mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 00:15:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: Značilni pasji vonj
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Značilni pasji vonj  (Prebrano 34564 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Busy Bee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 116


« Odgovor #60 : petek, 16.09.2005 : 09:38:32 »

Moja basset na splošno niam vonja - vsaj zdi se mi tako. Ampak ko on spi in se prepoti - to pa so vonjave. Ampak moram priznati, da ga zavoham, le da meni to diši. Se mi vsakič zazdi, da je še vedno majhen - tako je takrat dišal.

LP, Barbara
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #61 : nedelja, 18.09.2005 : 18:16:35 »

Glede psov z močnim vonjem; ne morem mimo zlatih prinašalcev. Do sedaj sem pri vsakem samcu ZP zapazila močan vonj.
TSA, glede AM se strinjam Grin, vsaj takrat ko je moker, uf... Roll Eyes  Suh pa dejansko nima vonja. Spet odvisno od nege...

Da vam povem eno štorijo;
nekaj časa nazaj sem se s tremi psi po kopanju v reki odpravila po kolegico.
Ker sem imela v avtu tri mokre pse, se je vonj čutil. Ampak ne pasji, bilo je nekaj drugega. Meni osebno je bil vonj zelo prijeten, ''bala'' pa sem se kolegičine reakcije.
Ona se vsede v avto, jaz jo napol resno, napol v hecu začnem spraševati, če lepo diši v mojem avtu.
Njen odgovor je bil, da DIŠI po kloru, po bazenu. Kako sem se smejala, ko pa sem še sama poskušala klasificirati vonj, sem tudi jaz pomislila na bazen...
Zelo zanimiv vonj! Wink

lp
Logiran
sana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 231


« Odgovor #62 : ponedeljek, 19.09.2005 : 10:43:19 »

Ja ko prevazas veliko psov v majhnem prostoru nastane vcasih res zanimiv vonj, se strinjam Cheesy Preizkuseno Wink
Logiran
scythe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 430


« Odgovor #63 : nedelja, 02.10.2005 : 22:42:02 »

Do sedaj sem prečohala že kar nekaj psov - različne pasme, iz različnih okolij (nekateri so "notranji" psi, drugi "zunanji")...etc. In meni osebno so do sedaj najbolj smrdeli 3 psi - 2 ZP, ki sta bila "notranja" in rotweilerka, ki je bila tudi "notranja".

Ok, pustimo ob strani tiste "zunanje" pse, ki živijo v umazanih pesjakih in kje na kakšni verigi na blatnem dvorišču - za tiste tudi ne pričakujem, da bodo dišali kot rožice.

Spomnim se, ko sem šla na ogled svojega Astorja in kasneje tudi ponj - njegova mama ni čisto nič smrdela.  Huh Kar mi je bilo ful čudno, kajti pričakovala sem ravno obratno, glede na to, da je bila vedno zunaj (pa ni bila okopana)

Sedaj ima Astor malce bolj očiten vonj kot njegova mama - predvsem pa je pravi mali smrduhar, ko je moker.  Roll Eyes Drugače pa njegov vonj niti ni tako zelo moteč - npr.: ko ga imamo nekaj uric noter se, v prostoru kjer se nahaja, jasno voha, da je tukaj (bil) pes. Vendar vonj ni moteč.
Logiran
marička
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 148


« Odgovor #64 : ponedeljek, 03.10.2005 : 00:19:21 »

Uf, mi smo danes rismrdeli. Smo nabirali kostanj in seveda je bil Kal ta glaven. Ampak potem, ko se posuši, ga razčešem, pa zgubi tisti vonj. Tako, da tistega s kisom še nisem probala. Zdaj, ko je ta dež in vlaga včasih kar zavoham v dvigalu, da je bil pes notri. Nekateri imajo res zelo močen vonj. Me pa zanima, če zdaj, ko je povsod mokro, obrišem psa s kisom, ali to velja samo do prvega sprehoda, ali bo pomagalo vsaj en dan, npr. dva-tri sprehode po vlagi? Wink
lp
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #65 : ponedeljek, 03.10.2005 : 07:03:45 »

Če bo pes moker,se bo kis spral dol. Psa se lahko obriše s kisom kadarkoli(po potrebi), ker je odvisno od psa.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #66 : ponedeljek, 03.10.2005 : 14:16:53 »

jaz pa imam občutek, da če bi psa obrisala s kisom, da bi po njem tudi smrdel ... Undecided kakorkoli, vonj mojega psa me ne moti in tega ne bom poskušala.
Logiran
rožica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 420


« Odgovor #67 : ponedeljek, 03.10.2005 : 14:20:28 »

Moj Atos ima tudi svoj vonj- mislim, zazna se, če je bil v prostoru. Vendar meni to ne smrdi in me ne moti. Wink

Vonja po kisu pa jaz itak ne prenesem, tako da tega, dokler ne bo res hudo smrdel (kar upam, da ne bo), ne bom poskušala.

Lp, Urša
Logiran
Pumma
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 198


« Odgovor #68 : sobota, 05.11.2005 : 22:48:44 »

Moj smrdi malo le če je moker,..fuuj  Tongue Wink Roll Eyes
Logiran
Majchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 296


« Odgovor #69 : nedelja, 06.11.2005 : 22:10:32 »

za sibirske huskyje je pa tudi značilno da skoraj nimajo vonja. no ja razen kadar je mokra.drugače pa ima vonj po senu ki ga ima v pasji uti in prav lepo diši Wink
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #70 : ponedeljek, 07.11.2005 : 07:40:48 »

alba tudi malo smrdi, ko je mokra. no men to ni smrad, je pa drugačen vonj. Ko je suha, vonja skoraj nima.
Logiran
matejmatej
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 10


« Odgovor #71 : ponedeljek, 07.11.2005 : 09:23:08 »

Najlažje je skuhat kamelice pa dat  žlico kisa vmes, potem pa z viledo s tem psa obrisat.   Vzame vonj pa še dlaka se lepo zasveti .
Sam to je bolj za kratkodlake.   


LP  Matej Smiley
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #72 : ponedeljek, 13.03.2006 : 09:35:30 »

Najlažje je skuhat kamelice pa dat  žlico kisa vmes, potem pa z viledo s tem psa obrisat.   Vzame vonj pa še dlaka se lepo zasveti .
Sam to je bolj za kratkodlake.   


Ja pa ne glih za bele pse.Po moje

Pa še to... je morda kdo opazil razliko v vonju glede na barvo dlake? Recimo da temnejša dlaka bolj smrdi kot svetlejša, a je to sploh možno?
Slučajno sem pri svoji psički opazila, da rjav flek na hrbtu drugače diši (minimalna razlika) kot ostala bela dlaka (psička je bela z rjavimi fleki). Ful čudno  Undecided
Logiran
_Bučka_
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 78


« Odgovor #73 : sobota, 18.03.2006 : 21:36:31 »

Moj njufko ima tudi zelo močan vonj, ki vsem smrdi Smiley, razen meni Cheesy - ja, seveda, če je pa moj kuža. Še najbolj se ta njegov vonj občuti, ko prideva s sprehoda in če je v majhnem prostoru. Zvečer, ko spi pri meni v sobi, moram imeti celo noč odprto okno, drugače bi oba izdihnla Cheesy Grin. Krtačim ga redno in brišem, ampak to ravno ne pomaga. Bo treba še s kisom probat, ampak res si ne predstavljam, kako da vaši psi potem ne smrdijo po kisu - meni ta vonj ni ravno prijeten. Mogoče se ga toliko ne občuti zato, ker je zelo razredčen. Ja, nič, probala bom, pa bom vidla, kako in kaj  Smiley...

Lp
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #74 : sobota, 18.03.2006 : 21:47:40 »

AM naj tudi ne bi imeli vonja, pri moji ga zaznam ko je mokra. Se mi je pa enkrat poleti povaljala po zemlji, katera je dišala po gnojnici (bilo ravn po dežju) in sem jo umila z vodi razredčenim kisom, malce je potem res po kisu imela vonj, po gnojnici pa nič več Grin. Mene vonj kisa ne moti, pa tudi hitro se ta vonj po kisu razgubi Wink Grin..lp
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: Značilni pasji vonj
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines