mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 13:52:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: lovci--kako morejo?
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11   Dol
Natisni
Avtor Tema: lovci--kako morejo?  (Prebrano 59808 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
horvat73
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 217


« Odgovor #120 : sreda, 24.01.2007 : 20:15:42 »

 Shocked tale je "shocked" ne pa "Roll Eyes"  Roll Eyes

 Wink
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #121 : sreda, 24.01.2007 : 20:21:51 »

In kakorkoli obrnem, jaz v lovcu (dobrem ali slabem) ne vidim nikakršnega reševalca mojega psa torej se ne strinjam s formulacijo "naših" psov.  Pred vsemi nevarnostmi oziroma če hočete, pred vsem, kar bi lahko moj pes naredil nevarnega v gozdu, sem odgovorna izključno in samo jaz.

Logiran
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #122 : sreda, 24.01.2007 : 21:34:41 »

http://www.zzv-mb.si/webslo/?pid=view_menu&submenu_id=58
Tukaj si poglej na kakšen način lahko pes ali človek  dobi steklino in ni to samo ugriz.
 BIlo je pa napisano v preteklem času , ko vab še niso nastavljali. Lep pozdrav! Kiss

 Za dejanja svojega psa pa itak vedno odgovarja vsak lastnik sam, to pa vsi vemo.
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #123 : sreda, 24.01.2007 : 21:39:46 »

tetameta od kdaj pa kmetje niso ljudje? Huh
Ko me že ravno citiraš, tole je bilo moje VPRAŠANJE: A mogoče poznaš vsaj 1 primer, da bi lovska družina prišla po ranjeno žival in poskrbela za prevoz do zavetišča za divje živali, kjer bi jo potem oskrbeli, pozdravili in vrnili v gozd???
Jaz takega primera ne poznam, zato sprašujem. Poznam pa tiste druge...  Undecided

In tvoje in moje veselja niti slučajno nista primerljiva. Zakaj psi razmrcvarijo srno sem že napisala, in se ne bom ponavljala. Zdravega psa se po zakopnu in pravilniku o zaščiti živali NE SME evtanazirat, pa tudi če te to veseli, človek se odloči, da bo evtanaziral žival.... razumeš razliko med tem, da se človek zavestno odloči, da bo naredil nekaj slabega in tem, da pes ravna nagonsko? Tudi mučenje je zavestna odločitev človeka, tudi streljanje živali je zavestna odločitev.

Lovec polomljeni živali vzame življenje, ji s tem skrajša telesne in psihične muke (zavetišče je za odraslo prostoživečo žival psihično mučenje), potem pa jo lovska družina odšteje od plana odstrela. Lovci so prisotni pri večimi prijavljenih povozov.
Narave in njenih prebivalcev se ne rešuje na posameznih osebkih ampak na vzdrževanju njihovega okolja in skrbi za celotno populacijo.

In če bi razsajala steklina bi počela isto kot počnem zdaj in nič drugega, vsekakor pa ne bi klicala lovcev na pomoč, ampak kašno drugo pristojno službo.
Seveda. Kako da ne? Vsako poškodovano je treba ustrelit. Če ti še kaj v golaž pade, toliko boljše.  Undecided
Za odvzem življenja preveč poškodovani živali in predvsem za oceno kaj preveč poškodovano sploh je so pristojni in izšolani veterinarji, ki življenje odvzamejo na neboleč način, če ocenijo, da je žival preveč poškodovana. Ja, vem, da so lovci žal prisotni pri večini prevozov. In zelo se trudijo srni vzet življenje še toliko bolj, če so "po pomoti" zraven pojavi kašen član kašnega društva proti mučenju živali.

Najbolj z gotovostjo pa lahko rečem, da se moj pes nikoli ne bo zapodil za srno! Predvsem za to ne, ker nikoli ne bo dobil te priložnosti!


Logiran
Tetameta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 181


« Odgovor #124 : sreda, 24.01.2007 : 23:55:50 »

tetameta od kdaj pa kmetje niso ljudje? Huh
Joj, kaj vse najdete... Shocked Hotela sem samo povedat, kdo je bil najbolj odgovoren za iztreblajnje zveri v preteklosti (in to zelo davni)...

Ko me že ravno citiraš, tole je bilo moje VPRAŠANJE: A mogoče poznaš vsaj 1 primer, da bi lovska družina prišla po ranjeno žival in poskrbela za prevoz do zavetišča za divje živali, kjer bi jo potem oskrbeli, pozdravili in vrnili v gozd???
Jaz takega primera ne poznam, zato sprašujem. Poznam pa tiste druge...  Undecided
Bom vprašala fotra, ko ga naslednjič vidim... Jaz se s tem pač ne ukvarjam... Vendar pa vedno, ko najdejo mrtvo/ranjeno žival pokličejo lovce (včasih tudi policijo)... Kaj pa misliš, da naredijo z mrtvo živaljo? Jo dajo v golaž? Shocked In kaj z ranjeno? Jo ustelijo? Ne in ne...

In tvoje in moje veselja niti slučajno nista primerljiva. Zakaj psi razmrcvarijo srno sem že napisala, in se ne bom ponavljala. Zdravega psa se po zakopnu in pravilniku o zaščiti živali NE SME evtanazirat, pa tudi če te to veseli, človek se odloči, da bo evtanaziral žival....
Veselje ni bilo mišljeno dobesedno... Če pa misliš, da me evtanaziranje psov veseli, potem pa...svašta... Angry pa še kej, kar ni primerno za sem... Angry Angry Angry Angry
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #125 : četrtek, 25.01.2007 : 00:02:14 »


 IN nikakor jih ni preveč ne, ti ki si to napisal ne veš kaj dihaš al kaj?

Jaz diham zrak (v katerem je kisik, ki ga tudi ponucam), ce pa ti mislis, da so smrekce tiste, ki edine na tem svetu proizvajajo o-dva, pa bohpomagej.

Glede smrekc pa vprasaj kaksnega osvescenega gozdarja ali pa biologa, ti bo (upam) razlozil, v katerem grmu tici zajec.

Sleepy, ce pes ravna nagonsko, je to torej opravicljivo?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
PETIT
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 124


« Odgovor #126 : četrtek, 25.01.2007 : 00:39:52 »

Seveda. Kako da ne? Vsako poškodovano je treba ustrelit. Če ti še kaj v golaž pade, toliko boljše.  Undecided
Za odvzem življenja preveč poškodovani živali in predvsem za oceno kaj preveč poškodovano sploh je so pristojni in izšolani veterinarji, ki življenje odvzamejo na neboleč način, če ocenijo, da je žival preveč poškodovana. Ja, vem, da so lovci žal prisotni pri večini prevozov. In zelo se trudijo srni vzet življenje še toliko bolj, če so "po pomoti" zraven pojavi kašen član kašnega društva proti mučenju živali.
Ne, ne! Za upravljanje z divjadjo so zadolženi lovci in ne veterinarji in če lovec povoženi živali vzame življenje je povsem isto, kot če jo med lovom upleni. Pomembno je, da se povožena žival odšteje od plana odstela.
Kar se tiče nebolečega. Polomljeni srni zapičiš nož v vrat tik za prvim vratnim vretencem in ji v trenutku prekineš življenje. Žival sicer silno brca vendar je to zaradi poškodbe živčevja kar povzroči burno reakcijo. Sorry za podrobnosti, a žal ne gre drugače.
Poleg tega zaradi povožene živali ni potrebno loviti drugih živali, zato bi bilo nesmiselno oz. kar smešno, da bi eno srno, ki je hudo poškodovana zdravili potem pa uplenili drugo zdravo.
Akt odvzema življenja živali je problem tistega, ki ga ne zmore videti ne pa tistega, ki ga opravi, še posebej če ga opravi z namenom prekiniti muke živali. Zato je neugodje ob takem trenutku njihov problem in ne problem lovca.
Logiran
Stella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 295


« Odgovor #127 : četrtek, 25.01.2007 : 09:47:57 »

Malo se raje pozanimajte pri lovskih družinah na kakšne vse mogoče načine goljufajo ta plan odstrela.
Aja, točno, tega vam nihče ne bo priznal. Ampak to še ne pomeni, da je vse tako rožnato, veste.
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #128 : četrtek, 25.01.2007 : 10:00:42 »

Sleepy, ce pes ravna nagonsko, je to torej opravicljivo?

Nikakor ne! Pravim samo, da je za to odgovoren človek, ki na kakršenkoli način zapusti psa, ki se je primoran sam in "neizšolan" spopasti z naravnimi zakoni. Ker ga mati ni naučila, nardi veliko škode. "Kazen" vedno pokasirajo psi, odgovorni pa ekstremno redko.

Pred kratkim sem šla preverit prijavo, da so trije "divji psi, ki zgledajo ko volkovi" vdrli v zajčnik. Rezultat je bil sicer 2 mrtva zajčka, ostali nepoškodovani in nedotaknjeni, tudi prestrašeni niso bli videt, od tistih dveh pa je ostala ena sama kepica dlake.
Hočem povedat, da imajo divje živali poleg nagona tudi tehniko, zapuščenim pa ostane samo nagon in delajo škodo, ker ne znajo prav zgrabiti in ubiti plena. Ampak zato so krivi tisti, ki so jih zapustili in naj se preganja njih.

Petit hvala za nazoren prikaz, ampak ni blo treba. Pokojni oče mojega pokojnega strica je bil lovec, bivši tast pa je še zmeraj. Od blizu poznam njihova načela in njihov "ljubeč" odnos do živali. V prvi vrsti do svojih psov.

Polomljeni srni zapièiš nož v vrat tik za prvim vratnim vretencem in ji v trenutku prekineš življenje. Žival sicer silno brca vendar je to zaradi poškodbe živèevja kar povzroèi burno reakcijo.
Torej na podlagi svojega laičnega poznavanja uporabe noža bi rekla, da gre v tem primeru za zakol živali.

O čem potem govori zakon, ki pravi  Undecided:
Pred zakolom se morajo toplokrvne živali na strokoven in predpisan način omamiti

Pa predno zabredem še globje v to debato, ki ne vpliva dobro na moj želodec - nikakor se ne morem strinjat s kvazi naravovarstvenim poslanstvom lovcev. Lari fari! Njihove trofeje in ponosno slikanje ob truplih ubitih živali zgovorno pričajo o tem. Za preverjanje ravnovesja, opazovanje narave in podajanje podatkov o porušenem ravnovesju, prevelikem ali premalem številu določenih primerkov so izšolani biologi, za gozdove so zadolženi gozdarji, pa ne vem kašen je njihov uradni naziv, ki so zaposleni pod okriljem ministrstva za okolje in ne lovskih družin. Na biološkem faksu gozdarji predlagajo smer, namenjeno njim. Za upravljanje z naravnimi viri in poseganje v ekosistem je treba znat še kaj več kot uporabljat puško in nož.
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #129 : četrtek, 25.01.2007 : 10:04:04 »

Aja, taisti humani lovci imajo prav poseben šport - lov na jerebice ali fazane s porezanimi krili. Mladim ptičem pristrižejo peruti, da ne morejo leteti. Potem jih na raznorazne načine (od plašenja, brcanja in podobnih reči) spravijo toliko v zrak, da jih lahko potem postrelijo in ponosno kažejo npr. 10 uplenjenih ptic. Zakaj to počno? Baje šolajo svoje pse......
Ljubitelji živali da je kaj!
Logiran
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #130 : četrtek, 25.01.2007 : 10:04:58 »

Nanook, pomoje tvoj zajec tiči v mestnem grmu. Vse smreke proizvajajo kisik, ker iglice so listi, če ne veš. Jaz pa nisem rekla ,da so smreke edine ki proizvajajo kisik. Rekla sem , da jih ni preveč. Bilo bi pa bolje, če bi mogoče še enkrat prebrala kaj sem napisala ,ker očitno ne znaš razbrati iz besedila, da je bil to samo šolski primer in nikakor ne primer za tukajšno razpravo,kaj so in kaj niso smreke ali katero koli drugo drevo. Namen je bil tema o lovcih , ki hodijo v šole in vrtce predavat, kar se meni zdi popolnoma ok. Ti jih očitno ne prebavljaš , kar pa je seveda popolnoma tvoj problem.  Undecided
Logiran
Tetameta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 181


« Odgovor #131 : četrtek, 25.01.2007 : 10:15:40 »

Ti jih očitno ne prebavljaš , kar pa je seveda popolnoma tvoj problem. Undecided
To je zato, ker si ljudje nekaj zapičijo v glavo in sodijo vse lovce po nekaj idiotih (ki se pač vedno najdejo- še sploh v naši krasni Sloveniji)... En (ali par lovcev) je kreten in to za njih pomeni, da so tudi vsi ostali... Shocked Res se najdejo idioti, ki postrelijo kar leze in gre...ampak je pa tudi dosti takih, ki dejansko skrbijo za živali in naravo (sem jih pač dosti spoznala, glede na to da so to fotrovi kolegi)... Ampak tega pač tukaj ne morem nikomur dopovedati, ker so vsi tako pametni in vse vedo... Shocked
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #132 : četrtek, 25.01.2007 : 10:25:56 »

Ja tetameta, al pa imamo drugačne izkušnje, a ne? Al res misliš, da imaš argumente samo ti, mi drugi pa kar v tri krasne nekaj govorimo?   Undecided
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #133 : četrtek, 25.01.2007 : 11:09:58 »

http://www.zzv-mb.si/webslo/?pid=view_menu&submenu_id=58
Tukaj si poglej na kakšen način lahko pes ali človek  dobi steklino in ni to samo ugriz.

OK. Ampak vseeno gre v čisto vseh primerih za prenos preko ran, prask, rana - slina, razen takrat, ko so po sredi okoliščine kot laboratorisjki delavci ali netopirjeve votline.
In kje v tej verigi tu je rešitelj lovec, razen  v primeru, da ubije steklo žival?
Logiran
Tetameta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 181


« Odgovor #134 : četrtek, 25.01.2007 : 11:16:09 »

Ja tetameta, al pa imamo drugačne izkušnje, a ne? Al res misliš, da imaš argumente samo ti, mi drugi pa kar v tri krasne nekaj govorimo?   Undecided
Vi že veste...jaz pa tut...pa imamo živahno debato... Grin
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: lovci--kako morejo?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines