mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 17:11:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: Trimanje - puljenje dlak s prsti
Strani: 1 2 3 4 [5]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Trimanje - puljenje dlak s prsti  (Prebrano 31878 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #60 : torek, 25.04.2006 : 07:19:56 »

Bom jaz dala eno sliko trimerja gor, samo, da pridem s pocitnic. Trimerji, ki so na sliki, po mojih izkusnjah niso najboljsi.
Logiran
Rosa
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 126


« Odgovor #61 : sobota, 23.09.2006 : 17:01:19 »

Mene pa zanima zakaj točno se uporablja coat-king? Za trimanje ali za odstranjevanje odmrle podlanke?
Ne upam ga kar tako kupit, da moja zlata prinašalka ne bo na koncu bolj podobna labradorcu.  Shocked
Logiran
norwich terrier
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


« Odgovor #62 : četrtek, 23.11.2006 : 14:36:38 »

ha trimanje, če že trimaš z glavnikom rabiš posebni glavniček- prilagojen vrsti dlake (žimasta, mehka). Glavnički pa so od čisto finega do najmanj finega;)glede na dlako

S prsti je pa pač najbolj učinkovito. Primeš psa malo višje od tam, kjer ga trimaš, nategneš dlako in puliš
Logiran
krnekaj
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 9


« Odgovor #63 : nedelja, 10.12.2006 : 19:59:36 »

no, mogoče kdo ve, kje se dobijo kvalitetni trimerji v sloveniji? oz. v kateri trgovini?

rabim za svojega pritlikave šnavcerja, sem se odločil da ga bom sam trimal, videl sem že kako se to dela, zdaj pa je treba začet, pa rabim orodje. Kar sem gledal po trgovina so neki slabši trimerji (kao trije v enem) za male pare (do 1k SIT), pa ne vem če ej to ok?
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #64 : četrtek, 14.12.2006 : 12:30:53 »

Najkvalitetnejsi se dobijo na razstavah oziroma pri zastopnicu za All Systems, v trgovinah nekih kvalitetnih nisem videla. Povprecni trimerji so v Zooticu, stanejo cca 2,5 tisoc tolarjev, kvalitetni pa okoli 7 tisoc. Taksnih poceni raje ne kupuj, lahko samo polomis dlako, nic drugega. Raje zacni trimati s prsti, sicer gre nekoliko pocasneje, pa vseeno.
Logiran
kija
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #65 : četrtek, 11.01.2007 : 15:29:40 »

ali lahko poveste svoje menenje o trimanju fox-ov v mariborskih salonih za nego psov, ali mogoče lahko koga priporočate uradno ali neuradno za trimanje v mariboru (tudi za razstave); zdaj vozimo v lj, smo zadovoljni toda pot stane več kot trimanje; hvala za odgovore; lp <Kija
Logiran
arne
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #66 : petek, 19.01.2007 : 11:03:55 »

Mi mamo 8mesecev starega angleškega koker španjela in odkar smo ga dobili, za nego dlake uporabljamo trik, ki nam ga je povedala vzrediteljica. Pasji glavnik (kovinski, na eni strani redkejšji zobje, na drugi gostejši) na gostejši strani ovijemo z navadno elastiko v obe smeri (v eno stran na vsaka dva zobčka, ko se vračaš na vsakega enega) in ga potem s tem češeš. Ko končam, imam kup dlake v velikosti rokometne žoge, ki je mat. Sklepam, da je to ta podlaka ? Ker to počnem 2x tedensko pes tudi nima nobenega vonja (tudi to mi je rekla vzrediteljica). Dlaka se pa ful sveti.
Zdaj pa bi ga rabila peljat k frizerju, ker ima že tepih-look in ker ga mislim vsaj na nekaj razstav peljat, rabim enega, ki obvlada španjele in sklepam, da ne bodo strigli ampak trimali. Mi lahko nekdo razloži, kaj točno naj pričakujem od frizerja in če veste, kateri je dober (za kokre za razstave).
Hvala
Logiran
nanica
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 17


« Odgovor #67 : petek, 27.03.2009 : 14:28:45 »

Pozdravljeni.

Doma imam mešanko staro 1leto in pol. No doma jo imam dobrih 5 mesecev in v tem času sem opazila da ji dlaka raste. Odločila sem se da jo odpeljem h pasjemu frizerju da pove ali je potrebno striči ali trimati glede na to da ima dokaj trdo krovno dlako in mehko podlanko. K frizerju sem peljala v NG, salon je bil odprt pred kratkim.
No ko sem jo peljala tja je frizerka prijela trimer in začela trimati in rekla ''ja ja to je potrebno trimati poglej kako gre dlaka vn''. No potem sva se naročile in šle domov.
No da preidem k problemu:) ko sem doma pogledala tisti striman predel sem bila začudena, kajti psička ima sedaj dolgo dlako približno 4-6 cm, na strimanem delu pa je dlaka dolga le približno 1 cm in je mehka. deluje mi da je samo podlanka.

Sedaj me pa zanima ali je prav da iz 5 cm dlake pride po trimanju na 1 cm, in da je dlaka mehka. Pa še če je možno strimati tako da dlaka ostane dolga vsaj malo več recimo 2 cm. Verjetno psička ni bila nikoli prej ostrižena-dobila sem jo v zavetišču.

Nebi rada da domov pripeljem oskubljenega psa  Smiley

Najlepša hvala za odgovore

LP
Jana in Ella
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #68 : petek, 27.03.2009 : 15:45:27 »

Ej, Jana, meni se tudi zdi cudno, da so Ello tako oskubili ...

A ima kdo kaksen nasvet?


P.S. Ella je seveda kustravka na slikci v naninem profilu.
Logiran
nanica
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 17


« Odgovor #69 : petek, 27.03.2009 : 16:00:24 »

oh zdaj je še ena ko ima samo par centimetrow oskublenega...nevem pa kaj bo če bo cela taka:) si je kar ne morem predstavljati Smiley
Karkoli...ali izkušnja ali nasvet bo dobrodošlo.

LP
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #70 : petek, 27.03.2009 : 16:11:01 »

Nanica, psa je treba ornk potrimat. Mogoče se ti bo od začetka zdela čudna, ker si jo navajena drugačno, ampak dlaka zelo hitro raste in že čez en teden bo drugače izgledala. Trimat dlako samo "en mal" je nesmiselno, saj si lahko zelo kmalu spet pri frizerju. Wink
Logiran
nanica
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 17


« Odgovor #71 : petek, 27.03.2009 : 17:14:45 »

Aha...no pol najboljše da mi jo fajn ''ogulijo'' in bo potem mir. ;DNo potem bo pa šok ampak če je to v njeno dobro sem pripravljena prenest Wink No Nika2 vabljena v torek na obisk:)))
Hvala Kalsang  Wink
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #72 : petek, 27.03.2009 : 20:03:38 »

Pridem, pridem, hehe.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: Trimanje - puljenje dlak s prsti
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines