mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 18:01:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Uf kako srbi!!!
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Uf kako srbi!!!  (Prebrano 27893 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #75 : ponedeljek, 07.08.2006 : 14:47:45 »

karizma a to te je opozoril kar tako ali je mela že kakšne spremembe na koži, ker jaz sem danes klicala na veterino in mi je rekel da naj namažem z antibiotično kremo Kuterid sicer pa gre že na bolje vsaj upam
Logiran
horvat73
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 217


« Odgovor #76 : ponedeljek, 07.08.2006 : 16:43:17 »

tanja040

ne, ni imela še nobenih sprememb na koži, vet. me je opozoril že vnaprej, takoj ko je videl, da ima vneto analno žlezo; vendar se ji ni nič pojavilo oz. vsaj mozoljčki (na trebuhu) ne.

Ima pa na glavi ... hm, kako naj opišem ... neke vrste "posušene kraste", preko katerih sicer raste dlaka (ko potipaš, se čuti majhna bulica), ki pa gre dol, kadar ji odluščim, od spodaj pa je potem že  zasušeno. Za to stvar mi je pa dal nek šampon in če ne bo bolje, se moram vrnit.
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #77 : ponedeljek, 07.08.2006 : 20:26:01 »

No midva sva že operativno odstranila analke pred enim letom.Te mozolčke rumene pa opažam že par let ob istem času se pravi poleti.Bom probala z kremo pol bomo pa videli.
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #78 : petek, 11.07.2008 : 19:57:27 »

Če pa midve z Olando danes ne bova fasali živčnega... Lips Sealed Roll Eyes

Cca uro nazaj sem zunaj opazila, da si hoče psica na vsak način gristi en predel na repu.

Ko sem zadevo pogledala, sem tam opazila majhne rdeče pikice. Takoj sem se spravila na delo - striženje tega predela in okoli njega, da je "rana" na zraku ter  zadevo razkužila z jodom.

Sedaj pa tisto, kar nama cefra živčke - psico zadeva očitno tako srbi, da ji niti tavelik ovratnik okoli vratu ne prepreči, da ne bi mesta dosegla z jezikom (pa naj kdo reče da moj pes ni gumi pes Tongue ), men se pa cufa od tega, ker letam za njo kljub ovratniku in jo mirim, učinka pa seveda nobenega...

Ker ji lizanja oz grizenja ne dovolim, se sploh ne usede, še manj uleže, s tistim ovratnikom hodi sem ter tja po stanovanju in "pridno" buta ob vse mogoče, da ne omenim njenega pogleda, kako nesrečno in obtožujoče me gleda z repom med nogami ... v stilu - kako si mi lahko kaj takega naredila. Huh

Ker ne vem točno za kaj gre, ne upam z ničemer drugim mazati po "rani".

Danes mi verjetno ne preostane drugo kot upanje, da se psica naveliča oziroma utrudi, ali pač?
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #79 : petek, 11.07.2008 : 20:06:07 »

Kako je z analnimi vrečkami? Če niso polne, je možno, da gre za bolhe (moj se je kljub Frontline-u tudi zgrizel že enkrat letos; očitno jih je res ogromno).
Ne glede na razlog pa ni druge, kot počakat z ovratnikom do jutri, ko bo spet delal kakšen vet.  Undecided

Lp, 5ra
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #80 : petek, 12.09.2008 : 08:03:37 »

Leto je naokoli in moj peso se praska, grize, liže vsepovsod kjer doseže. Mene to spravlja ob živce, je tok pameten, da čez dan bolj malo, ker ga skoz opozarjam, je dojel da je bolje, da se liže ponoči, ko vsi spimo, potem se pa zjutraj zbudimo in cel je moker.
Ali ima kdo kako idejo kaj bi to bilo?
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #81 : petek, 12.09.2008 : 10:27:57 »

mi imamo našo tudi zdej omejeno. včeraj ji je spet alergija izbruhnila in so ji tačke zatekle, pa si jih je čist zgrizla.tak da sem ji potem nogavičke nataknala (da se praskat po trebuhu ne more) in ovratnik. zdej pa mulo pase in je užaljena. sam  boljš to ko pa cel kup ran.
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #82 : petek, 12.09.2008 : 11:06:48 »

ika, ali ima potrjeno alergijo in na kaj?
Res so božčki, ampak če dam jaz mojemu ovratnik gor se mu zmeša.
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #83 : ponedeljek, 15.09.2008 : 06:27:45 »

potrjeno alergijo, ampak na kaj smo mogli ugotoviti mi.
vem da je svinjsko in govedina, kar niti minimini košček ne sme dobit.ampak verjetno je še kaj zunaj. sem ji šla povoje kupit in sem ji kremplje povila, pa nagobčnik dobi gor,ko smo v slučbi,ker ovratnik ni nič pomagal.
sicer mi to zelo zameri ampak stanje se zelo izboljšuje. Trenutno ima od Dog Club Elite brikete z ribo, pa Dermavit. pa zdej sem še naročila Cani Imun. je pa očitno boljša. že samo zaradi tega ker se praskat ne more.
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #84 : ponedeljek, 15.09.2008 : 17:44:35 »

Joj, mi smo pa ugotovili, da je imel reakcijo na bolhji pik. Takoj sem mu gor dala advantix in sedaj je bolje ampak se še praska , upam da bo hitro minilo.
Logiran
damy
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #85 : četrtek, 18.09.2008 : 09:13:12 »

Pozdravljeni!

Imam 2 meseca staro mešanko s pekinezerjem. Ko sem jo dobila ( 2 tedna nazaj ) je grozno smrdela. Ker sem vedela v kakem stanju približno bo sem se pozanimala kako je s kopanjem in nato še z ampulami proti zajedalcem. Priporočili so mi šampon Essentials tearless shampoo za mladičke. no skopala sem jo, ji dala Stronghold za mladičke ( ker sem v stanovanju in pač ni šlo drugače ).

Dan po kopanju se mi je začela zelo praskat. Peljala sem jo k veterinarju, povedal mi je, da je zdrava in nima zajedalcev ter ji dal enekcijo proti "čohanju" ( vsaj tako je rekel ).

Problem je v tem, da se tudi po enjekciji ni nehala čohat.... Vsi, ki jo vidijo, mislijo , da ima bolhe, vendar jo redno gledam in ni nobenih znakov, da bi jih imela.... Kaj še lahko naredim? Z vodo sem jo še enkrat sprala ( če bi slučajno kaj šampona ostalo na njej ) pa ni pomagalo...
Hvala za pomoč!
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #86 : četrtek, 18.09.2008 : 09:36:52 »

Ali si ji mogoče kaj spreminjala hrano oz. ji daješ kakšne priboljške?
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #87 : četrtek, 18.09.2008 : 12:54:09 »

damy,mogoče bi bilo dobro,da jo še enkrat skopaš,vendar tokrat z penečim Plivaseptom.Tega lahko kupiš v lekarni.Sicer je to medicinska antibakterijska žajfa za roke,vendar dostikrat fino pomaga pri praskačih.Pes ima lahko na koži različne bakterije,ki jih prinese s seboj v novo okolje,tam pa se sreča z drugačnimi.Pri prijateljici so imeli takšen problem.Pripeljala je domov novo psico in kar naenkrat so se pri hiši vsi praskali.Poleg psice še ona in njen mož.Mož je celo odšel k zdravniku,kjer so mu predpisali tablete proti alergiji,ki pa mu niso nič pomagale.Ko sem ji svetovala kopanje psice z omenjenim pripravkom so se težave nehale.
LP Tjaša
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #88 : četrtek, 18.09.2008 : 13:16:50 »

Kje se pa praska? Po glavi, vratu, celem telesu? Že nosi ovratnico, jo mogoče ta moti?
Mala je še zelo mlada in je čisto možno, da je bil šampon premočan zanjo in si mora koža zdaj odpočiti.  Če misliš, da je povezano s kopanjem, nima bolh in praskanje še ni tako zelo hude oblike, bi še počakala z vsem nadaljnjim. Če je akutno, pa veterinarju, magari drugemu ali dermatologu. Za splošno alergijo je skoraj malo premlada z 8 tedni.

Pri mojemu se je alergija pokazala nekje malo pred 1 letom starosti, si je spraskal desno ličnico tudi do krvi. Poleg injekcij in testiranju je seveda fasal ta zaščitni ovratnik, na katerega se je zelo hitro navadil in ga je nosil vedno, ko je bil brez nadzora, ni bilo panike sploh. Ker sva bila veliko skupaj in je vedno slišal NE! ko se je spet namenil praskati, se je kar hitro naučil, kako mi pokazati, da ga srbi in da lahko pride k meni na rundo čohanja, namesto da se sam. Še zdaj mi nakaže kadar ga je treba čohati po ličnici in se nastavi  Kiss Se je pa letos nekaj pretirano začel lizati, ampak zaenkrat še samo spremljam dogajanje, ker še ni posledic.
Logiran

Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #89 : četrtek, 18.09.2008 : 18:33:43 »

skogkatt ste delali teste na alergijo?
Lp
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Uf kako srbi!!!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines