mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 16:40:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: cviljenje
Strani: 1 2 [3]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: cviljenje  (Prebrano 16615 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Bavci
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #30 : sobota, 18.10.2008 : 07:27:04 »

Pozdravljeni,
vsa obupana kaj še narediti, se obračam na vas. Naš maltežan je star 4 mesece, je zelo igriv, priden, navezan na nas. Ima same dobre lastnosti, ki bi si jih vsak lastnih želel. Imamo pa en velik problem, postopoma smo ga navajali, da je sam doma. Ni uspeha, on tuli, cvili v eno ko sem jaz v službi, celih 6 ur brez premora. Porblem je v tem, da živimo v bloku, kjer se je ogromno sosedov pritožilo na našega mladička. Res sva s partnerjem obupana kaj narediti, kako mu naj še pomagama, da ne bi jokal. Lepo vas prosim za pomoč, kakšno prakso še naj uporabima, oz. na katero pristojno službo se še lahko obrnem, da pomagajo našemu lepotcu. Hvala lp dijana
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #31 : sobota, 18.10.2008 : 07:48:01 »

Bavci dobrodošla tukaj.

Jaz bi se na vašem mestu lotila postopnega ločevanja, saj je psiček očito "preveč" navezan na vas. Zato mu je težko ostati sam..
Najprej delajte samo tako, da greste v eno sobo se notri zaprete za 2 sek in takoj odprite vrata.. pes se mora naučit, da boste vedno prišli nazaj domov. Potem lažje prenaša osamljenost..
Kasneje v sobo zaprite za dlje časa in tako podaljšujte. Seveda to ne gre v 1 dnevu ampak traja..


Pa naj še kdo kakšno metodo pove, jaz se trenutno spomnim le te.. Undecided

Lp in veliko uspehov! Wink
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #32 : sobota, 18.10.2008 : 07:50:57 »

Morda ti bo tole pomagalo Wink
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,17388.0.html

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,20806.0.html

Pa srečno!
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #33 : sobota, 18.10.2008 : 08:13:49 »

moj nestrokoven nasvet Smiley:
prihajanje in odhajanje mora postati popolnoma nezanimivo. ko imaš čas, kar naprej hodiš iz sobe v sobo, iz stanovanja, pa spet nazaj domov - vedno odpiraš in zapiraš vrata. psiček se mora vsega skupaj naveličati in ugotoviti, da prihajanje in odhajanje ni nič posebnega. tudi ob prihodu domov psička ne pozdravimo - ne spodbujamo veselja in skakanja... priti domov ni nič posebnega, torej tudi biti sam ni nič posebnega... je včasih težko, ko mladiček poskakuje in te je na smrt vesel, vendar je treba ostati trden in samo mirno reči: v redu je in se delati kot da si že cel dan doma. mi smo na ta način porihtali naša dva fanta (en odrasel in en mladič) - še vstaneta ne več ko pridem domov, na začetku sta pa tulila kot norca Wink; zaenkrat se še trudimo z našo punco (trmast šnavcer!), ki še vedno preveč pozdravlja ko pridemo domov - tuli ne več.
počasi, vztrajno, pa bo ratalo Smiley

lp, maja Smiley
Logiran
Bavci
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #34 : ponedeljek, 03.11.2008 : 16:26:15 »

Spet jaz... Nič ne zaleže, tuli v eno, sesedje pa me zelo grdo gledajo Cry  Slišala sem za eno ovratnico s pršilom, ki stane okrog 100€, poznate kaj tole zadevo mogoče kolk zna bit učinkovita, našega nič ne vstavi Sad
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #35 : ponedeljek, 03.11.2008 : 17:26:53 »

Ja slišala sem za to.. upam, da misliva isto. (psa poškropi z vodo ko začne cvilit?).
Mogoče, da bi delovalo, sploh če psu ni všeč, da ga voda špricne v glavo.. Bella vem, da bi uživala.. Roll Eyes
Nevem, pa če je to dobro za nadaljno vzgojo.. da bi se bal škropljenje z vodo.. nevem Undecided
Logiran
Strani: 1 2 [3]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: cviljenje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines