mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 19:35:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: lovci--kako morejo?
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 11   Dol
Natisni
Avtor Tema: lovci--kako morejo?  (Prebrano 59813 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
PETIT
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 124


« Odgovor #30 : četrtek, 02.02.2006 : 21:57:32 »

Kakšno vezo ima policist, ki je ubil psa z lovci?
Logiran
PETIT
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 124


« Odgovor #31 : četrtek, 02.02.2006 : 22:00:32 »

PETIT,  ali imaš kakšen problem glede moje starosti?
Jaz ga nikjer ne vidim, če ga pa ti kje vidiš je pa to tvoj problem...potem pa preprosto spreglej moje razmišljanje, pa boš srečen ti, in jaz Wink

pa lep pozdrav Wink
Ne, zlato moje, nimam!
Sedaj, ko vem, da si otrok, se bom temu primerno znal s teboj tudi pogovarjati in razumevati tvoje izjave!
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #32 : četrtek, 02.02.2006 : 22:03:55 »

ima zvezo. ravno tako so vmes potepuški psi in (bivše) srne. najbolj zanimivi so pa komentarji
Logiran
larčy
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 53


« Odgovor #33 : četrtek, 02.02.2006 : 23:27:15 »

Ne, zlato moje, nimam!
Sedaj, ko vem, da si otrok, se bom temu primerno znal s teboj tudi pogovarjati in razumevati tvoje izjave!

kakor želiš..meni je pač vseeno akj si posamezniki mislijo o meni... Wink Cheesy
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #34 : torek, 07.02.2006 : 17:00:02 »

Mislim, da se je včasih lahko ustrelilo zdaj pa se ne sme več.
No sej jst mam tut takega psa , ki žal ne mara sosedovih kokoši. Naše pusti pa čisto pri miru. Drugače ga tako ne spuščam ker smo ob gozdu in ker rad predolgo tava - husky.. Ampak na začetku preden smo ugotovili kaj vse zmore in mu je uspelo zbežati, je zadavu ene 2 sosedove kure. Enkrat pa naj bi jih pri drugih sosedih zadavil kar 10, čeprav ga nobeden ni videl. Samo krivdo sem prevzela nase, ker vem kakšen je in smo morali poravnati škodo kokoši. ŽAl se ljudje ne zavedajo da so psi odgovornost..

Tako da priporočam ljudem da naj psov raje ne spuščajo in jih naj vozijo na sprehode. Če to ne gre pa si naj raje nabavijo plišasto igračo-ta bo brez problemov stala pred hišo in služila kot okras.
Logiran
charli
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 64


« Odgovor #35 : sreda, 08.02.2006 : 12:30:50 »

mislim komentarji na pispevek v večeru so pa totalka eni glupi- ej preberte si, res je škoda, da eni takih kot so tam pisali hodijo po naši zemlji( ljudi mislim)
Logiran
Malko
novinec
*
Sporočil: 44


« Odgovor #36 : sreda, 08.02.2006 : 22:33:16 »

Ma samo naj se en lovec spravi na mojga psa.
Ne vem kaj mu naredim z njegovo puško.
Če streljajo pse, je po večini samo zato ker so lovci, ker ne vjamejo v gozdu nič, je lažje vstrelit kar psa na cesti in potem natrosijo cel kup argumentov.
Samo zato, da se strelja in nič drugega, da potešijo svojo potrebo po streljanju, kot sem napisal.
Tiste dva psa sta mu prišla pred petelina in ker ni videl srne, je pač ustrelil psa (potešitev lovskih nagonov, samo da ni mogel dat v pisker, najberž bi tudi to rad)
Če so lovci, naj v prvi vrsti skrbijo za divjad, priskrbijo hrano divjadi pozimi, naj imajo okvirno evidenco koliko je divjadi, analize koliko je katere divjadi čez ali pod zmožnostjo okolja, gozda. Če se gre za odstrel, naj najprej poskrbijo za odstrel bolnih živali, če dela divjad škodo naj poskrbijo.
Psov pa nimajo pravice streljati, nobenih !!! Nismo divji zahod.  Ko ni srn, bodo pa pse streljali ali kaj?
Vsak je dolžan poskrbet za svojega psa. Seveda ko greš na sprehod s psom pa ga odpneš, skače okoli tebe pa malo po grmovju... pa tudi če je 100m stran, ali če zagleda zajca... Noben lovec nima pravice ... !!!
Kdor pa samo spusti psa, naj se ga pa opomne, naj naredi ograjo, naj vodi psa na sprehod. Ne pa da ga lovec ... , a smo divji zahod, a so močnejši od zakonov...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #37 : sreda, 08.02.2006 : 22:35:34 »

Seveda smo divji zahod, saj vidis, da folk kar spusca pse, da se sami sprehajajo...
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Malko
novinec
*
Sporočil: 44


« Odgovor #38 : sreda, 08.02.2006 : 23:06:00 »

Ja ampak še vedno ni lovec sodik s puško v roki.
Naj psa omami s tisto puščico, naj jim kupijo take puške in take naboje, vsak pes mora biti čipiran, se najde lastnika pa se ga udari po žepu. Ne morejo pse streljati po lastni presoji. Je šolan za to, da oceni kateri pes je potepuški in nevaren, ima narejeno prevno fakulteto, pa tudi če bi bil lovec pravnik nima pravice "brez sodišča", brez da se najde lastnika prej.

Ko sem bil star 9 let, sem imel jazbečarja, mladega, imeli smo še enega starega mešanca, ki je bil tako star, da bi poginil. Odločili se se doma, da dajo starega psa vstrelit. Na vasi je bilo to takrat po domače. Menili so se z enim lovcem. Se je pa sosed prej zmenil z lovcem v bifeju, mu dal za 2 deci (to sem zvedel kasneje, pa doma še danes ne vedo), da bi vstrelil mladega jazbečarja, ker je šel sosedu na živce. Pride lovec, jaz sem bil na balkonu, jazbečar je bil privezan in bum v jazbečarja kar sredi dvorišča, brez da bi tudi pozvonil in vprašal kje imate psa. Jaz sem bil na balkonu in vse skupaj gledal. 3 dni sem samo jokal, imel sem 9 let.
Lovec potem ni hotel vstreliti še starega psa, ko je videl kaj je naredil.

Lovec ni sodnik! Pač jih ne maram.

Težje je sredi zime s traktorji v gozd vozit krmo v gozd za divjad, kot streljati.
Pač 90% jih pride v lovske da bodo streljali. Sej ne rečem, da vmes niso vredu ljudje.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #39 : sreda, 08.02.2006 : 23:09:11 »

Ja saj sem napisala, da me prav zanima, koliko ljudi bi priznalo, da je tisto (spece) bitje res njegov pes. Cheesy Cheesy Cheesy In placalo pol milijona, hihihi.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Malko
novinec
*
Sporočil: 44


« Odgovor #40 : sreda, 08.02.2006 : 23:26:55 »

Bi bilo 10x manj čisto zadosti.
Tudi 10.000 bi bilo zadosti.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #41 : sreda, 08.02.2006 : 23:39:49 »

O ne ne ne ne, zagrožena kazen je itak 100.000sit in več, se mi zdi. Kar naj plačajo, mwahahaha! (evil Nuki lefing). Grin Grin Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #42 : četrtek, 09.02.2006 : 11:17:56 »

300.000 sit
Logiran
Malko
novinec
*
Sporočil: 44


« Odgovor #43 : četrtek, 09.02.2006 : 21:58:47 »

A dajte dajte. A ni to malo veliko.
Če pa lovec kaj naredi psu, pa 1.000.000 kazni, pa še izključitev iz lovske zveze.
Če jih pa strelja iz veselja, pa isto zanjga  Cheesy
 Grin
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #44 : petek, 10.02.2006 : 01:01:49 »

Zakaj veliko? Saj imajo vendar vsi tako zelo radi pse, da bodo rade volje dali tistega pol milijoncka, kajne. Smiley Udri po denarnici, najboljse.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 11   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: lovci--kako morejo?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines