mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 08:08:49

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: Značilni pasji vonj
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Značilni pasji vonj  (Prebrano 34484 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
leoni
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #75 : torek, 03.11.2009 : 11:18:07 »

kot so ze omenili ostali sem tudi jaz zagovornica kisa ki razredcimo z vodo razmerje naj bi bilo prib.1/4 kisa.1x tedensko recimo da je kar potrebno.zagovarjam naravne izdelke zato uporabljam tudi kamilice za izpiranje vnetih oci in raztopino sode bikarbone v vodi za ciscenje zob 1x tedensko...
Logiran
šogunka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 222


WWW
« Odgovor #76 : sreda, 18.11.2009 : 18:25:54 »

Ima kdo morda izkušnje, kako odpraviti smrad (organskega izvora) iz dlake? Moja psica (ZP) se mi je danes povaljala po človeškem iztrebku in kljub temu, da sem vso svinjarijo sprala dol, psa oprala s šamponom in obrisala tudi z brisačo, namočeno v jabolčni kis, vonja ne morem uničiti. jezen Čim vonj po kisu izgine, dlaka spet smrdi. Ima kdo še kakšno metodo, za nevtraliziranje smradu?
Logiran
Penny
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 302


WWW
« Odgovor #77 : sreda, 18.11.2009 : 18:32:35 »

Če smrdi prostor, jaz naredim tole metodo: Primem v roko lovorjev list in ga z vžigalnikom zažgem.
Garantirano izgine vsak vonj (nastane pa nov vonj po zažganem lorbarju ampak ko malo zluftaš, je kot da nikoli ne bi nič smrdelo) Grin
Poizkusi, imet v istem prostoru še psa in mogoče bo tudi on kot nov  Tongue


Logiran
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #78 : sreda, 18.11.2009 : 18:36:54 »

Hehe, a se je povaljala v njem ali ga je pojedla?
Sprašujem zato, ker sta se naši frajerki enkrat na travniku namalicali konjskih fig  Lips Sealed in potem nekaj časa skozi kožo oddajali prav žmohten vonj  vegi... Čez kak dan je bilo ok.
Logiran
šogunka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 222


WWW
« Odgovor #79 : sreda, 18.11.2009 : 18:45:43 »

Hehe, a se je povaljala v njem ali ga je pojedla?

Povaljala. Smrad pa je bil neprimerljiv s konjskimi figami  (za fige se ne bi toliko sekirala)

Če smrdi prostor, jaz naredim tole metodo: Primem v roko lovorjev list in ga z vžigalnikom zažge
Prostor zdaj pravzaprav diši tako nekako kot solata -sem poskusno še povečala delež kisa v vodi.

Pravzaprav me zanima, ali imate izkušnje še s kakšno drugo (močnejšo) kemikalijo? Mogoče bi bila raztopina hipermangana učinkovita?
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #80 : četrtek, 19.11.2009 : 10:43:58 »

Če smrdi prostor, jaz naredim tole metodo: Primem v roko lovorjev list in ga z vžigalnikom zažgem.
Garantirano izgine vsak vonj (nastane pa nov vonj po zažganem lorbarju ampak ko malo zluftaš, je kot da nikoli ne bi nič smrdelo) Grin
Poizkusi, imet v istem prostoru še psa in mogoče bo tudi on kot nov  Tongue




Super ideja! ŠE nisem slišala... Smiley
Logiran
Penny
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 302


WWW
« Odgovor #81 : četrtek, 19.11.2009 : 11:06:22 »

Hvala Branka, se trudim zbirat tovrstne nasvete babic 
Logiran
šogunka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 222


WWW
« Odgovor #82 : četrtek, 19.11.2009 : 11:50:57 »

A se niso z zažganimi lovorjevimi listi zadevali stari Grki v svetiščih, da so svečeniki lažje dobivali vizije?  Bom poskusila v prostoru, ampak najprej brez psa (da me ne bo še kdo obtožil mučenja živali)
Logiran
Penny
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 302


WWW
« Odgovor #83 : četrtek, 19.11.2009 : 16:02:47 »

Jaz nikoli nisem imela nobenih vizij od tega, res pa je, da jih nikoli nisem kadila ali žgala v velikih količinah,
Saj drugač ni treba pretiravat in celega zažigat (sploh ni preveč gorljiv), jaz prižgem samo kakšen cm lista in mal pomaham po prostoru.
Logiran
Penny
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 302


WWW
« Odgovor #84 : četrtek, 19.11.2009 : 16:07:05 »

Pa da ne bo kdo mislil, da sem kakšna rastafarjanka, odvisnica ali pa karkoli v tej smeri - to je star nasvet od babic da malo podimiš z lorbarjem Sad
Če bi imelo kakšen hud učinek, bi verjetno vsi rajši lorbar gojili in kadili.  sram
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #85 : četrtek, 19.11.2009 : 16:43:13 »

Drugače pa za odstranjevanje neprijetnih vonjav iz prostora pomaga tudi, če nekaj časa pustiš vreti rožmarin ali majaron. Definitivno prežene marsikateri vonj, celo po krvi...
Logiran
spelca888
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 172


« Odgovor #86 : petek, 14.01.2011 : 19:08:42 »

Glede značilnega pasjega vonja pa meni ni lepšega vonja na celem svetu:)
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #87 : petek, 14.01.2011 : 19:27:03 »

uporabljam tudi kamilice za izpiranje vnetih oci

Pri kamilicah zelo previdno, ker niso ravno fajn za oči, so preveč agresivne in oči preveč izsušijo ...  tako, da v tem primeru povezanem z očmi to ni najboljša ideja, so pa še vedno zelo uporabne pri drugih zadevah.


Za "razvonjavanje" prostora in stvari v njem se lahko zavre tudi mešanico kisa in vode (3x toliko vode kot kisa) noter se pa lahko doda tudi kako posušeno začimbnico.  Na koncu se odpre okna in prelufta in večina vonjev iz zraka res "gre"
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #88 : petek, 14.01.2011 : 19:53:09 »

Pri kamilicah zelo previdno, ker niso ravno fajn za oči, so preveč agresivne in oči preveč izsušijo ... tako, da v tem primeru povezanem z očmi to ni najboljša ideja, so pa še vedno zelo uporabne pri drugih zadevah.
A tole velja tudi za morske prašičke? Jaz sem mojemu parkrat sprala očke s kamilicami, pa je izgledalo, da mu čisto paše, učki so bili pa čez 2-3 dni tudi taki, kot morajo biti.
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #89 : petek, 14.01.2011 : 22:35:44 »

Meni osebno velja to tudi zame Smiley, kadarkoli sem probala me ni peklo, so me pa potem oči srbele in sem imela občutek, da jih moram mencat ... malo odvisno tudi od tega kako močne kamilice so, ampak načeloma učinkovina kamilic izsušuje očke, deluje pa razkuževalno in zato pri vnetjih lahko pomaga (ali pa recimo pripomore pri "odstranjevanju" gljivic kje itd.), smo ni pa fajn na očeh.

Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: Značilni pasji vonj
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines