mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 23:14:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: ZLOMLJENA HRBTENICA!!!
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: ZLOMLJENA HRBTENICA!!!  (Prebrano 8664 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #15 : torek, 07.02.2006 : 22:44:04 »

Bucka,
lepo bi te prosila, da prenehas propagirati, tebi "simpaticne" veterinarje in nehas deliti veterinarske nasvete, ker nisi veterinar in ker psa nisi videla v zivo, niti ne poznas konkretnega primera.
Tudi sama bi lahko nastela kar nekaj spodrsljajev ravno tistih veterinarjev, ki jih ti propagiras. Pa ne bom, ker sem sama kriva za napacno diagnozo. Veterinarju namrec nisem opisala dejanskih bolezenskih znakov (seveda po svojih besedah, saj drugega niti ne pricakujejo). in je pac na podlagi povedanega pregledoval psa in seveda ni nic nasel. Ce mi ne znamo opazovati svojega psa in povedati dejanskih znakov, potem lahko veterinar psa preslika po dolgem in pocez, lahko naredi 1001 preiskavo. Verjetno bi tako nasel pravi vzrok bolezni in se kaj drugega, a koncno besedo ima vedno denarnica - zal. In tega se veterinarji se kako zavedajo. Zato naredijo le najnujnejse preiskave in predlagajo katere bi bilo se dobro narediti.

Ravno zdaj sta minila dva meseca od operacije hrbtenice pri mojem psu. Tako, da izkusnje imam, pametovati se pa nikakor ne upam, ker je primer mojega psa primer mojega psa in ne nekega drugega. Zato te se enkrat prosim, da strokovnost vseeno prepustis tistim, ki so resnicno strokovni.
Napake se zal dogajajo, zaradi atipicnih znakov, zaradi podobnih znakov pri razliznih boleznih, zaradi napacnega opisa in se in se je razlogov.

123dejan,
se pri ljudeh ni poskrbljeno kot bi moralo biti, pa bo pri zivalih.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #16 : torek, 07.02.2006 : 22:45:18 »

Pa naj še kdo reèe da denar ni vse.
Sem iz okolice maribora, natanèneje pri Framu, tukaj , pa ne samo tukaj tudi drugod po celi Sloveniji dajo lastniki psa že zaradi zlomljene taèke kar ustrelit kakemu lovcu. Kakšen veterinar, kakšne tablete, pa rentgen-èe vprašaš èe je to normalno ti bo reklo veè ko 50% lastnikov psov al NIMAM GNARA za veterinarja al pa ZA PESA PAÈ NE BOM PLAÈEVAL VETERINARJA.
Zakaj pri takih posegih ne pomaga država, al pa kakšna zavarovalnica?
ker se moraš zavedat da je pes luksuz. Fičko za nekoga i luksuz, mercedes pa je in ga skoz vozijo na lišpanje. Če imaš luksuz zuavarovan in plačuješ zanj, potem imaš tudi stroške vzdrževanja pokrite v smislu kritja zavarovalnin. In seveda moraš vedet da je pes v pravnem promtu stvar. A ti država krije ekstra tabnlete ko si bolan? ja, če si dodatno zavarovan. Ti krije stroške popravila avta, stroške popravila pralnega stroja, strođke popravila superduper televizorja za 400 jurjev? NE. Zato ne jamraj. Ta privilegij imajo zgolj kmetje ki za vsako crknjeno kuro dobijo odškodnino. Raj se ukvarjaj s situacijo in se uzdaj use in svoje kljuse.
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #17 : torek, 07.02.2006 : 22:54:29 »

123dejan, razumem stisko, ki nastane, ko veterinar pove za ceno. Verjamem celo, da nimaš 200 čukov, ki bi jih kar iz rokava stresel, ampak psička je ena in je tvoja. Ti pa zagotovo imaš prijatelje, znance, sorodnike...če se dogovoriš še za odplačevanje na obroke, je problem že bistveno bližje rešitvi.
Polomljene hrbtenice, če nič drugega, zelo bolijo, to je gotovo. Meni se meša vsakič, ko moram počakat na datum za operacijo, kako je šele živali, ki ji še povedat ne moreš, da bo kmalu bolje.
Daj....naredi nekaj zanjo.
Logiran

Bučka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 386


« Odgovor #18 : torek, 07.02.2006 : 22:58:14 »

Nisem govorila o nobeni strokovnosti, pač pa o svoji izkušnji z rehabilitacijo psa z zlomljeno hrbtenico. Ne vem kaj je problem. Svetovala sem naj gre k vetu, naj ne odlaša in naj na psico zelo pazi. Moje izkušnje s psom z zlomljeno hrbtenico. Sorry, ker jih imam, jaz jih tudi raje ne bi imela.

Maša
Logiran
123dejan
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #19 : torek, 07.02.2006 : 23:04:17 »

ALTERVITA!

samo nekaj še!!!

toliko koliko ima ta forum uporabnikov, toliko ljudi je res poiskalo pomoč za svojega štirinožnega prijatelja zato mi ne rečt, da jamram če nimam gnara za operacijo!
 
Že vse od nesreče iščem rešitev kako bi rešil psa pred smrtjo pa sem se obrnil na vas ker "VIDIM" da imate res izkušnje .
Se je mogoče kdo vprašal kako pa se konča usoda psov katerih lastniki razmišljajo drugače,
Pa še to ! Ko je veterinar videl RTG sliko je rekel DAJTE JO USPAVAT, takšno mnenje pa ima na žalost tudi večina ljudi ki sem jim mojo situacijo omenil.

Se je kdo mogoče vprašal da sem se na forum prijavil samo zato da slišim kakšno vzpodbudno besedo ne pa same graje, da jamram, ker pač nimam tolko KEŠA KOT OSTALI!

PA HVALA ZA POMOČ.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #20 : torek, 07.02.2006 : 23:06:56 »

Ej, 123dejan, mislim, da vsi vidimo, da bi ji rad pomagal. Ne jezi se! S tabo smo in držimo pesti, da vama bo uspelo...
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #21 : torek, 07.02.2006 : 23:30:13 »

Najbolje bo, da se z veterinarjem, ki naj bi pravil operacijo, skupaj posvetujeta kaj je najbolje za psičko. Jaz tovrstnih izkušenj, hvalabogu, nimam in ti v tej smeri ne znam svetovati.
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #22 : sreda, 08.02.2006 : 00:27:38 »

Dejan; držim pesti za tvojo psičko in upam, da se boš prav odločil! Mislim, da si psička zasluži priložnost, da naredite vse kar je v vaši moči! Te pa popolnoma razumem, da je to zate velik finančni zalogaj in predlagam, da se res zmeniš za obročno odplačevanje ali pa da si del denarja sposodiš ...

Tudi jaz imam  doma psičko nad katero so nekateri že obupali, sicer je imela drugačne diagnoze, pa vendar ... Danes je to živahna in igriva enajstletnica, ki me vsak dan neznansko osrečuje, mi polepša vsak trenutek in je ena sama ljubezen ... Vsak vložen tolar za veterinarja se je izplačal!!!!!!! Zato ne obupaj prehitro!

lp
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #23 : sreda, 08.02.2006 : 02:23:40 »

ALTERVITA!

samo nekaj še!!!

toliko koliko ima ta forum uporabnikov, toliko ljudi je res poiskalo pomoè za svojega štirinožnega prijatelja zato mi ne reèt, da jamram èe nimam gnara za operacijo!
 
Že vse od nesreèe išèem rešitev kako bi rešil psa pred smrtjo pa sem se obrnil na vas ker "VIDIM" da imate res izkušnje .
Se je mogoèe kdo vprašal kako pa se konèa usoda psov katerih lastniki razmišljajo drugaèe,
Pa še to ! Ko je veterinar videl RTG sliko je rekel DAJTE JO USPAVAT, takšno mnenje pa ima na žalost tudi veèina ljudi ki sem jim mojo situacijo omenil.

Se je kdo mogoèe vprašal da sem se na forum prijavil samo zato da slišim kakšno vzpodbudno besedo ne pa same graje, da jamram, ker paè nimam tolko KEŠA KOT OSTALI!

PA HVALA ZA POMOÈ.
oprosti, ampak, bog pomagej. To je življenje in včasih moraš kot sem dejal, zarad keša tudi take poteze vlečt. sam sem bil v situaciji ko sem dal "podedovanega" 13 let starega verigarja na uspavanje, ker ga je Brina dvakrat "scotala" in dejansko ni bilo izbire. al ona al pa on. Jaz pri toliko psih nisem računal na državo, zavarovalnico, azile in kajjazvem ampak sem črto potegnil, vest obremenil in šel dalje.
Enako svetujem tebi. Odrasli ljudje odraslo odločajo.
Lahko greš tudi k spovedi, če VSPODBUDNO BESEDO POTREBUJEŠ.
 Publik sammlerjev pač ne božam.
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #24 : sreda, 08.02.2006 : 11:18:11 »

Zavarovalnica pomaga, če imaš psa zavarovanega  Undecided
Mislim, da je tistih 30 000 na leto pri taki operaciji minimalen strošek.
Ja, samo za take in podobne operacije, ki koštajo malo več, se je treba že vnaprej z zavarovalnico dogovort, pa še takrat ni nujno, da bojo stroške pokrili.
Men so lani zabluzili že pri 50.000 sit , ko smo opravili rtg hrbtenice in kolkov, pa zdravila....
Je moral Matko naknadno poslati vso specifikacijo - katera zdravila so bila uporabljena, koliko ur dela, katera zdravila je dal za sabo....mislim too much. Še sam ni mogel verjeti, ker ponavadi zadostuje tisti račun oz. ambuantni dnevnik.
Imajo pa na Triglavu enega penzioniranega veterinarja za tele zadeve, ki verjetno dlje od krav v svoji praksi ni prišel. Zato ni čudno... Angry
123dejan - ko si vzel psico, si se zavezal zanjo in verjamem, da je odločitev težka.
Po moje se lahko res zmeniš na obroke, saj je Matko zelo človeški glede teh stvari, namreč moji sosedi, starejši ženski, ki živi sama s svojim labradorcem in ji pomeni vse na svetu, je šel tud ful na roke pri operaciji tačke.
Tko, da - čimprej v akcijo, da ne bo res hrbtenica že preveč ( narobe ) zaraščena in bo poseg še težji.
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #25 : četrtek, 09.02.2006 : 10:47:58 »

123dejan,

jaz bi na tvojem mestu TAKOJ (časa nimaš več veliko) poiskala še drugo mnenje (mogoče Zorko!?). Rentgenske slike lahko fotografiraš z digitalcem in pošlješ po mailu... Če je operacija tisto, kar lahko reši tvojo psičko, bi si jaz magari sposodila denar. Življenje psičke je vredno veliko več kot tistih nekaj bankovcev... Če pa operacija sedaj ni več opcija, pa poišči pomoč alternative - homeopatija, bioresonanca... Te zadeve lahko delajo čudeže. Pa vso srečo.

P.s.: Če si iz Mb in ti Moravske toplice niso daleč, za mnenje vprašaj še veterinarja Nabergoja (Vet. inženiring Nabergoj), on je meni uspel psico po tričetrl leta spraviti nazaj k sebi... Pa sem bila pred tem tako pri Matkotu kot Zorkotu, pa še pri pol veterinarjih po Sloveniji. In sem tudi iz Mb. Sicer sem jaz z mojo psico imela drugačne težave, pa vseeno. Vem, da k njemu vozijo pse tudi iz Ljubljane...
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #26 : petek, 10.02.2006 : 23:05:36 »

Ja, samo za take in podobne operacije, ki ko?tajo malo ve謠se je treba ?e vnaprej z zavarovalnico dogovort, pa ?e takrat ni nujno, da bojo stro?ke pokrili.
Men so lani zabluzili ?e pri 50.000 sit , ko smo opravili rtg hrbtenice in kolkov, pa zdravila....
Je moral Matko naknadno poslati vso specifikacijo - katera zdravila so bila uporabljena, koliko ur dela, katera zdravila je dal za sabo....mislim too much. ?e sam ni mogel verjeti, ker ponavadi zadostuje tisti ra赮 oz. ambuantni dnevnik.
Imajo pa na Triglavu enega penzioniranega veterinarja za tele zadeve, ki verjetno dlje od krav v svoji praksi ni pri?el. Zato ni 赤no... Angry
123dejan - ko si vzel psico, si se zavezal zanjo in verjamem, da je odlo詴ev te?ka.
Po moje se lahko res zmeni? na obroke, saj je Matko zelo 謯ve?ki glede teh stvari, namre蠭oji sosedi, starej?i ?enski, ki ?ivi sama s svojim labradorcem in ji pomeni vse na svetu, je ?el tud ful na roke pri operaciji ta諥.
Tko, da - 詭prej v akcijo, da ne bo res hrbtenica ?e preve蠨 narobe ) zara?襮a in bo poseg ?e te?ji.

Mislim, da to velja le za zgoraj omenjeno zavarovalnico. Ne posplošujmo zadev.
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: ZLOMLJENA HRBTENICA!!!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines