mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 17:02:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Pravi vzreditelji
Strani: 1 2 3 4 [5] 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pravi vzreditelji  (Prebrano 42357 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #60 : četrtek, 22.09.2005 : 16:55:44 »

TAG TU; sploh ni problema.
saj verjetno ga res nimam in bi me hitro lahko kdo nat.., če bi hotel  Grin

BINA, ne dobim ponavadi sploh nobenega vprašanja! Nič, njente, nada...

hehe, ena cvetka mi je celo kar hotela rezervirati, ko sem le vprašala, če planira leglo. ja,ja, planiram, vam takoj rezerviram...

sem pa pisala eni finki, mi je celo odpisala. cena me je sicer prilepla na stol za 2 uri, ampak je pa hotela vedeti VSE!!!! da ne more kar nekomu prodati psa, sploh v tujino, in naj ji vse povem, načrte s psom, svoje načrte, vse... in mi je to všeč... hehe, razen, če ugotovi, da sem neprimeren lstnik...
Logiran
valvasor
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 794


« Odgovor #61 : četrtek, 22.09.2005 : 22:09:06 »

                     Ojla!

     Jaz imam pa kontra probleme. Ko me kdo poklice, povem, da je treba pse prit pogledat ( da asploh vidijo ce so jim moji psi vsec vizuelno in karakterno) in se malo vec pogovorit. Pa da moram jaz videt potencialne kupce in jih malo povprasat.  Ce pa sprasujejo na mail, jim pa vse napisem- potem pa recem, da je sigurno treba priti na obisk, potem bomo pa videli, ce lahko dobijo mojega psa. Pa ne boste verjeli, veliko jih je slo drugam, zato, ker sem jaz  "fuuul zoprna." in "arogantna"

     Cao-Slavi
Logiran
sonja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 356


« Odgovor #62 : petek, 23.09.2005 : 07:38:55 »

Hja,Slavi,nekateri smo taki-arogantni in nesramni Roll Eyes Wink
Jaz vsakemu po telefonu povem,da je Slovenija tako majhna,da si v dveh,treh urah kjerkoli in se bomo o podrobnostih pogovarjali,ko se osebno spoznamo-ni hudič,da  jih včasih ne slišim na ta račun Grin Grin
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #63 : petek, 23.09.2005 : 16:38:33 »

Jps, vedno sem tudi jaz imela enake probleme kot jih opisuje Slavi Tongue
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #64 : nedelja, 25.09.2005 : 11:42:53 »


predvsem pa me moti, da zaenkrat še nihče ni mene vprašal, kaj sem, kdo sem, kako živim, kaj želim od psa in polno drugih stvari. kot da bi prodali psa vsakemu, ki jim mail napiše....
ko sem sam nabavljal pse in sem kontakte navezoval prek maila, sem se tudi predstavil. kdo sem, kaj sem, kje in kako živim, za kaj želim nabavit psa, kaj mislim z njim počet, itd...če nekemu neznancu piše nek neznanec, je stvar bontona, da se na kratko predstaviš, ne?
so pa tudi vzreditelji, ki ti v odgovor pošljejo detajlen vprašalnik in taki, ki jih te osnove zadovoljijo, da si neko mentalno slikco ustverijo glede tega, kam in komu imajo možnost oddat mladiča. Sploh pri oddaljenih kontaktih, je ta moment pomemben. Pri domačih je pa izi, kot slavi pravi: pridite pogledat in se pogovort, pa bomo vidli.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #65 : nedelja, 25.09.2005 : 11:45:32 »

Jps, vedno sem tudi jaz imela enake probleme kot jih opisuje Slavi Tongue

to pa ja niso problemi. vzreditelj ima nalogo, da najde za svoje mladiče čimboljšega kennelboya in sužnja. Tisti ki niso pripravljeni it čez to "torturo", sigurno niso pripravljeni na služenje psu in torej za malega princa ali princeso, niso dost dobri, hehe
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #66 : ponedeljek, 26.09.2005 : 20:43:53 »

Prav prijetno presenecenje. Cel dan sem posvetila eni spletni strani o rodezijcih, linkov malo morje, slike, dosezki, opisi.. In ce hoces psa iz tiste psarne, moras izpolniti en dokaj obsezen vprasalnik, ki ga poslje na njihov naslov. Na kaj takega se nisem naletela.
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #67 : ponedeljek, 26.09.2005 : 20:50:55 »

Pozabila napisati.. Odgovor na moj email je prisel v roku parih ur, vseboval je se dosti uporabnih linkov in vzrediteljica me je na koncu prosila, naj ji posljem kako sliko mojega malcka, ko ga dobim.

ni drugega reci, kot Vau Smiley
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #68 : torek, 27.09.2005 : 12:13:50 »

Altervita, sem na začetku povedala stvari o sebi. že kar v prvem mailu, tako da poznam osnove bontona. samo verjetno ne morem povedati vsega, kar nekoga zanima. ni pa skoraj nikogar nič več zanimalo.
Logiran
rožica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 420


« Odgovor #69 : ponedeljek, 03.10.2005 : 07:11:34 »

Ko sem prebrala tale forum, sem se zavedla, da sem imela res srečo z vzreditelji. Ko smo šli pogledat Atosa, je bila gospa zelo prijazna. Povedala nam je vse o pasmi  (tudi "negativne stvari- problemi s kolki, kratka življenjska doba..) in mladički so bili zdravi, veseli, živahni. Ko smo se nato odločili, da bomo Atosda vzeli, nam je vse spet povedal njen mož. Oba sta bila izredno pirjazna in jima ni bilo vseeno, kam kužki grejo. Res pa je, da so to edini vzreditelji, ki sem jih spoznala.

Lp, Urša
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #70 : nedelja, 09.10.2005 : 09:55:02 »

hm, še eno vprašanje. ko ste kupovali svoje pse, ste pisali večim vzrediteljem, ali ste kar enemu in pri temu ostali?

jaz sem bila namreč zelo skregana od ene čehinje, ki je za psa hotela nenormalon ceno in sem rekla, da tega ne zmorem. potem pa je bila užaljena in je odgovorila, da je dobila od ogromno ljudi po evropi moje maile, v katerih jih isto sprašujem. in da to ni način, s katerim bom prišla do dobrega psa. sicer nisem pisala milijonim, ampak eni švedinji, ki je hotela 2000 EUR za psa + prevozni stroški. tega pa res ne zmorem. in je rekla, da ni problema in da ve, kake grozne cene imajo, samo da pač tak je pri njih. potem pa mi je čehinjo predlagala, ki pa sem ji že pred tem pisala. aja, pa enemu nemcu še, ki pa je imel na voljo le samčka barve, ki je nočem.

v  glavnem, kako naj drugače kaj izvem o vzrediteljih, kot pa da jim pišem? če jih ne poznam....
res ne vem..... kaj je pravi postopek?
zdaj mi je pa že kar nekaj ljudi reklo, kako sem grozna... enega sem preveč spraševala, ena ne razume, da bi psico dala sterilizirati, če ne bi imela mladičkov,  to je motilo, da ji ne bom trenutno toliko plačala in da še drugim pišem... sploh več ne vem, kaj lahko pa kaj ne....  Cry  sram
Logiran
rožica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 420


« Odgovor #71 : nedelja, 09.10.2005 : 18:49:39 »

Jaz mislim, da je prav, da sprašuješ. Če te pa kdo zaradi tega nahruli, ker poizveduješ tudi drugje za določeno pasmo, potem pa pomojem ni ravno v redu oseba.  Angry
Logiran
klovn
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.994


« Odgovor #72 : ponedeljek, 10.10.2005 : 20:25:15 »

Nismo pravi vzreditelji - le eno leglo smo dali skozi, zdaj te dni pa čakamo na novega.

Vem, da smo bili morda pri prvem leglu zoprni - smo si očitno lahko privoščili, da katerega od psov tudi ne damo od sebe. Pa smo vseeno naleteli na kupca, ki  nas je fajn "odpikal". Nobenega glasu od njega, sploh ne vemo kaj je s psom, kje je, verjamemo samo to, da mu je dobro. In ta pes je bil po strokovnih mnenjih najlepši v leglu. Težko rečem, da lepši od Ciklona, ki je sploh moj ljubljenec, saj sem pri tem morda preveč subjektiven - pa še nazadnje sem Cezarja (to je ta pes) videl, ko je bil star tri mesece. Ne, te zgodbe ne želim še enkrat podoživljati.

Zdaj, po tej izkušnji vem. Prodal,   (morda bi bil izraz oddal primernejši, samo če daš nekaj od sebe in zato zaračunaš, je to pač prodaja)  bom zgolj tistemu, ki mi bo vzbujal zaupanje in za katerega resnično vem, da bo s psom ravnal v skladu z mojimi hotenji, željami in pričakovanji.

Nekaj mladičev naj bi odšlo v Nemčijo /oče je eden najbolj željenih samcev v Nemčiji, psarna je dala tri ATIBOX zmagovalce, šest njegovih otrok  je potrjeno iz šampionskega testa, cena pa uf/, k čemur se nagibata tudi lastnika psa.  Če bi šlo za denar, sploh ne bi razmišljal. Zakaj bi moral tu pri nas dokazovati vrednost legla, če mi lastnika psa garantirata  super ceno. A mi ta zgodba nekako "ne špila!" Rad bi jih imel v bližini. Prav lepo je bilo, ko smo se zbrali za prvi rojstni dan - ata, mama in vsi mladiči razen Cezarja.  Iz nakupa so se stkale tesne vezi, stkali so jih mladiči. To pa tudi nekaj šteje.
Logiran
klovn
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.994


« Odgovor #73 : ponedeljek, 10.10.2005 : 20:38:11 »

Aja, morda še dodatek - zadnje čase Rusi kupujejo kot nori in sploh ne sprašujejo za ceno.
Imeti psa atibox zigerja je malce snobovsko, snobi imajo denar, psi pa jim po večini dol visijo.
Zdaj je morda jasno, zakaj  tej štoriji o prodaji za "fine pare" nisem naklonjen.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #74 : ponedeljek, 10.10.2005 : 21:47:43 »

in smo spet pri pogodbi.....
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Pravi vzreditelji
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines