mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 08:35:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: otecena usesa
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: otecena usesa  (Prebrano 2946 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
nenaxxx
novinec
*
Sporočil: 9


« : sreda, 08.03.2006 : 23:19:11 »

Moja 12-letna psicka mesanka (labrador + XY) je bila danes ponoci zelo nemirna in ni skoraj nic spala.Zjutraj sem jo celo pregledala in nisem nasla nicesar, kar bi bilo narobe.Prehranjevanje in iztrebljanje je bilo ves dan b.p.
Sedaj, zvecer, pa sem ob gledanju TV in ko sva se "cartale" na kavcu, opazila, da ima  obe  usesi oteceni (zpodnja polovica usesa...prva polovica je v redu) in rahlo vroci na otip.Boli je ne, ker nic ne zajoce, ce ji usesa  stisnem.Sluhovode ima zdrave, brez izcedka ali kakrsnega koli usesnega masla, na pritisk sluhovoda tudi ne reagira.
Je imel kdo od vas podobno situacijo?

Lepo vas pozdravlja
zaskrbljena Nena
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #1 : četrtek, 09.03.2006 : 07:15:10 »

Brez odlasanja jo pelji k veterinarju. Pregleda naj tudi zobe, ki so tudi lahko vzrok za tako oteklino.
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #2 : četrtek, 09.03.2006 : 09:39:23 »

Ja, naša Labradorka je imela 2X podobno oteklino na ušesu. Odšli smo k veterinarju, ki je rekel, da se je očitno preveč otresala in se je v ušesu (pravzaprav pod kožo uhlja samega) pričela nabirati voda in kri. Zadevo so prerezali, očistili in zašili nazaj.......

lp
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #3 : četrtek, 09.03.2006 : 10:09:14 »

Tudi naš Bond je imel podobno težavico na levem ušesu,spodnji del je bil zadebeljenin vroč,to sem opazila na sprehodu,ker greva mimo veta sva se takoj oglasila, v 10 minutah hoje se je oteklina povečalana debelino prsta. Dobil je kremo za mazanje ki jo delajo na veterinarski sami, če ne bi bilo čez noč dobro, bi prerezal, proti večeru je otekina začela izginjati, na raztegnjeno uho sem mu dajala tudi  hladen obkladek, zjutraj otekline ni bilo več, vseeno sva se šla pokazat, še enkrat je pregledal ušes pa ga malo pocrkljal. Vse je bilo v redu vejetno je pri stresanju z ušesi kam udaril.
Upam,da si psičko že peljala k vetu in je sedaj dobro Smiley
Logiran
ostrodlaka
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 47


WWW
« Odgovor #4 : četrtek, 09.03.2006 : 13:54:39 »

Meni je veterinar najprej rekel, naj grem v lekarno po kremo - nekja podobnega kot lamisil,ki pomaga pri modricah ljudi. Pa sem mu masirala trikrat na dan in je slo nazaj. Ce ne, pa bi ga bilo potrebno operirat.
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #5 : četrtek, 09.03.2006 : 14:30:34 »

ostrodlaka, misliš Lokohepan? Ker Lamisil je antimikotik (zdravi glivična obolenja)  Wink
Logiran
ostrodlaka
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 47


WWW
« Odgovor #6 : četrtek, 09.03.2006 : 14:44:55 »

Smiley
Ups.

Ta bo ja. Točno - neki hepan, ja. Pardon. Ubogi pes, ce bi mu otecena usesa mazala z mojim predlogom. No, vsaj glivic ne bi imel. Smiley
Logiran
nenaxxx
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #7 : četrtek, 09.03.2006 : 15:28:26 »

Hvala vsem za odgovore!!!
Sem ze dolgo na svetu Cheesy (tudi babica!) in sem imela veliko kuzkov v zivljenju, pa se nikoli takega primera!Sem bila vceraj zvecer res prestrasena!
Danes sem bila ze ob 9. uri pri njeni veterinarki.Ni nic hudega, dajati ji moram samo hladne obkladke...en uhelj  je ze cisto normalen, drug je se otecen.Veterinarka pravi, da sta dve moznosti: da jo je kaj picilo (pajek) ali pa se je "ravsala" s kuzkom moje prijateljice ( sta bila tisti dan 4 ure sama v hisi) pa jo je ta mogoce vlekel za usesa Shocked Roll Eyes!
Se enkrat, hvala vsem!
Nena
 
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #8 : četrtek, 19.10.2006 : 09:17:08 »

Pozdrav vsem!
Iz vaših postov nekako sklepam, da je šlo pri psih za hematom. Ko recimo primeš psa za uhelj, je tam majhen "povštrček" v katerem je tekočina. Pri nas se je 1 teden nazaj pojavilo enako. Po nasvetu veterinarja čakamo, če se bo zadeva povečalo, ukrepov ne izvajamo. Kaj predlagate?
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #9 : četrtek, 19.10.2006 : 09:54:03 »

Če vet ni svetoval drugače in bi mu dala vsaj hladen obkladek, vsekakor pa bi šla nazaj k vetu, če to traja že en teden.
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #10 : petek, 20.10.2006 : 12:25:01 »

Rem, baje tudi hematomi, ki se nehajo večati rabijo vsaj 4 mesece, da izginejo...
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #11 : petek, 20.10.2006 : 13:55:37 »

Rem, baje tudi hematomi, ki se nehajo večati rabijo vsaj 4 mesece, da izginejo...

Svetovala sem po lastni izkušnji, vsekakor pa pri svojem psu ne bi čakala 4 mesece,če bo hematom izginil.
Vsak se pač sam odloči kako bo ravnal s svojim psom, ko prebere različne odgovore in nasvete Smiley
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: otecena usesa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines