mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 06:02:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: lovci--kako morejo?
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11   Dol
Natisni
Avtor Tema: lovci--kako morejo?  (Prebrano 59821 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #60 : sobota, 11.02.2006 : 17:18:31 »

Vedno vozite po omejitvah (Nanook izvzeta Grin ) ? Ste prepričani? Samo v prejšnjem tednu je bilo na naši cesti povoženih 5 srn (policijski zapisnik), kljub leseni srnici, ki je postavljena za opozorilo.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #61 : sobota, 11.02.2006 : 17:39:30 »

Ne morem, je bil na mailu.

Andi, Wink Cheesy. Danes je en NM spet zivce izgubljal po Vecni. Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #62 : sobota, 11.02.2006 : 17:58:34 »

Verjamem, da je Grin Zloba, morala bi imeti na tablicah napis: Vikend voznik! Wink
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #63 : sobota, 11.02.2006 : 18:06:15 »

Saj nisem vikend voznik, vozim skoraj vsak dan. Wink Je pa res, da ne srecas vsak dan cloveka, ki bi uposteval prometne predpise. Razen ce mene srecas vsak dan. Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Tetameta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 181


« Odgovor #64 : sreda, 08.11.2006 : 11:59:56 »

danes sem izvedela zelo žalostno novico-in sicer da sta sosedova psa Capi in Oksi zaspala za večno Cry-ustrelila ju je človeška roka-lovec Angry.

Capi je bil zelo prijazen,igriv labradorec,ki se je zelo razumel z našim leončkom.Oksi pa je bil plašen vendar prijazen nemški ovčar,ki se je zelo rad igral z našim maltijem.Zdaj sta v večnem raju Cry.

Pred 14 dnevi ju je zjutraj lastnik malce spustil iz pesjaka z namenom,da se sama malo razgibata.Vedno pa sta po 2 urah prišla sama nazaj domov.Vendar tega jutra nista prišla nazaj.Psa sta kot vedno odšla v gozd-nikoli pa nebi ubila kakšne živali.Kljub temu,da so lovci verjetno videli,da sta oba plašna ter zelo prijazna do vseh živih bitji so ju ustrelili. Cry Cry Angry..Lastniki do danes niso vedeli,da psa ne bosta prišla nikoli več nazaj.

Šokirana sem in zelo zelo žalostna! Cry Cry Cry Cry.Upam,da bodo zdaj še njihovega enega nemškega ovčarja zapirali v pesjak.
Tako,da če živite blizu gozda PROSIM,da imate psa v pesjaku,da ne bo za brezveze umrl.

Capi in Oksi vidva pa uživajta v večnem raju in pazita na vse kužije v naši vasi.Vedno bom mislila na vaju,kako ste se z našim kužekim skupaj podili po travi in kakšne norčije ste zganjali.
10000  Kiss :-*za vaju!!

 Cry Cry Cry Cry Cry

Kako pa veš, da ne bi ubila živali? Vsi psi imajo lovski nagon...Ki lahko enkrat udari ven...Pri spuščenemu psu v gozdu pa še posebej...
Vsi ste prepričani, da lovci brez razloga streljajo vaše krasne kužke, ki nikomur nič nočejo... Itak... Vi že veste...
Nihče (niti lovci) ne sme spuščati psa v gozd... Psi plašijo in lovijo divjad (ker so pač zveri in plenilci)... Dvomom, da je lovec ustrelil psa nalašč (če ju je, potem je izmeček)...Verjetno je mislil, da sta potepuška psa, ki napadata divjad za preživetje...
Naj bo to šola za lastnika v bodoče, da ne bo več spuščal svojih psov, da nekontrolirano bluzijo po gozdu... Naj lepo vzame povodec in gre z nijma na sprehod, tako kot jaz (in še nekateri, ki jim ni vseeno za pse in divjad)... Razen, če je pre len za kaj takega ali pa je še en od tistih "ljubiteljev" psov, ki kupi psain ga zapre v pesjak/priveže na verigo in potem ga pa briga...in ker mora pes na sprehod, ga pa mal supsti iz pesjaka/verige... Take bi jaz aml pripela za verigo pa bi videl...
Logiran
BELA Tisa
rad pišem
****
Sporočil: 358


« Odgovor #65 : četrtek, 30.11.2006 : 09:34:43 »

Lovci so me ponovno razočarali. In sedaj me nihče več ne prepriča, da so to dobri ljudje in ljubitelji živali.
Na karatko: lovčeva psica odvezana, prijateljičina na povodcu, lovec svojo priveže in gre mimo prijateljice katera se res razburja nad vsiljiko, ki se nam je prikradla za hrbet, prijateljici spodrsne in poklekne, vendar še vedno drži psico  pod kontrolo. Sedaj lovec govori okoli (mojemu očetu) da če bo še enkrat tako, jo bo ustrelil. Kaj, idiot bo streljal v psa odaljenega meter do dva od človeka?!Sprehajali sva se na obrobju med gozdom, vendar še vedno po področju, ki spada pod pridobivalno področje (ne vem ali rudnika ali pa cementarne) v glavnem lahko rečemo industrijske površine. Za nameček je očeta še opozoril naj mi dopove, da tam ni varno hoditi, ker lovci streljajo tudi ponoči, da so tam vedno in da naju lahko kdo "sučajno"ustreli. Po njegovem imava tako ali tako še srečo, da so najini psi še živi,čemur se lahko zahvalimo njihovi dobri volji, saj lahko tam delajo vse kar hočejo, saj oni so LOVSKI ČUVAJI. Ma še vojska in policija ne smeta kar streljati, lovci so pa očitno bogovi. Oprosti Jana! Jeb.... mat...... kako so me razp.......... Aja , najini psi so vedno na povodcu, saj se zavedava, da imajo izrazit lovski nagon! Višje v gozdi kakšna dva -tri km stran imajo lepo postavljene table ob gozdnih poteh, da je tam gojišče in da je prepovedano zadrževanje psov in zato, da imajo živali mir, tja dejansko ne hodimo. Razumem, da gozdnih živali ni lepo motiti s svojo prisotnostjo, jih nadlegovati z odvezanimi psi in podobno. Vendar tu je v bljižini industriski obrat, ki obratuje noč in dan in je precej hrupen, tu je motokros steza in motoristi povzročajo neprimerno več hrupa kot pa ljudje s psmi.
Se opravičujem ker sem malo zmedena vendar še vedno piham od jeze.
Logiran
Tetameta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 181


« Odgovor #66 : četrtek, 30.11.2006 : 12:24:22 »

BELA Tisa, če je en lovec idiot, to ne pomeni, da so tudi ostali... Ne vem, zakaj vedno vse posplošujete... En se spravi na vas in sedaj so vsi taki... Kot če bi npr. rekla, da so vsi psi napadalni, ker je en mal usekan in je npr. pogrizel tvojega psa... Ne tega pa že ne bi rekla...to je nekaj povsem drugega...
Lovci dejansko res streljajo ponoči, ampak vsak, ki ni napol slep, ne bo šel strlajti na ljudi...Upam... Undecided
Lovski čuvaji so nekaj drugega kot lovci, vsaj tako se mi zdi...in res ne smejo strljati na kogarkoli hočejo... Kaj, če bi šli malo do predsednika lovske družine, iz katere je bil ta idiot in bi mu malo povedali, kaj vam je grozil... Upam, da bo dobil vsaj disciplinsko...  Angry  S takim obnašanjem dejansko meče slabo luč na vse ostale lovce, ki pa niso vsi taki; jaz jih poznam kar nekaj (ker je moj foter tudi član ene lovske družine- sam se ne spomnim, kdaj je nazadnje sploh kaj ustrelil; psa pa zagotovo še ni, človeka pa še manj)... Cool
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #67 : četrtek, 30.11.2006 : 13:14:37 »

 Kot če bi npr. rekla, da so vsi psi napadalni, ker je en mal usekan in je npr. pogrizel tvojega psa...

Malcek slaba primerjava,ker je v tem trenutku v tej drzavi res tako Wink Sicer pa ce ima toliko ljudi slabe izkusnje more bit nekaj na tem....je pa na grbah lovskih druzin, da si zrihtajo svoje stvari in bomo ljudje lepse gledali na lovce. Pa ne ciljam na lastnike, ki so jezni ker se "bogi kuzki" ne morejo sprehajat sami okoli...ciljam na druge probleme. Recimo iz mojih lastnih izkusenj streljanja proti hisi, proti psu na dvoriscu, pogrizene tace mojih zajcev v zajcniku, groznje na sprehodu po njivah blizu his, ne javno objavljenih jag, gobarjenja med metki,....itd.
Jaz lovcev nimam rada in vem zakaj. Upam da se bo moje mnjenje v bodocnosti spremenilo.
lp
Logiran
Khyim
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 525


« Odgovor #68 : četrtek, 30.11.2006 : 13:14:58 »

Sicer to ne spada v to temo, ampak samo za razjasnitev TT-ji nimajo izrazitega lovskega nagona oz. ga sploh nimajo.

Se pa strinjam s Tetometo, ne sme se vseh lovcev metati v isti koš, vem pa, kako je grozno, če ti grozijo ali celo ustrelijo psa. Meni se to sicer ni zgodilo, se je pa mojemu znancu.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #69 : četrtek, 30.11.2006 : 13:41:58 »

Jaz tudi poznam nekaj psiov, ki so jih lovci pobili. Bom napisala samo dva primera: lavinski pes na robu vasi in pes, ki so ga ustrelili pred hišo sredi vasi.

Sicer meni še nihče ni težil. Amap kar slišiš in osebno poznaš človeka ki se mu je to pripetilo pa vseeno daš nekaj na to.
Takih je lahko v družinah recimo "samo" 10%. Za moje pojme je to občutno preveč. Ljudje majo orožje, ki lahko ubija! In ne samo živali tudi ljudi! In če se dogajajo nesreče, ko se streljajo med kolegi! Shocked
Mi sprehajalci po javnih poteh, ki so nekatere speljane tudi po gozdu, nismo varni. Jaz si ob nedeljah ne upam v gozd!
Okrog vasi, kjer sem kar veliko dni v mesecu imajo že 200m ali celo manj od najbližje hiše, kante s koruzo, seveda za divje prašiče...
Ma kaj je to odgovorno!?

Da ne govorimo koliko upokojenih lovskih psov pristane v zavetišču! Za kar smo verjetno lahko še hvaležni. Jih vsaj ne počijo...

Poudarjam, to so ljudje z smrtonosnim orožjem. Če pa nimajo kaj za ustrelit, streljajo pa znake.
Dva primera, sicer je pa pri nas skoraj vsak znak po zakotnih cestah preluknjan:

http://blueberry.moj-album.com/album/5763427/?os=5763644
http://blueberry.moj-album.com/album/5763427/?os=5763641

To niso dejanja psihično stabilnih ljudi!!!  Angry
Logiran
BELA Tisa
rad pišem
****
Sporočil: 358


« Odgovor #70 : četrtek, 30.11.2006 : 14:27:30 »

Ja mogoče res malo pretiravam, ker me razganja od jeze, da  me ima lahko vsak  za norca, vendar to ni ni prvi lovec, ki se me je sposodil.
Se posipam s pepelom. Tri  leta nazaj, sem bila pravi pasji novinec in sem delala z Alfom res napake in sva kakšno uspičila, in sedaj ko sem spoznala svojo nevednost so psi v mojem varstvu že dve leti vedno na povodcih, razen v moji dnevi sobi in v ograjenm poligonu KD-ja.
In v tistih prvih letih sem tudi srečala lovca (psa sem imela privezanega) in sva se pogovarjala o vremenu, pa o živalih in o orožju, pač klepet. Čez en mesec mi je pes "ušel" in lovci so ga pri tem videli in me na to opozorili. Prav lepo ponižno sem sprejela kritiko in se opravičila, vendar so trdili, da je to že drugo opozorilo saj je bil "prijateljski klepet " prvo opozorilo in da tretjič ne bodo opozarjali., ampak naslednjič strejlali. Tretji me je nadiral na asfaltni cesti kar iz avta. Alf je bil lepo privezan, on pa je poskušal mojo toleranco s tipično lovsko propagando. Pa še in še.
Na obljubo, da če mi ustrelijo privezanega psa v moji neposredni bljižini, jih bom finačno oskubila, da bodo stradali do konca življenja, odgovarjajo, da bodo pa vsi okoliški lovci potegnili skupaj in moja beseda proti njihovi ne bo imela nobene moči.  Ne oni lahko naredijo kar hočejo, mi smo za njih navadne smeti.

Še lastnik ne sme v svojem gozdu omejiti gibanja, preprečiti nabiranja plodov in dračja, lovci pa lahko prepovejo gibanje kjerkoli im paše, le da teka kakšen zajc tam okoli.
Ja , Khyim se strinjam, da TT nimajo lovskega nagona, ga ima pa zato mešanec s haskijem toliko več in zato potegne zraven še rotvajlerko, pa tudi Tisa bi pogon vseza kot igro in oddrvela za njima.

Ne lovci niso dobri ljudje in definitivno ne marajo živali (se pa tako kot povsod najdejo tudi med njimi prijetne izjeme). Na bruhanje mi gre, kako po eni strani trdijo da delajo selekcijo z odstrelom bolnih in slabih živaliin  se v isti sapi pridušajo tudi kako lepo novo trofejo imajo na steni po zadnji jagi. Ne, ni mogoče, nikoli jih ne bom razumela in čeprav je utopično pričakovati kaj takega, bi bila na referendumu za prepoved lova kot ga poznamo danes, prva v vrsti.
 
Ja se strinjam z Balu: kužki se nimajo kaj sprehajati sami okoli in dodajam, tudi za pomoč divjim živalimje potrebno poskrbeti, pa za ravnovesje, a ne na ta način, z teroriziranjem ostalih živih bitji.
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #71 : četrtek, 30.11.2006 : 18:53:44 »

No, pa da ne bo vse negativno....odgovor ene primorske lovske druzine na moja vprasanja o sprehajanju psov po njihovem teritoriju.
Citat
Gibanje  z psom v naravnem okolju je natančno določeno:
Psa ni potrebno posebno označiti.
Psa ne smete spuščati v naravno okolje brez spremstva.
Prepovedano je imeti odvezenega psa ko razsaja steklina, ko pristojne institucije vakcenirajo lisice proti steklini  z živo vabo ( zelo nevarno tudi za človeka) in ko divjad polaga ali ima  mladiče.
V vsakem primeru je tudi odvisno od velikosti in rase štironosca in njegove agresivnosti. Običajno je teško obvladati psa, ko se pred njim pojavi divjad.
Zato Vam priporočamo, da psa držite na povodcu, ki je lahko tudi daljši.
Za spuščenega psa v lovišču je predvidena tudi denarna kazen, v primeru da goni divjad je po zakonu možen tudi odstrel psa, kar si mi lovci ne želimo in običajno ne počnemo.
Mogoce bi si zelela vec info,recimo v casopisih ali na netu. Obicajno ljudje namrec ne vemo kdaj so vakcinacije,kdaj zivali kotijo....itd. Za mene je to tudi delo lovskih druzin....izobrazevanje prebivalstva in njegova informiranost.
lp
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #72 : četrtek, 30.11.2006 : 21:52:19 »

No ja... Vakcinacija lisic je bila kar oglaševana. Mene takrat s psom v gozdu nikjer ni bilo videt, če je pa že kje bilo treba prečkat kak travnik, je bila takoj na štriku Wink
Logiran
Tetameta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 181


« Odgovor #73 : petek, 01.12.2006 : 09:56:58 »



Ne lovci niso dobri ljudje in definitivno ne marajo živali (se pa tako kot povsod najdejo tudi med njimi prijetne izjeme). Na bruhanje mi gre, kako po eni strani trdijo da delajo selekcijo z odstrelom bolnih in slabih živaliin  se v isti sapi pridušajo tudi kako lepo novo trofejo imajo na steni po zadnji jagi. Ne, ni mogoče, nikoli jih ne bom razumela in čeprav je utopično pričakovati kaj takega, bi bila na referendumu za prepoved lova kot ga poznamo danes, prva v vrsti.
 

Res pretiravaš... Ko se bodo pa srne namnožile in začele delati škodo bo pa vik in krik... Srne in podobne živali pa se bodo namnožile, ker pri nas ni zveri (če izvzamemo vaše (naše) kužke)... Zveri pa ni zaradi lovcev ampak zaradi iztrebljanja s strani kmetov (v daljni preteklosti)- so pač delale škodo na ostalih živalih (ovcah)... In lovci so tudi tisti, ki te zveri ponovno naseljujejo (ris)- da bi vzpostavili naravno ravnovesje... Poleg tega pa naseljujejo tudi ostalo že skoraj izumrlo divjad (npr. moj foter je nekaj let vsak dan (po službi) gojil (a se tako reče? hmm...) fazane, kupili so mladiče, postavili kurnik, ogrado, jih krmili- vsak dan, tudi med vikendi. Potem so jih spustili v naravo... A so jih potem postrelili? Ne vem, nekatere verjetno da so, večina pa je preživela in se razmnoževala naprej...).

Število živali, ki jih lahko ustrelijo, pa je določeno s strani lovske zveze in je najmanjše možno... Ogroženih živali ni dovoljeno loviti (in če kdo to stori => didciplinska, izključitev, odškodnina(?)...).

Kar se pa tvoje besede proti njihovi tiče, pa jim lepo reči, da naj ne bodo tako prepričani v to... Sodišče (če si to mislil/a) odloča po prostem prudarku in velja prosta presoja dokazov, zato naj ne bodo prepričani, da bo verjelo njim, samo zato, ker jih je več... Ni se jim terba pustiti ustrahovati... Kar se pa orožja tiče, morajo vsi lovci imeti dovoljenje za nošenje... Tako kot vsi ostali... In tudi med ne-lovci je veliko takih, ki ga ne bi smeli imeti... Kar pa se tiče tistih prestreljenih znakov v enem postu od AngSetra- kako veš, da so to bili lovci? A misliš, da nimajo česa bolj pametnega za početi? Kaj če so bili kakšni prepotentni mulci?

In tudi jaz hodim po gozdu včasih, pa še nisem doživela sprehoda med kroglami; zgleda, da se sprehajem po napačnih krajih...

Zato, še enkrat, ne posplošujte in ne mečite vseh visti koš zaradi nekaj idiotov...
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #74 : petek, 01.12.2006 : 10:23:30 »

O tej temi smo že veliko razgljabljali v forumu o primitivnosti lovcev.
Bom ponovila tule in upam, da se boste nekateri strinjali z menoj. Zame osebno ni pomembno, ali ima pes lovski, ali preganjalski ali divjaški nagon, niti ali je mešanec ali rodovniški, zame pes spada na povodec povsod (no nekaj izjem je že, poligoni, ograjeni vrtovi, delovni in službeni psi, pastirski psi v ograjenih pašnikih..., lovski psi z ustreznim preverjenim znanjem v času lova). In zame je gozd dom divjadi ne pa naših psov. Konec koncev nekateri se zgražamo nad tem, da psa ne moremo spustiti prostotekajočega po gozdu ali jasi, ne jezimo pa se takrat, ko moramo imeti psa pripetega na kakšnem zunanjem kopališču (ne mislim na bazene), pa niti z njim ne smemo v vodo. Kdo se je že kdaj zgražal nad kopališči ob Blejskem jezeru, kjer je točno opredeljeno, da pes v vodo ne sme. Zakaj, zato ker je tam dom vodnih ptic.In zakaj je pred oborami za divjad psom prepovedan ogled kakšnega jelena ali muflona? Zato, ker je tam njihov dom, sicer res za ogrado, ampak tako je. In prepričana sem, da si tudi nihče od nas še ni drznil psa peljati v sečoveljske soline, med tisočere ptice, ki tam gnezdijo. In konec koncev, če je na vhodnih vratih v lokal nalepka, da je psom tja prepovedano, se obrnemo in poiščemo lokal, kjer so do imetnikov psov manj radikalni.
Sama sem imela negativno izkušnjo z lovcem v moji bivši družini. Ampak zato ne mečem celotne lovske populacije v isti torej  negativen koš. In še vedno sem prepričana, da  pozitivno misleči prevladujejo.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: lovci--kako morejo?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines