mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 11:25:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Arteško-normandijski baset (Basset artésien normand)
Strani: 1 [2] 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Arteško-normandijski baset (Basset artésien normand)  (Prebrano 25790 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
PETIT
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 124


« Odgovor #15 : sreda, 27.10.2004 : 15:01:19 »

Shit!! Grin Grin Grin
Sej res.......mi se pa poznamo...
Alora ga prinesem tudi v LJ Cheesy
Logiran
ariel
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #16 : sreda, 08.02.2006 : 16:22:40 »

Pozdravljeni,

Sem nova na tem forumu zato vas vse najprej lepo pozdravljam. Za sodelovanje sem se odlocila ker potrebujem vaso pomoc. V nasi druzini smo imeli do sedaj 2 angleska basseta. Nas Ari je pred tremi meseci nazalost umrl, star 11 let.  Seveda smo bili vsi zelo zalostni in prva reakcija je bila nobenega psa vec. Vendar, ko je prva zalost minila smo ugotovili da brez psa enostavno ne gre. Odlocili smo se za nakup pasme Basset Artesien Normand. Smo namrec zaljubljeni v bassete, vendar glede na to da zivimo v bloku, v 1. nadstropju, brez dvigala se nam zdi, da bi bila to za normandskega basseta manjsa ovira. Tezavo imamo najti rejca te pasme. A obstaja mogoce kaksen primerek v Sloveniji? Ima mogoce kdo kaksne podatke o rejcih? Za vsakrsen nasvet oz. informacijo bi bila zelo hvalezna
lp Renata
Logiran
PETIT
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 124


« Odgovor #17 : četrtek, 09.02.2006 : 01:44:17 »

Atreško normanskega baseta ima uporabnica _punčka_ in je verjetno edini te pasme v Sloveniji.
Če te zanimajo vzreditelji te pasme (najbližji so v Franciji) povej se bomo pozanimali.
Logiran
ariel
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #18 : četrtek, 09.02.2006 : 07:29:56 »

Ja zelo me zanimajo rejci. Poslala sem mail v Francijo, mislim da je bilo društvo Arteško normandskih bassetov, pa nisem dobila nobenega odgovora. Petit ce mi lahko kako pomagas najti vzreditelje bom zelo vesela.
Logiran
ariel
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #19 : sobota, 11.02.2006 : 13:51:27 »

Hvala za link. Sem pogledala, ce prav razumem je na posnetku septembersko leglo.   Smiley Lunca a ti mogoce ves kako bi lahko stopili v stik s PUNCKO, mislim da ima ona edina v Sloveniji to pasmo basseta. Predno se cisto fiksno odlocimo za nakup bi ga radi videli v zivo, ce bi bilo mogoce in slisali kaksne izkusnje imajo z njim.   
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #20 : ponedeljek, 13.02.2006 : 11:12:55 »

Ne, ne bi vedela,ker nimam njenega telefona.Mogoče bi se dalo kaj zvedeti na KZS,če so mogoče psa kdaj vpisali v Slovensko rodovno knjigo.Vem samo,da je iz Ljubljane.Pokliči in probaj zvedeti.
LP Tjaša
Logiran
ariel
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #21 : ponedeljek, 13.02.2006 : 18:23:25 »

KZS smo klicali se predno sem se prijavila na forum pa nam niso znali nic pomagati. Mogoce bo pa Puncka se kaj pogledala na forum, ceprav je tema drugace ze bolj stara. So se nam pa oglasili iz Francije. Iz drustva artesko normandskih bassetov so moj mail posredovali vzreditelju, ki nam je javil, da ima psicko staro 5 mesecev. Za enkrat bomo se malo pocakali. Do sedaj smo imeli psa in bomo v tej smeri nadaljevali tradicijo. Hvala vseeno za pomoc. Smiley Zdaj torej preostane da cakam ce se PUNCKA slucajno javi.
Logiran
ariel
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #22 : sreda, 20.09.2006 : 08:14:58 »

Uspela sem najti rejca in smo sedaj v vselem pričakovanju. Kuža je junijsko leglo, vendar mora biti še prej ceplen proti steklini in potem še inkubacijska doba. Po njega bomo lahko šli nekje 19. oktobra. Upam, da bo vse ok, nažalost je rejec predaleč da bi lahko šli prej pogledat (Francija cca 1100 km), smo pa z njim zelo veliko kontaktirali po mailu, dobila sem zelo dober vtis. Ravno ta teden pa nam je poslal tudi slike našega kužka (tudi izbrali smo ga po slikah) in nas obvestil kako kuža napreduje.
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #23 : četrtek, 21.09.2006 : 12:52:22 »

ariel,me veseli,da ste našli svojega mladička.Upam,da vaju bomo tudi kdaj videli na razstavi in vaju bolje spoznali.
LP Tjaša
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #24 : torek, 24.10.2006 : 09:49:34 »

ariel,
kaj je sedaj z vašim ANB-jem? Je že v Sloveniji?
LP Tjaša
Logiran
ariel
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #25 : petek, 26.01.2007 : 12:00:32 »

Ja, že kar nekaj časa me ni bilo na forumu sram. Naš Benjamin je seveda že v SLO. Pripeljali smo ga oktobra. Danes smo po pošti dobili njegov rodovnik pa sem se spomnila, da malo počekiram forum. Smo še kar v fazi privajanja na drug drugega. Predvsem Beni bo še verjetno potreboval nekaj časa. Zelo je plašliv. Ne do nas domačih, nas je že vse zdresiral  Grin, boji se drugih ljudi, pa avtomobilov, pa kašnih glasnih zadev...  Mislim, da je razlog v tem, da je bil star že 4 mesece ko smo ga pripeljali. Upam, da ga bo minilo. Ima kdo iskušnje s to zadevo?
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #26 : ponedeljek, 29.01.2007 : 10:30:54 »

Po vsej verjetnosti je tam živel v tropu,kjer so ga vsi po spisku hoteli podrediti.Probaj z njim čim več hoditi ven med druge pse,da se navadi,pri tem pa bodi pozorna in ga pusti,da se igra in spozna samo s takimi,ki mu ne bodo storili nič hudega.S tem mislim predvsem mladiče,prijazne starejše pse in psice.Že na deleč se izogibaj kakšnih prepotentnih samcev.če se boji drugih ljudi probajte počasi doma z vašimi prijatelji,ko bodo prišli na obisk,naj ga samo ogovorijo in naj ga ne silijo z božanjem.Ko bo dovolj komforten z njimi bo že prišel bližje.Bo pač trajalo nekaj časa.Kar se pa tiče glasnih zvokov,se obnašaj do njih kot pri petardah.Ne namenjaj jim pozornosti.
Upam,da ga bomo kdaj videli,tvojega Benija.Veliko veselja z njim ti želim.
LP Tjaša

Logiran
PETIT
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 124


« Odgovor #27 : ponedeljek, 29.01.2007 : 13:46:02 »

Večina francoskih pasem goničev je rahločutnega značaja zato taka plahost ni nič nenavadnega. Pri vzreji psov ne izločajo plahih osebkov, ker Francozi lovijo s tropom psov, ki psom omogoča drugačno psihologijo. V tropu se namreč počutijo varno in se tako lahko povsem prepustijo lovskim veščinam.
S starostjo mu bo plahost popuščala, vsekakor pa moraš z njim čim več med ljudi, v množico, na razstave, v mesto med avtomobile..itd. Ob znakih plahosti se obnašaj ravnodušno in ne pomiluj psa, ker te je ob takem ravnanju strah za njegovo počutje, kar pes razume, da je zaradi hrupa tudi tebi nelagodno. Usedi se ob prometno cesto in psa ravnodušno čohaj. Ne objemaj ga, ker se bo počutil, da ne more ubežati zato mu bo nelagodno. Obnašaj se ravnodušno, kar bo psa pomirjalo.

Tole si zapomni za vedno: Pes v tropu opazuje obnašanje ostalih, predvsem starejših in nadrejenih članov, se od njih uči ter povzema njihove reakcije na dražljaje. Če si psu nadrejena bo izkušnje nabiral iz tvojega obnašanja. Večina psov se boji petard in grmenja zaradi paničnega obnašanja skrbnikov!!!!

Tvoj kuža ne bo nikoli tako psihočno stabilen kot kakšen prekaljen vaški potepuh se pa lahko veliko naredi s pravilnim pristopom.
Logiran
PETIT
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 124


« Odgovor #28 : nedelja, 11.02.2007 : 20:14:09 »

A obstaja kakšna fotka vašega baseta?
Logiran
beni
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #29 : nedelja, 05.04.2009 : 11:41:49 »

Dodali smo opis pasme Arteško normandski baset in tam smo objavili tudi slike našega Bena (FCI 6 - Arteško normandski basset)
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Arteško-normandijski baset (Basset artésien normand)
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines