mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 11:46:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Lastništvo psa  |  Tema: Solastnistvo psa
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Solastnistvo psa  (Prebrano 14582 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« : nedelja, 06.07.2003 : 13:02:25 »

Mene zanima,zakaj se nekateri odlocajo za solastnistvo psa?
Kaj imajo od tega?
Morajo tudi placevati hrano za psa,stroske veterinarja...?in v kaksnem primeru se nekdo odloci,da bo postal solastnik nekega psa?
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #1 : nedelja, 06.07.2003 : 15:35:18 »

V kolikor so meni znani primeri solastnistva, se to doloca po pogodbi med obema stranema (npr. eni placujejo hrano in veta, drugi pa razstave). Lep dan, Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #2 : nedelja, 06.07.2003 : 16:52:41 »

Kaj pa ce ima psica mladice in se jih proda a potem oba solastnika dobita enako denarja?

In pa kateri ima vec pravic,tisti pri katerem pes zivi ali oba enako?
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #3 : nedelja, 06.07.2003 : 17:26:27 »

Tudi to je po mojem mnenju predmet dogovora. Jaz se nikoli nisem imela nobenega kuzolina v solastnistvu, zato teh primerov v  detajle ne poznam in bi lahko govorila samo 'na pamet'. Upam, da se bo kdo oglasil, ki stvar bolje pozna. Zanima tudi mene, kako je s tem. Lep dan, Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Nanda
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #4 : torek, 11.11.2003 : 15:28:59 »

Živjo!

Ko sem pred petimi leti kupovala svojo prvo kužico sem naletela prav na to vprašanje.....
Skratka, vzreditelj me je vprašal, če bi lahko imela samičko v solastništvu. O tem sem sicer kar nekaj prebrala, nisem si pa predstavljala kako bi to izgledalo v praksi.
Danes sem srečna, da sem se odločila za solastništvo!

Vzreditelj, ki ljubi svojo pasmo, skrbi za njen obstoj, tipičnost in zdravje, skrbno načrtuje in izbira kombinacije samčkov in samičk in tudi poskuša gledati dalje, kako bo prespektivnega mladička iz neke kombinacije "peljal naprej". Se pravi, da si svojo vzrejo začrta in ta se ne začne in ne konča v enem ali nekaj leglih in s tem, ko mladičke odda.....V današnjem življenju si pa tudi ne more privoščiti, da bi iz vsakega legla obdržal po vsaj enega obetavnega mladička....bi se jih v nekaj letih nabralo preveč, da bi sam lahko zanje skrbel. ...Torej poskuša najti nekoga, ki je pripravljen sodelovati in če gre za zdrav odnos vzreditelj - skrbnik in skrbnik-vzreditelj, se ni česa bati.

Moje izkušnje - Kuža živi pri skrbniku in je "njegov". Skrbnik mora zanj skrbet tako kot, če bi bil samo on njegov lastnik.  Nihče mu ga ne jemlje in ne zahteva samo zase ...razen seveda, če gre za slabo ravnanje s psom. Ko pa pridemo do vzreje, se pogovarjata z vzrediteljem. Normalno je, da se napiše solastniška pogodba, v kateri se solastnika vse dogovorita, jo podpišeta in se napisanega tudi držita. Kuža je pri KZS voden na ime obeh solastnikov.

Če, ponavljam, gre za zdrav odnos, če delujeta oba v dobro psa in pasme, če NI prisoten egoizem, zaslužkarstvo, "želja po slavi" itd...in to tako s strani vzreditelja, kot tudi skrbnika, potem lahko pričakujete samo dobro......pomoč, nasvete, nova znanja, razumevanje,.......veliko zdravih in tipičnih mladičkov tudi v bodočnosti.......in zelo, zelo dobrega novega prijatelja !


Lep dan, Nataša


Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #5 : sobota, 04.02.2006 : 11:27:28 »

Kaj pa ce ima psica mladice in se jih proda a potem oba solastnika dobita enako denarja?
Stvad dogovora, je pa pošteno tako, ja.
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #6 : sobota, 04.02.2006 : 11:56:44 »

Jaz mislim, da si morata osebi, ki se odločita za takšen dogovor predvsem zelo zaupati (lastnik in vzreditelj). Najhujše je namreč, če se v čem ne strinjata in potem zaradi tega trpi pes. Pogoji naj se skristalizirajo takoj, pred odhodom psa v novi dom, podpiše naj se pogodba s katero se obe strani strinjata.
Sama bi se za solastništvo odločila, še posebno če bi bila vzrediteljica, ker doma imamo lahko večinoma res samo določeno število psov..... če je število preveliko, ne samo da nam morda finančno ne znese, tudi odnos s psički ni več na tako osebni ravni....

lp
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #7 : sobota, 04.02.2006 : 23:23:37 »

No, jaz imam od danes dalje psicko v solastnistvu. Kaksen je dogovor je odvisno  pac od primera do primera, in od tega so odvisni tudi vzroki zakaj se kdo za solastnistvo odloci. Pri meni je bilo pac tako, da si je vzrediteljica psicko zelela obdrzati, saj meni da je iz zelo perspektivne kombinacije in zato bi jo zelela vkljuciti v svojo vzrejo, hkrati pa je sama ne more obdrzati doma - zato se je dogovrila z mano, predvidevam zato, ker mi zaupa, da bom za psicko dobro skrbela. Naceloma dogovora se nismo cisto detajlirali, ga bomo v naslednje tednu ali dveh, ampak okvirno bo verjetno dogovor da za psicko skrbim jaz, ona pa bo z njo na svoje stroske in seveda tudi prihodke imela leglo ko bo psicka primerne starosti. Drugace je psicka moja, le da sem jo dobila brezplacno, pri tem je meni samo po sebi umevno, da zanjo placujem vse stroske prehrane, veterinarja, sole, itd. Glede razstav se nisva posebej dogovarjale, ampak naceloma se meni zdi prav da krijem stroske jaz, saj bo psica moja, razen v primeru nasprotnega dogovora. Mislim da je solastnistvo dobra stvar, saj v bistvu v nekem smislu omogoca pozitivne rezultate obema stranema - meni osebno to, da sem veliko prej prisla do druge psicke kot bi drugace, vzrediteljici pa hkrati omogoci ohranjanje linije za vzrejo.
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #8 : nedelja, 05.02.2006 : 09:46:20 »

Kaj pa imas za za eno pasmo, ce lahko vprasam?
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #9 : torek, 28.02.2006 : 12:40:14 »

jaz lahko tudi povem samo najlepše in najboljše. Na začetku se vse lepo pogovoriš, pogodbo prebereš, podaš mnenje o njej, če se s čim ne strinjaš poveš... na koncu podpišeš ali ne...
če podpišeš se tega držiš in življenje lepo teče dalje. Pes je v bistvu tvoj, zanj skrbiš. Kar se razstav tiče in kupnine je v pogodbi, prav tako morebitno leglo...

V mojem primeru, bo psička po treh, štirih letih v moji lasti.. pogoji so prav tako v pogodbi. In če smo pošteni drug do drugega, se pogovarjamo in sodelujemo je vse super in krasno. V bistvu je malček več dela z naše stvari v končni fazi izključno za korist psov in pasme in ne nek baubau...
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #10 : torek, 28.02.2006 : 13:11:52 »

Jaz imam visavca kot vidis iz avatarja, no jaz imam tudi zdaj podpisano pogodbo, za katero smo se dogovorili in se je v bistvu drzimo, vsekakor pa smo mi ze tako ali tako v zelo dobro odnosih, saj sem pri njih prvo psicko kupila in se vseskozi srecujemo, kot tudi so mi na voljo za kakrsnekoli informacije in ne dvomim, da nebi v prihodnosti tako tudi ostalo.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #11 : torek, 28.02.2006 : 13:14:51 »

V mojem primeru se pa prej nismo poznali. V stik smo prišli, ko sem poizvedovala o pasmi, avstralski ovčar.
Edino kar lahko povem so samo pohvale  Cheesy
Logiran
Tisa in Loa
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 28


« Odgovor #12 : ponedeljek, 31.05.2010 : 22:09:05 »

Da malo obudim tole temo.... Wink Mene pa zanima ali so "formalni" pogoji enaki, če daš psa v solasništvo v drugo državo, kot če bi bil v isti....s formalnostmi mislim, vpis v rodovnik, prijavljane razstave, legel ipd.... Hvala!
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #13 : torek, 01.06.2010 : 16:10:39 »

Že ki obujaš... o vsem najlepšem in najboljšem zdaj lahko povem samo še najslabše in da nikoli več nebi šla v tako zadevo kot sem. Se je na koncu izkazalo, da se vse obljublja, pol se pa lastnih besed ne drži. In ko se temu upreš, je pa konec.  Roll Eyes
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #14 : torek, 01.06.2010 : 16:22:14 »

Andreja prav nate sem se spomnila, ko sem zjutraj videla tole temo Undecided
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Lastništvo psa  |  Tema: Solastnistvo psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines