mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 01:21:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Uf kako srbi!!!
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Uf kako srbi!!!  (Prebrano 27896 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #15 : petek, 31.12.2004 : 14:31:35 »

Daj, Andi, razkuži. Od česarkoli že ga srbi, si s praskanjem in grizenjem odpira rano in s tem nastaja možnost okužbe in infekcije. Srbenje lahko ublaži tudi umivanje s Plivaseptom.
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #16 : petek, 31.12.2004 : 14:33:32 »

Andi, karkoli že je (pa upam da ni nič hujšega), poskusi na kakršenkoli način preprečiti Brinu da si rano liže ali praska.

Razkuži z jodom, kot so že rekli, in rano povij, če se da.

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #17 : petek, 31.12.2004 : 15:40:51 »

Tako slabo se vidi! Če je alergija, lahko razkužiš s Hipermanganom. Ker nima vonja, ga ponavadi živali ne zližejo. Karkoli drugega daš gor, bo naredil vse, da bo zlizal. Pse zelo moti tuj vonj, predvsem po zdravilih. Pomagal bi ovratnik.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #18 : petek, 31.12.2004 : 16:10:39 »

Karmen, sem poskušala narediti nove slike, pa je zmanjkalo baterij. Kaj pa ognjičevo mazilo?
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #19 : petek, 31.12.2004 : 16:21:49 »

Meni tudi zgleda kot hot-spot (ce je taka "mokra" rana, ki se cedi). Ceprav se ful slabo vidi...
Ognjicevo mazilo smo tudi mi preizkusali, se mi zdi, da ful zapacka rano v par dneh.
Po mojih izkusnjah je spiranje boljse. Ali ce imas doma kaj antibioticnega (Byvacin al kaj takega).

Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #20 : petek, 31.12.2004 : 16:23:13 »

Andi, jaz bi se kar zapeljala na veterino, saj delajo  danes še normalno. kdo ve, kaj bo, pa še orazniki so. Če je spodaj gnoj, bo treba dat antibiotik in da nebi šlko za kak melanom, je bolje, da to vet pogleda. Ni nujno, da ga srbi, če si skoz liže. Morda ga le moti in ker ima taco na dosegu, se lahko liže. Jaz bi šla preverit. Zmeri mu temperaturo.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #21 : petek, 31.12.2004 : 17:15:39 »

Lilit, "rana" drugače ni mokra, mokra je od neprestanega lizanja oz že histeričnega lizanja. Ko primem nogo se mu cela trese, da bi mi pa bukselj povedal če ga boli, to pa ne.
Počakala bom do jutri in pazila, da si ne liže. Ovratnika Brin sploh ne more prenašati. Se mu totalno zmeša ali pa zapade v drugo skrajnost-depresijo. Zdaj sem ga zamotila z gromozansko kostjo in upam, da bo za nekaj ur mir. Potem pa itak pridejo petarde itd.
Termperatura je normalna; 38.1.
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #22 : sobota, 01.01.2005 : 17:38:59 »

Čajevec je boljši od ognjiča, ker deluje protibakterijsko in protiglivično. Če je rana mokra, se iz nje cedi sokrvica ali gnoj, je bolje ne mazati, ker kakršnakoli mazila ali kreme rano grdo zapacajo. Če pa je rana suha, jo je dobro razkužiti z zelo nežniim razkužilom (lahko samo antiseptično milo) in namazati s primernim mazilom. Razkuževanje z agresivnimi razkužili rano še močneje vname. Na mojpes.com si verjetno že videla pojasnilo. Ob branju sem se spomnila na mojega že pokojnega zlatega prinašalca, ki si je v starosti zaradi bolečin v sklepih lizal prednji tački. Dali smo mu ustrezna zdravila proti bolečinam in tački namazali s protibolečinskim mazilom ter povili. Prenehal je lizati.
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #23 : nedelja, 02.01.2005 : 18:06:29 »

Andi, kako je z Brinom ?
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #24 : nedelja, 02.01.2005 : 19:11:36 »

Še vedno isto. Probam ga čimveč zaposliti, tako da si ne liže. Bomo videli kaj bo jutri rekel veterinar.
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #25 : torek, 04.01.2005 : 15:56:53 »

Andi, a še srbi? Je vzrok že znan?
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #26 : torek, 04.01.2005 : 15:59:17 »

Ne, kličem dr. Kotnikovo(dermatologinjo) že cel dan in ko me vežejo zvoni v prazno. Sedaj ima prepovedano kakršnokoli lizanje rane oz je bolj zaposlen z preganjanjem male bejbe, ki se goni. Rana se pa suši, rdečina je skoraj izginila.
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #27 : torek, 04.01.2005 : 16:03:24 »

V Kinologih iz leta 2002 in 2003 je kar nekaj člankov in fotografij na temo različnih kožnih bolezni in vzrokov zanje. Če jih slučajno imaš, malo poglej, morda je kaj uporabnega.
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #28 : torek, 04.01.2005 : 16:23:33 »

Citat
Ovratnika Brin sploh ne more prenašati.
Se ga bo privadil, samo vztrajaj. Ovratnik je dober ob veliko prilikah in dobro je psička navajat že ko je zdrav, ko ni nesrečen poleg tega zaradi kakšnega srbenja, bolečine ali šivov (govorim iz izkušenj).

Dr. Kotnikova zaenkrat dela samo po 4 ure. Jo pa priporočam!
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #29 : torek, 25.01.2005 : 17:09:26 »

Mojega vse srbi že od kar je na svet prišel. Praskanje, grizenje, ko je jedel Bosch, praskanje, grizenje, ko je začel jesti Eukanubo, praskanje, grizenje, ko smo prešli na special zanj kuhano hrano z rižem in govedino, praskanje, grizenje, ko smo govedino opustili in prešli na  piščanca..... Tako da, se počasi ne obremenjujem več, očitno ima na vso hrano občutljivo kožo. Lp
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Uf kako srbi!!!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines