mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 21:31:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: Značilni pasji vonj
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Značilni pasji vonj  (Prebrano 34557 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Chris
gost
« Odgovor #30 : četrtek, 29.07.2004 : 15:45:05 »

Zakaj pa na koncu kopanja? Se suhega psa ne sme enostavno politi z to mesanico? Pri dolgo/gostodlakih psih je skoraj nemogoce da bi samo z vlazno krpo psa do koze zmocil. Undecided

Koliko casa pa tole s kisom  sploh "drzi"?

Ja lahko tudi suhega ane, kakor hočeš Grin Grin Koliko časa drži? Odvisno, pri mojem kakšen teden. Sicer pa jaz raje, kadar ga češem, glavnik pomakam v vodo, v katero kapnem malo kisa. Kadar ga pa kopam pa uporabljam druge stvari. Lp
Logiran
medeja
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #31 : četrtek, 05.08.2004 : 08:12:58 »

Mopsom vedno odpadajo dlake. Zadnjič sem gledala na animal planet oddajo o mopsih. Tam so dejali, da ko kupiš mopsa, kupi še dober sesalec. Tudi sama imam mopsiko. Ko jo redno krtačim, je stanje malo boljše (s platično kratkodlako krtačo). In odkar je na dietnih briketih tudi. Ampak še vedno ji dlaka odpada in jo je povsod dovolj, še največ po oblačilih:))) Prej je bilo pa stanje res nevzdržno.
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #32 : sobota, 02.10.2004 : 16:47:36 »

 ;)Psom, ki zivijo v stanovanju odpada dlaka skozi vse leto, tisti, ki prebivajo zunaj pa jo menjajo dvakrat letno Roll Eyes,seveda se pri teh dveh menjavah pri notranjih psih malo poveča izpadanje dlake Grin Roll Eyes,jabolčni kis resnično naredi dlako bolj mehko in voljno, smrdka, pa naš boksi nič, tudi se ne povalja v kakšno umazanijo, obozuje  pa hoditi po potoku, kjer je blatno dno, tako, da imamo velikoktat rock Otočec Grin Shocked Roll Eyes Tongue
Logiran
burgy
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 65


« Odgovor #33 : nedelja, 10.10.2004 : 21:55:45 »

A mogoče kdo ve kako je z vonjem pri šnavcerjih?

Lp, burgy
Logiran
tisssa
gost
« Odgovor #34 : ponedeljek, 11.10.2004 : 18:31:34 »

Niti nimajo tako hudega vonja. Cist odvisno ali zivi notri al zunaj. Vem da ko smo nasega obcasno spustili v hiso,je tako prijetno zavelo po cistem pasjem&zunanjem luftu. Na nek nacin bozanski vonj- res mi je to ful disal Smiley

Za notranje kuzote pa nism glih 100%. Eni nasi malce daljni sosedi so ga meli,pa nikol ni pretirano smrdel. Ce pomislim,sploh ni mel posebnega vonja. Pac, malce po psu Grin
Logiran
hgvkjcvajgvbsgdfb
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 534


« Odgovor #35 : petek, 14.01.2005 : 20:59:02 »

Vidim, da že dolgo ni noben pisal v to temo, vendar mene nekaj zanima. Od prijateljice teta je kupla psičko pasme shih-tzu pri gospodu Matoši sram Undecided , zato, ker se ji je zasmilil. Sedaj pa ima majhne težave z vonjem, saj se še ga vedno niso znebili. Predlagala sem ji to zadevo z kisom, vendar me zanima, če je kakšna starostna omejitev, kdaj jo lahko začneš brisati z brisačko namočeno v vodo s kisom? In s kakšnim kisom (jabolčni, solatni, ...)?

Zelo bom vesela vsakega odgovora.

LP Anja
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #36 : ponedeljek, 09.05.2005 : 09:06:08 »

slišala sem,da se da pasji vonj "prpri pasjem vonju pomaga tudi talko...mogoče ve kdo kako se ga uporablja?
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #37 : ponedeljek, 09.05.2005 : 15:34:57 »

Vidim, da že dolgo ni noben pisal v to temo, vendar mene nekaj zanima. Od prijateljice teta je kupla psičko pasme shih-tzu pri gospodu Matoši sram Undecided , zato, ker se ji je zasmilil. Sedaj pa ima majhne težave z vonjem, saj se še ga vedno niso znebili. Predlagala sem ji to zadevo z kisom, vendar me zanima, če je kakšna starostna omejitev, kdaj jo lahko začneš brisati z brisačko namočeno v vodo s kisom? In s kakšnim kisom (jabolčni, solatni, ...)?

Zelo bom vesela vsakega odgovora.

LP Anja

Anja, če je kupljen pri Matoši, naj ga raje pelje k veterinarju, mogoče je vonj povezan s kakšno boleznijo in tu ne bo kis prav nič pomagal. Drugače pa jaz pri Bubici uporabljam jabolčnega, v pol litra vode zlijem približno pol deci kisa in jo polijem po zadnjem izplakovanju (kadar jo kopam). Lahko pa psa s to isto mešanico samo obrišeš...
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #38 : sobota, 10.09.2005 : 12:03:00 »

Mene pa zanima, katere so tiste pasme, za katere velja, da nimajo značilnega pasjega vonja? Za samojede vem, za kodre tudi, kaj pa ostalo? 
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #39 : sobota, 10.09.2005 : 12:11:01 »

jaz lahko iz lastnih izkušenj povem samo za dalmatince Smiley
Logiran
sana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 231


« Odgovor #40 : sobota, 10.09.2005 : 13:19:18 »

Tudi dlaka pri avstralskih ovcarjih nima vonja-se celo ce so mokri po navadi ne "smrdijo". Je pa odvisno tudi od kvalitete hrane, ki jo dobiva, tudi to je povezano lahko z neprijetnim vonjem.
Logiran
TSA
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 328


« Odgovor #41 : nedelja, 11.09.2005 : 10:47:13 »

vsak pes ima grozen vonj če ga ne skrbiša zanj  Huh
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #42 : nedelja, 11.09.2005 : 11:25:59 »

Papilloni tudi nimajo vonja niti ko so mokri. Pa tudi dlaka se sama sčisti (npr. od blata). Tudi če se pes kje povalja se vonj čez nekaj časa razgubi (preverjeno Smiley).

Lp, Mojca
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #43 : nedelja, 11.09.2005 : 18:40:29 »

Ja Uma ima obicajno zelo mocan vonj kadar je mokra in to se pac niti s kopanjem ne da preprecit, drugace pa je vse odvisno od nege.
Logiran
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #44 : ponedeljek, 12.09.2005 : 12:54:18 »

Zlati prinašalec tudi nima tako močnega vonja. Moja punca prav lepo diška.  Wink
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: Značilni pasji vonj
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines