mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 14:25:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  člani med seboj  |  v spomin  |  Tema: Kako težko je priznati...
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako težko je priznati...  (Prebrano 5496 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« : nedelja, 12.02.2006 : 12:39:33 »

18 let nas spremlja naša pudljica Rika. Pravzaprav je psička moje babice, ki sta jo z dedkom rešila verige. Rika je bila v veliko tolažbo babici, ko je umrl dedek, moj oče, zaslužna je za to, da se babica ni zaprla v stanovanje, temveč je trikrat na dan šla ven in se družila z ostalimi pasjimi babicami. Celo življenje je skrbela za veliko družino, ko pa ni bilo nikogar več, da bi mu kuhala in prala, je to počela samo za Riko, ki je center njenega življenja.
Zdaj pa počasi oz precej hitro prihaja čas, ko bo tudi Rika sklenila svojo pot. Ne vidi, ne sliši, samo spi, ne upa na sprehod, ker se stalno zaletava, le redkokdaj poje cel obrok. Ko zaspi, zaspi tako, da jo komaj zbudiš, tudi z močnim tresenjem.
Skrbi me in to zelo za babico, navsezadnje je tudi sama stara, čeprav izredno vitalna in občutek imam, da se bo želela posloviti tudi ona. Stalno me sprašuje, če je že čas, če je Rikici hudo. Kako veš? Kaj sploh odgovoriti?
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #1 : nedelja, 12.02.2006 : 14:25:38 »

andi v zelo težkem položaju si.  Res težko je karkoli odgovoriti v takem primeru. Rika pa ima res že ful lepo starost. Mogoče bi babici pripeljali novo pesjanko ali pesjančka, da se bo tud s tem zaposlila. Tako bo tud lažje prebolela, ko bo prišlo slovo od Rike, sej vem, pozabit se ne da.
Logiran
Nikomah
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 269


« Odgovor #2 : nedelja, 12.02.2006 : 15:28:43 »

Čeprav so te situacije neskončno boleče, mislim, da tvoja babica premore dovolj življenske modrosti, da razume minljivost življenja.
S svojim spraševanjem, po mojem, želi dobiti le neko zunanjo potrditev svoje intuitivne slutnje, da se bliža slovo...
Kot vsak človek, ki je s psom vzpostavil močno čustveno - prijateljsko vez, želi sama v sebi moralno opravičiti morebitno odločitev, da bo svojemu zvestemu prijatelju, glede na okoliščine, pomagala na oni svet.
Od razumevanja tega, da je tako najbolje, do usodne odločitve pa je vedno ogromen korak, ki ga spremlja nepojmljiv čustveni napor. Zato ljudje ponavadi podaljšujemo agonijo predolgo. Na srečo "usoda" nazadnje poseže vmes, tako, da se zgodi tisto "nekaj", kar nas dokončno postavi pred dejstvo. Ali pes zaspi sam, ali pa pride do kakšnega zdravstvenega ekscesa, ki ne dopušča več nobenega dvoma o tem, da je prišel trenutek...

Ne skrbi, babica je v svojem dolgem življenju izkusila že marsikaj in če je vitalna kakor praviš, se ob tej izgubi gotovo ne bo kar hotela posloviti še sama, čeprav ji bo neskončno hudo.
Takrat bodite ob njej, stojte ji ob strani, več ne morete storiti. 

Ko bo mimo najhuje, pa jo morda res lahko presenetite z malo kepico...

Veliko modrosti, moči in poguma vam želim!
Nikomah
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #3 : ponedeljek, 13.02.2006 : 08:57:29 »

Hvala za te besede.

Nov kužek pa verjetno ne bi prišel v poštev, ker je babica stara 81 let. Danes peljem Rikico veterinarju, da oceni njeno stanje. Cry
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #4 : torek, 14.02.2006 : 22:07:34 »

Andi, kaj pravi veterinar?
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #5 : torek, 14.02.2006 : 22:46:25 »

Andi, zelo hudo mi je, ko to berem, saj si mi o Riki in babici nekoč povedala kar nekaj lepih stvari. Glede novega kužka... ja, res je, če pomisliš na to, koliko je babica stara, bo mladiček verjetno čisto preveč naporen... Pa ne vzeti to za slabo. Kaj pa, če bi iz kakšnega zavetišča vzeli starejšega kužka? Kakšnega, ki potrebuje oskrbo le še kakšno leto, morda dve? Seveda pa bi o tem morali govoriti z babico, da ne bo slovo spet preboleče...
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #6 : sreda, 15.02.2006 : 08:43:48 »

Srček dela zelo počasi, zato tudi spi cel dan, vidi pa res popolnoma nič. Ker so vse funkcije upočasnjene, tudi blata ne odvaja tako redno. Nismo se odločili za nobeno zdravljenje. Danes grem zopet k njej, da jo postrižem, ker je ne bi matrala s frizerjem. Bom šekakšno slikico naredila.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #7 : sreda, 15.02.2006 : 12:08:38 »

groza... Cry Cry Cry Boga tvoja babica... in boga Rika...  Cry

Andi, drži se...

mogoče pa kakšna starejša kepice ne bi bila slaba ideja....
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #8 : sreda, 15.02.2006 : 13:30:24 »

Andi, če potrebuješ pomoč pri striženju, pudelje znam ostrič. Žal sem bolna, tako da pride v poštev samo, če jo pripelješ k meni, ker ne bi rada vseh okoli sebe okužila.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #9 : sreda, 15.02.2006 : 16:42:02 »

Hvala Yo za ponujeno pomoč Smiley Sem kar po domače naredila, škarje pa striizzziii. Zdaj zgleda tako malo khm, pankersko.  Grin

Pa pozabila digitalca seveda Roll Eyes
Logiran
janka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


« Odgovor #10 : sreda, 22.03.2006 : 14:12:05 »

to je hudo,jaz sem morala našega peljati uspavati,in to je res hudo,zbolel je imel je raka na koncu je bil Že tako slab da  ni prehodil niti 30 m ptem vidiš da je čas,bil je komaj 6 let star
Logiran
brina05
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #11 : sreda, 22.03.2006 : 15:18:38 »

kakšen je razplet z Riko?

lp, Irma
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #12 : sreda, 22.03.2006 : 15:41:51 »

Presenetljivo dobro, očitno je šlo samo za obdobje slabega počutja, saj me je zdaj že parkrat pričakala z mahajočim repom in celo skočila name Wink No seveda pridejo slabi dnevi, je pa trenutno več dobrih Smiley
Logiran
brina05
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #13 : sreda, 22.03.2006 : 16:22:22 »

super, Cheesy

samo da se je dobro končalo


lp, Irma
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #14 : sreda, 22.03.2006 : 17:44:22 »

Presenetljivo dobro, očitno je šlo samo za obdobje slabega počutja, saj me je zdaj že parkrat pričakala z mahajočim repom in celo skočila name Wink No seveda pridejo slabi dnevi, je pa trenutno več dobrih Smiley
to je pa zelo lepo za slišat, andi!!!
superca!
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  člani med seboj  |  v spomin  |  Tema: Kako težko je priznati...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines