mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 13:19:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: Značilni pasji vonj
Strani: [1] 2 3 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Značilni pasji vonj  (Prebrano 34508 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« : torek, 25.02.2003 : 23:15:03 »

Zanima me, kaj naredite, da vaši psi ne smrdijo. Jaz sem poznala edino rešitev kopanje (hvala bogu za kratko dlako Smiley ), zadnjič pa sem dobila nasvet, naj psa zbrišem z gobico namočeno v razredčen jabolčni kis z vodo. Sem poskusila in mi je blo zlo všeč, tako da je ''tamala'' spala potem kar v moji postelji. Grin Grin
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #1 : sreda, 26.02.2003 : 08:59:25 »

Tudi jaz obrišem pse z brisačko, ki sem jo namočila v razredčenem jabolčnem kisu. Jabolčni kis povrne dlaki kislost, preprečuje nastajanje suhe kože in prhljaja, razkužuje in preprečuje razvoj glivic. Dobro je tudi naslednje:po kopanju (zadnje izpiranje) prelij psa z razredčenim jabolčnim kisom. Potem ga ne izpiraj več. Z brisačko si pomagaš med enim kopanjem in drugim. Raztopina jabolčnega kisa naj ne bo premočna.
Logiran
bbluette
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 401


« Odgovor #2 : sreda, 26.02.2003 : 09:55:40 »

Po mojih izkusnjah se zelo dobro obnese tudi suhi sampon za pse in macke. Je zelo nezen in je primeren tudi za mladicke. Z njim lahko med zimo, ko ni ravn primerno pogosto kopanje, tudi hitro pripravimo psa na kaksno razstavo. Psa enostavno poskropimo in obrisemo z brisacko. Tako odstranimo necistoco, majhne delce ki so ostali v dlaki in pes po suhem kopanju zelo disi!

Je hitro in enostavno, nikakor pa ne nadomesti pravega kopanja. Je pa zagotovo dobra resitev za odpravljanje vonja in za hitro prvo pomoc pri kopanju stirinizca.

lp, ksenija
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #3 : sreda, 26.02.2003 : 17:39:12 »

Teja, kako bi pa to šlo pri mojem psu? A je dovolj, da bi ga obrisala po dlaki ali mu moram vtreti kis oz. poskrbeti, da pride čisto do kože? (saj ne, da prav smrdi, ampak  za svaki slučaj...) Grin
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #4 : sreda, 26.02.2003 : 19:29:50 »

Bambi, moje imata kratko dlako in najprej vtrem v nasprotni smeri rasti dlake, potem pa še povrhu, tako da se mi zdi da naj bi ti naredila isto (sam malce več dela imaš kt js Wink )
tako da; do kože Grin Wink
LP od mojih kužik in mene tebi in Sambu Kiss
Logiran
terry.apbt
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 69


« Odgovor #5 : sreda, 26.02.2003 : 19:42:08 »

Čist eno vmesno vprašanje, kaj psom kis nič ne smrdi, aja pa še eno, a psi nič ne smrdijo po kisu? A se vonj po kisu izgubi, al kaj? Huh
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #6 : sreda, 26.02.2003 : 20:57:43 »

Jaz sem imela tudi pomisleke, če psom kis zelo smrdi. Pa sem za probo najprej samo eno psico. Mislila sem, da jo bo tadruga, ko se bosta srečali prevohala ali se je izogibala pa ni bilo nič od tega.
Ja, prvi in drugi dan sem kis še nekako zaznavala (čisto malo; saj sem se ful bala probat, ker meni kis zelo smrdi!! Grin). Vseeno sem bila navdušena! Jupi, nič več pasjega vonja! Wink Wink
Če se vonj potem izgubi? Zdle se mi ravno ne da gor it povohat Oxe ( Grin Tongue), se mi pa zdi da ja, ker ga dejansko več ne zaznavam, pa tudi druž. člani se ne pritožujejo, da bi kaj hiša po kisu smrdela! Grin Grin
Tako da: kis je zakon!! (seveda razredčen! Wink )
Logiran
terry.apbt
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 69


« Odgovor #7 : sreda, 26.02.2003 : 21:11:05 »

Zanimivo, sicer tega pri moji psički ne rabim, ker imam to srečo, da nima kakšnega močnega pasjega vonja, meni in fantu celo ful lepo diši. Moram pa priznat, da je to prvi pes, ki ga imam, pa da lepo diška. Bi mi pa prišel kak liter kisa prav pri mojem prejšnjem puliju, haha  Grin Grin Grin. Tisto pa znajo bit prave smrde Grin, sam so pa tak zakon psi, da se jim to malenkost lahko spregleda Grin.
No vsekakor si bom zapomnila tale vaš nasvet, mogoče mi še prav pride...
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #8 : sreda, 26.02.2003 : 21:42:02 »

Ko se bo poleti spet par ur na dan namakal v vodi in mu bo začela rita trohnet bomo sprobal, hvala za nasvet!
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #9 : sreda, 26.02.2003 : 22:27:33 »

Terry, eni imate srečo, da mate dišeče pse!!
Predvidevam da imaš apbt-ja in kolikor jaz vem ti psi res nimajo vonja. Tako kot še nekatere druge pasme... Smiley
Za pulija ti pa vrjamem!! Grin Meni je pa komondor všeč, če smo že pri zavozlanih ( Grin) psih, sam ga nebi imela ravno iz tega razloga-dlaka! Cry Problemi s kopanjem, oz. sušenjem...
No lepo se mejte s svojimi nesmrdečimi kužki!! Grin Grin Kiss
Logiran
terry.apbt
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 69


« Odgovor #10 : četrtek, 27.02.2003 : 08:33:24 »

Komondorji so tud ful lušni, sam že če pomislim koliko dela je bilo z dlako od Dika (puli), pa to pomnožim vsaj krat 4 glede na velikost komondorja... Huh. Pa kopanje in sušenje je še najmanj. Moraš upoštevat še lulanje, pa kakšno drisko, pa vse zadeve, ki jih v dlaki prinese nazaj domov s sprehoda...ja, je bilo pestro Grin, sam se navadiš, je pes tak zakon, da to odtehta vse delo, ki ga imaš z dlako.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #11 : četrtek, 27.02.2003 : 20:06:57 »

Terry, bom jaz kar na kratkodlakcih ostala (no mogoče kdaj kakšen srednjedlakec-sem si vedno želela dolgodlako muco, sedaj ko jo pa imam, pa vidim da je treba malo več ''migat'' Grin Roll Eyes)

No še nekaj me zanima! Kolikokrat se sme (kako pogosto) psa ''kopat'' s kisom??
čawčaw
Logiran
koki
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 24


« Odgovor #12 : četrtek, 11.12.2003 : 18:28:42 »

Kolikokrat pa sploh kopati psa - posebno zdaj pozimi? Z mojim je problem, ker imam samo tuš in sva oba čisto mokra. Potem sedim z njim v kopalnici, ob prižgani pečici, dokler oba nisva suha. Fena se boji kot hudič k... Ko prideva s sprehoda ga običajno samo obrišem, če je zgolj moker
lp
Logiran
georg
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 24


« Odgovor #13 : četrtek, 11.12.2003 : 19:16:24 »

Tudi moj kosmatinec se fena boji. Takoj ko ga zagleda, se skrije v kot in se trese kot vibrator. Sam ga privlečem ven, mal pobožam, na koncu mu pa še priboljšek dam, tko da se mal pomiri. Drugač ga pa kopam približno enkrat na mesec, razen če se po kakšnem blatu valja. Tačke mu pa umivam vsak dan, ker je blatno zunaj. Roll Eyes
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #14 : četrtek, 11.12.2003 : 20:07:14 »

Koliko jabolčnega kisa pa moraš  dati, če daš 1 liter vode?

LP, jessy
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: Značilni pasji vonj
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines