mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 08:57:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: Strah in lajanje
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Strah in lajanje  (Prebrano 19421 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ice
novinec
*
Sporočil: 19


« : petek, 17.02.2006 : 21:57:21 »

Lep pozdrav mene pa zanima kaj je potrebno storiti s psicko ki smo jo posvojili iz zavetisca staro 1.5 leta in je zelo bojeca in plasna. Boji se ljudi in laja na obiske. Imamo jo sele 4 dni in je nas ze sprejela, radi bi jo pa pocasi navadili na ostale ljudi. Drugace je zelo mirna in pridna ko pa zagleda tujega cloveka pa postane nervozna in laja. Zanima me ce ima kdo kaksne izkusnje s tem.

Misllimo da jo bomo pocasi socializirali, vrjetno pa je se premalo casa z nami! Undecided


lp
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #1 : sobota, 18.02.2006 : 10:26:57 »

Sama sicer s tem nimam izkušenj, sta pa v naši neposredni bližini dva psa iz zavetišča, oba sta se na lastnike privadila, lajata pa kar naprej, ko gre kdo mimo hiše, kar je precej neprijetno,ker je naselje strnjeno, po moje se je treba takrat  ukvarjati z njim  ko laja, da mu pozornost obrneš drugam, daš mu igračko, ga malo zamotiš, da preusmeri pozornost drugam, pa pasja šola, da je v družbi ljudi in psov.
Želim ti veliko uspeha pri učenju Smiley
 





Logiran
ice
novinec
*
Sporočil: 19


« Odgovor #2 : torek, 28.03.2006 : 20:30:53 »

Stanje se izboljsuje, sam se vedno ni tako kot, bi moglo biti...psicka je zelo plasna in laja na vse ki jih ne pozna. Poleg tega da smo sli v pasjo solo za azilante, pa se z njo tja nismo prsli ( je bla kr u avtu) k se ji kr 'trga' , tko da nismo se obupali in upamo na najboljse, da se cim prej navadi na vse kar jo obdaja.  Undecided
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #3 : torek, 28.03.2006 : 22:51:13 »

Potreben je čas in vztrajnost, težava ne bo odpravljena v dveh mesecih, vztrajajte z malo šolo, prosi inštruktorja,da si psičko ogleda v avtomobilu, on ti bo najbolje svetoval.
Vsekakor pa vztrajajte, psička vam bo z ljubeznijo vse povrnila, rabi le čas in dobro voljo svojega skrbnika. Smiley
Logiran
ice
novinec
*
Sporočil: 19


« Odgovor #4 : sreda, 29.03.2006 : 21:34:44 »

Potreben je čas in vztrajnost, težava ne bo odpravljena v dveh mesecih, vztrajajte z malo šolo, prosi inštruktorja,da si psičko ogleda v avtomobilu, on ti bo najbolje svetoval.
Vsekakor pa vztrajajte, psička vam bo z ljubeznijo vse povrnila, rabi le čas in dobro voljo svojega skrbnika. Smiley


ja...jo mamo tok radi da je ne bomo kr tko pustil...sj gre na boljse...se pa vidi da zelo isce neznost, ker ko je doma bi se sam crklala Smiley 
Logiran
najci
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #5 : torek, 16.05.2006 : 20:21:51 »

Pozdravcek!

Mi imamo podobne probleme z naso psicko. Na nas (domace) je popolnoma navajena in nas zelo lepo sprejema, na vse ostalo pa samo laja in laja in renci. Pripravljena je tudi ugrizniti. Poskusila sem ze vec razlicnih "prijemov", pa zaenkrat se nisem nasla ustrezne metode. Sicer sem psicko ravnokar vpisala v malo solo, me je pa kar groza, kako bo odreagirala na vse to. Stara je 4 mesece, pri nas pa slab mesec.

Je precej plasna - do novih stvari (torej izven svojega teritorija). Kljub temu pa nisem prepricana, ce je strah vzrok za njeno napadalnost.

Prosim za mnenja in nasvete...

Pa se tole: nihce ji nikoli nic slabega ni naredil, vsi so se ji skusali priblizat na miren in prijazen nacin (pomagal ni niti ponujen priboljsek)
Logiran
jerkre
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 126


« Odgovor #6 : četrtek, 20.07.2006 : 18:35:35 »

Pozdravljeni.

Ta strah pri moji psički opazim, ko gremo na morje, oziroma zamenjamo okolico. V okolju, ki ji je domač in poznan sploh ni problema.

Smo pa šli na morje in je na plaži (bili smo odmaknjeni) lajala in renčala na vsakega, ki je šel mimo, pa tudi na tiste, ki so se kopali 200 m stran. Groza, nikakor je nismo mogli pomirit. Če smo šli zvečer ven na pijačo je bil scenarij isti - lajanje na vsakega mimoidočega, in ponoči ko je spala - renčanje na vsak šum.

Neverjetno kako sprememba okolja vpliva na psa - kljub temu, da smo jo imeli non stop zraven.

Ko pa smo prišli domov, je bilo vse po strarem. Psička je pasme beagle, drugače zelo prijazna, domnevam, da jo je bilo strah.

Lp
Logiran
igorino
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #7 : ponedeljek, 04.09.2006 : 19:01:18 »

pozdravljeni.
imamo 7 mesecev staro mešančko, ki je majhne rasti. je zelo pridna , ima rada otroke, problem pa se pojavi ko smo odsotni v službi in v šoli, takrat naš kuža zelo laja in joka in ker živimo v bloku je to zelo moteče za sosede, ki se zelo jezijo in mi grozijo tako z prijavo, kot onesposobljenjem našega psa. ne vem kaj naj naredim, pustimo ji prižgano televizijo,da ji ne bi bilo dolgčas, ima polno igrač...
prosim vas, da mi pomagate! in svetujete.
najlepša hvala !!!
Logiran
Živalca
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 42


WWW
« Odgovor #8 : ponedeljek, 04.09.2006 : 19:11:25 »

http://www.pedigree.si/articles/Vse+o+psih/Splo%B9ni+%E8lanki/Kako+psa+odvaditi+nenehnega+lajanja%3F
Za tiste, ki imate problem s psom, ki preveč laja. Tukaj nekaj piše o tem.
Logiran
Živalca
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 42


WWW
« Odgovor #9 : ponedeljek, 04.09.2006 : 19:13:42 »

http://www.pedigree.si/articles/Vse+o+psih/Splo%B9ni+%E8lanki/Laje%26%23382%3B+na+vse+grlo%3F
Pa tudi tukaj nekaj piše o tem.

Upam, da vam bo kaj pomagalo. 
Logiran
Živalca
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 42


WWW
« Odgovor #10 : ponedeljek, 04.09.2006 : 19:19:20 »

Malo še pobrskajte po tej spletni strani. Je kar nekaj člankov, ki vam bodo mogoče lahko pomagali. Drugače pa si kupite ali sposodite kakšno knjigo. Jaz imam doma knjigo Težave s psom. Opisuje strah pred ločitvijo (če pes laja, ko vas ni doma in je nervozen), zakaj pes laja na vse neznano in še in še.  Za  nasvete vprašajte tudi kakšne kinologe.

Logiran
igorino
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #11 : sreda, 06.09.2006 : 21:28:10 »

pozdravljeni,
hvala za vaše nasvete. na bolhi sem zasledila, da se dobijo takšne ovratnice, ki odvadijo pse lajanja. ne vem kako delujejo, če sploh kaj pomaga, zanima me če ima kdo s tem že kakšne izkušnje? pomislila sem tudi o nakupu še enega psa, vendar se bojim , da bosta potem dva jokala in lajala v naši odsotnosti.
lep pozdrav.
hvala za nasvete.
Logiran
tina&Lia
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 42


« Odgovor #12 : četrtek, 21.09.2006 : 20:15:32 »

Nekaj me zanima. Lia se do nekaterih ljudi, ki jih ne pozna in jo na sprehodu božajo,še posebej ponoči. včasih skoči na tujca, ki jo boža, naredi mu sicer nič, ampak on jo ponavadi boža naprej, ker misli, da se igra. takšna je samo do nekaterih in mislim, da se jih boji. mogoče je najboljše, če jim povem da naj jo ne božajo ker se jih boji...?
Logiran
tina&Lia
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 42


« Odgovor #13 : četrtek, 21.09.2006 : 20:17:19 »

Lia se do nekaterih ljudi, ki jih ne pozna in jo na sprehodu božajo,še posebej ponoči.

Manjka obnaša čudno sram
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #14 : petek, 22.09.2006 : 10:17:19 »

Ovratnice za odvajanje lajanja ne rešijo vzroka in velikokrat niti ne posledic...

Psu morate dvignit samozaupanje.

Mela sem zavetiško psičko, ki je bila polna kompleksov, se bala vsega in vseh, vsakih malo glasnejših zvokov.
Eno leto je porabila, da se je doma končno zares sprostila. Po kakih petih letih pa je postala čisto navaden pes, ki je bil pač malo nezaupliv dotujcev, ampak, če sem tujca sama sprejela, jo je takoj tudi psička.
Povsod sem jo imela vedno s sabo, na nove stvari navajala postopoma in potrpežljivo. Nikakor se ne sme psa kregat, če počne kar počne iz strahu. Najbolje je psa ignorirat in mu pokazat, da tisto kar naj bi bilo tako strašno to ni, če je možno.
Mimoidoči velikokrat radi pomagajo, če se jih prosi.
Če se pes boji tujega človeka, je najlažje mirno stopit do njega, ga prijazno ogovorit, če pes noče prit bliže, mu ni treba. Važno pa je, da vidi, da ste vi z njim prijazni in da vam nič noče. In tujec naj psa pusti na miru. Psu je treba pustit, da sam pristopi k strašni stvari ali tujcu. Nič na silo in pazit, da ne bo slabih izkušenj. Če se pes umiri, ga je treba pohvalit, če se hoče igrat se z njim poigrat (moja se ni hotela).

Pač hvalit zaželjeno, ignorirat nezaželjeno. Ne se razburjat. Psu pokažite kako se je treba obnašat.
Vsako tolaženje je pohvala za nezaželjeno...

Ločitvena tesnoba je nekaj drugega. Načrtno jo je potrebno odpravit. Veliko je napisanega tudi na tem forumu.
Na kratko: večkrat pojdite ven in not, obuti ali ne. Psa lahko tudi samo zaprete v drugo sobo za začetek. V stanovanje vstopite samo kadar je tiho. Iz sobe ga spustite prav tako samo ko se umiri.
Enkrat ga spustite po petih minutah, enkrat malo več, enkrat malo manj... Počasi se pa čas povečuje.
V bistvu, pes naj nebi vedel kdaj boste odsotni dlje časa in kdaj manj.

Pa psa malo več sprehodite zjutraj in se z njim igrajete, mečite žogice, čim bolj ga utrudite, da bo prespal vašo odsotnost.
Igračke pa naredite bolj zanimive. V kong ali kako drugo podobno votlo igračko nabašite s kakimi briketi, pašteto kruhom... Bilo kaj, kar ima pes rad, da se trudil to ven dobit.

Igračke same, niso preveč zanimive ponavadi.
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: Strah in lajanje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines