mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 14:42:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: grizenje hlačnic ali dolgega plašča
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: grizenje hlačnic ali dolgega plašča  (Prebrano 8237 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
robby
novinec
*
Sporočil: 6


« : sreda, 22.02.2006 : 10:55:16 »

A mi lahko kdo svetuje kaj naj naredim ko se z mojo psičko(stara 2meseca pa pol)poigram ali ko greva ven in vedno skače v noge in grize hlačnice pri moji pa dolgi plašč, in ko sva zunaj nese vse v gobec zadnjič dobro da sem vidu je mela v gobcu steklo kako naj jo še to odvadim pa hvala za odgovor.
Logiran
spisek
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 84


« Odgovor #1 : sreda, 22.02.2006 : 11:29:37 »

Če te grize Grin kadar se igrata, prekini igro in jo naredi nezanimivo ali pa jo odvrni od grizenja s kakšno igračko, ki jo ima rada. Zunaj pa jo v primeru, da je pridna in preneha z grizenjem pohvali ter jo podkupi s priboljškom.

Še posebej mladički radi nesejo v gobec karkoli najdejo na tleh, zato moraš bolje pazit na svojo psičko. Kadar opaziš, da želi psička nekaj pojesti, jo potegni stran od te stvari in reci ''fuj''. Če bo izgubila zanimanje jo pohvali in ji daj priboljšek. Sčasoma bo spoznala, da tega ne sme početi Wink.
Logiran
robby
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #2 : sreda, 22.02.2006 : 11:32:49 »

najlepša hvala
Logiran
Anchea
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #3 : petek, 17.10.2008 : 16:51:10 »

Jaz imam dva meseca in pol staro pisičko labradorko, ki zelo rada grize, predvsem noge. Će hočem biti avtoritativna in povzdignem glas oziroma udarim z nogo ob tla, to vzame kot igro. Druge igračke je pa tudi ne zanimajo preveč - sploh tiste kupljene, raje ima stare cunje. Bom preizkusila s preusmerjanjem pozornosti in upam, da bom pri tem uspešna.
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #4 : petek, 17.10.2008 : 20:17:18 »

poskusita lahko, obe - velja za vsa neželena vedenja - na dva načina:
1. "fuj!!" + kratek poteg ovratnice, če sam fuj ni dovolj (=uporabno na sprehodih oz. kadarkoli jo pač imaš na povodcu, kar je pa večino res na sprehodih, ane)
ali
2. pošpricat z vodo, kadar počne kaj nezaželenega (sama to drugo uporabljam pri odpravljanju psičkinega nadlegovanja naših mačkov). Pri tem načinu pazi, da ne vidi, da tvoja roka povzroči špric - dobi naj občutek, da pač od nekje nekaj špricne, ko počne traparije. Ko sem opisovala tale način ob vprašanju, kako mačka odvadit napadanja drugih mačkov, je ena od forumašic na tole šprico (rosilko za rože uporabljam ali ornk pomito prazno plastenko čistila za steklo ali kaj podobnega, noter pa seveda zgolj čista voda!) komentirala, da je vodna pištolica boljša, ker se da bolje naciljat Cheesy Wink Grin....Pa še prav je imela!
Logiran
gj1984
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #5 : petek, 17.10.2008 : 21:23:01 »

Citat
2. pošpricat z vodo, kadar počne kaj nezaželenega (sama to drugo uporabljam pri odpravljanju psičkinega nadlegovanja naših mačkov). Pri tem načinu pazi, da ne vidi, da tvoja roka povzroči špric - dobi naj občutek, da pač od nekje nekaj špricne, ko počne traparije. Ko sem opisovala tale način ob vprašanju, kako mačka odvadit napadanja drugih mačkov, je ena od forumašic na tole šprico (rosilko za rože uporabljam ali ornk pomito prazno plastenko čistila za steklo ali kaj podobnega, noter pa seveda zgolj čista voda!) komentirala, da je vodna pištolica boljša, ker se da bolje naciljat Cheesy Wink Grin....Pa še prav je imela!
oaza88 kaj pa ko bo špricanje postalo psičku všeč, sploh mislim da pri labradorki ne bi smel biti problem. Mislim da je boljše če ji ko hoče grizti odvrneš od tega , ji porineš kako žogico ali pa igračo v usta, lahko tudi staro cunjo kot si napisala, Anchea.
Pa namesto ˝fuj¨ imam rajši izraz ¨ne sme¨...gre se za to, ko bo šla recimo do ene lepe gospe in hotela skakat ne moreš rečt fuj, ker bo gospa mislila da je sama fuj.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #6 : petek, 17.10.2008 : 22:28:26 »

psu se igrač ne rine v gobec, ker jim je to strašno zoprno in ne boste s tem nič dosegli. preusmeritev na igračo se doseže drugače. psu z igračo/cunjo pomahaš pred gobcem, igračo oživiš, kot da je plen (ne dvigujte v zrak, ker bo pes skakal po vas, temveč držite in mahajte z igračo v smeri stran od vas bolj proti tlem), psa tako zainteresiraš, se poigrata, pustiš, da ugrizne v igračo, lahko se nekaj časa ruvata, potem pa mu igračo prepusti.

še najbolje bo, če boste šli s psom v dobro pasjo šolo, kjer vas bodo naučili pravilne igre s psom in preusmerjanje na igračo, pa tudi drugih vzgojnih prijemov.
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #7 : petek, 17.10.2008 : 22:41:36 »

psu se igrač ne rine v gobec, ker jim je to strašno zoprno in ne boste s tem nič dosegli. preusmeritev na igračo se doseže drugače. psu z igračo/cunjo pomahaš pred gobcem, igračo oživiš, kot da je plen (ne dvigujte v zrak, ker bo pes skakal po vas, temveč držite in mahajte z igračo v smeri stran od vas bolj proti tlem), psa tako zainteresiraš, se poigrata, pustiš, da ugrizne v igračo, lahko se nekaj časa ruvata, potem pa mu igračo prepusti.

še najbolje bo, če boste šli s psom v dobro pasjo šolo, kjer vas bodo naučili pravilne igre s psom in preusmerjanje na igračo, pa tudi drugih vzgojnih prijemov.

Bi svetovala upoštevanje tegale!!!

Super domača igrača so npr. najlonke, spletene v kito Wink
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #8 : sobota, 18.10.2008 : 08:55:55 »

oaza88 kaj pa ko bo špricanje postalo psičku všeč,
...Pa namesto ˝fuj¨ imam rajši izraz ¨ne sme¨...gre se za to, ko bo šla recimo do ene lepe gospe in hotela skakat ne moreš rečt fuj, ker bo gospa mislila da je sama fuj.
ja no sevede - špricanje pride v poštev samo v primerih, ko kuža vode NE mara  (sicer bi imel nagajanje za nekaj, kar se nagradi - tega pa nočmo, anede ne).
In "fuj" - ja, kšna situacija zna postat mal nerodna, ampak pri moji pasji opici  Wink fuj še najbolj prime. Vsak najde pač nekaj čisto zase oz. za svojega psa - je izbira res neskončna. Smiley
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #9 : sobota, 18.10.2008 : 08:57:30 »

ojoj oaza88  Huh
a vi to pocnete dvo in pol mesecnemu mladicu?
Brez zamere, a to nikakor niso metode, ki bi se jih uporabljalo za vzgojo tako mladega psa in ce smo cisto odkriti tudi za starejse pse ni primerna. Kratkorocno sicer dosezemo, da neha, vendar pa dolgorocno lahko pricakujemo stranske ucinke, ki bodo se bolj neprijetni kot osnovni vzrok.

Anchea,
vsekakor upostevaj nasvet, ki ga je dala Kalsang.
Pri tako majhnem mladicu nezeleno vedenje ustavimo tako, da njegovo pozornost (beri: zobe  Grin ) preusmerimo z nog na igraco. Pa cim prej se spravite v malo solo.  Wink
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #10 : sobota, 18.10.2008 : 09:02:46 »

ne, Drejči, naša kuža je stara 5,5 mesecev in še nihče, vključno z inštruktorico v mali šoli, mi ni rekel, da občasni vodni špricki ne bi bili primerni za odvračanje od neželenega vedenja. To foro uporabimo zelo redko in izključno v nujnih primerih, ko fuj in preusmeritev pozornosti ne primeta in izključno ob pretiranih napadih na naše mačke.  Upam, da ni dobil kdo občutka, da našo kužo non stop škropimo in laufamo za njo s škropilko?! Ne, seveda ne!

No ampka zdej pa očitno moram še jaz vprašat: a tale način torej RES ni OK? Pasji strokovnjaki in izkušeni lastniki, plz SOS!
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #11 : sobota, 18.10.2008 : 09:16:59 »

Mladega psa NE KAZNUJEMO, kar poteg in spricanje nedvomno sta, temvec ga usmerjamo in ucimo, da bo dojel kaj hocemo od njega. Vse to pocnemo na pozitivni motivaciji in preusmerjanju pozornosti z nezelenega h zelenemu.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #12 : sobota, 18.10.2008 : 09:54:38 »

Se strinjam z Drejči. Mlad pes je kot testo in z doslednim preusmerjanjem in PRAVOČASNIM ukrepanjem in nagrajevanjem lahko ogromno dosežemo. Še zlasti mi ni všeč cukanje (pa tudi špricanje, če ni prav izvedeno, ima negativne posledice). Poleg tega morate psičko naučiti, kaj ukaz fuj pomeni. To jo boste veliko hitreje naučili s pozitivno motivacijo kot s kaznijo, kar cuk vsekakor je. Če ukaz fuj ne deluje, ga boste morali zamenjati, saj psica verjetno besedo povezuje s čim drugim (bog ve čim). Lahko je glasen in prodoren ne. Večinoma psa pri nameri zmoti glasen in odločen ne (ali fuj, ali katera druga beseda) in tisti moment, ko dvigne glavo, za trenutek obstane, ga je treba nagradit, izdatno pohvalit, se poigrat z njim. Hitro bo pozabil kaj ga je prej zanimalo in veliko raje bo užival v pozornosti vodnika. Zelo preprosto, vendar je treba biti dosleden in psa ujet pri nameri, ne pa pustit, da se že začne ukvarjat s stvarjo, ki nam ni všeč, ker potem ga bomo težje spravili stran. Pa bit dosleden!
Logiran
Sarči
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #13 : sobota, 18.10.2008 : 11:41:47 »

Dober dan.
Jaz še nimam psa in ga najbrž še vsaj pol leta ne bom imela, vendar se že zanimam za take stvari, kot je vzgoja.
V nekem članku (se mi zdi da na internetu) sem prebrala, da če kuža grize hlačnice ipd. ga odvadimo tega tako, da mu na nek način pokažemo, da nas to "boli".
Da naredimo podobno stvar, kot takrat ko grize roko. Ali to potem pomeni, da ko nas začne grizljati za hlačnico se ustavimo rečemo "auč, ne smeš"...?
Sej to pa je najbrž res, tudi z igračami je nekaj podobnega- če je pri miru, ga ne zanima kaj preveč.
No samo zanima me, če lahko psiček dojema hlačnico enako, kot našo roko?
Lep pozdrav.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #14 : sobota, 18.10.2008 : 13:28:10 »

Dojemanje je podobno, ni pa enako. Če boš samo vpila, da te boli, te pes po začetnem oklevanju ne bo več "šmirglal" in se bo še naprej ukvarjal s tvojimi rokami in hlačnicami. Zadevo moraš skombinirat s preusmerjanjem pozornosti, v stanovanju na primer pa lahko takoj odideš v drug prostor in za sabo zapreš vrata. Tako bo pes povezal grizenje s tvojim ignoriranjem, ki mu ne bo všeč, saj se hoče igrati, zato bo spremenil obnašanje. Še enkrat pa poudarjam, doslednost je zelo pomembna!
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: grizenje hlačnic ali dolgega plašča
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines