mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 08:05:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: Značilni pasji vonj
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Značilni pasji vonj  (Prebrano 34570 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #45 : ponedeljek, 12.09.2005 : 12:58:09 »

Bokserji imajo tudi prijeten vojj, nekatri pravijo ,da po medu, ne vem naš prijetno diši, ko je pa moker,je pa en mali smrduhec. Wink Grin
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #46 : ponedeljek, 12.09.2005 : 14:12:40 »

Zlati prinašalec tudi nima tako močnega vonja.

vsi ZP-ji, ki sem jih do sedaj srečala, so imeli kar tisti vonj "po psu" ...  Roll Eyes saj mogoče ga tvoja nima samo nisem še videla nobenega, ki se ga ne bi dalo zavohat.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #47 : ponedeljek, 12.09.2005 : 15:27:11 »

Tudi Maltežan nima vonja.

LP,
Diana
Logiran
TSA
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 328


« Odgovor #48 : ponedeljek, 12.09.2005 : 18:59:54 »

mam Aljaškega malamuta pa smrdi ko kuga če se igra z vodo ... pol pa rečte da nima AM vonja  Grin Roll Eyes
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #49 : ponedeljek, 12.09.2005 : 19:01:33 »

končno nekdo, ki prizna Grin Wink
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #50 : ponedeljek, 12.09.2005 : 19:05:07 »

Sammy, malo višje poglej, jaz tudi priznam Wink Cheesy
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #51 : ponedeljek, 12.09.2005 : 19:08:13 »

ja, ko je moker (pa mi ni jasno, zakaj) - enako velja za samojede, vsaj po mojih izkušnjah Smiley
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #52 : ponedeljek, 12.09.2005 : 19:25:38 »

Moja teta ima samojeda in poleg tega še živi poleg Save. Pes včasih tako smrdi. Drugače, če ne hodi v Savo pa nič ne smrdi, pa še vsa umazanija mu odpade. Moj mešanec ima pa svoj vonj kljub kopanju samo ne bi mogla reči, da smrdi Smiley
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #53 : ponedeljek, 12.09.2005 : 19:34:44 »

Če se pes kopa v onesnaženi vodi, potem normalno da smrdi Roll Eyes. Če pa je redno sčesan ...
Logiran
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #54 : ponedeljek, 12.09.2005 : 22:34:17 »

vsi ZP-ji, ki sem jih do sedaj srečala, so imeli kar tisti vonj "po psu" ... Roll Eyes saj mogoče ga tvoja nima samo nisem še videla nobenega, ki se ga ne bi dalo zavohat.

Določen vonj seveda ima, ampak ni tako moteč. Dosti psov sem že kdaj pobožala, pa ti pri nekaterih močan vonj dejansko ostane na roki, kar pri ZPju ne. No, če je moker, itak da ga bolj zavohaš. Je pa res, da se do določene mere vonja tudi navadiš. Kot rečeno - moja psička meni osebno lepo diši Smiley

Razen pred kratkim, ko je pobruhala svojo posteljo ponoči in se potem povaljala po tistem, je zaudarjala še cel teden, čeprav sem jo s šamponom skopala. Sad

Psa imam sicer v stanovanju, pa mi še nihče ni rekel, da bi kaj po psu smrdelo, pa jaz nisem ravno čistoča-frik, da bi stalno s cunjo in osvežilci zraka letala naokoli po bajti. Običajno prej zavohajo zajčka oz. seno.
Logiran
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #55 : ponedeljek, 12.09.2005 : 22:37:02 »

Mene pa zanima, katere so tiste pasme, za katere velja, da nimajo značilnega pasjega vonja? Za samojede vem, za kodre tudi, kaj pa ostalo?

Sosedova samojedka kar precej zaudarja ... Je pa res, da jo precej zanemarjajo. Dvomim, da so jo v zadnjem letu kdaj skrtačili, barve je pa že sivkasto rjave. Tako da mislim, da se z veliko nege tudi pasji vonj omili - ima ga pa vsak pes, samo bolj ali manj intenzivnega.
Logiran
sana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 231


« Odgovor #56 : torek, 13.09.2005 : 13:27:05 »

Ugotovila sem, da imajo precej mocan vonj nemski ovcarji, ali se motim?
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #57 : torek, 13.09.2005 : 13:41:32 »

Ugotovila sem, da imajo precej mocan vonj nemski ovcarji, ali se motim?
Nekateri res.  Po večini tisti  kateri so zunaj.

Moj Damč( g.seter)  tudi nima  vonja.(  to zato,  ker ga  jaz  tudi veselo okopam... in to  z šaponom...  potem diši po citroneli in cedri)Tudi , ko prileze iz vode ima vonj  po cedri Wink
Dina( n. žimavka)... moja najnovejša pridobitev....  ona je bila pa taka  smrduha, da nas je kar na rit metalo Tongue.  Predno sem jo dobila je bila še v pesjaku....  res je smrdela  kot kuga.
Potem mi je pa  Babyjazz zrihtala en krasen šamponček..  in je bila okopana-> razsmradena.  Čeprav,  ko pa pride iz vode pa še vedno smrdi( ne toliko  ampak  ima vonj Tongue)
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #58 : sreda, 14.09.2005 : 16:14:02 »

kateri šampon pa je to? jaz mojega nekaj dni zapored kopam, če se mi povalja po mrhovini ali kakšni svinjariji, ker po vsakem kopanju še vedno smrdi. Sad
Logiran
LuncaPunca
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 203


« Odgovor #59 : petek, 16.09.2005 : 09:25:42 »

Jaz sem zadnjic kupila v trgovini pasji sampon (trenutno se ne spomnem imena oz. firme, bom pogledala ko pridem domov) proti prhljaju, ki ga ima zadnje case. Menda ob redni uporabi tudi delno uniči značilen pasji vonj. Vsaj tako piše na navodilih za uporabo. Ceprav je nas kuzek vecinoma notri in itak nima nekega blazno smrdecega vonja, pa sem vseeno rekla, da bom poskusila. No, prhljaj je izginil ze po prvi uporabi (od kopanja je 1 teden), tudi ko ga cesem, ni videti, da bi kaj 'snezilo' iz njega. Kar se pa vonja tice, bi pa tezko rekla, ker imam obcutek, da ze nasplosno ne smrdi, ker je vecinoma notri, pa tudi navadla sem se njegovega vonja in nekak ne voham nic Tongue
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: Značilni pasji vonj
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines