mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 05:10:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: dalmatinci-izmenjava vsakodnevnih izkušenj
Strani: 1 ... 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 ... 47   Dol
Natisni
Avtor Tema: dalmatinci-izmenjava vsakodnevnih izkušenj  (Prebrano 101129 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #495 : ponedeljek, 21.04.2008 : 11:46:30 »

Dalmatici so eni najbl prijazno prbitih pasem

Čist res Grin Cheesy
Logiran

oxy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


WWW
« Odgovor #496 : ponedeljek, 21.04.2008 : 15:30:13 »

Živjo! Moja Oxy je imela pa rojstni dan!!! 4 leta je bila stara Wink Jaz sem pa čisto pozabila. Me je kar malo sram.  14 dni sem  že čisto preveč zaposlena in mi je šlo pol stvari iz glave. Tako, da bo tortica čez vikend!!Uglavnem vse Najboljše moji pikici!!!!
Ja glede agresivmosti dalmatinčkov- Jaz z Oxy nimam teh problemov. Je pravi cuker Wink do ljudi je sploh prijazna- vsakemu teži za čohanje Wink Do psov je pa zgubila malo zaupanja. Je bila zdej v enem letu kar velikrat napadena tako, da se nekaterih psov boji.Ko vidi kakšnega psa se začne zelo tresti in ga gre povohat in če je pes vredu pol se mogoče še začne igrati z njemu. Nikoli pa ne napade prva- če jo kdo napade se brani, ampak to bolj tako amatersko. Prov smešna je Wink)Ima pa prijateljica samčka Majka in je tudi pravi cuker in razume se z vsemi kužki. Sem pa srečala ene parkrat enega gospoda, ki ima dalmatinčka samčka in je zelo čuden- je kar agresiven. Lahko, da je imel slabo izkušnjo ali pa je bolj dominanten.Nevem jaz z Oxy nimam nobenih problemov.
Zdej sem jo začela mal trike učit. Tako, da sedaj zna glas - za začetek je vredu.Wink))
Lp, Špela
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #497 : ponedeljek, 21.04.2008 : 15:39:01 »

Jeee Cheesy Oxyca lepa, vse najboljše in ogromno Kiss

Ti naslednjič kar v živo dam kakšnega, sam da se srečamo  Wink Lepo se imejte! Cheesy
Logiran

oxy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


WWW
« Odgovor #498 : torek, 22.04.2008 : 04:02:56 »

Oxy se zahvaljuje za lubčke Wink   Če se ne vidmo prej se pa vidmo na repkovem teku Wink
Logiran
dogica3112
novinec
*
Sporočil: 37


« Odgovor #499 : nedelja, 22.06.2008 : 16:21:31 »

Zanima me kako je pri nas z testiranjem sluha?!

V Nemčiji ne dobijo rodovnika brez testiranja. Pri nas pa je očitno vseeno ali kaj?
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #500 : petek, 27.06.2008 : 16:05:41 »

Pri nas še ni obvezno  Roll Eyes Angry

Maj je bil drugače včeraj na Baer slušnem testu in zdaj je jasno, da ni več izgovorov za "preslišanje" povelj oz t.i. selektivni sluh, saj na oba ušesa nedvomno sliši  Tongue
Logiran

moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #501 : petek, 27.06.2008 : 16:54:12 »

 Cheesy   Pa neeeeeee   Grin  Bogi Maj  Wink    Zdaj bo pa res moral poslušat  Cool
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #502 : petek, 27.06.2008 : 16:57:33 »

Kako pa izgleda to testiranje?
Super da sliši Cheesy
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #503 : petek, 27.06.2008 : 21:51:58 »

Psu dajo pomirjevalo, tako da je testiran pod narkozo. V vsako uho dobi en čepek zataknjen, pa še nekaj kablov mu vpiknejo Grin Nato zalaufajo računalnik, kateri spušča zvoke in meri odzive na le-te. In to je to Smiley
 
Logiran

NusaInKlaj
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #504 : sobota, 28.06.2008 : 00:33:46 »

To je podobno, kot testiranje pri ljudeh.  Nekaj v ušesu, polno kablov okrog... Smiley Na meni so to probavali, ko sem imela 5 let.
Logiran
NusaInKlaj
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #505 : sobota, 28.06.2008 : 00:38:10 »

Razen, da jaz nisem bila pod narkozo  Smiley In sem baje opravila test. (Seveda v maminem naročju med poskusom). Ni mi edino čisto jasno, kako merijo slušno odzivnost psa med narkozo). Imajo elektrode na srcu? Povečan utrip, al kako?
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #506 : sobota, 28.06.2008 : 08:28:39 »

Ne elektrode so bile po glavi nameščene in so merile povečano aktivnost možganov se mi zdi  Huh something like that Grin
Logiran

P_E_T_R_A_
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 62


« Odgovor #507 : sobota, 28.06.2008 : 11:49:19 »

Pravijo, da tudi te testi niso 100% zanesljivi..tako so meni povedali..Sem pa imela gluho dalmatinko z rodovnikom, zanjo sem odštela 400 evrov, tako da tukaj v Sloveniji dobijo rodovnik tudi dalmatinci, brez da bi jih pregledali...Sad
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #508 : sobota, 28.06.2008 : 11:51:32 »

Rodovnik dobijo itak vsi mladički enega legla, če je paritev in vse po pravilih, ne glede nato kakšni izpadejo mladički Wink Le vzrejno dovoljenje potem ne dobijo takšni z napakami, da ni nadaljnje vzreje z njimi.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #509 : sobota, 28.06.2008 : 12:55:52 »

P_E_T_R_A_, rodovnik dobijo vsi psi, ki se skotijo v leglu dveh rodovniskih pasjih starsev, kjer imata oba vzrejni dovoljenji in pri katerem je lastnik legla uredil vse dokumente, kot predpisujejo pravila pri KZS.

Pregledi niso od vecno, in tudi genetika gre svojo pot, zato ni popolnoma nic cudnega, ce se tudi v leglu za sluh pregledanih sarsev skoti gluh mladic. Ta dobi rodovnik kot vsak drug (zdrav, slisoc), ne more pa dobiti vzrejnega dovoljenja, torej ne more biti vkljucen naprej v vzrejo. Dobri vzreditelji bodo razmislili, kako bo z nadaljnim parjenjem pasjih starsev, ki dajejo gluhe mladice. O prenasanju gena je nekje tukaj ze cel kup napisanega.

Ne posplosujte, da test ni ok, ker je vam nekdo prodal gluhega mladica z rodovnikom. Pri tem je treba upostevati celo vrsto faktorjev, ki pripeljejo do gluhega psa v leglu. Prav tako ni kot sveto resnico za prodajati informacije o nezanesljivosti testov, ce jo imas iz "tretje roke" ali celo od nekoga, ki o testiranju, prenasanju genov in vzreji dalmatincev nima pojma. Nic ne pises, ali so starsi in stari starsi tvojega psa pregledani ali ne.
Logiran

Strani: 1 ... 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 ... 47   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: dalmatinci-izmenjava vsakodnevnih izkušenj
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines