mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 00:24:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: dalmatinci-izmenjava vsakodnevnih izkušenj
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 47   Dol
Natisni
Avtor Tema: dalmatinci-izmenjava vsakodnevnih izkušenj  (Prebrano 101028 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #45 : četrtek, 13.10.2005 : 14:43:51 »

Jaz sicer nimam dalmatinca, imam pa samojedko, ki pa se rada igra z dalmatinci Wink

Ko pravite, da vam vaši kužkoti prinesejo najrazličnejšo svinjerijo , da bi jim jo metali, še dobro da vam ne prinesejo kakšno nogo od srne....  Shocked To je moja naredila. Mi je prinesla "palco" za metat. Pa jaz primem. Pa vidim, da ima ta palca na koncu kopito.... jaooo...  Roll Eyes

JasmineBianca: Glede obnašanja tvoje psičke v predgonitvenem obdobju: moja je bila ista. Točno sem vedla, da prihaja gonitev. Kakšen dober mesec pred gonitvijo je postala gluha, proti koncu vedno bolj zasanjana, neposlušna, ... Mi tut najprej svoje nismo dali sterilizirat, potem pa ko je po vsaki gonitvi imela navidezno brejost in to vedno hujšo pa smo se vseeno odločli. Upam, da ne bo problemov z inkontinenco.
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #46 : četrtek, 24.11.2005 : 13:39:16 »

bom tu napisala vsakodnevne stvari, da ostane druga tema za bolj resne Wink
kak ste kaj ljubitelji pikic?? nic kaj vec se ne oglasite Undecided
je kaj novega pri vas?
zunaj je sneg, dosti nasih pikic je prvic videlo to belo cudo.. very je cist nora na njega, samo laufa sem pa tja, lize sneg, pa glavo not tisci  Grin Grin Grin
skogkatt kak je kaj maj? mojca kaj pa klip?
ju ze daje kaj bolj puberteta, ali sta se vedno iz dneva v dan bolj pridna?
shait tebe tudi ze dolgo nismo slisali.. kak je shait.. pa zanima me kdaj se je ona zacela prvic gonit? Huh
hipo tebe sem tak ze vprasala ce se zivis Roll Eyes .. kak je mond kaj? se vedno isti stari hiperaktivec ali se je ze kaj umiril? Cheesy
čara kak pa karli? vidim da se zadnje case full bolj ukvarjas z njim.. in se splaca? Huh  Smiley
pa marjetkica ti se tudi ze full dolgo nisi javla.. kak napreduje kaj tvoja dalmatinka? je se vedno tak pridna, pa te spremlja na vsakem koraku, ali je ze postala vecji hudicek? Cheesy Tongue
sem koga pozabila omenit? Huh
aja, jasminebianca, daj bianci enega  Kiss   Wink
bela01 ti si pa cist poniknila.. poklici kaj da gremo na sprehod, pa da spoznas se eno noro piko Wink Grin Grin Grin

lp iz zasnezenega maribora,
jasmina
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #47 : četrtek, 24.11.2005 : 14:10:24 »

Hello vsem pikastim, po telesu in po duši!

Res je, sma dočakala prvi sneg  Cheesy in popolnoma proti pričakovanju se ga Maj zelo veseli!
Malo me je skrbelo, ker je tak zmrzljivec kako bo zdaj pozimi, ampak se je izkazalo da je bila skrb odveč. Cheesy
Skače, divja in se igra po snegu kot doslej na travniku tudi, liže ga in lovi kepe katere mu mečem in jih poje.
Pa sploh ne sili noter, kar zunaj bi bil.
Jaz sem pa že mislila kako ga bom morala oblačit in prosit da bi šel ven  Roll Eyes
V glavnem, sneg je zakon!

Drugače je pa ena najhujša pubertetniška faza zaenkrat mimo, je spet priden.
Je bilo eno obdobje ko mu čist nič nisi mogel dopovedat  Grin Mulc pač.
Imava še ene dvakrat malo šolo, potem pa zimski premor.
Spomladi bova pa vidla naprej.
Vsekakor se morava še veliko naučiti, predvsem discipline in "pri miru biti". Cheesy
Čeprav je včasih mučno, da je tak živc, mi je ta značilnost zelo všeč.
Ustreza mi, da je pasma očitno malo samosvoja, sploh si ne predstavljam da bi imela psa,
kateri bi vsako sekundo ponižno čaka lda mi z nečim ustreže.
Si je le treba priboriti  in zaslužiti njegovo pozornost se mi zdi Kiss

Na splošno sem iz dneva v dan vedno bolj prepričana, da sem si izbrala ta pravega spremljevalca zame! Dalmi rulz!  Cool
Kaj pa ostali? Poročajte kaj!!!
Logiran

MojcaF.
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 55


Issa & Klip


« Odgovor #48 : petek, 25.11.2005 : 07:58:16 »

Dobro jutro!

S Klipom se "opravičevljeva"  Cheesy, da nisva imela dosti časa skakati tu gor.. Vsako popoldne smo lovili zadnjo dnevno svetlobo, da smo lahko naredili vse naše sprehode, zvečer pa pocepali v postelje - svež zrak zelo koristi.. Grin

Klip je postal en tak lep "dečko", ki pa ga zelo zeeeebeee.... Zgodaj zjutraj se tako hitro zapodi lulat v sadovnjak, kot da je to zadnjič v življenju in potem prišiba spet na toplo... Ta vikend bo menda tudi pri nas kaj snega in komaj čakamo Klipovo reakcijo - bomo dokumentirali! Danes popoldne bom dala v album še  nekaj novih slik..

Sicer pa: ali bi bili pripravljeni na to, da bi spomladi naredili en piknik za naše pikice, kje v okolici LJ, da bo za vse enako blizu?.. Vsak prinese s seboj kaj finega in odeje, žoge, igrače, fotoaparate, dobro voljo..... Ste za to?

Lepo se imejte,

Pozdravčke od Mojce in Klipa
Logiran

You think dogs will not be in heaven?  I tell you, they will be there long before any of us.  ~Robert Louis Stevenson
MojcaF.
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 55


Issa & Klip


« Odgovor #49 : petek, 25.11.2005 : 08:48:09 »

Aja, Jasmina - čestitam za čudovito dalmatinko Very !  Smiley Smiley Smiley

Moji otroci jo občudujejo na slikah, kjer je skupaj z Johnijem in že težijo, da tudi mi nujno rabimo še eno dalmatinko.. Grin Grin  Tako da ti kar pridno lepi slikice v album, da bom tako lahko potešila tudi otroške želje, he he....

LP, Mojca in Klip
Logiran

You think dogs will not be in heaven?  I tell you, they will be there long before any of us.  ~Robert Louis Stevenson
čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #50 : petek, 25.11.2005 : 10:00:12 »

jasminaj: Hehe Karo je zadnje čase malo zapostavljen od nas vseh, ker imamo delavce v hiši in mora biti žal privezan v dnevni, da nam jih vseh ne požre, pa njihove hrane.... Takoj ko bo te norišnice konec, mu kupim zvonec in ga naučim pozvoniti. Njegovo tuljenje in praskanje, ko ti hoče povedat, da bi rad šel na sprehod ni ravno prijetno. Itak pa večino dneva prespi na kavču, ko pridemo domov sicer zapoje, se zvije v klopčič in spi naprej. Ja, resnično se pokaže da je starejši kužek in ne več zaletav hiperaktivc, ki mu je bolj pomembno tekanje, vohlanje, kot pa človek-zdaj je ravno obratno.

Ukvarjanje z njim se vsekakor splača, zdaj me bolj upošteva, sem druga po procentih uboganja pri njemu Cheesy Wink

Uživajte s pikicami v snegu!
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #51 : petek, 25.11.2005 : 10:39:37 »

Dobro jutro!

Sicer pa: ali bi bili pripravljeni na to, da bi spomladi naredili en piknik za naše pikice, kje v okolici LJ, da bo za vse enako blizu?.. Vsak prinese s seboj kaj finega in odeje, žoge, igrače, fotoaparate, dobro voljo..... Ste za to?

Sem takoj ZA!
Logiran

jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #52 : petek, 25.11.2005 : 12:49:08 »

mojca ja jaz sem tudi za kaksen piknik.. Cheesy .. pa ce johny ne bo priden, bo pristal na povodcu  Tongue Cheesy
zakaj spomladi? sneg vam ni vsec? Grin Grin
čara saj ne vem ce si že kje napisala, ko si bos (ce si bos) se kaksnega psa kupila, bi bil to spet dalmatinec? Huh
že težijo, da tudi mi nujno rabimo še eno dalmatinko.. Grin Grin
zakaj pa ne? Huh  Grin Grin Grin

sem vzela vceraj fotoaparat zraven na sprehod, da bi ju malo poslikala.. mission imposible!!.. ali sta na slikah tako oddaljena, da ju komaj vidis na snegu,  ali pa je prazna slika, ker prehitro pobegneta, jaz pa imam tako slabi fotoaparat, da full pocasi slika Roll Eyes Grin Grin .. da bi bila kdaj na miru, da bi ju sliakla, to pa ne.. pa saj so verjetno vaši isti  Cheesy .. pa odpoklic, kaj je to? Shocked .. se sploh vec nisem trudla na koncu, da bi prisla oba do mene.. sta bila prevec vesela snega, tako da ju nisi moral umirit...tako da sem ju kar pustila laufat, ko se je stemnilo, pa sem ju nekako spravla do mene.. saj ne vem kak Roll Eyes Grin Grin Grin  aja, pa polne zepe priboljskov sem imela, pa ju ni niti malo ganlo Cheesy  glavno da imata onadva sneg, pa drug drugega Roll Eyes
Logiran
MojcaF.
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 55


Issa & Klip


« Odgovor #53 : petek, 25.11.2005 : 13:54:32 »

Sneg?.. ah, ga ni še videl, ti bom znala povedati ta vikend, če mu je všeč.. Grin Grin

Zakaj ne še ene dalmatinke?.. Klip sigurno ne bi imel nič proti, zadnjič se je dobro nadivjal s svojo sestrico Luno.. Ma že tako krotim dva mulca in enega psa, štirje "osebki" bi bili menda preveč  Shocked Grin

Nekoč pa... človek nikoli ne ve.. Roll Eyes
Logiran

You think dogs will not be in heaven?  I tell you, they will be there long before any of us.  ~Robert Louis Stevenson
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #54 : petek, 25.11.2005 : 18:22:18 »

Jasminaj: sem si ogledla vse slikice Very in Johnyja. Res lušne slikice. Tak lepo je videt ko skupaj spijo  Cheesy - in ko skupaj kako lumparijo ušpičijo , npr. kak čevelj zrihtajo ali pa kako luknjo sredi mačeh skopljejo Angry - no ampak še vedno so naši lumpi  Wink
Nič enkrat se bova res mogle zdaj zmenit, že predolgo traja vse to skupaj  Roll Eyes
Logiran
čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #55 : petek, 25.11.2005 : 20:52:02 »

Živjo!
Jasminaj: Zadnje časa sem dosti pri samojedih. No božam jih, sprašujem lastnike, berem o njih. Mislim, da je zato kriva moja "soseda" (samojedka lily) Najrajš bi kar njo vzela, ker je večino časa zaprta v kvazi boksu in sploh ne skrbijo zanjo  Angry

Mislim, da bo moj naslednji pes samojed, rodovniški in defenitivno izbran s skrbnostjo, pa tudi bolj vzgojen, kot pa je Karo Smiley

Mama pa bo ostala pri pikicah (vsaj tako pravi).

Mogoče pa bom nekega dne imela še kakšnega dalmatinca, nikoli ne veš Wink
Logiran
čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #56 : petek, 25.11.2005 : 23:04:38 »

Živjo!

Ravno zdaj je Karo nekam čuden. Vstal je iz svoje škatla in ne ve kaj bi sam s sabo. pa sem vzela slončka , mahala z njim in je začel po malem šavsat, pa mu rečem "sedi" kot vedno, preden mu kaj dam, pa je začel jamrat Huh  Je možno, da je tak zato, ker ni mame doma? Na mamo je najbolj navezan, če vidi, da gre skozi vrata, leti za njo,  jo gleda skozi okno in joka, saj pol se že umiri, ampak se od vrat ne gane. lepo čaka, da pride "njegova mamica".

aja "pibip" da se s smrčkom dotakne prsta mu pa ni problem naredit.

Pa še neznosno prdi-upam da ne bo spet imel driske, al pa kakih drugih težav Undecided Sumim, da mu je mama spet dala svinjino in še kost!!

čaw
Logiran
MojcaF.
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 55


Issa & Klip


« Odgovor #57 : sobota, 26.11.2005 : 10:27:33 »

Sumim, da mu je mama spet dala svinjino in še kost!! 

... ja, sej glih zato smo na tem svetu "mame", da malo pocartamo naraščaj s kakšnimi priboljški... Grin Cheesy Grin Wink Grin
Logiran

You think dogs will not be in heaven?  I tell you, they will be there long before any of us.  ~Robert Louis Stevenson
čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #58 : sobota, 26.11.2005 : 10:40:03 »

no zato je pa včeraj bruhal dvakrat , ima drisko...mamo pa je ob treh zjutraj najprej pozdravil z smrdljivim prdcem, potem pa zapel, kot ponavadi  Grin

das dobi ribico, čaj je spil včeraj, na sprehod je šel danes le 100m, malo zaradi driske, bolj pa zaradi snega.

Ga je pri vas tudi toliko zapadlo? Mi ga imamo skoraj meter! Cheesy
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #59 : sobota, 26.11.2005 : 13:06:51 »

Pri nas v Velenju ga je tudi grozno velik, pa še kar sneži  Shocked

Sam Maju je to blazno všeč, sploh ga ne dobim več nazaj noter ko skače po snegu.
Čist nor je! Cheesy Še malo pa se ga sploh ne bo vidlo ven!!! Wink
Logiran

Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 47   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: dalmatinci-izmenjava vsakodnevnih izkušenj
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines