mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 03:01:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Flat Coated Retriever
Strani: 1 ... 146 147 148 149 150 [151] 152 153 154 155   Dol
Natisni
Avtor Tema: Flat Coated Retriever  (Prebrano 200138 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #2250 : torek, 22.09.2009 : 12:59:55 »

Na Gmajnicah se je znašel nerodovniški flatoliki mladinec (leto in pol), oddan v zavetišče od lastnikov, domnevno zaradi selitve, vendar je po besedah osebja tudi nevzgojen in se mu vidi, da mu je močno primanjkovalo pozornosti.
 
Če pride v prave roke, bo verjetno krasen kuža, nikakor pa ne bo dober za vsakogar, še posebej ne za koga, ki spet ne bo imel časa zanj sram. Zdaj je še v karanteni in čaka na kastracijo, čez kakšen teden pa bo verjetno že na voljo za posvojitev.

Flat je primeren za aktivne sprehode, z njim je treba nekaj počet, če se dolgočasi, je pa zelo naporen ...
Logiran
uLa*
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #2251 : torek, 22.09.2009 : 14:40:24 »

Ojla!

Imam eno vprašanje. Jaz iščem psa za World Dog Show 11.10. za junior handling - direktno v finalu (zastopam Slovenijo). Sem že imela psa, ki pa je pred dobrim tednom poginil  Cry. Malo sem brskala po seznamu slovenskih razstavljalcev in videla, da ima Jasna Jeraj prijavljene tri gladkodlake prinašalce. Na mail mi še ni odgovorila, vednar me zanima če jo kdo pozna in ima kontakt z njo oz. če ima kdo kakšnega svojega kužka za posodit. Mi pa gre že kar malo za nohte.  sram

Hvala za pomoč!  Kiss Kiss

Lp, Ula
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #2252 : torek, 22.09.2009 : 14:43:56 »

Bom posredovala tole Jasni. Jaz bom z njo, en njen pes je moj in ti ga posodim Wink. Me pa resno skrbi, da bo gor en tak kaos (že s plačili je cela zbrka Lips Sealed), da se bomo težko našli/uskladili/...
Logiran
uLa*
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #2253 : torek, 22.09.2009 : 14:51:59 »

SunnyDay, hvala ti!  Kiss Kiss Bi pa potem tudi prišla na trening, da se me kuža navadi  Smiley Koliko je pa tvoj star? Pa shandlam pa kako se obnaša če ga razstavlja kdo drug? Smiley Boste mogoče v Celju na razstavi? 

Drugače je pa JH potem pred BIS-om.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #2254 : torek, 22.09.2009 : 14:56:34 »

Ne, v Celju nas ne bo Undecided. Star je tri leta, načeloma mu je vseeno, kdo ga pelje, je pa "malo" nor na hrano Roll Eyes Smiley.
Logiran
uLa*
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #2255 : torek, 22.09.2009 : 15:10:53 »

Aha, super  Smiley Iz kot pa ste drugače? Kir kuža pa ni nor na hrano?  Grin Grin Grin
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #2256 : sreda, 23.09.2009 : 09:48:34 »

Ljubljana.
Od mojega brat hrano ven pljuva, na primer Tongue Roll Eyes
Torej JH bo po programu pred glavnim BIS-om (sorry, če obstaja kak razpored že, jaz nisem še čisto nič na tekočem)? Ker sem vezana na prevoz drugih ... Undecided
Logiran
pupa t.
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 88


« Odgovor #2257 : torek, 20.10.2009 : 14:39:29 »

Dummy trening Afro:











Logiran
Rokic
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #2258 : torek, 14.12.2010 : 07:55:03 »

Živjo!
Sam se zanimam za tole, pasmo saj mi po karakterju še najbolj ustreza, vendar se mi poraja par vprašanj.
Kako je z nakupom mladiča iz tujine? So kakšne komplikacije zaradi papirjev, kakšna carina mogoče (če ni EU)?
Kako je s temi psi s tekmovanjem v agilityju? So primerni za to?
Prebiral sem, da je pri nakupu dobro pogledat, če so imeli psi slikane komolce in kolke. Glede na to, da je dandanes nateg vsakodnevni opravek, kako lahko sploh ugotovim, da kljub temu, da je bilo vse slikano, da je s psom vse vredu.
Zaenkrat je to to. Bom pa sigurno še kaj vprašal Smiley

Aja, KZS ima posebej seznam za potrjena legla za FCI-6. A mogoče obstaja še kakšen poseben seznam za FCI-8?
Hvala in LP
Rok
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #2259 : sobota, 25.12.2010 : 13:20:25 »

Zivjo Rokic,

Pri nakupu mladica iz drzave clanice EU ni komplikacij – biti mora oznacen (mikrocip), cepljen in v pasaportu mora pred odhodom veterinar napisati potrdilo, da je zdrav in primeren za na pot. Za ostale drzave ne vem. V dneh po prihodu v Slovenijo se je treba z vsemi dokumenti oglasit pri veterinarju, da se dogovorite za nadaljnji rezim cepljenja in da ga vpise v slovenski register psov. Tuji vzreditelj mora pri svoji kinoloski zvezi urediti izdajo export rodovnika (navadno ga posljejo za tabo naknadno), na podlagi katerega potem pri KZS vpises psa v naso rodovno knjigo, s cimer postane slovenski pes in se lahko zacnes z njim udelezevat kinoloskih prireditev.

Tako kot sicer je treba tudi pred nakupom mladica iz tujine vzreditelja preveriti. To je seveda zaradi oddaljenosti tezje. Fino je dobiti mnenja/priporocila ljudi, ki jih osebno poznas in jim zaupas, se posvetovati s slovenskimi vzreditelji ali oditi na predhodni informativni obisk k tujemu vzreditelju, cetudi je dalec. Priporocila so potrebna tudi v obratni smeri. Ugleden vzreditelj te bo hotel najprej dobro spoznati in ugotoviti, ce bi bil primeren lastnik za to pasmo in ti ne bo kar tako zaupal mladica.

Gladkodlaki prinasalci so seveda primerni za agility, treninge pa je treba stopnjevati razvojni stopnji primerno in mladica postopno obremenjevati, da ima energijo za lep razvoj. Ceprav so znotraj pasme razlike, so naceloma to atleticni, zagnani, hitri, poskocni psi, vendar nagnjeni k povrsnosti in ustvarjalnemu razmisljanju, zaradi cesar so rezultati vcasih presenetljivi. Niso za cloveka, ki bi si zelel filigransko natancne izvedbe, ampak bolj za taksnega, ki se je sposoben ob majhnih spodrsljajih dobrodusno nasmehniti. Kljub vsemu so v tekmovalnem smislu za moje pojme konkurencni in tudi rezultati tako pri nas kot v tujini to potrjujejo - se jim uspe prebit na zmagovalni oder. Svetujem, da vzreditelju poves, kaksne nacrte imas s psom, saj ti bo le tako lahko pomagal izbrat psa, ki ti bo pisan na kozo.

Glede kolkov in komolcev ter tudi sicer lahko zaupas slovenski vzreji, rodovnik je zagotovilo. Pred nakupom iz tujine pa lahko taksne stvari preveris bodisi v uradni spletni bazi njihove kinoloske zveze, ali pa vzreditelja prosis, ce ti skenira potrdila in poslje po mailu. Ta boljsi vzreditelji ti dajo skupaj z mladicem cel pok papirja, raznoraznih potrdil, nic ne skrivajo.
Logiran
Rokic
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #2260 : četrtek, 06.01.2011 : 12:36:23 »

uuuu, hvala za odgovor. Smiley

Kako je pa s hrano? So bolj izbirčnega tipa ali se radi "bašejo" z njo?

Mogoče kdo ve ali bo (je prijavljen) v Ljubljani 15. in 16.1. kakšen flat?
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #2261 : petek, 07.01.2011 : 18:29:52 »

Na ljubljansko razstavo navadno pride par flatov, ne vem pa, koliko jih bo letos. Najvec se jih da ponavadi videti na klubski razstavi Slovenskega kluba retrieverjev. Letos bo 18.9.2011. Tam se jih zbere kaksnih 20, lani pa smo ob pomoci evropske razstave v Celju podrli rekord, ko je na klubsko razstavo prislo vec kot 60 flatov! To je najbrz za Slovenijo tudi rekord za vse vecne case, ampak ze v sosednji Avstriji jih lahko skoraj na vsaki razstavi vidis priblizno toliko – prva bo v Gradcu 26.2.2011. Lani sem obiskala dve vecji flatovski specialki na tujem, v Angliji (370 flatov) in na Nizozemskem (vec kot 200 flatov). Fotografije z obeh razstav najdes tule in tule.

Flate lahko vidis, tudi ce obisces vzreditelje (podatke dobis na Slovenskem klubu retrieverjev). Tisti, ki imajo registrirane psarne imajo vsaj trojico psov doma, lahko pa te se naprej povezejo. Ob nedeljah se dobivamo s flati na skupnih treningih prinasanja, ki se jih lahko pride gledat... da nastejem se nekaj moznosti, kje si lahko pse poblize ogledas. Dogovarjamo se tudi, da bi letos spet priredili vseslovensko srecanje, na katerem je udelezba ponavadi kar visoka - nazadnje je prislo vec kot 30 psov. Ko in ce se bomo dogovorili za srecanje, bom tukaj sporocila.

Glede hrane so izkusnje lastnikov razlicne, ampak po vecini naj bi slo za jesce pse in tudi moje izkusnje so take. Pri meni je se tisti eden, ki je imel mejo in je visek hrane zakopaval za hude case, to navado opustil, ko se mu je pridruzila pozresna dama. Pri nas vse uzitno izgine nemudoma. Slisala pa sem ze za primere, da so bili flati nejesci - najveckrat se je zgodilo, da mlademu flatu apetit ni dohajal narascajocih energijskih potreb zaradi povecane aktivnosti in je bil v obdobju pubertete presuh, potem pa je z zrelostjo ta problem minil. Slisala sem za primer, ko flat ni bil jesc na nacin, da je lahko jedel le, ko je imel popolni mir (tisina in nobene aktivnosti na vidiku). Potem so tu se primeri, ko psi sicer normalno pojedo svoj obrok, vendar jim hrana ne pomeni toliko, da bi jo lahko uporabil kot nagrado za solanje. Enega takega jaz treniram. V bistvu je zelo pozresen za jest, ampak le ob casu hranjenja, vmes pa mu ni prevec do hrane. Pri solanju je zanj veliko boljsa nagrada pohvala ali met zogice oz. se bolje frizbija.

Aja, KZS ima posebej seznam za potrjena legla za FCI-6. A mogoče obstaja še kakšen poseben seznam za FCI-8?

Ne seznamu KZS zdaj ni legel gladkodlakih prinasalcev, ker trenutno ni nobenega legla. Ko bo, bo na spletni strani KZS objavljeno.
Logiran
twety
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #2262 : petek, 11.02.2011 : 13:14:48 »

A je treba flate strišti ali je to le lepotni popravek pri razstavah?
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #2263 : petek, 11.02.2011 : 13:44:06 »

"Treba" ni, je pa priporočljivo obdelati vsaj dlako okrog blazinic na tačkah (da se lažje posušijo/obrišejo, da se sneg ne prijemlje, pa blato ...), pa mogoče še "laske" na ušesih (to nima nekih strašnih praktičnih prednosti, razen da postanejo precej dolgi, dlaka zbledi, pa se začne vozlati).
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #2264 : petek, 11.02.2011 : 21:21:46 »

Ja, kot je že SunnyDay povedala, če strižeš, kjer je treba, ima to kr nekaj prednosti Wink.
Če dlaka na ušesih postane predolga se povrhu vsega se še vlači za psom po tleh, če ta kaj voha, tudi po bolj nečistem terenu.
Logiran
Strani: 1 ... 146 147 148 149 150 [151] 152 153 154 155   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Flat Coated Retriever
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines