mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 04:09:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: ZLOMLJENA HRBTENICA!!!
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: ZLOMLJENA HRBTENICA!!!  (Prebrano 8667 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
123dejan
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« : torek, 07.02.2006 : 20:14:45 »

IMAM PSIČKO, PO IMENU NIKA TER JO JE 02.02.2006 POVOZIL AVTO. BILA JE NA SLIKANJU PA SO SICER,  KOMAJ PO TRETJEM PREGLEDU UGOTOVILI DA IMA ZLOMLJENO HRBTENICO.ZLOM JE TAKOJ ZA MEDENICO, DEL HRBTENICE, KI JE ZLOMLJEN JE POMAKNJEN ZA 2 Cm NAVZDOL IN NAPREJ PROTI GLAVI , TAKO DA JE ZADNJI DEL POD SPREDNJIM. PRIPOROČALI SO MI ORTOPEDA MATKOTA. KO SEM MU POSLAL RTG SLIKE NI MOGEL VERJET,  DA SE LAHKO PES POSTAVI NA NOGE TER NAREDI NEKAJ KORAKOV (SICER ŠEPAVIH), DA LAHKO MIGA Z REPOM TER S TACAMI TER DA LAHKO KONTROLIRANO OPRAVLJA OBE POTREBI!
OPERACIJA JE SICER MOŽNA VENDAR ZELO DRAGA, PA ME ZANIMA ČE SE LAHKO HRBTENICA TAKO ZARASTE TER DA SE BO ŠE KDAJ PROSTO SPREHAJALA! REFLEKSE IMA ZELO DOBRE TAKO DA PO MOJE NIMA POŠKODOVANEGA ŽIVČEVJA???
ZANIMA ME TUDI KJE TOČNO NA HRBTENICI IZSTOPIJO ŽIVCI ZA ZADNJE TAČKE, REP TER PREBAVILA?
Logiran
S
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 242


« Odgovor #1 : torek, 07.02.2006 : 20:31:54 »

Ojla!

Kaj ti je pa Matko rekel? Kakšna je prognoza?

Res je čudež, da nima poškodovanih živcev pri takšnem zlomu. Enako se je zgodila ravno pred enem letom whippetki ampak na žalost je imela tako poškodovane živce, da ima probleme pri kakanju in lulanju. Pa repek je imela tudi "mrtev" zato so ji ga odrezali.

lp
Logiran
S
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 242


« Odgovor #2 : torek, 07.02.2006 : 20:34:54 »



Aja še to, ta whippetka sploh ni mogla stati in je nekontrolirano lulala že takoj po nesreči.
Logiran
123dejan
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #3 : torek, 07.02.2006 : 20:46:06 »

MATKO MI JE REKEL DA , SE HRBTENICA DA NARAVNAT SAMO DA BREZ OPERACIJE OZIROMA FIKSACIJE(CEMENTIRANJA) NE BO OSTALA V PRAVILNEM POLOŽAJU. NIKA JE STARA LETO PA TRI MESECE, VZEL SEM JO IZ AZILA KO JE IMELA SLABE TRI MESECE. FUL SMO SE NAVEZALI NA NJO, SAMO OPERACIJA STANE MINIMALNO 200.000, 00 SIT KAR PA JE ZA MOJ ŽEP FUL DOSTI. ŽALOSTNO JE DA MI VSI GOVORIJO DA JO NAJ DAM USPAVAT.POČUTIM SE KRIVEGA DA MORAM SAM ODLOČATI O NJENI USODI!
ZATO ME RES ZANIMA ČE SE LAHKO HRBTENICA (SICER NE RAVNO) ZARASTE, TER DA BO LAHKO GLEDE NA TO DA ŽIVCI NISO POŠKODOVANI ŠE KDAJ VSAJ ŠEPALA VEČ KOT 3 METRE???
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #4 : torek, 07.02.2006 : 20:48:10 »

to je isto kot je bilo pri bernki iz horjula.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #5 : torek, 07.02.2006 : 20:51:05 »

Bernki Lučki iz Horjula zaenkrat dobro kaže. Matko je res dober veterinar. Jaz bi poskusila vse, da bi psičko rešila. Sploh, če lahko še vedno hodi in izloča blato in urin.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #6 : torek, 07.02.2006 : 20:53:09 »

123dejan, prosim, da pises z normalno pisavo, saj je besedilo s samimi velikimi crkami na ekranu izjemno tezko brati, poleg tega pa pomeni tak tekst, da "se deres" na bralce.
Hvala.

Tema o bernki Lucki je tukaj.

Upam, da bos nasel ustrezno resitev za svojo psicko.
Logiran

Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #7 : torek, 07.02.2006 : 20:57:58 »

Jaz bi se vsekakor odločila za operacijo.
Mogoče bi se dalo dogovorit za plačilo na obroke  Undecided
Logiran
Bučka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 386


« Odgovor #8 : torek, 07.02.2006 : 21:26:33 »

Jaz sem imela tri mesece na rehabilitaciji psa z zlomljeno hrbtenico, ker je Matko, ki mu je operiral stegnenico, ki je bila tudi zlomljena, zlom hrbtenice spregledal. Doma sem pogruntala, da če pes taco postavlja narobe in jo vleče za sabo, nekako ni najboljše in sem ga peljala k Zorku. Zorko je psa slikal in rekel, da operacija hrbtenice toliko časa (en teden) po zlomu ni več smiselna. Kuža je z zelo resno vztrajnostjo in pazljivostjo danes zelo zadovoljen in še kar normalno hodi. To je naša izkušnja z zlomljeno hrbtenico. Vsekakor ne predolgo gruntat, jaz bi pa raje vprašala Zorka kaj in kako. Bo tudi ceneje.

Maša
Logiran
123dejan
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #9 : torek, 07.02.2006 : 21:29:05 »

Saj če bi lahko plačal operacijo na obroke pol bi še šlo. Me pa še nekaj skrbi!
Matko mi je danes rekel ko je videl slike, da je taka operacija še možna eno uro po nesreči max. 6 ur.

Zdaj pa je od nesreče že 5 dni,  pa se bojim da se je že kaj zarastlo, ker so mi komaj tretji dan po nesreči iz Vet.ambulante sporočili , da je hrbtenica zlomljena.
Po nesreči sem jo takoj peljal v Vet. dežurno ambulanto tam so jo slikali, nafilali z injekcijami pol pa mi je rekel veterinar, da bo kao drugi dan zjutraj že veselo skakala na okrog.
Sum o zlomljeni hrbtenici pa se mi je porodil komaj v soboto na pregledu pa sem jih prosil da še jo enkrat slikajo. POL PA TE POKLIČEJO DOMOV PA TO!!!

Niki gre od nesreče vse na bolje, zato vseeno mislim če se tako zaraste da ne bo velikih problemov, kot pa da se sedaj to lomi pa naravnava pa se še kakšen živec poškoduje?

A je možnost da bi se popravlo pa zarastlo brez operacije?
Logiran
123dejan
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #10 : torek, 07.02.2006 : 21:36:57 »

Aja pa hvala, da si mi opisala tvojo izkušnjo, mi je dala vsaj malo upanja, da se Nika pa le pobere na svoje tačke čez kak mesec al pa več!

Pa hvala za odgovor!
Logiran
Bučka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 386


« Odgovor #11 : torek, 07.02.2006 : 21:40:28 »

Zelo zelo zelo pazi, psička naj nujno strogo miruje, če hočeš, da se bo kaj dobro zarastlo itd!!! Tudi, če se bo bolje počutila, mora mirovati. Posvetuj se z veterinarjem o rehabilitaciji, ki je resna zadeva. Nekaj tednov na vrvici samo striktno lulat kakat pa nazaj domov, pomožnosti v kletko, če ne zna mirovati in je navajena nanjo...
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #12 : torek, 07.02.2006 : 21:59:48 »

verjamem da je težko odločati o življenju ali smrti ko je vse odvisno od ene registracije avta in pol, pa še meseca špecerije ob tem...
moj nasvet je zgolj ta, da se odloči kaj je bistveno za psico. In se v ostalem posvetuj z Matkom.  Če on pravi da je teoretsko možno da se zaraste, potem bo držalo. če insistira na operaciji, razmisli, o injekciji ali o opoeraciji. res je. nehvaležno, ampak je to "your call", -na tebi je kaj boš storil. vse najboljše.
Logiran
123dejan
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #13 : torek, 07.02.2006 : 22:30:18 »

Pa naj še kdo reče da denar ni vse.
Sem iz okolice maribora, natančneje pri Framu, tukaj , pa ne samo tukaj tudi drugod po celi Sloveniji dajo lastniki psa že zaradi zlomljene tačke kar ustrelit kakemu lovcu. Kakšen veterinar, kakšne tablete, pa rentgen-če vprašaš če je to normalno ti bo reklo več ko 50% lastnikov psov al NIMAM GNARA za veterinarja al pa ZA PESA PAČ NE BOM PLAČEVAL VETERINARJA.
Zakaj pri takih posegih ne pomaga država, al pa kakšna zavarovalnica?
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #14 : torek, 07.02.2006 : 22:39:33 »

Zavarovalnica pomaga, če imaš psa zavarovanega  Undecided
Mislim, da je tistih 30 000 na leto pri taki operaciji minimalen strošek.
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: ZLOMLJENA HRBTENICA!!!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines