mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 10:03:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: Trimanje - puljenje dlak s prsti
Strani: 1 2 3 [4] 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Trimanje - puljenje dlak s prsti  (Prebrano 31942 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #45 : ponedeljek, 21.02.2005 : 14:31:53 »

seveda se ukvarjajo že dolgooo časa...in tudi vsi živalski "športi" izvirajo iz njihove  države in iz njihovega "ukvarjanja".
Začnimo pri petelinjih bojih, ki so nam dali cocktaile- kdor ne ve , je ta mešanica nastala, ko so rep (cock-tail) premaganega petelina vrgli na šank in ga zapili... borbe psov z biki , psov s podganami psov s psi, pasje dirke z vsemi spremljajočimi pojavi, konjski steeplechisee  itd itd....z njihovo "kulturo" so se vse te stvari razširile po svetu.....
zdaj pa so najbolj  "živaloljubska" država iz katere izvirajo tudi "najinteligentnejši "zakoni o prepovedi "bojnih psov", obveznem nošenju  nagobčnikov za "pitbule in ostalo kar ocenijo kot tako" ter ostale bistrosti iz katere se napaja nova Evropska zakonodaja....
Število raznih "farm" presega našo našo domišljijo in tudi s pomijami krmljenih psov jim še vedno ne manjka.....
prepovedano imajo obrambo itd pa imajo več smrti in težkih poškodb  kot npr Francozi, ki se gredo obrambe in ringe v vseh oblikah....njak Tongue, jaz o njih nimam visokega mnenja..čeprav znajo narediti lepe razstave in  lepe pse...ampak po mojem mnenju so maherji še vedno Nemci in Francozi kar se vzreje v povezavi z značajem  tiče....
zančaj njihovih pasem pa je tak kot oni sami....pa to je samo moje osebno mnenje , ne pričakujem, da ga kdo deli zmano...
Logiran
šnavcerljubka
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #46 : ponedeljek, 14.11.2005 : 14:21:40 »

Hojla,
imam velikega šnavcerja. Če ima kdo link, ali ve za literaturo, ali kako se VŠ pravilno sfrizira in pripravi na razstavo, bi bila zelo hvaležna.

lp sram Roll Eyes
Logiran
burgy
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 65


« Odgovor #47 : sobota, 26.11.2005 : 23:33:48 »

A drugače ga kam voziš in si vsaj približno že videla kako se to dela ali bi se rada kar vse iz knjig navadila. Jaz mislim, da bi bilo bolje, če bi ti te stvari nekdo pokazal in razložil kako in kaj.
Mi imamo srednjega šnavcerja pa tega ne delamo sami, tako da sam ti kaj veliko teh informacij ne bi mogel podati.
Če pa te mogoče zanima kdo, ki trima šnavcerje in bi ga peljala tja pa mi lahko pišeš na PM.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #48 : petek, 10.03.2006 : 20:55:53 »

Lahko prosim nekdo napiše definicijo trimanja - rabim za raziskovalno? (kaj drugega kot puljenje dlak s prsti) ... a se za to ne uporablja nek posebni pripomoček (kot glavnik, če hitro pogledaš)?
Logiran
robin
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 427


« Odgovor #49 : petek, 10.03.2006 : 21:29:12 »

Trimanje je puljenje odmrle in odvečne dlake, lahko s prsti, sicer pa se uporabljajo trimerji, zgleda podobno kot nazobčen nož. S tem nožem prijemaš dlako in jo puliš-trgaš. Sliši se grozno ampak če to počneš pravilno se kuža niti malo ne upira. Če kuža trimaš potem ima dlaka svoj zaključek in lepo pada in se ne vidi prehod med krajšo dlako in daljšo, kot je naprimer pri Višavskih terierjih, na hrbtu kratka in dolge "hlačke". Poleg tega koža boljše diha če je pes striman.
Če Višavca naprimer postrižeš s strojčkom so vse dlake enako dolge in to ni pravilno niti lepo, je pa priročno in hitro.
Če bi kdorkoli rad pripravil psa za razstavo mu odsvetujem da se tega loti sam, saj še zdaleč ni enostavno. Ponavadi ti informacije o tem da vzreditelj kjer si kuža kupil, saj mora poznati specijaliste za to, če tega ne obvlada sam.
Seveda se tega lahko nauči vsak, sam je treba videti in imeti pravo orodje.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #50 : nedelja, 12.03.2006 : 20:14:07 »

Hvala za izčrpen odgovor!  Smiley Definicijo sem potrebovala za raziskovalno nalogo.
Logiran
Zorčy
otrok do 14 let
*
Sporočil: 34


« Odgovor #51 : četrtek, 20.04.2006 : 18:40:05 »

Hay,
mi pa imamo doma airedalca, ki pa smo ga enkrat paljali k frizerki, da bi ga ta ostrigla in strimala. Pa ga je menda na rabrah bolelo in je prišel nazaj malo krvav po rebrah. Ali je to normalno? Mislim da ne, ker mu je vso dlako strimala (tudi tisto novo) in ga ni nič strigla, ker že itak ni imel kaj dosti dlake. Ali je bila ta ženska zmešana ali kaj? Tako da ga mi raje kar sami doma ostrižemo in mu s prsti populimo odmrlo dlako. Pa ima še zmeraj trdo dlako pa čeprav ga redkokdaj strimamo. Pozimi ga ponavadi ne ga pa zato skoraj vsak dan poleti.
lp,
Anja
Logiran
robin
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 427


« Odgovor #52 : četrtek, 20.04.2006 : 19:04:19 »

Ma ja, sem tudi že pri višavcih slišal, da so bili "krvavi" oziroma so jim lastniki kasneje našli hraste, po trimanju. Ne vem kaj naj rečem, ampak edina možna razlaga je nepravilno trimanje, ne vem res. Trimanje je dokaj zamuden postopek in najbolje je da malo trimaš pa malo pavze pa spet, frizer pa mogoče malo pohiti, pol pa mogoče prevelike šope "trga", ker treba je čim manj dlak prijet.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #53 : petek, 21.04.2006 : 09:00:49 »

Ali pa druga mozna razlaga je, da frizer ne ve, kaj naj trima in trima ven tudi poddlako, ki pa za trimanje sploh ni namenjena in tisto pa res boli.
Logiran
Zorčy
otrok do 14 let
*
Sporočil: 34


« Odgovor #54 : petek, 21.04.2006 : 13:47:42 »

Hay,
podlanke takrat ni imel, ker smo ga mi doma dobro razčesali tisto podlanko ven in smo ga tudi že sami ostrigli. Samo ne dosti. Tk da ga rajši kar doma na škarje postrižemo in mu dlako s prsti populimo tisto dlako ki pač gre samostojno že ven. A lahko kdo objavi sliko trimerja, ker ne vem ali ga imamo doma. Zdi pa se mi da ga imamo.
lp,
Anja
Logiran
Zorčy
otrok do 14 let
*
Sporočil: 34


« Odgovor #55 : petek, 21.04.2006 : 13:50:22 »

Hay,

a je to trimer?
No mi tega nimamo doma. Ampak če je to to ga bomo kupli.
lp,
Anja
Logiran
robin
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 427


« Odgovor #56 : petek, 21.04.2006 : 14:10:13 »

Kaj je to, nimam pojma, sem pa že videl v trgovini. Bom probal zrihtat kakšno sliko.
Logiran
Zorčy
otrok do 14 let
*
Sporočil: 34


« Odgovor #57 : petek, 21.04.2006 : 19:02:29 »

Hay,
že vem kaj je trimer, ker ga imamo doma. Sem izvedela. Samo mi ga raje kar s prsti potrimamo, ker ga tako manj boli. Neki grob trimer je, pa tudi star, ker je od prejšnega psa Machona.
lp,
Anja
Logiran
robin
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 427


« Odgovor #58 : petek, 21.04.2006 : 20:10:04 »

Poglej na to sliko, se mi je zdelo da sem že nekje videl. Ta slika je iz fotoalbuma od forumovke Polone, ki ima tudi Airedalko. To kar se vidi v roki, je super trimer, ki sigurno nič ne poškoduje psa, z njim samo "češeš" in vse gre ven. Prodajajo pa ga samo na pasjih razstavah in stane od 6000 do 10000 sit, različne velikosti. Lahko ti Polona tudi pove kako se obnese, meni se super.
slika: http://westieairedale.moj-album.com/album/2337869/?os=2766346
Logiran
Zorčy
otrok do 14 let
*
Sporočil: 34


« Odgovor #59 : petek, 21.04.2006 : 20:32:46 »

Hay,
hvala no. Sam tti pesek je pa ful luštn. Ko bi le Zoro bil tk luštn. Ker nima pravilno postavljenih ušes. Pa su mu dali lepit ušesa pol su mu pa tisto dol sneli, ker se jim je smilo. Mi smo ga kupili pri 1 letu.
Mi mamo pa čisto drugačen trimer.
lp,
Anja
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: Trimanje - puljenje dlak s prsti
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines