mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 11:55:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: lovci--kako morejo?
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 11   Dol
Natisni
Avtor Tema: lovci--kako morejo?  (Prebrano 59636 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #15 : ponedeljek, 30.01.2006 : 10:12:52 »

Me prav zanima če lovci prijavijo trupla ustreljenih psov!

Pa še nekaj; kdo ve koliko nese pištola za uspavanje?
Logiran
PetraS
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 88


« Odgovor #16 : ponedeljek, 30.01.2006 : 10:55:51 »

Prvo...imejte svoje pse pod kontrolo in ne zagovarjam lastnikov, ki pustijo svojim psem samostojne sprehode v naravo...
Lovec po zakonu ne sme ustreliti psa niti mačka...zato to dejanje komot prijavite policiji....če imate kosmato vest, ker niste več tako prepričani, da piki ni gonil divjadi...pa je mogoče bolje če pustite zadeve pri miru...kazni so od 100-300 jurjev.
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #17 : ponedeljek, 30.01.2006 : 22:28:13 »

V vsakem primeru je krivda tudi na lastniku. Spustiti psa za dve uri v divjino!!!  Shocked Ta je pa močna!! Kaj pa če se nekdo nič hudega sluteč sprehaja z gonečo psičko po gozdni stezi? Kako za vraga se pa človek otrese dveh pasjih snubcev?? Še enega se težko, kaj šele dveh......


lp
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #18 : torek, 31.01.2006 : 08:09:02 »

Ne, lovec NIKAKOR ne sme ustreliti psa, ki se potepa v lovišču. Saj ni težko poklicati predsednika najbližje lovske družine in se natančno pozanimati, kako to gre!
Logiran
PETIT
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 124


« Odgovor #19 : torek, 31.01.2006 : 15:19:06 »

Me prav zanima če lovci prijavijo trupla ustreljenih psov!
In kaj še? Še prijavit se grejo k sodniku za prekrške! Grin

Pa še nekaj; kdo ve koliko nese pištola za uspavanje?
Kakšna je ta pištola?

V vsakem primeru je krivda tudi na lastniku.
V večini primerov, ko se odstreli moteče je krivda SAMO na lastniku!

Obstajajo primeri, ko so odstrelili psa v bližini vodnika (tak primer se je zgodil v začetku decembra na goriškem), krivdo pa v celoti nosi oz. jo bo nosil strelec, ki bi moral zapustiti lovske vrste zaradi blatenja ugleda lovske organizacije!

Lovci po zakonu v nobenem primeru ne smejo streljati potepuških mačk in psov (interpretacija ki govori o 50-ih metrih je iz stare zakonodaje) a bomo to počeli vse do takrat, ko se bodo po loviščih klatili psi, ki bodo neupravičeno in stalno preganjali divjad.
Kot odgovor tistim, ki palamudijo o tem, dabi morali obvestiti lastnike in podobno naj navedem naslednje: obvestilo ne zaleže sicer se pes ne bi potikal po lovišču niti pred obvestilom niti po njem.
Logiran
Manca
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 76


« Odgovor #20 : torek, 31.01.2006 : 19:22:09 »

Ja, ma kje to pise? Da lahko ustreli namrec. Vem, da sem ze gledala, pa tega nisem nasla, edino kazen je zazgrozena, ampak tega, da lahko ustreli, to pa ni pisalo.

Ne sprašuj me, ker se sama v to ne poglabljam, ker sem na srečo z vsemi lovci v našem okolišu v dobrih odnosih. Pravim samo to, kar mi je povedal oče. Huh Mimogrede, mislim, da tisti 50 metri niso iz stare zakonodaje, glede na to, da je moj oče lovec šele od lani.

Ne vem, kakšne lovce imate v vaših okoliših, ampak kolikor lahko preberem, so razmere strašne. Vidim, da imam še srečo, kajti, če bi bili takšni lovci v našem okolišu, bi mi sigurno postrelili že vse pse, kar sem jih imela, tako pa mi niso niti enega, še celo takrat ne, ko je moj nemec naskočil rodovniško lovsko psico, mu lastnik, ki je lovec, ni skrivil niti dlake. Roll Eyes
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #21 : četrtek, 02.02.2006 : 13:44:15 »

Glede na to, da dobivam s strani lovske družine skoraj vsak dan grožnje, da mi bodo ustrelili psico, ki NE ganja divjadi ampak je spuščena, sem opravila telefonski klic z Lovsko zvezo. Gospod kersnik mi je prijazno razložil, da lovec NE SME ustreliti psa, tudi če ganja divjad, uničuje itd.
Če dobim še eno opazko, ki bo vsebovala besedo puška, bom celotno lovsko družino prijavila policiji oz sodniku za prekrške.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #22 : četrtek, 02.02.2006 : 15:17:54 »

Še ena informcija;

sem prav presenečena nad prijaznostjo in komunikativnostjo predsednika družine Pšata, ki mi je razložil, da je divjad zdaj precej boga, ker nimajo hrane in da na veliko imigrira. Dal mi je veliko koristnih napotkov in se opravičil v imenu družine za tega gospoda, s katerim se bo pogovoril o načinu opozarjanja.

Sem dobila še en pogled v svet srnic, zajčkov in ostalih prebivalcev narave Smiley
Logiran
Manca
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 76


« Odgovor #23 : četrtek, 02.02.2006 : 16:16:24 »

U glavnem, pes sam za v gozd ni ! Če že imate toliko za povedati čez lovce, pa pomislite na vso ubito divjad, ki so jo pokončali psi, da sploh ne govorim o mladičih, ki se skotijo spomladi in ki pred psi ne bežijo, torej so zelo lahek plen. A to je pa opravičljivo Huh Cry Samo zato, ker se gre za divjo žival Huh Angry Tudi, če pes divjadi ne preganja, pa jo plaši. In če je tako težko vzeti povodec in odpeljati psa na sprehod, je pa vseeno bolje, da psa pri hiši sploh ni !
Logiran
larčy
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 53


« Odgovor #24 : četrtek, 02.02.2006 : 18:01:25 »

U glavnem, pes sam za v gozd ni ! Če že imate toliko za povedati čez lovce, pa pomislite na vso ubito divjad, ki so jo pokončali psi, da sploh ne govorim o mladičih, ki se skotijo spomladi in ki pred psi ne bežijo, torej so zelo lahek plen. A to je pa opravičljivo Huh Cry Samo zato, ker se gre za divjo žival Huh Angry Tudi, če pes divjadi ne preganja, pa jo plaši. In če je tako težko vzeti povodec in odpeljati psa na sprehod, je pa vseeno bolje, da psa pri hiši sploh ni !

ubistvua ja..se strinjam....
ampak lovci vseeno nimajo kaj ustreliti psa! naj imajo s sabo vedno tiste uspavalne ''pikado metke'' Cheesy  ....in z njimi potem uspavajo psa, pa potem ukrepajo kakor pač bojo...ne pa da ubijejo psa... Undecided
Logiran
Manca
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 76


« Odgovor #25 : četrtek, 02.02.2006 : 18:17:31 »

Kompromis je popolnoma jasen: Psi na povodec, pa bodo živeli. Čeprav je pa res, da nekateri lovci izkoriščajo svoj naziv, da se lahko izživljajo nad živalmi, takim bi pa lastnoročno zavila vrat Angry
Torej, v tem primeru se mi zdi, da ni nihče ne kriv ne nedolžen, kar se tiče ljudi in zelo nedolžen, kar se tiče živali Undecided
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #26 : četrtek, 02.02.2006 : 18:21:21 »

ubistvua ja..se strinjam....
ampak lovci vseeno nimajo kaj ustreliti psa! naj imajo s sabo vedno tiste uspavalne ''pikado metke'' Cheesy ....in z njimi potem uspavajo psa, pa potem ukrepajo kakor paè bojo...ne pa da ubijejo psa... Undecided

Hehehe, pa naj zaracunajo metek, potem ne vem, 20.000sit/uro (ustrelil psa; ga spakiral v avto; odpeljal nevemkam in kontaktiral lastnika) + se kazen (a ni tam par 100.000sit?) in koncna racunica naj bo okroglih 500.000sit. Me zanima, koliko ljudi bi priznalo, da je tisto spece dete res njihov pes... Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
PETIT
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 124


« Odgovor #27 : četrtek, 02.02.2006 : 19:33:08 »

ubistvua ja..se strinjam....
ampak lovci vseeno nimajo kaj ustreliti psa! naj imajo s sabo vedno tiste uspavalne ''pikado metke'' Cheesy ....in z njimi potem uspavajo psa, pa potem ukrepajo kakor pač bojo...ne pa da ubijejo psa... Undecided
Popravi si svoj profil in vnesi, da si otrok do 14 let!!!!
Logiran
larčy
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 53


« Odgovor #28 : četrtek, 02.02.2006 : 20:46:14 »

PETIT,  ali imaš kakšen problem glede moje starosti?
Jaz ga nikjer ne vidim, če ga pa ti kje vidiš je pa to tvoj problem...potem pa preprosto spreglej moje razmišljanje, pa boš srečen ti, in jaz Wink

pa lep pozdrav Wink
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #29 : četrtek, 02.02.2006 : 21:50:04 »

no ko smo že pri lovcih

http://www.vecer.si/vecer2006/default.asp?kaj=6&id=2006020204087550
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 11   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: lovci--kako morejo?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines