne bi preganjali divjadi, če ne bi bili lačni. Lakota jim namreč sproži lovski nagon.
Pa psi brez nadzora tudi po mestih nimajo kaj iskati, pa jih ne strejamo, a ne? Zato obstajajo kazni, ki pa so žal premalokrat izterjane.

Jaz sem res, čisto res vesela, ko sem pa tja slišim al pa celo preberem, da je lovec ustrelil lovca.... dejte se med sabo postrelit, če vam je to tko všeč.

Veš zakaj psi razmrcvarijo gozdne živali? Ker so izgubili "touch", ker ne znajo ubijati. Ostal pa jim je samoohranitveni nagon. Za razmrcvarjene gozdne prebivalce so krivi neodgovorneži, ki se svojih psov naveličajo in jih puščajo na obronkih gozdov. Divje živali (npr. volk) zna ujeti in ubiti žival in ne dela škode.

Mimogrede.... ljudje se radi vozimo v avtih - ceste pa so zgrajene skozi gozdove. Prevečkrat se zgodi, da srnjad konča pod kolesi. Včasih so posledice usodne, vedno pa ne. A mogoče poznaš vsaj 1 primer, da bi lovska družina prišla po ranjeno žival in poskrbela za prevoz do zavetišča za divje živali, kjer bi jo potem oskrbeli, pozdravili in vrnili v gozd???
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #111 : sreda, 24.01.2007 : 16:51:33 »

Smrek je prevec.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Tetameta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 181


« Odgovor #112 : sreda, 24.01.2007 : 17:52:35 »

Res je! Tale iz članka je izjema, ki potrjuje pravilo, da so lovci morilci živali!
Ti že veš... Angry

V ekosistemu ni škodljivcev! Škodljivce smo si izmisli ljudje, in škodljivci smo pravzaprav mi s svojimi posegi v naravo in rečmi, ki jih puščamo za sabo. V naravi ima vsaka živalska vrsta točno določen namen. Če bo zmanjkalo smrekovih vršičkov, bodo veverice začele izumirati. Pojavil se bo veveričji mutant, ki se bo prehranjeval z novo vrsto rastlinja in tako bo nastala nova vrsta. Veverice imajo svoje naravne sovražnike, ki poskrbijo, da jih ni preveč. Da pa je smrek premalo, smo krivi ljudje s svojim izsekavanjem, širjenjem.... btw alessa06 kasno smrekico ste imeli za novo leto doma??? Seveda se reč ne konča pri smrekah. Izumrle bodo tudi živali, ki se hranijo z vevericami, pa tiste, ki se s tistimi.....
Odkar se vrti tale naša zmatrana Zemljica se pojavljajo in izginjajo vrste. Temu se reče naravna selekcija, samo ljudje nimamo drugih naravnih sovražnikov razen sebe.
Škodljivce so si zmislili kmetje v preteklosti...in pobili vse zveri (volke, lisice, rise) in porušili naravno ravnovesje... Lovci pa morajo potem zveri spet naseljevati...

Jaz sem res, čisto res vesela, ko sem pa tja slišim al pa celo preberem, da je lovec ustrelil lovca.... dejte se med sabo postrelit, če vam je to tko všeč.
Jaz sem pa vesela, ko slišim, kako so psi razmrcvarili srno...ali pa kako so evtanazirali zdravega psa...ali pa kako nekdo muči psa...in še kaj podobnega bi se našlo... Mislim, ej... To je glih isto...in nič od tega ni v redu...

Kar se pa spuščenih psov v gozdu tiče, je pa bilo o tem že dosti napisanega... Najprej se v enem postu razburjate, ko ne smete svojih kužijev spuščati v gozdu (ker paš plašijo živali), zraven pa govorite kako je treba imeti pse vedno na vrvici, da ne plašijo drugih psov (ker so kaj več kot ostale živali, al kaj) in bogihbogih mimoidičih... Psov se v gozdu pač ne spušča...

Mimogrede.... ljudje se radi vozimo v avtih - ceste pa so zgrajene skozi gozdove. Prevečkrat se zgodi, da srnjad konča pod kolesi. Včasih so posledice usodne, vedno pa ne. A mogoče poznaš vsaj 1 primer, da bi lovska družina prišla po ranjeno žival in poskrbela za prevoz do zavetišča za divje živali, kjer bi jo potem oskrbeli, pozdravili in vrnili v gozd???
Kako pa veš, da je niso?
Poleg tega pa lovci postavljajo tudi zaščitne ograje ob cesti in tudi škropijo količke ob cesti z enim sprejem, ki oddaja nekaj, kar odganja živali, tako da zato ne gredo na cesto... Moj foter je zapravil že kar nekaj vikendov za to...
Logiran
PETIT
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 124


« Odgovor #113 : sreda, 24.01.2007 : 18:17:51 »

Mimogrede.... ljudje se radi vozimo v avtih - ceste pa so zgrajene skozi gozdove. Prevečkrat se zgodi, da srnjad konča pod kolesi. Včasih so posledice usodne, vedno pa ne. A mogoče poznaš vsaj 1 primer, da bi lovska družina prišla po ranjeno žival in poskrbela za prevoz do zavetišča za divje živali, kjer bi jo potem oskrbeli, pozdravili in vrnili v gozd???
Lovec polomljeni živali vzame življenje, ji s tem skrajša telesne in psihične muke (zavetišče je za odraslo prostoživečo žival psihično mučenje), potem pa jo lovska družina odšteje od plana odstrela. Lovci so prisotni pri večimi prijavljenih povozov.
Narave in njenih prebivalcev se ne rešuje na posameznih osebkih ampak na vzdrževanju njihovega okolja in skrbi za celotno populacijo.
Logiran
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #114 : sreda, 24.01.2007 : 18:34:42 »

Ah zdej pa res malo pretiravate . Sleepy smreko imam umetno že 6 let.  Shocked
 IN nikakor jih ni preveč ne, ti ki si to napisal ne veš kaj dihaš al kaj? Ne vem, če ste ljubitelji psov, bi naj bi bili nasplošno tudi ljubitelji ostalih živali , al ni to tako ?
 Res je da so eni lovci neetični in niso vredni da so lovci, samo tudi za divjad mora nekdo poskrbeti ne. Zakona pa si nisem zmislila jaz , tako pač je.

lovskega nagona pa ne sproži samo lakota. Me prav zanima ,če bi tvoj pes ne zaštartal za srno, če bi imel priložnost. Pa verjetni ni lačen ne.
 A so LOVCI tudi takrat morilci živali , ko je treba bolne živali pospravit ?
 A so bili morilci tudi takrat , ko je razsajala steklina, ko so morali dobesedno iztrebiti lisice? Aja ne takrat so bili reševalci naših psov, da se naši psi niso okužili s to boleznijo. Shocked Shocked Shocked

Pa dejte nehat s takimi izjavami :" naj se kar postrelijo med seboj"

TETAMETA prav imaš tudi moj oče je zapravil ogromno vikendov v  hosti na enak način.
Kakšne pasme pa je tvoj kužek? Kiss Kiss
Logiran
Tetameta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 181


« Odgovor #115 : sreda, 24.01.2007 : 18:56:56 »

lovskega nagona pa ne sproži samo lakota. Me prav zanima ,če bi tvoj pes ne zaštartal za srno, če bi imel priložnost. Pa verjetni ni lačen ne.
 A so LOVCI tudi takrat morilci živali , ko je treba bolne živali pospravit ?
 A so bili morilci tudi takrat , ko je razsajala steklina, ko so morali dobesedno iztrebiti lisice? Aja ne takrat so bili reševalci naših psov, da se naši psi niso okužili s to boleznijo. Shocked Shocked Shocked
Se strinjam... Grin Če bi razsajala steklina, bi gotovo večina folka s tega foruma začelo vpit, kje so lovci in zakaj ne poskrbijo bolje za živali...
TETAMETA prav imaš tudi moj oče je zapravil ogromno vikendov v  hosti na enak način.
Kakšne pasme pa je tvoj kužek? Kiss Kiss
Ja itak... Tako je to... Moj foter dejansko zapravi več časa v gozdu, ko dela ograje, goji fazane, postavlja krmišča in podobno (nekaj kar si vsak želi početi cel vikend, ne? Huh), kot pa dejansko hodi na lov... Se že sploh ne spomnim, kdaj je nazadnje kaj ustrelil...  Undecided

Aja, moj pes je pa avstrijski gonič (brandl brak)... Lovski pes... Grin
Logiran
Stella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 295


« Odgovor #116 : sreda, 24.01.2007 : 19:30:13 »

alessa oprosti ampak nisem govorila o nobenih enakostih ali neenakostih med lovci! Pripopala sem le link, ki si ga prebereš ali pa ne in si o članku ustvariš svoje mnenje. Kot ga imam jaz. In imam tudi mnenje o lovcih o katerem pa ne bom več debatirala. In ga tudi ne bom spremenila, dokler me dejanja lovcev ne prepričajo, da se motim. Ne bojo me prepričale tvoje izkušnje alessa, niti tvoje ne Tetameta ampak si lahko premislim šele, ko bom sama imela nekaj (in ne samo eno na vsake kvatre) dobrih izkušenj z lovci (in ne samo z mojim ali tvojim očetom Tetameta ampak z večinsko lovsko populacijo)!

alessa tvoja neumestna z vevericami in otroci je naravnost smešna, zato je ne bom komentirala! Aja, pa še to alessa-ali veš kako dolgo se bo razkrajala tvoja umetna smrečica po tem ko jo boš zavrgla?

Pa da smo si na jasnem: nikoli nisem trdila, da lovci ne naredijo nič pametnega in koristnega v naše dobro in v dobro narave. Trdim pa, da jih večina ni lovcev zaradi ljubezni do narave in divjih živali... In zaradi tega najprej vidijo svojo lastno korist, šele potem so na vrsti živali!
Logiran
Tetameta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 181


« Odgovor #117 : sreda, 24.01.2007 : 19:44:53 »

Trdim pa, da jih večina ni lovcev zaradi ljubezni do narave in divjih živali... In zaradi tega najprej vidijo svojo lastno korist, šele potem so na vrsti živali!

Ti že veš... Shocked
Logiran
Stella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 295


« Odgovor #118 : sreda, 24.01.2007 : 19:49:00 »

Ja jaz vem tako, ti pač drugače. Razlika je pa tudi v tem, da jaz ne zavijam z očmi, če ima nekdo drugačno mnenje kot jaz Wink
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #119 : sreda, 24.01.2007 : 20:14:19 »

A so bili morilci tudi takrat , ko je razsajala steklina, ko so morali dobesedno iztrebiti lisice? Aja ne takrat so bili reševalci naših psov, da se naši psi niso okužili s to boleznijo. Shocked Shocked Shocked

Samo mimogrede, čeprav se ne mislim vtikovat v to vročo debato.
Pes lahko dobi steklino samo ob neposrednem stiku (ugrizu) z obolelo živaljo. Torej, če je pes na vrvici oziroma v kontroli lastnika, ne potrebujemo lovcev, da nam psa rešujejo, niti oni, še manj pa kdo drug.
Drugič, vabe in sredstva proti steklini nastavlja VURS in ne Lovske družine.
Tretjič: če želite kaj več izvedeti o tem, kakšen zrak diha Nanook (in koliko ima proti smrekam) in kakšen odnos do psov in mačk ima Sleepy, si preberite malo več kot to stran.

Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: lovci--kako morejo?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines