mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 14:19:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Maltežan
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 99   Dol
Natisni
Avtor Tema: Maltežan  (Prebrano 219514 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Buzz
gost
« Odgovor #15 : četrtek, 07.11.2002 : 20:03:27 »


Citat

]kdaj mu zraste dolga dlaka?



kdaj ima lahko mladiče?
kdaj jih neha imeti?
kako se odzve na porod?


1. Ko se goni (Poja ali kakorkoli ze). Ce ima rodovnik, od starosti 18 mesecev naprej, brez rodovnika pa od prve pojatve naprej.

2. Ko so polezeni.

3. Ene prav dobro, skrbno, ene pa popolnoma nezainteresirano.

LP Dejan
Logiran
ali_cindy
gost
« Odgovor #16 : torek, 14.01.2003 : 19:44:52 »

Grin Kako ste kaj?

Že spet imam nekaj vprašanj:
1.koliko otrok ima lahko maltežan? Huh
2.kaj naj naredim z njeno dlako, oči se ji sploh ne vidijo, ne pusti se delat čopkov.
3.kako se jih nauči, da gredo potrebo opravljat ven?
4.kdaj se jih uči besed kot so: SEDI, FUJ, LEŽI...

HVALA! Cheesy Grin
Logiran
murka
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 177


« Odgovor #17 : petek, 18.04.2003 : 16:54:51 »

Pozdravljeni ljubitelji maltežanov!
6 mesečni čistokrvni maltežanček, luškan ko bonbon, puhast, igriv, čaka na novega lastnika! Oddajo ga zaradi pomanjkanja časa!

Samo resni, z veliko časa in ljubezni do kužkov: ****!!!
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #18 : ponedeljek, 21.04.2003 : 07:56:52 »

oj! Smiley Wink Smiley
tule so odgovori na tvoja vprašanja:
1.maltežan nima otrok ima pa mladiče.Seveda nikoli ne moreš v naprej vedeti koliko jih bo imel(razen če greš na ultrazvok),ponavadi jih imajo okoli 5.Starejše psice pa seveda manj po 2 ali 3.

2.tudi moj  si ni pustil delati čopkov.Zato sem ga najprej po glavi postrigla na višino približno 3cm.pozneje mu je dlaka spet zrastla nazaj in,ker za maltežana nekako značilno,da ima čopek sem mu ga začela delati.sprva ga ni hotel a ker brez njega ni nič videl se je počasi privadil.Predlagam ti,da ji čopek narediš potem pa ji daš jest ali se znjo igraš,tako da se bo zamotila in ne bo opazila čopka.
Nekateri maltežani imajo dlako,kar čez oči kar ni dobro saj jim dlaka draži sovzne kanale in se jim solzijo oči ter se dlaka obarva rdeče.če se boš za čopek odločila kupi v trgovini za male živali posebno gumico,da ne poškuduje dlake!

3.takoj ,ko kuža pride k vam se jo začne učiti opravlati potrebo ven.če je že navajena na časopisni papir bo vse skupaj zelo enostavno,papir položiš na travo in ko tam opravi potrebo jo pohvališ.ven jo pelji štirikrat dnevno oziroma po potrebi.

4.ukaze oz. besede kot so sedi,fuj in podobno se začne kužka učiti takoj ,ko pride v vaš dom.najprej seveda besedo fuj,ponovi jo zmeraj ko bo kuža naredil nekaj narobe če bo s to stvarjo prenehal(recimo da bo nehal gristi copate ali pohištvo)ga pohvali.Ukaze kot pa so sedi in podobno pa se kužka začne učiti v pasji šoli,če pa psa tja ne nameravaš peljati pa prični,ko bo kuža star približno 3mesece.

pa še vprašanje glede dlake:
dlaka maltežanu raste dokaj hitro,če ga ne boš od takrat ,ko si ga dobila nič strigla bo v enem letu dlaka segala do tal.Če pa hočeš,da dlaka še hitreje raste mu vsake toliko časa pristrizi konice(samo za kakšna 2 cm).Če pa hočeš imeti razstavnega psa potem pa ji boš morala dlako povijati na poseben način,kaj več o tem pa drugič.

lp,pia&co. Smiley Wink Smiley
Logiran
murka
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 177


« Odgovor #19 : torek, 22.04.2003 : 12:42:45 »

Hoj, hoj! Maltežanček je bil prvi dan že oddan! Zvestim lastnikom!  Cheesy
Hvala vsem, ki ste pomagali.
Logiran
stakne
gost
« Odgovor #20 : nedelja, 04.05.2003 : 16:24:13 »

V jeseni bi želela kupiti psičko maltežanko.Zanima me koliko stane mladič -čistokrven  z rodovnikom ali brez od domačega vzreditelja .Ali so maltežani vsi dolgodlaki.
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #21 : nedelja, 04.05.2003 : 16:58:56 »

živijo!
Povprečno stane nerodovniški maltežan okrog 50.000sit,pes z rodovnikom pa okrog 180.000sit.Vendar ti priporočam,da kupiš maltežana pri rejcu in to rodovniškega.Da,vsi maltežani so dolgodlaki.odlikuje jih prav njihova dolga dlaka.To je njihova značilnost in čeprav jih nekateri postrižejo se mi zdi,da to ni več to.pa še to večino9 zanima če je maltežanov več barv in odgovor je ne,maltežani so samo beli in vse druge barve so prepovedane.
Logiran
tinca_marinca
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 42



« Odgovor #22 : sreda, 21.05.2003 : 13:55:50 »

Hojla!

Ta gospod Janko je iz *****. Tud mi imamo pr njem namen kupit maltežana (majsko leglo). Znanci so nam ga priporočali,kr ima res "kvalitetne" pse, zato ga tudi jaz priporočam tebi oz. tvoji prijateljici. Pa obilo užitkov,tud jaz komaj čakam, da ga ze dobim!  Grin
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #23 : sreda, 21.05.2003 : 14:03:07 »


Citat

Hojla!

Ta gospod Janko je iz Moškanjcev pri Ormožu. Tud mi imamo pr njem namen kupit maltežana (majsko leglo). Znanci so nam ga priporočali,kr ima res "kvalitetne" pse, zato ga tudi jaz priporočam tebi oz. tvoji prijateljici. Pa obilo užitkov,tud jaz komaj čakam, da ga ze dobim!  Grin

joj,kako je ta svet majhen!!!!!!!tudi,jaz imam psička kupljenega pri njem!Ali boš kupila psička z rodovnikom??Ja,on ima res kvalitetne pse!Če hočeš se lahko kdaj dobiva da ti pokažem mojega malega navihanca!drugače pa bom poskušala skenirat nekaj slik.
Samo še popravek,Moškanjci so malo nprej od Ptuja in niso pri Ormožu.
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #24 : petek, 23.05.2003 : 13:31:41 »

tinca_marinca:a potem boste vzeli maltežana?pa še to ali že veš katerega spola bo?
Logiran
soncica
gost
« Odgovor #25 : petek, 23.05.2003 : 19:20:40 »

Zanima me ali ima ta gospod **** tudi nerodovniške maltežane?  Huh
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #26 : petek, 23.05.2003 : 19:25:04 »

Citat

Zanima me ali ima ta gospod Janko s Ptuja tudi nerodovniške maltežane?  Huh

ja ima nerodovniške maltežane,ki so zelo,zelo lepi(za nerodovniške pse)in čisto ustrezajo standardu.(moj mali ima 26cm plečne višine in ravno toliko mora imeti maltežan plečne višine).Ne vem pa ali ima tudi rodovniška legla,oz. ali je imel samo rodovniške in enega nerodovniškega Huh
Logiran
soncica
gost
« Odgovor #27 : petek, 23.05.2003 : 19:31:33 »

Pa zagotovo ni preprodajalec? Zanima me cena pri njemu, okvirna. Pa če ima kdo njegovo telefonsko, zelo si želim maltežana. Zanima me ali so mladiči vse poletje in v jeseni ali določen termin, ker si ga bom lahko kupila šele konec poletja.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #28 : petek, 23.05.2003 : 19:34:38 »

No, tale kolobocija z rodovniskimi in nerodovniskimi legli je pa malo nerodna, se vam ne zdi? A je ista psicka, ki ima enkrat rodovnisko, drugic pa "prezgodaj" se nerodovnisko leglo? In zakaj bi nekdo, ki ima dobre in oh in sploh pse ene pasme, sploh vzrejal mladice brez rodovnika? Da bi izgubil razliko v ceni med rodovniskimi in nerodovniskimi ali zato, da bi zasluzil se vmes - med dvema dovoljenima paritvama?
Kakorkoli, meni se zdi zadeva cudna, ce ponuja vzreditelj obe moznosti (rodovniske in nerodovniske mladice iste pasme).
Ce jih ima ena psica, potem jo tak vzreditelj dobro izkorisca, ce pa ima ena psica rodovnisko leglo, druga pa nerodovnisko... Huh V tem primeru bi moral dober vzreditelj (ki ga predvsem skrbi dobro pasme) najprej poskrbeti za to, da njegova nerodovniska psica ne bo vec imela mladicev.

Uh, cudno vse skupaj, kakorkoli obrnem.
Logiran

pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #29 : petek, 23.05.2003 : 20:27:18 »

Jana:saj ne vem če ima rodovniške pse tudi!mislim,da ima samo nerodovniške maltežane,a ker so tako lepi(mnogi maltežani so preveliki saj so jih začeli "vzrejati"v pasjih farmah),sem mislila da ima tudi rodovniška legla,a mislim,da jih nima. :-/
Cena mladičev je mislim,da 45.000sit.Njegov naslov pa sem za založila Angry :(vem pa da je ****.njegov telefon pa če je ostal isti kot pred dvema letoma je:*****

P.S:sigurno ni preprodajalec!
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 99   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Maltežan
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines