mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 13:36:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: neki čudnega - pesjanova moda
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: neki čudnega - pesjanova moda  (Prebrano 7325 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
maja1980
novinec
*
Sporočil: 12


« : torek, 07.03.2006 : 15:48:38 »

lepo bi vse prosila za nasvet.danes sem opazila pri kužku-star je deset mesecev,da ima čisto gola moda .do seda je imel črna in normalna,danes pa vidim da ima čisto gola in kožne barve in malo krvavijo...peljala ga bom seveda k vet,vendar me zanima če kdo ve kaj bi lahko bilo to.ali mu lahko sama kaj namažem ali kaj.

hvala
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #1 : torek, 07.03.2006 : 16:02:07 »

Majhen pes in se je preveč sprehajal po snegu?

Jaz pri psici vidim, da ima v visokem snegu in mrazu čisto rdeče seske... Ko pride na toplo, postanejo spet normalna.
Logiran
maja1980
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #2 : sreda, 08.03.2006 : 10:25:57 »

sva bla dans pri veterinarki in sva dobla antibiotike in kremo za mazat.če ne bo čez pet dni nč bolše dobiva inekcijo antibiotikov,diagnoza-vnetje,rekla pa je da se fuul rado zakomplicira in veliko psov je treba kastrirat zaradi tega
Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #3 : sreda, 08.03.2006 : 14:13:40 »

maja1980,

tudi moj pes ima ponavljajoca se vnetja koze na jajckih. Sem se pozanimala pri dveh veterinarjih, vendar ni noben omenil kastracije kot mozne posledice. Po nakljucju je moj vet malo pred tem, ko sem pripeljala mojega psa zaradi grdega vnetja, svojega psa kastriral. Cez nekaj dni pa je ta kastriran pes dobil tako vnetje, ki je postalo precej trdovratno in je trajalo kar cel mesec. Najbrz se je to zgodilo zaradi pobritega spodnjega predela, ki je bil po kastraciji toliko bolj izpostavljen vremenskim pogojem (vlaga).
Moras pa  jajcka (potem, ko so kao zdrava) vsak dan prekontrolirat - potipat, ce so suha in primerno hladna - takoj, ko se pojavi malo vnetega-rdecega, je treba dat psu ovratnik in namazat vnetje. Pri mojem se je zelo dobro obneslo mazilo Kuterid G.

Logiran
maja1980
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #4 : sreda, 08.03.2006 : 15:00:33 »

ja tud jst imam isto mazilo poleg pa še antibiotike.ja tko je rekla da se to zelo rado zakomplicira in potem je posledično zaradi  prerazširjenega vnetja možna kastracija
Logiran
maja1980
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #5 : sreda, 08.03.2006 : 15:01:57 »

a ovratnik se dobi pr vet,,ker ga namreč nisem dobla in kuža si vztrajno liže obolelo mesto
Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #6 : sreda, 08.03.2006 : 17:19:58 »

Ja, ovratnik dobis pri vetu, pa tudi v nekaterih trgovinah za zivali. Moras pa nujno ga dat gor - sicer si z lizanjem pes vnetje samo razsiri in bos morala zelo podaljsati kuro z antibiotiki.

Sicer pa se zelo pozna, npr. ce ima pes ovratnik gor, ze v dveh dneh bistveno izboljsanje, ranjeno podrocje se zacne susit... ce pa lize, pa se packarija vlece in vlece...  Tongue
Logiran
maja1980
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #7 : sreda, 08.03.2006 : 19:34:56 »

hvala,grem jutr prec po ovratnik

Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #8 : torek, 20.05.2008 : 17:35:39 »

Pozdrav!
Danes med česanjem Oskarja, sem opazila, da ima kožo na modih, na dveh mestih črne barve. Ta črna barva se je pojavila na vsakem modu na enakem mestu. Okoli črne kože je koža rahlo pordela, drugje pa je koža normalne barve.
Je mogoče to vnetje kože? Oskar je že dvakrat imel vnetje kože (nikoli po modih) in je dr. Matko rekel, da če se kaj takšnega spet pojavi, naj mažemo z mazilom, ki nam ga je dal. Zanima me če lahko moda namažem s tem mazilom in počakam, da vidim če bo ta koža zginila?
lp Teja
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #9 : sreda, 21.05.2008 : 13:00:34 »

Pozdravljeni!
Oskarju se je koža na modih občutno poslabšala. Včeraj je imel samo rahlo pordelo kožo, danes pa ima kožo zelo rdečo s krvavimi pikicami. Koža na modih je videti zelo razdražena. Drugi problem je, da se ves čas liže po modih in mu tega nikakor ne moremo preprečiti popolnoma, ker ko se dotaknem mod, da bi pregledala stanje, postane še bolj živčen in še z večjo vnemo nadaljuje lizanje.
Ko pride mama domov, pokličemo dr. Matka.
Bom sporočila, ko bo kaj novega.
lp Teja
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #10 : sreda, 21.05.2008 : 13:06:28 »

ce imas doma ovratnik (kroznik, lucko), mu jo daj, da si ne bo se bolj lizal.
Jaz bi mu rdec predel umila s kaksnim Plivasept samponom. In pa seveda bi ga peljala do veta.
Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #11 : sobota, 08.11.2008 : 21:26:24 »

Imam eno vprašanje upam, da ni butasto  sram  ali ne normalno da ima kuža eno modo večko kot drugo?
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #12 : sobota, 08.11.2008 : 21:43:52 »

Je precej pogost pojav. Jaz bi ga vseeno pretipala, če nima kakšnih zatrdlin ali bulic, če je še mlad, verjetno ni panike.
Logiran
mpegam
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #13 : petek, 17.04.2009 : 10:04:49 »

Jaz imam tudi eno vprašanje, upam da ni butasto..
v kolikor sem opazila so se mojemu psičku zadnje dneve povečala moda. Je bolj dolgodlak (bela dlaka), in prej mu jih ni bilo niti dobro opaziti, saj mu jih je dlaka prekrivala. Sedaj so mu pa vedno bolj vidna in danes ko sva se igrala sem opazila da je koža na modih zelo napeta, tako da so zelo vidne žilice, moda so pa sivkaste barve, pred tem je pa je bila koža roza barve. A je to normalno, da je koža zelo napeta na modih? Star je eno leto, tako da ne vem, mogoče je to normalno..ali ne?? Mislite, da bi bil potreben obisk pri veterinarju? zelo hvaležna vam bom za vse odgovore. Že v naprej hvala in lep pozdrav.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: neki čudnega - pesjanova moda
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines