mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 16:33:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: Značilni pasji vonj
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Značilni pasji vonj  (Prebrano 34509 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #15 : četrtek, 11.12.2003 : 20:16:54 »

Ja, tudi mene zanima razmerje med kisom in vodo! Naj še povem, da midva pa kopava najini dami samo, ko se zunaj dovolj ogreje, da se skopamo kar s cevjo na vrtu  Grin... Ja, vsi skupaj! Tudi, če se midva ne želiva zmočit naju obe psici skupaj prav lepo "skopata" Grin. Tako, da se s šamponom kopamo približno 4krat na leto (po mrzlem vremenu in pred njim). Pozimi se ne kopamo. Je pa res, da nimava psičk za na razstavo, ampak "le" za crkljanje, pa še notri sta...Tako, da...malce manj umazanije. Poleg tega pa se poleti VSAJ 100krat skopata v bližnjem jezeru, v morju, ipd. Tako, da nadoknadita za tisti zimski čas, ko se ne kopamo!  Wink LP
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #16 : petek, 12.12.2003 : 09:07:35 »

Jaz na 1 l vode špricnem 1 do 2 veliki žlici kisa, tako da pride voda malo roza barve. Psa sem poleti kopala na 1 do 2 meseca, pozimi bom poskušala bolj poredko.
Logiran
lena_as
novinec
*
Sporočil: 44


« Odgovor #17 : ponedeljek, 15.12.2003 : 09:59:08 »

Čao!

Še eno vprašanje. jaz mojo ASTjko vsak večer obrišem z vlažno krpo. ji lahko vsak večer kapnem malo kisa v vodo ali le vsake tolko.  Sicer ne smrdi prov grozno, ker pa je stanovanje majhno in večere preživi z nami...  Najslabša je tašča. Njej nos deloa bolj kot psu Smiley

lp
Alenka
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #18 : torek, 16.12.2003 : 09:02:59 »

Če si se odločila, da psa vsak večer obrišeš, je zelo dobro, da v vodo kapneš kis, ker kis vodo mehča, da ne bo dlaka zaradi trdote vode izgubila lesk.
Logiran
123456
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 150


« Odgovor #19 : nedelja, 25.04.2004 : 21:31:30 »

Živjo!!!

Mojemu kužuti zelo izpada dlaka skozi celo leto, pa se trudmo na vse načine. Ali kis pomaga tudi proti izpadanju dlake?? Huh Mogoče je to mal butasto vprašanje. sram
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #20 : ponedeljek, 26.04.2004 : 10:01:34 »

123456 ali Lucija
Kakšne pasme kužka pa imaš?

LP
Logiran
NATI
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 305


« Odgovor #21 : ponedeljek, 26.04.2004 : 10:30:29 »

Živjo 123456 ali Lucija ,

Ali ste že poskusili kužku dajati Dermatin tablete?
Pri nas so zelo pomagale v času menjave in izpadanja dlake.

Lp,
Nati
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #22 : torek, 04.05.2004 : 18:02:31 »

Ko že o vonju...

Naš kuži nima nobenega vonja, niti kadar je moker (naključno srečno izbrana pasma Wink).
Tudi mi kapnemo v vodo malo Ašičevega kisa in obrišemo, potem še počešemo. To delamo dokaj redno.

Hočete, da vam nekaj povem Huh Pa naj bo:
8 mesečnega kužka še nismo okopali  Kiss; njegovo 7 letno mamico pa tudi ne že lep čas, skoraj leto dni  Kiss (saj ne vem, ali je to prav ali ne, a potrebe res ni nobene, oba sta lepa in čista in popolnoma brez vonja)
Logiran
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #23 : torek, 04.05.2004 : 19:58:59 »

Moj kuza tudi nima nobenega vonja,saj je
iste pasme kot od ARIEB,saj je tudi ona vzrediteljica! Ampak
jaz moram Bisa po vsakem sprehodu umiti z vodo pod tusem saj taca po travi,blatu.........! Drugace pa res nima nobenega vonja Cheesy
Logiran
123456
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 150


« Odgovor #24 : nedelja, 16.05.2004 : 17:23:02 »

No moj kuža je pasme mops Smiley
Logiran
sallys
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 422


« Odgovor #25 : nedelja, 16.05.2004 : 20:39:55 »

Naša bokserašica pa včasih grozno prismrdi- najbolj takrat ko ga spusti! Shocked

Meni včasih Sally prav diši, malo po briketkih malo po njej sami.
Če se pa preganja z drugimi psički, ki so zunaj se pa hitro navzame njihovega vonja, včasih voham tudi Borutov deo in prijateljeve cigarete- pasja dlaka kar vpija vonje...

Hvala za idejo o kisu bomo tudi mi preizkusili in poročali... Wink

pa,pa
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #26 : sreda, 19.05.2004 : 15:34:35 »

Ja s kisom se da lepo odpravit vonj, sicer kak dan se še kis malo vonja, potem pa je ok, pa tudi dlaka je bolj svetleča in za kožo je dobro. Da se pa 1 velika žlica na liter vode. Psa se na koncu kopanja polije z mešanico in ne splahuje.

Drugače pa moj pes nima nobenega vonja oz. čisto čisto rahlega pa še ta je prijeten, vsaj za moj nos. Tak rahel lesni. Baje da ima pri pasjem vonju veliko njegova hrana prste vmes. Lp
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #27 : sreda, 30.06.2004 : 22:54:22 »

Živjo!
Se kdo strinja, da imajo psi, ki živijo v stanovanju popolnoma drugačen vonj od tistih, ki živijo v pesjakih?
Vsaj takšne izkušnje imam jaz. Kuža, ki je bil nekaj dni na čuvanju je 'pesjakar' in sem se kar bala, da bi se moji psici nalezli neprijetnega vonja Roll Eyes Roll Eyes...
Danes je v mojem naročju kraljevala prijateljičina psička, ki spi v postelji; ma to sem mislila, da me bodo označili za neprisebno, ker sem jo stalno vohljala Lips Sealed (ko je pa tako lepo dišala!!!  Cool )
Potem pa sem danes vtaknila nos v moji mrcini (nimam kam drugam nosu vtikat Grin Grin Wink );
ena je dišala po slanem morju, druga pa po dekci na kateri spi Cheesy Cheesy
Ne me označit za noro, ampak zanima me samo, če tudi vaši kužki tako lepo dišijo Smiley
Se mi zdi, da psi (vsaj moji) nimajo tako značilnega pasjega vonja poleti, ko je sončno, pa pozimi tudi ne. Jesen in spomlad pa je bolj tako Undecided  
 Grin
LP
Teja
Logiran
Bee
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 10


« Odgovor #28 : petek, 16.07.2004 : 14:13:02 »

K sreči, tako kot schipperke, tudi RR (rodezijski grebenar) nima vonja. Poznam, naprimer psico, ki GROZNO smrdi. Lastniki je na kopajo, ker ne pusti (terier), saj je v mladosti niso navadili na to. Pa česat se tudi ne pusti, tako da ima dlako čisto razkuštrano, da o smradu iz gobca sploh ne govorimo... Cry Undecided
Logiran
rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #29 : torek, 20.07.2004 : 11:14:44 »

Psa se na koncu kopanja polije z mešanico in ne splahuje.

Zakaj pa na koncu kopanja? Se suhega psa ne sme enostavno politi z to mesanico? Pri dolgo/gostodlakih psih je skoraj nemogoce da bi samo z vlazno krpo psa do koze zmocil. Undecided

Koliko casa pa tole s kisom  sploh "drzi"?
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: Značilni pasji vonj
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines