mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 10:46:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Kaj zaudarja v slovenski kinologiji?
Strani: 1 2 [3] 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kaj zaudarja v slovenski kinologiji?  (Prebrano 25623 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #30 : ponedeljek, 30.01.2006 : 19:07:34 »

sj nisem trdila, da je. moj računalnik je imel tak naklon ekrana, da je bilo vse nekam iste barve.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #31 : ponedeljek, 30.01.2006 : 19:18:30 »

osebno v koncentraciji strokovnosti v nekem organu ne vidim tolk problem (manjši organi so praviloma bolj operativni) kolkor je problem v tem, kdo je dovolj strokoven za sedenje v tem organu ter kdo bo nosil breme odločanja. IN seveda tud odgovarjal za zgrešene odločitve ali ravnanja. V kzs je tako, da je sedaj situacija da je veliko takih ki se čutijo poklicane bit kuharji, kuhajo pa vedno eni in isti, zaendrek "chefi".

Ne vem zakaj se mi cel čas že par let zdi, da imamo enako godljo kot je bila odkrita po letih in letih šušmarjenja in mafijašenja v Rdečem Križu. Stotavžent odborov, ki s številčnostjo povzročijo neučinkovitost notranje demokracije in s tem prepustijo celotno organizacijo parim "znalcem". Znalcem s področja skrbi za lastno rit in interese seveda.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #32 : ponedeljek, 30.01.2006 : 19:24:12 »

Pa še to je štos, da o vzreji pri nas ponavad vedo več (in tud določajo pravila) tisti ki niso nikol mel legla al pa tipi ki so prej redili pse, kot pa da bi kaj VZREDILI.

Ko sem prej omenil vigilante, bom še eno svojo lajno vklopil: potrebujemo zvezo vzrediteljev pasemskih psov. Za protiutež kzsju.

....in potem naj si ta zveza za prvo nalogo zada ustanovitev jurišnikov ki bodo mlatli, mlatli, mlatli
Kot drugo pa naj si zada za nalogo da bo članom priskrbela srbske rodovnike in s tem kajlala KZS.

Samo na reg. psarne pomislim, pa na nostrifikacije rodovnikov, pa se mi temno dela, kake denarje kradejo banda.
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #33 : ponedeljek, 30.01.2006 : 19:29:06 »

hja dokler boste pustili vas bojo nategovali kot prasce.... jasno kot beli dan
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #34 : ponedeljek, 30.01.2006 : 20:31:25 »

Altervita, ampak potem bi bili v nevarnosti, da bi vse skupaj preraslo v odpadniško kinol. organizacijo, ki je FCI ne bi priznaval, KZS pa še manj. Takšen šmorn je ratal v Nemčiji, kjer je treba hudo pazit, ko psa kupuješ, da se ti ne zalomi, ker se ti lahko zgodi, da kupiš nekaj za drage dnarje, naši pa potem rodovnika ne priznajo, ker vzreditelj ni bil v ta pravi organizaciji...

Se mi zdi da nas za jajca držijo.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #35 : ponedeljek, 30.01.2006 : 20:50:33 »

No ja, pa dokler se bodo nekdaj takšni kot Matoša, oklicevali za kinološke managerje, ne vem kako lahko pričakujemo da bo kaj boljše.

Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #36 : ponedeljek, 30.01.2006 : 20:55:30 »

Nič nekdaj takšni, ŠE VEDNO takšni... samo imidž si je gospod zglancal glede na splošne tržne smernice in zanimanje medijev...
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #37 : ponedeljek, 30.01.2006 : 21:05:50 »

Nič nekdaj takšni, ŠE VEDNO takšni... samo imidž si je gospod zglancal glede na splošne tržne smernice in zanimanje medijev...

Se opravičujem...imaš popolnoma prav!! Ne vem kako sem to napisala...

LP,
Diana
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #38 : sreda, 22.02.2006 : 12:08:38 »

Kakorkoli... LAHKO JIH JE SRAM! Angry
Čeprav se mi dozdeva, da tega čustva še sposobni niso Undecided  Cry
Logiran
Larsson
rad pišem
****
Sporočil: 382


« Odgovor #39 : ponedeljek, 27.02.2006 : 11:40:09 »

Da se vrnem še malo na članek v časopisu, mislim da je bilo govora o dobermanih, ter številkah rodovnika, ki da je imel starejši pes višjo številko od mlajšega, tako nekako mislim da je bila poanta v temu.
Prva stvar ki bi jo morala dotična gospa vedeti, preden je stvar spravila v javnost je recimo delovanje in pravila kinološke zveze Srbije. recimo, pri njih nimajo vzrejnih referentov ki hodijo na dom pri dveh mesecih tetovirat mladiče ter jih oskrbijo z rodovnikom, ampak  lastnik legla pride na zvezo z rodovnikom mame in očeta ter potrdilom o paritvi. Na podlagi tega mu izdajo rodovnike za leglo ki ga prijavi. Čas za prijavo legla ter posledično dvig rodovniko imajo vzreditelji  do  6 meseca starosti. Torej, čisto lahko da ima 4 mesece starejši pes "novejši" rodovnik od tistega mlajšega. pač eni so dvignili rodovnik pri 2 drugi pa pri 6 mesecih. Številke rodovnikov pa gredo pač po zaporedju in ne po datumu kotitve.

Bolj me tole spominja na javkanje naših estradnikov tipa  Zlatko Dobrič, Duo Platin, inp. ko se pritožujejo da jim hrvati pobirajo zaslužek, o kvaliteti ponujenega so ne bev ne mev, ja hudiča saj ne moreš takole štancarijo primerjati z Gibonijem, Dragojevičem, Severino,....
Zanimivo Sidharta ali pa Kreslin ne jokajo in ne cvilijo po časopisih, da jim zmankuje špilov pri nas. Treba je ločit hruške in jabolka

Enako je pa tudi pri psih zanimivo, da lahko odličen razstavni primerek dobermana kupiš v  Srbiji za 500 euričev pri nas pa puppy kvaliteto za 1000 .  Ljudje Srbija ima vsako leto na svetovnem prvenstvu kakšnega zmagovalca, kaj pa mi? V tem kontekstu bi izvzel dva ali pa tri SLO vzreditelje dobijev, ki imajo kvaliteto - ampak zanimivo oni se tukaj niso oglašali in jokali po časopisih.

Sicer pa je tudi pri nekaterih drugih pasmah enako. Preprodajalci bodo vedno obstajali, ampak oni so po kvaliteti na nivoju Matoše in ostali, takšne pse že konkurenca škartira na prvi razstavi, če do tam sploh pridejo.

lp Larsson
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #40 : ponedeljek, 27.02.2006 : 12:56:50 »

larsson: uni naši dobermanaši praviš. Od njih se pa vsaj eden in najbolj uspešen, ne bo nikol "javil", ker so ga tule šikanirali in mu dali vzrejno prepoved, pa svoje IDC zigerje dela naprej....preko srbije.
Enako je bilo pri Dalmatincih...
Slovenci smo kar se kinologije tiče, prvaki predvsem v tem kako znamo svoje prvake onemogočat.
Logiran
Larsson
rad pišem
****
Sporočil: 382


« Odgovor #41 : ponedeljek, 27.02.2006 : 14:24:54 »

jp, se strinjam popolnoma.

A mislite da se tujci ne vprašajo " KAJ ZAUDARJA V SLOVENSKI KINOLOGIJI,"  če pa so top vzreditelji " izobčenci " verjetno se, kaj pa mislite vi?

lp Larsson
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #42 : ponedeljek, 27.02.2006 : 17:18:06 »

mislim da se ne. ker "smrad" odstranimo tako, da začne vzrejat v tuji kinologiji, pol pa pa ostanejo samo rožice, ki sladkajo tujcem in se jim kot kurbe prodajajo za sojenja in obratno: ker so kurbe, svoje zvodnike nazaj povabijo za sojenja v SLO.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #43 : ponedeljek, 27.02.2006 : 17:19:30 »

pri nas kinologija dela na promociji oz samopromociji sodnikov. Vzreditelji so pa cokla oz kamenček na njihovi poti, ki ga je treba deeeeeeeeeeeelč brcnit. čim dlje.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #44 : ponedeljek, 27.02.2006 : 17:37:25 »

če se pa že sprašujejo, potem pa sigurno govorijo o slovaški kinologiji. recimo en primer kako zgleda SLOVAŠKI KLUB ZA BOKSERJE, ki ga reklamira "pasemski letni bilten". Gre za neplačan oglas, pove pa veliko o tem kolk vedo evropejci (da ne rečem glupi italjani) o geografiji. Bodite pozorni na znak kluba in na web page, pa seveda na fonte itd...MI IN SLOVAKI: 8 miljonov (kot una mi i rusi 200 miljona, za srbe):
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Kaj zaudarja v slovenski kinologiji?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines