mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 20:31:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: dalmatinci-izmenjava vsakodnevnih izkušenj
Strani: 1 ... 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 ... 47   Dol
Natisni
Avtor Tema: dalmatinci-izmenjava vsakodnevnih izkušenj  (Prebrano 101092 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #510 : sobota, 28.06.2008 : 20:46:38 »

Če lahko en konkreten primer, ki potrjuje koristnost slušnih testiranj in posledično parjenj +/+ staršev, na Danskem naprimer se je % gluhote pri Dalmatincih od začetka testiranja (predpostavljam da je pri njih test tudi za Dalmatince obvezen tako kot za D.A.) v letu dni! zmanjšal iz 19% na 10%.

Mislim, da tega podatka ne gre zanemariti. Je pa pri nas problem, da za pasme podvržene gluhoti pri nas KZS ne more zahtevat za vzrejno dovoljenje, ker nimamo aparata. Pa dejansko aparat stane manj kot večina drugih veterinarskih "mašin", potem pa samo še rabimo veta ki si dobi licenco za testiranje in to je to, takrat se lahko stvari začno premikat v tej smeri.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #511 : sreda, 02.07.2008 : 15:29:18 »

En link

http://www.canitalia.it/dalcor/dondi/result1.htm
Logiran
P_E_T_R_A_
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 62


« Odgovor #512 : sreda, 02.07.2008 : 20:50:27 »

Informacije o zanesljivosti oz.nezanesljivosti teh testov nimam iz tretje roke, ampak kar iz prve...Sem se po tem, ko sem dobila gluho psičko, poglobila v to..Se mi pa zdi to čuden sistem, zato pa od takrat naprej na rodovnik ne dam več kaj preveč in imam zdaj tudi nerodovniško maltežanko. Se mi zdi, da bi morali pse pregledati popolnoma, preden jim dajo rodovnik, samo moje mišljenje...Smiley
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #513 : sreda, 02.07.2008 : 20:59:05 »

Petra, ti si pomen rodovnika očitno čist pomešala Wink
Rodovnik je v bistvu rojstni list, katerega dobijo rodovniški psi rodovniških staršev z vzrejnimi dovoljenji. Ne vem zakaj jih ne bi dobili!? To je tako kot da bi rekla, da ga določeni ljudje dobijo, nekateri pač ne (rojstni list, mislim).

Vzrejno dovoljenje je potem tisto, katero je odločilno za nadaljno vzrejo in izloči pse z napakami "iz prometa"-

Priporočam, ti da si prebereš ma forumu temu namenjeno rubriko!
Logiran

P_E_T_R_A_
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 62


« Odgovor #514 : sobota, 05.07.2008 : 09:28:28 »

Si tudi ti mene narobe razumel..vem, kaj je rodovnik, pač sem samo podala svoje mnenje, da če za rodovniškega dalmatinca odštejem vsaj 300 evrov več kot za nerodovniškega, da bi bilo normalno,da bi dobila vsaj neko zagotovilo, da je bil pes pregleden in da je zdrav. Smiley Meni je vzreditelj celo rekel, da je bila psička pregledena, pa sem potem pri približno 4 mesecih ugotovila, da ne sliši..no samo to je čisto druga zgodba.. Wink
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #515 : sobota, 05.07.2008 : 09:41:14 »

Rodovnik ni zagotovilo, da je tvoj pes pregledan in zdrav, ampak je zagotovilo, da sta njegova starša pregledana in zdrava in s tem imaš veliko več možnosti, da bo tudi tvoj pes brez dednih napak. Izključene seveda niso, ker se nekatere napake dedujejo recesivno. Pri psu brez rodovnika nimaš pa nikakršnega potrdila, kdo so starši, so bili veterinarsko pregledani, so sploh podobni svoji pasmi (vizuelno in karakterno),...
In če ti je pri tvojem psu najpomembnejša razlika 300€ v ceni, potem...  Lips Sealed

Pa na tem forumu je PREPOVEDANO delati kakršnokoli reklamo za "čistokrvne pse brez rodovnikov" (navednice zato, ker gre za marketinško potezo in ne za realen termin; če pes nima rodovnika, je mešanec).

Lp, 5ra
Logiran
P_E_T_R_A_
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 62


« Odgovor #516 : sobota, 05.07.2008 : 14:45:35 »

Meni ni vzreditelj pokazal, da mati od moje psičke sliši, da nima displazije kolkov itd.kar je pri dalmatincih pogosto..se pravi je vzrejno dovoljenje dobila čeprav je niso pregledali!!!!?Huh?? Tako bi tudi jaz lahko imela mladiče s svojo gluho dalmatinko..rodovnik ima, se pravi je bila pregledana(po tvoje)!!?? Kje je "zagotovilo da sta starša pregledana in zdrava"??
Kar se pa tiče tvoje izjave o mešancih...pa raje ne komentiram...ker se mi zdi..hm...kako naj se izrazim...na ravni človeka, ki ima IQ 10..Moja Lina je ČISTOKRVNA maltežanka!!!!!! čeprav nima rodovnika..
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #517 : sobota, 05.07.2008 : 14:56:40 »

Za pridobitev vzrejnega dovoljenja morata biti pes in psica pregledana na dedne težave, ja.

Moje izjave o mešancih ni treba komentirat, žaljivk pa ne bom prenašala, OK? Ponavljam: čistokrvnih psov brez rodovnika ni. Če ima rodovnik, je čistokrven (dokazljivo), če ga nima, je mešanec. Nič več ali nič manj zlat, tvoj,... Ampak mešanec.

Prosim, preberi si katerikoli del tega foruma; tale ena in ista debata se pojavlja skoraj v vsaki temi. Zadeve smo novincem na forumu že tolikokrat razložili, da se nam meša.

Čudi pa me, da si od "vzreditelja" (beri: šteparja) dobila garjavo psičko, pa te vseeno ni izučilo... Lips Sealed
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #518 : sobota, 05.07.2008 : 14:59:22 »

Tukaj: http://www.mojpes.net/forum/index.php/board,111.0.html imaš zadnjih, kaj pa vem, miljon razprav na to isto temo. Preberi si kakšno.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #519 : sobota, 05.07.2008 : 15:46:16 »

Res si preberi, da ne bi še kakšno tako mimo usekala. Tole z IQ-jem je tudi too much, kar ti bo jasno, če boš prebrala, kar smo ti svetovale.
Logiran

P_E_T_R_A_
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 62


« Odgovor #520 : sobota, 05.07.2008 : 19:29:28 »

Kar se tiče tega, da sem dobila garjavo psičko...kot praviš ti..sem se sama odločila za to, ker sem jo želela samo rešiti..sem se zavedala, kaj sem dobila...pa sem jo vseeno vzela...samo zdaj je pa popolnoma zdrava...Sem pa imela že prej eno dalmatinko BREZ rodovnika, ki je bila  popoldnoma zdrava več let..in pa maltežanko, prav tako brez rodovnika, pa je bila tudi zdrava...no, pa sem kupila z rodovnikom, pa sem dobila gluho..meni to dovolj pove..No, sem si malo prebrala, in sem lahko samo začudena, da obstajate taki ljudje...ampak ok, ni važno...
pa še to..če ti misleš žalit mojega psa, bom jst tebe OK?Huh
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #521 : sobota, 05.07.2008 : 19:35:38 »

Nihče ne žali tvojega psa. Veliko ljudi tu ima "čistokrvnega pasemskega psa" brez rodovnika pa nihče ne klati takšnih bedarij (razen izjem).
Glede tega kaj si imela pa če si imela z rodovnikom ali brez je pa kot srečelov. Do zdaj si pač imela srečo lahko pa bi se obrnilo čisto drugače. Če je enkrat bil pes brez rodovnika zdrav še ne pomeni, da bo vedno. Prej obratno, saj je ogromno zgodb o tem kako ljudje kupujejo psa pri šteparjih in kakšne probleme so potem imeli ti psi z zdravjem, velika večina jih konča mrtvih.
Razglej se malo po forumu saj očitno o rodovnikih veš bore malo.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #522 : sobota, 05.07.2008 : 19:47:54 »

P_E_T_R_A_ , tvoj pes, ce rodovnika nima, je lahko samo mesanec, saj nimas pojma, kdo so njegovi starsi. Imas morda samo besedo cloveka, ki ti je prodal garjavo psico za denar. Ta ti lahko rece karkoli, samo da dobi denar, od tebe - skrajne naivnice pa je odvisno, ali bos psa kupila in podprla njegovo steparijo in izkoriscanje psickine matere ali ne. Poleg tega se psov ne kupuje zato, da se jih resuje. Taksne traparije pojdi razlagat drugam. Skrajno neodgovorno, da si na taksen nacin nabavis psa.

Malo razmisleka, prosim, potem pa izjave v stilu IQ-jev in podobnega. Ce menis, da je kdo tvojo psico zalil, ko je rekel, da je mesanka, se vprasam, kaj delas med nami, saj nas ima vecina vsaj po enega ali vec mesancev. Pojdi tja, kjer te ne bo groza sodelovati in se bos pripravljena kaj nauciti od ljudi, ki imajo po tvojem mnenju manjvredne pse, pa mnogo vec izkusenj in znanja. lahko je clovek zaplankan, lahko pa je odprt za nova znanja in spoznavanja. S tem nima IQ popolnoma nic.

Po nacinu, po katerem kupujes pse, se sploh ne cudim, da te je stepar tvojega rodovniskega psa "nategnil" z govoricenjem o pregledanih in ne vem kaksnih psih. Za svojo neosvescenost ne mores kriviti vseh vzrediteljev in vseh rodovniskih psov. Pred taksnimi izjavami bi od tebe pricakovala vsaj to, da si razcistis pojme, kako izgleda v Sloveniji vzrejni pregled za dalmatince in kaj se od lastnikov na vzrejnem pregledu zahteva, ne pa da pises neumnosti na pamet. Je vsekakor razlika med kupcem, ki gre kupit psa po premisleku k postimanemu vzreditelju in tistim, ki kupi psa za prvim vogalom, verjame prodajalcu vse, kar mu le-ta natrese in misli, da je z rodovnikom kupil zlata jajca.

Pricakujem, da se oglasis tukaj spet sele potem, ko ti bo kristalno jasnen kompleten postopek pridobitve vzrejnega dovoljenja, vse dedne bolezni, ki se pri dalmatincih pojavljajo, kako se le-te dedujejo in kako se za mladice pridobi rodovnike.
Logiran

P_E_T_R_A_
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 62


« Odgovor #523 : sobota, 05.07.2008 : 20:20:11 »

Nisem nameravala nikogar žaliti ali pa karkoli...Kaj bi pa vi naredili, če bi ženska govorila po telefonu vsak dan, da je psička zdrava,igriva, s čim jo hrani..vsak dan..pošiljala mi je slike itd.no pa sem prišla tja, pa je bila slika čisto drugačna..nisem je kupila z namenom, da jo rešim ampak se je pač na žalost tako zgodilo...šteparjev pa  tudi jaz NE podpiram..samo lahko vzreditelj z rodovniškimi mladiči ravna prav tako kot je tista ženska z mojo Lino in njenim bratcem in sestrico...se mi pa zdi, da če vidiš, da je oseba, ki ima nerodovniške pse, v redu, da lepo ravna z njimi, da ti pokaže kje so živeli itd., ni nič narobe, če takega psa kupiš..in  zato še ni mešanec...Nihče nima pravice govoriti o mojem psu, da je mešanec..če jo imam jaz za čistokrvno...prav tako kot tudi jaz nebi nikogar zatirala, če bi bil pes bolan ali karkoli drugega...Gre se samo za to, da sem jaz kupila čistokrvno maltežanko in da ni treba nikomur trditi drugače...
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #524 : sobota, 05.07.2008 : 20:58:11 »

P_E_T_R_A_, ne bom se ponavljala - pes brez rodovnika je lahko samo podoben neki pasmi po zunanjosti, nikakor pa ni to predstavnik neke pasme, ne glede na to, kaj trdis ti, kaj trdi prodajalec ali kdorkoli drug. Bel majhen mesancek je recimo lahko podoben maltezanu, zagotovo pa to maltezan ni. Pikast ali lisast belo-crn pes brez rodovnika, ki je podoben dalmatincu, je pac mesanec, podoben dalmatincu. Ce ne kupujes pri postimanem vzreditelju, temvec "na parkingu" ali pri "goljufu", je lahko mesanec tudi pes z rodovnikom.
Me prav malo briga, ali sprejemas to dejstvo ali ne. Tako je.
Uzaljenost gor ali dol. Tako je.

In ker ze sprasujes, kaj bi jaz naredila? Hm, a si lahko mislis, da ne bi sla pogledat , se manj pa kupit psa, ki mi ga vsiljujejo? Sploh pa ne nerodovniskega. Ni nobene najmanjse verjetnosti. Torej, ti ne morem odgovoriti na tvoje vprasanje. Oz. je prejsnji stavek odgovor. Ne bi pa bil ne prvi in ne zadnji, ki bi mu povedala marsikaj o njegovem pocetju.

Pa tudi, ko zagotavljas, da ne podpiras steparjev. Ja, z vso mocjo jih podpiras in samo zaradi takih ljudi, kot si ti, crkujejo psice v boksih od neprestanih legel in samo zaradi takih ljudi kot si ti, ljudje se vedno mislijo, da so psice za to na svetu, da kotijo mladice za egoisticne brezvestne kupce, ki mislijo izkljucno le nase, svoje nemarno pocetje pa skupaj s steparji opravicujejo z "ljubiteljstvom do psov". Nekateri spregledajo, nekateri pa nikoli. Zal, si ti se precej dalec stran od uvida, kako je prav in kako ni.
Logiran

Strani: 1 ... 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 ... 47   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: dalmatinci-izmenjava vsakodnevnih izkušenj
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines