mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.04.2024 : 19:04:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: cviljenje
Strani: 1 [2] 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: cviljenje  (Prebrano 16652 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #15 : ponedeljek, 30.01.2006 : 20:00:28 »

No Tara tudi pri teh letih se včasih loti cvilit brez veze ali ker hoče njeno mesno palčko (kar bi non stop jedla) in ko mi prekipi jo ignorirat in poslušat, ker cvili kot, da je najbolj brižen in sestradan pes na svetu Cheesy, jo z dvignjenim glasom ostro pošljem v njeno hiško in pol je mir. Mislim da kadar lepa ne pomaga je potrebno tudi malo ostrine da zastopi. Smiley
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #16 : ponedeljek, 30.01.2006 : 20:15:14 »

Jaz ostrine pri mladičku ne bi uporabljala.. doslednost ja, ostrine pa ne. Pa čeprav vem da Lin marsikatero stvar nalašč naredi in v trenutku ko me vidi povesi ušesa. Najboljši recept je potrpljenje. Čeprav me kdaj ima da bi jo nekam "zabrisala" se obrnem stran in stisnem zobe. Navsezadnje imam raje "hudobno" razigranega mladička kot pa brezvolnjega prestrašenega psa. Pri meni je največji problem v tem da je ne morem predolgo ignorirat zaradi sosedov. Čeprav če pomislim kolikokrat to naredim čez dan bi se že lahko umirilo stanje. Po konci me drži edino misel na to da bo enkrat odrastla in se bo malo umirila. Imam pa res srečo ker mi Geri full pomaga pri vzgoji. Ko se Lin pokaka na hodnik steče Geri na hodnik in laja na kakce: "Umaknite se preden pride Luka domou in stopi na kakega ker bo potem cel kažin" Grin Grin. Laja pa dokler ne poberem kakcev Wink. Vsakič ko Lin hoče v naročje in cvili pred stolom jo pride Geri pocukat za rep in se igrata. Še dobro da ima kvalificirano varuško  Cool
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #17 : ponedeljek, 30.01.2006 : 20:18:59 »

Ena ideja, ceprav sta mogoce Lin in Annie se premajhni: jo das na prostor, in ful pohvalis, ce je na prostoru brez cviljenja. Zacnes seveda z zelo kratkim casom, postopoma podaljsujes. Mogoce jima bo potegnilo, da ce sta na prostoru, je to fajn.

Pri nasi avstralski sestrici baje deluje to, da ko postane prevec hiperaktivna, jo vzame v narocje in umiri, dokler ji ne zaspi v narocju. Potem jo samo prestavi na njen prostor in Chica tam spi naprej.
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #18 : ponedeljek, 30.01.2006 : 20:30:38 »

Lilit... za Annie ne vem, Lin pa je pomoje premajhna še.. prostora ne obvlada. Stoji pa pri miru ker vadiva za razstave Grin Cheesy No hec na stran. Sedaj se učiva sedi. Ko bo ukaz malo obvladala bova poskusili s tem, ampak sedaj se še ne čisto vedno usede tako da mislim da dokler ukaz ne zdrži nima smisla nekih dodatnih novosti uvajat.
Tudi jaz če vzamem Lin v naročje se umiri in zaspi, ampak tega nočem. Imava čas za cartanje, zjutraj pride tudi za pol urice v posteljo na crkljanje ampak če bi jo pa vedno vzela v naročje bi samo še tam bila Wink. Jo pa vsakič ko je pridna (recimo gre lulat v njen vc) pocrkljam saj je to njej najlepša nagrada Smiley.
Hvala za nasvete!
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #19 : torek, 31.01.2006 : 11:01:02 »

Imava čas za cartanje, zjutraj pride tudi za pol urice v posteljo na crkljanje ampak če bi jo pa vedno vzela v naročje bi samo še tam bila Wink. Jo pa vsakič ko je pridna (recimo gre lulat v njen vc) pocrkljam saj je to njej najlepša nagrada Smiley.
he, to pa mi je znano!  Smiley

čara, ne se bat, se dosti ukvarjam z njo. samo ona bi kot kaže rada še več. mislim, da je dbro, če vidi, da ji nisem ravno vedno na voljo, ali se motim? ne vem, no....

jz tudi nisem za ostrino, četudi bi jo včasih lahko skozi okno vrgla ( saj ne res, ne se bat  Wink ). upam, da bo res minilo... ker sem že kar precej utrujena glede tega. pa glede na to, da sem v bloku, zna biti stvar zoprna.

prostor sicer obvlada ( zato pa ne stoji dobro  Smiley ), samo ne zdrži dolgo...

Mojca, lahko pa mi Geri posodiš, da še mojo zverino malo vzgoji!  Grin

hvala vsem za nasvete, bom poročala!
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #20 : torek, 31.01.2006 : 11:11:26 »

jz tudi nisem za ostrino, četudi bi jo včasih lahko skozi okno vrgla ( saj ne res, ne se bat  Wink ).

je potrpljenje. Čeprav me kdaj ima da bi jo nekam "zabrisala" se obrnem stran in stisnem zobe

Glede na to, da si Geri dokaj pohvalila Ganya...tudi mene je v teh 10 dneh odkar ga imamo ze prijelo, da bi se "zgledovala po zgornjih citatih"..ne sicer zares, samo mi pa pade na kraj pameti...
Nenehna, pozornost, cviljenje, tudi minute miru ne, vsaj takrat ko bi jo jaz imela, mi jo on za ziher ne privosci...

Tolazba...vsak malcek enkrat zraste, bo pa se ta, pa upam, da bo bolje...
Ce pogledam Olija...ta se lepo uleze in tudi cel popoldan prespi ko se jaz ucim...uf kje je se to, preden bo Gany kaj podobnega naredil...

Pa ko sem res huda nanj c trenutkih, pol pa pride se mal pocartat, pa enga lubija dat, pa mu je kar 3/4 grehov oproscenih....
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #21 : torek, 31.01.2006 : 12:09:02 »

Mojca, lahko pa mi Geri posodiš, da še mojo zverino malo vzgoji!  Grin

O tako pa ne bo šlo.. al pol pa naj se mi zmeša al kaj Cheesy Grin... Geri ima dovolj enega vragca na grbi.. že tako skbi škodujejo njenem lepotnem spancu Wink. Je pa tvoja mala tak srček da verjamem da ji vseh napak ni težko odpustiti!
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #22 : torek, 31.01.2006 : 12:13:38 »

pa daj no.... Grin saj se hecam! nočem, da se Geri zmeša.  Smiley
 je res, me lepo pogleda s svojimi očkami, pa hitro pozabim, da je minutko prej skoraj bia v paketu in poslana v Tanzanijo. enosmerno, seveda!  Grin
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #23 : sreda, 01.02.2006 : 13:14:36 »

Geri: To je pa super da imaš varuško Grin
Jaz sem bila stroga do Tare tudi v njeni mladosti, ko res drugače ni šlo, pa ni  niti približno terorizirana ali prestrašena. Ko jo nahrulim (tako sem tudi ko je bila majhna delala) in jo pošljem v nejeno hiško, se tam uleže in me gleda in maha z repom, pol jo pohvalim in je vsa vesela ne cvili več. Smiley
Nekateri psi so bolj ustrajni in trmasti kot drugi in če lepo ne zastopi...Pri tebi je problem edino to, da ti nebi sosedi se zmislili prepoved psov ker ne bojo več hoteli prenašat cviljenja. Undecided
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #24 : sreda, 01.02.2006 : 16:44:55 »

no, jaz se še vedno ne mislim dret na Annie.  Smiley kak strogi NE že sliši, brez skrbi. samo z dretjem pa sem videla da edino dosežem to, da se me boji in trese v kotu ( ko sem jo enkrat nadrla  sram) in je več ne mislim. sem pristaš bolj milih metod, ki pa so lahko enako učinkovite. seveda pa se ji ne smehljam vsakič, ko naredi bedarijo. ampak se mi zdi čisto dovolj, da sliše "ne", ker dobro ve, kaj pomeni. če pa je nujno, pač ta ne povem bolj glasno. zdi se mi, se pa čisto možno motim, sem le še novinec v pasjih zadevah, da če se dereš na psa, te na tiho sigurno ne bo več ubogal, ker si bo zapomnil, da ni potrebno ubogati, dokler se ne dereš.  Huh  zakaj bi jo kregala in se penila, če pa ne zna slovensko?  Grin  Wink
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #25 : četrtek, 02.02.2006 : 09:58:30 »

Ma nisem mislila, da se derem na psa, valda da ne!!! V prejšnjem postu sem napisala, da samo dvignem ton glasa in ostro ukažem, da se ona zaveda, da je zadeva resna. Tudi jaz ne odobravam dretja, ker samo obratno dosežeš da se bo pes bal. Pač moreš vedet kje je meja, koliko lahko to ostro ukažeš, da se pes ne prestraši. Kot sem pa rekla, mi Tara maha z repom in jo ni strah, na koncu pa seveda sledi pohvala. Wink
To da ji rečeš strog NE je pa to kar pravim jaz- ostrina in sigurno malo dvigneš glas tudi, če se ne zavedaš. Smiley
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #26 : petek, 09.03.2007 : 19:27:15 »

tema je sicer stara, a še vedno aktualna. mi še vedno cvilimo.  Grin

glede na to, da je minilo eno leto, da na hitro opišem metode dela: jaz sem jo vztrajno ignorirala, če je le šlo.  vedno na žalost ni. če naju je kdo kam peljal in je ANnie veselo cvilila, ker je hotela iz avta, potem prevoznika nisem mogla prositi, da pa zdaj čaka eno uro, da kuža neha cviliti. no, v takih situacijah je zmagala. zmagala je tudi pri ostalih, pri mimoedočih, pri obiskih,... verjetno je nekomu, ki ne živi s cviliko, težko dopovedati, da to ni ljubko ampak grozno in da mi le škodi, če jo boža ali ji celo da kak posladek, ko ona milo cvili.  Roll Eyes

sem pa jo nekje pred tremi meseci "umaknila iz družbe", tako je stisnil mraz, pa kolke ima bolj boge, tako da sva nehali z agilityjem, na obiske tudi nisva hodili, njen najboljši prijatelj je imel zdravstvene probleme, tako da je bila le z mano in občasno mojimi starši. pa sem jo začela kregati za cviljenje ( s kakim glasnim NE ali pa pšt). pa še starše sem upeljala v to. in glej glej, Annie se je poboljšala. sicer je trajalo, ampak vseeno. cvilila je manj, pa če že, je morda le pocvičkala, pa potem nehala.  Grin

dobro, zdaj pa problem ( končno, po tako dolgem uvodu): zopet cvili.  Cry  v torek sva bili po 100 letih na agilityju ( ampak ne bova več, dolga zgodba, ampak zdravje je krivo), kjer je cvilila 1,5 ure!!! non stop. in je bila seveda za vsako cviljenje nagrajena z agilityjem, kar pa obožuje. ko nisva bili na vrsti, se ji je mešalo, je cvilila, kot da bi bila plačana, potem pa sva pač bili znova na vrsti, in je dobila svoje. in od takraat dalje je zopet slabše, skoraj kot na začetku.  Undecided  bom zdaj zopet potrebovala eno leto, da bo malo bolje, ali mislite, da bo šlo hitreje na boljše? saj vem, da si hitro zapomnijo, s čim kaj dosežejo ,amapk da bo tako hitro.... sem tudi recimo opazila, če me kak mimoedoči ni upošteval ,pa jo je cartal kljub moji pršnji, je bilo kaka 2 dni slabše, potem pa zopet skoraj ok....

ima kdo kake izkušnje, ali mi kaj predlaga? bolečin nima, to so mi že omenili, pa je preverjeno, da je ok. tako da to ni razlog.... cvili pač, ko kaj hoče.... niti ni razvajena pretirano, priboljške dobi ( od mene  Roll Eyes ) le za nagrado pri šolanju, ali za kako učenje, na posteljo ali cartanje pride le na povabilo, tako da ne dela ravno vsega, kar se ji zazdi.
Logiran
karlina
novinec
*
Sporočil: 17


« Odgovor #27 : četrtek, 23.08.2007 : 07:31:44 »

Mi imamo isti problem in sicer 2 mes. starga pekinezerčka.Ob 3h zjutraj bi se frajer igral in seveda izsiljuje s cviljenjem.jaz sem ga sprva ( prvi, drugi dan)malo po glavi počohala n je kmalu nehal-spal je v spalnici, mož pa je bolj strog.Ga glasno okrega, pošlje v transporter, kluža pa je tiho ko bubica vse do jutra, seveda na smrt užaljen.ne vem če dela prav, ampak ne popušča.Imel je že nem. ovčarja in ga je dobro zdresiral.Rekel je da se ga samo tako da naučit in da te potem pes spoštuje.Če želiš da ti pes spi na svojem placu, potem mu to moraš to dat vedet.
Zanima me če so razlike od pasme do pasme glede vzgoje?
Logiran
barbara007
novinec
*
Sporočil: 31


« Odgovor #28 : sreda, 05.12.2007 : 20:22:50 »

Karila se ti pridružujem, moj tudi cvili še posebej če mu vzamem igračo že začne cvilit. Po noči je pa hvala bogu mir.
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #29 : petek, 07.12.2007 : 23:54:28 »

Ok ne moreš ravno primerjati 2 meseca starega kužka in odraslega psa. V primeru mladiča priporočam kakšno knjigo o vzgoji pod nujno. Na 2 meseca starega mladička se nimaš kaj dreti, sicer lahko mladička naučiš tudi na ta način, ampak verjetno ne želiš da se te pes boji in zaradi tega naredi kar mu ukažeš. Pri 2 mesecih  ste mladička komaj dobli, morate ga še vse naučiti. Kakor ga zdaj naučite, takčen bo. Če je treba ga oač za čez noč zapreš v kletko, box, ograjico, kjerkoli pač spi. Kuža se hitro navadi da je tam njegova splanica, normalno pa lahko prve dni cvili. NImaš kaj, vsak reagira drugače.

Mislim to ni nikakšen problem, pač faza odraščanja psa Wink Vzgoja pa naj bo preko pozitivne motivacije in ne kričanja in ustrahovanja psa...
Logiran
Strani: 1 [2] 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: cviljenje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines