mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 23:51:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Posamezne sestavine v prehrani  |  Tema: ČAJ - zeleni, metin...
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: ČAJ - zeleni, metin...  (Prebrano 6105 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« : sobota, 04.02.2006 : 18:53:52 »

Sama zelo veliko pijem čaj, predvsem meto in zeleni čaj...in seveda sta posledično omenjena čaja obnorela še mojega Orija  Shocked (saj veste tisto kakršen lastnik, takšen pes Wink) Čaj pripravljam nesladkan, običajno mešam meto in zelenega...ne pa vedno. Vglavenm zdaj to pije tudi Ori, me pa zanima, če bi mu to kakorkoli lahko škodovalo? Vedno ima nastavljeno tudi vodo, vendar gospoda vztraja pri čaju.  Roll Eyes Ker je tako navdušen nad njima, da se v kuhinji postavi pred pult, in laja dokler ga ne dobi  Grin Roll Eyes

LP,
Diana
Logiran
Pehta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 124


« Odgovor #1 : sobota, 04.02.2006 : 19:04:35 »

Ko sem dobila mojo pehtico je bila rahlo bolana. Kihala je in kašljala. Veterinar mi je odsvetoval antibiotike, ker ni bilo tako hudo mi je priporočil, da pije čaj z medom. Seveda samo dokler bo bolna, saj je med sladek in bi lahko škodoval zobem. Po mojem ni nič narobes tem če tvoj kuži rad pije čaj.Poznam bioterapevta, ki svojim živalim k prehrani daje aloe vero. Vseenopa ni dobro pretiravati. Čaj mu daj kot posladek. Za žejo pa naj še vedno pije vodo.Ha ha
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #2 : sobota, 04.02.2006 : 19:06:52 »

Ne, saj vem da sam čaj je ok. Bolj me zanima, ker je to ravno ZELENI čaj in pa METIN...ne navaden sadni Wink

Hvala vseeno Smiley

LP,
Diana
Logiran
Pehta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 124


« Odgovor #3 : sobota, 04.02.2006 : 19:11:29 »

Zeleni čaj in metin sta najzdravilnejša, saj za to sta ravno najprimernejša.
Lp,
Pija
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #4 : sobota, 04.02.2006 : 19:50:55 »

Hm,jaz pa imam pomisleke glede zelenega caja-to je v bistvu po domace receno "pravi caj" in z razliko od kave in kafeina vsebuje veliko teina. Ne vem ce je lih najbolj primeren da bi ga pes recimo vsak dan pil.....meni je veterinarka sprva odsvetovala kakrsnekoli caje,saj imajo velikokrat psi po njih drisko.Ko pa sem ji povedala da kamilicni in sipkov na mojega psa nimata takega vpliva, je rekla naj mu kar dajem za pit caje ,ce ga ne motijo Huh Cheesy
Lp
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #5 : sobota, 04.02.2006 : 19:56:08 »

Hm,jaz pa imam pomisleke glede zelenega caja-to je v bistvu po domace receno "pravi caj" in z razliko od kave in kafeina vsebuje veliko teina.
[/b]

Balu, saj ravno zaradi tega sprašujem Wink Blato in vse ima vredu Huh Zdaj pa ne vem, kako naprej?  Undecided
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #6 : sobota, 04.02.2006 : 20:26:19 »

Zeleni žaj je itak priporočljiv zaradi številnih antioksidantov, ki jih vsebuje; na tujih forumih sem zasledila, da je dobro starejšim in bolanim psom k prehrani dodajati ampule iz zelenega čaja, ker naj bi krepile imunski sistem in pomagala pri razstrupljanju organizma in varovanju srca ... Tvoj pes ima očitno dober okus in lepo skrbi za svoje zdravje! Wink Wink
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #7 : sobota, 04.02.2006 : 20:35:23 »

O superca Smiley Metin je pa načeloma tudi ok, kajne? Jaz sem se pri zelenem bolj bala, ker je "pravi čaj" itd.

LP,
Diana
Logiran
Ancyka
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 137


« Odgovor #8 : ponedeljek, 11.12.2006 : 19:34:03 »

mislim, da mu čaj ne bo škodil, le ne pretiravaj s količino
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Posamezne sestavine v prehrani  |  Tema: ČAJ - zeleni, metin...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines