mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 19:37:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Maltežan
Strani: 1 ... 77 78 79 80 81 [82] 83 84 85 86 87 ... 99   Dol
Natisni
Avtor Tema: Maltežan  (Prebrano 221450 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
draga
novinec
*
Sporočil: 37


« Odgovor #1215 : četrtek, 29.06.2006 : 07:47:15 »

Naša kužika pa je dočakala prvo krvavitev-ali je to že pojatev,in kako dolgo bo to trajalo?
  hvala za odgovor
lp Undecided
Logiran
tjashybosty
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 122


« Odgovor #1216 : četrtek, 29.06.2006 : 23:20:07 »

Ojla, draga!

Krvavitev ali t.i. proestrus traja obicajno okoli 10 do 12 dni, kaksen dan gor ali dol. Sama pojatev t.i. estrus pa je obdobje priblizno petih dni, ko krvavitev preneha in se jajceca sprostijo v jajcevode - to je obdobje, ko je psicka dovzetna za parjenje. Po teh dnevih lahko psicka se malo krvavi. V kolikor ni prislo do oploditve, sledi prbl. osemtedensko obdobje t.i. metaestrus v katerem se maternicne stene obnovijo in nato se okoli 15 tednov dolgo obdobje anoestrusa - spolnega mirovanja, ki traja do naslednje pojatve.

Zdaj pa mene nekaj zanima Wink Koliko je stara tvoja psicka in saj je menda ne mislis pariti? Ce je nerodovniska (sklepam da je, lahko se motim - upam, da se  Wink - ampak vzreditelji ponavadi dajo tudi polno napotkov in informacij glede pojatve), ti svetujem sterilizacijo, zakaj je bilo ze milijonkrat napisano, ce pa ni, pa ravno tako pocakaj vsaj se kaki dve, tri pojatve... Psica je namrec pri prvi se vse prevec otrocja, nezrela, da bi znala kvalitetno poskrbeti za leglo. Tudi samo parjenje je ponavadi uspesnejse pri naslednjih pojatvah. Pa se ti si bos do takrat nabrala malo vec znanja in izkusenj Wink

Draga, upam, da sem ti vsaj malo pomagala, malo pikico pa cimbolj zamoti z raznimi igrami, miselnimi vajami, s sprehodi - obvezno na povodcu, da ne bo kakega presenecenja - in bodi pozorna, ce bo po koncu gonitve ali pa kaka dva meseca kasneje zacela na kup nositi igrace in jih lizati, negovati... To je t.i. navidezna brejost.

Aja, pa nabrekli seski so normalen pojav, da te ne bo skrbelo, kot je mene lansko leto, ko je mala imela pri koncu gonitve pod seski prave bulice modrikaste barve... Roll Eyes

Vec o sami pojatvi pa si lahko preberes na: http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,5023.0.html

Lp in cohec kuziki.

Tjasa.
Logiran
draga
novinec
*
Sporočil: 37


« Odgovor #1217 : petek, 30.06.2006 : 21:14:32 »

Oh kako lep odgovor sem prejela,iskrena hvala,res nič ne vem ,pa čeprav sem se dve leti pripravljala na nakup maltežančka ,ampak je vse naneslo tako da imam psičko.Ne ni rodovniška ker sem bila s strani prodajalca in svojega neznanja okol prinešena.Zato niti slučajno ne mislim na parjenje.V knjigah sem velik prebrala pa vse pozabila.In, če sem te prav razumela me vse skup čaka ponovno čez 6mesecev?
Hvala in lp.
Logiran
tjashybosty
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 122


« Odgovor #1218 : petek, 30.06.2006 : 22:44:55 »

Ojla draga!

Ja, vse skupaj te caka (oziroma kuziko Wink ) spet cez priblizno sest mesecev, kak teden gor ali dol Wink Bos videla, ce poznas in opazujes svojo psicko, ves, kdaj se pripravlja na gonitev.

Ce te se kaj zanima, kar vprasaj, upam, da ti bom znala odgovoriti.

LP, Tjasa.

p.s. Lepo od tebe, da psicke ne bos parila. Si zasluzis aplavz, ker vse premalo ljudi ravna odgovorno in pametno z nerodovniskimi cukrcki. Kvari se pa potem pasma Undecided Cohec tvoji mali.
Logiran
draga
novinec
*
Sporočil: 37


« Odgovor #1219 : sobota, 01.07.2006 : 07:33:20 »

Ja veš že zato ker ni rodovniška se mi je srce paralo pa ne zaradi tega,da bi mislila pariti amoak zato,ker ne more na razstave in podobno.Če tudi bi bila rodovniška je ne bi parila saj bi me pobralo,ko bi morala mladičke oddati,mamico pa žalostno gledati.
Logiran
draga
novinec
*
Sporočil: 37


« Odgovor #1220 : torek, 11.07.2006 : 13:38:01 »

Velika hvala vsem za vse napisano, mi veliko pomaga.
lp Draga
Logiran
tjashybosty
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 122


« Odgovor #1221 : ponedeljek, 17.07.2006 : 22:43:24 »

Jessy, kaj pa je z malty-jem? Katera ve? Undecided

Lp, Tjaša.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #1222 : ponedeljek, 17.07.2006 : 23:06:14 »

Jessy, kaj pa je z malty-jem? Katera ve? :-/

Tud mene zanima...
Logiran
tjashybosty
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 122


« Odgovor #1223 : ponedeljek, 17.07.2006 : 23:25:14 »

Hmmm... Off topic: bejbi, jutri greva pa na Dolenjsko trto škropit Cheesy Wink Hehe Grin
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #1224 : ponedeljek, 17.07.2006 : 23:38:40 »

Hmmm... Off topic: bejbi, jutri greva pa na Dolenjsko trto škropit Cheesy Wink Hehe Grin

A se lahko zadržim komentarja  Grin Cheesy Cheesy Ti že veš zakaj Cheesy A z letalom? Cool Grin
Logiran
tjashybosty
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 122


« Odgovor #1225 : ponedeljek, 17.07.2006 : 23:45:52 »

Jaaaaa Cheesy Grin Je bil danes pri meni (dobre štiri ure) in to s kolesom Grin Pa reč, če ni zagnan, hehe Wink

Pa še Šii se ful posveča in jo kar čoha, pa ji pobira vejice iz dlake, hehe... Ni kaj, tile maltežani očitno res vsakega očarajo, pravi, da je fu zakon pes Cool Le zakaj... Grin Grin

Bosta vidva (vi trije) kaj hodili v naše konce? Tongue
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #1226 : ponedeljek, 17.07.2006 : 23:55:34 »

pravi, da je fu zakon pes Cool Le zakaj... Grin Grin

Ja itak, to je šifra Cool

Bosta vidva (vi trije) kaj hodili v naše konce? Tongue

Ravno danes sva se menila, da bi bil že čas, tako da ti dobro kaže. Da ne boš zdej prevečkrat na škropljenjih/trgatvah etc Cool
Logiran
tjashybosty
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 122


« Odgovor #1227 : torek, 18.07.2006 : 00:01:25 »

Ravno danes sva se menila, da bi bil že čas, tako da ti dobro kaže. Da ne boš zdej prevečkrat na škropljenjih/trgatvah etc Cool

Za malega se odpovem škropljenju Wink

Nočko in lepo bodita Wink
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #1228 : torek, 18.07.2006 : 00:03:34 »

Hehe..ti si kar privošči bejbi. Wink

Se slišiva...nočko.
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #1229 : torek, 31.10.2006 : 22:55:40 »

Ojla.

No s kolegico sva debatirale o velikosti maltežančkov, in sicer... Njena frizerka naj bi imela pritlikavega maltežana (baje je zelo zelo majhen). Halo! Ko sem ji prvič rekla, da za moje pojme to ne obstaja, jo je še enkrat vprašala kakšnega kužka ima ta njena frizerka in da sem jaz rekla, da to ne obstaja. Frizerkin komentar: "O ja, obstaja". In češ, naj mi kar pove da obstaja.
Od kje to, da ljudje kar nekaj trdijo, čeprav to ni res.  In zakaj pritlikavi maltežan, pa saj so že tako majhni.
Torej, ali kodo ve kaj o teh "pritlikavih" maltežanih?
Logiran
Strani: 1 ... 77 78 79 80 81 [82] 83 84 85 86 87 ... 99   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Maltežan
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines