mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 01:45:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: dalmatinci-izmenjava vsakodnevnih izkušenj
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 47   Dol
Natisni
Avtor Tema: dalmatinci-izmenjava vsakodnevnih izkušenj  (Prebrano 100619 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #30 : sreda, 24.08.2005 : 11:55:06 »

Hipo probaj ga kaj naučit v hiši, z visokim tonom in hrano. Meni se zdi, da so dalmatinci pravi požeruhi, tak da to ne bi smel bit problem. Zunaj lahko samo utrjujeta naučeno-preverjeno! Mi smo Karliju predolgo puščali svobodo in je delal kar je hotel, no zdaj imamo pa psa, ki hoče bit vedno in povsod šef! Mamo uboga in mama pri njemu doseže stvari (da spusti hrčkovo hrano), jaz sem za njega njegov vrstnik, brat je zanj ovira, ker od njega ne more izsilit hrane, ničesar, ata, ja onadva pa res pašeta skup! Obadva sta ovna, prbližno istih let, trmasta, nonstop imata svoje muhe....

Zato sma si z mamo zaprisegli, da naslednji kuža bo lepo vzgojen in bomo vanj vložli veliko več truda, pa tudi rodovniški bo!
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #31 : sreda, 24.08.2005 : 12:11:42 »

no...vidim da si me zgleda mal narobe razumela Wink
jaz nisem mislila svobode tako da je povsod šef!
nikakor, pri njemu sem šef jaz, ker sem mu to še dovolj zgodaj pokazala, in me zdaj upošteva.
pes ne dela kar hoče, ampak kar mu jaz pustim, in ko pade ukaz naprimer "fuj" ga upošteva.
ampak jaz pač razlikujem trikce in tisto kar pes MORA znat.
zame mora znat "fuj" in odpoklic.
vse ostalo...sedi, tačko, prostor...so trikci ki niso potrebni da jih pes zna.in s tem mislim da mu dajem svobodo, ker se jih pač noče učit in ga v to tudi ne bom silila.
"poleg" je drug problem, to je tudi res neka osnovna stvar ki naj bi jo pes znal...ampak kakor pravim, moj hodi po cesti mogoče enkrat na mesec, drugače je vedno spuščen...
skratka...Mond je poskušal bit glavni, ampak smo to zrihtali...
no ja, brata recimo ne upošteva kaj dosti, zato ker tudi brat komaj ve da imamo psa Roll Eyes
on se igra parkrat z njim, in mond ga ima pač za neko igračo al kaj...vedno se hoče igrat z njim ko ga zagleda...
glede hrane pa nebi....blagor tebi da imaš požrešnega dalmatinca Undecided

jah..na prvem psu se učiš...
Logiran
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #32 : sreda, 24.08.2005 : 12:52:46 »

Ja, sigurno nobeden od nas nima "komisarja Rexa". Grin
So pa nepotrebni trikci, kot jim praviš, hipo včasih tudi koristni. Jaz npr. Shait včasih (v njenih pubertetniških letih) nisem pripravila z ukazom "sem" da bi prišla do nazaj mene, če pa sem ga spremenila v "stoj" in nato v "sedi" ali "prostor" je čakala, dokler nisem prišla k njej in jo pripela.
Ukaz "daj tačko" ti pa sigurno prav pride pri brisanju in umivanju tac.



Logiran
čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #33 : petek, 26.08.2005 : 12:44:16 »

Zdaj bi tudi jaz bila sposobna  vzgajat psa, takrat pri 7 letih pač ne. Žal mi je le, da ga moram vedno zapret stran kadar pridejo moje prijatlce, ker on ima rad 4 ljudi (poleg nas) in samo tiste spusti v hišo.Ostale bi pa požrl!

Glede tačk...Joj kako se boji za njih! Grin Ampak tace ubrisat je nujno in po sprehodih jih vedno pregledamo zaradi klopov on pa sedi kot kup nesreče s sklonjeno glavo Grin

Js pa uživam ko učim trikce. Zdaj se že zna zavrtet  Cheesy On mogoče malo manj, ampak za hrano pa vse naredi.
Logiran
JasmineBianca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 173


« Odgovor #34 : četrtek, 01.09.2005 : 13:23:49 »

 Cheesy Danes pa je prvo svečko na tortici upihnila moja Biankica  Cheesy

Čestitam tudi njenemu bratcu Johnyju!
Obema želim še veliko nagajivih let  Grin in pa vsakemu en koš  Kiss

Nataša
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #35 : četrtek, 01.09.2005 : 14:08:18 »

Vse najboljše tudi Bianki  Kiss Kiss Kiss
Johny se ni dobil torte,,študiram pa že celo jutro kako mu naj naredim Roll Eyes dobil bo nekaj preprostega, nimam casa predoglo nekaj coprat sram
svecke pa ne bo dobil, da si ne bo kje brkic skuril Cheesy Grin Grin .. razen ce kaksno cokoladno najdem Roll Eyes
Johny in Bianka vse najboljse!! Kiss Kiss
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #36 : četrtek, 01.09.2005 : 14:39:42 »

o, je že eno leto okrog....
no, Mond tudi čestita Johnyju in Bianki...pa upa da bo johnyja kej videl kmalu, pa bianko tudi da bo vsaj kakšne bejbo spoznal... Grin
VSE NAJBOLJŠE!! Kiss Kiss
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #37 : petek, 02.09.2005 : 09:31:00 »

Jasminebianca sta kaj praznovali?
jaz mu nisem torte vceraj dala, ker mu je moja mama naredila tako dobro vecerjo, da mu je pomoje se danes slabo, ker je dobil taaaak dosti Roll Eyes
torto pa dobi danes Cheesy pa dobil je novo zogico..seveda crno-belo, ki piska, ker sem staro zgubila, pa nekaj novih priboljskov,... Roll Eyes
slika, ki jo prilagam pa ni iz rojstnega dneva.. tu sem ga ucila za branjevko, da bo lahko prodajal na trznici.. samo mu ni prevec vsec to delo, tako da si je nonstop rutico dol grizel, pa ga nisem uspela dobit na miru  Tongue Grin Grin Grin Grin Grin
Logiran
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #38 : petek, 02.09.2005 : 18:14:33 »

Tudi midve s Shait čestitava Bianki in Johnyju. Obema vse najboljše! Cheesy Kiss
Logiran
JasmineBianca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 173


« Odgovor #39 : sobota, 01.10.2005 : 19:32:06 »

Sem se danes čudila moji Bianci in ugotovila, da le ni tak lovec.  Wink
Bili sva na sprehodu v nekem gozdu in kakih 30 metrov pred nama sta najino pot prečkala dva zajca, pa se je gospodična lepo ustavila in ju samo gledala, mal je povohala po zraku, kaj bi to bilo in to je bilo vse...
Se pa izkaže, ko je treba odkriti smeti v kakšnem grmovju, ker prazne plastične steklenice, pa plastične vreče in podobno odvrženo nesnago, ki jo najdeš, ona takoj odkrije in seveda razvleče tako, da je seveda potem vidna na daleč...  Roll Eyes

Lp
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #40 : ponedeljek, 03.10.2005 : 09:43:08 »

Citat
Se pa izkaže, ko je treba odkriti smeti v kakšnem grmovju, ker prazne plastične steklenice, pa plastične vreče in podobno odvrženo nesnago, ki jo najdeš, ona takoj odkrije in seveda razvleče tako, da je seveda potem vidna na daleč
ja ja, to mi je pa full znano.. Smiley .. bi pomislil, da johny tak dela honorarno za snago Roll Eyes .. na plastenke pa je tak nor, ne glede kak je umazana, pa kje se skriva , on najde vsako, pa mi jo zacne nosit "daj vrzi mi jo"  Angry .. pravi pujs zna bit Angry Roll Eyes Grin Grin
in drugace kak ste kaj ostali pa vase pikice? Smiley
Logiran
MojcaF.
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 55


Issa & Klip


« Odgovor #41 : ponedeljek, 03.10.2005 : 10:27:38 »

Pozdravljeni...

glede na to, da je ena psička v naselju trenutno vroča, smo prisiljeni poslušati Klipovo cviljenje in tarnanje in gledanje v prazno skozi okno ... Sad

Ma saj bo šlo tudi to mimo, ne?.......

Pozdravček vsem pikicam,

Mojca & Klip
Logiran

You think dogs will not be in heaven?  I tell you, they will be there long before any of us.  ~Robert Louis Stevenson
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #42 : ponedeljek, 03.10.2005 : 10:48:27 »

ja ja, to mi je pa full znano.. Smiley .. bi pomislil, da johny tak dela honorarno za snago Roll Eyes .. na plastenke pa je tak nor, ne glede kak je umazana, pa kje se skriva , on najde vsako, pa mi jo zacne nosit "daj vrzi mi jo"  Angry .. pravi pujs zna bit Angry Roll Eyes Grin Grin

To je tudi meni znano  Grin na sploh če kaj najde je čist nor in me izziva, da ga lovim.
To igro ima grozno rad  Smiley catch me if you can  Cheesy

Drugače pa mali pridno raste in se lepo razvija. Šest mesecev je zdaj star.
Pridno hodi v malo šolo in se uči. Dan po šoli pa cel dan spi, je čist hin  Grin ja ja težko fizično in psihično delo.
Je pa pred nedavnem dobil novega prijatelčka, malega mačka smokey-ja, s katerim deli šalčko za vodo,
ta drugo za hrano pa mora branit, saj je ta mali grozni požeruh.

Sem pa vesela, da ju lahko brez skrbi pustim sama v sobi.
Tega sem se najbolj bala, da se ne bi razumela.
Zato sem zdaj toliko bolj srečna  Kiss

slikca
http://med.over.net/phorum/download.php?44,127/IMG_8453.JPG

Pozdrav vsem pikicam!
Logiran

skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #43 : ponedeljek, 03.10.2005 : 10:51:01 »

@Mojca&Klip:

Zelo zelo lepa predstavitev Dalmatincev!!!  Kiss
Logiran

MojcaF.
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 55


Issa & Klip


« Odgovor #44 : ponedeljek, 03.10.2005 : 12:57:36 »

Hvala, je bilo pisano s srcem!! ....

(magari, da bi lahko tudi diplomsko tako z veseljem napisala.. Grin Grin )

Lp, Mojca & Klip
Logiran

You think dogs will not be in heaven?  I tell you, they will be there long before any of us.  ~Robert Louis Stevenson
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 47   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: dalmatinci-izmenjava vsakodnevnih izkušenj
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines