mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 22:01:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: dalmatinci-izmenjava vsakodnevnih izkušenj
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 47   Dol
Natisni
Avtor Tema: dalmatinci-izmenjava vsakodnevnih izkušenj  (Prebrano 100309 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #15 : sreda, 17.08.2005 : 08:35:59 »

ja moj je tudi pravi cuvaj Cool .. cim pride kdo blizu njegovega  teritorija ga full nalaja- seveda z razdalje.. ce pa bi se mu neznanec pribljizal, pa milsim , da bi se kar umaknil Roll Eyes dvomim, da bi naredil kaj vec kot pa lajal Roll Eyes ..saj veste kdor laja, ta ne grize Tongue
drugace pa vam moram povedat kaj mi je naredil par dni nazaj.. jaz se koncno spravim sesat avto, da spravim te njegove dlake iz sedezev, saj se zdaj vozi samo se v prtljazniku.. no in lepo posesam , pa on priden zraven gleda, pa laja v sesalec.. potem pa pustim vsa vrata odprta, ker sem se susila "one gume za na tla".. pa grem v hiso.. potem pa gledam kje je Johny ,, pa grem ven, pa se je vsedu na zadnje sedeze v avtu pa me gledal Angry .. saj nisem velda al se naj smejem al pa naj bom jezna Roll Eyes Grin Grin Grin .. pa sploh ni hotel ven it,, je potem par minut kar not sedel pa me iz avta opazoval kaj delam Grin Grin .. ko sem ga pa nagnala ven, sem pa mogla se enkrat it sesat Roll Eyes Cheesy
Logiran
marjetkica
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #16 : sreda, 17.08.2005 : 09:59:43 »

moje sam da vidijo, da gre kdo v avto, se takoj začnejo štulit za noter. si moram vzet nekaj časa, da jih natreniram na ukaz.

jaz ju tudi furam v prtljažniku, ko grem s karavanom, drugače pa zadnji sedeži, ampak se venomer pičijo naprej. kje se dobi una mrežica, kot jo imajo policistim za v karavan? so že velike in rinejo čez.
Logiran
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #17 : ponedeljek, 22.08.2005 : 18:05:02 »

Malo sem brala opis pasme dalmatinec na mojpes.net http://www.mojpes.net/modules/pasme/index.php?id=27
in sem pod zmožnostjo šolanja prebrala, da občasno dalmatinci končajo osnovno šolanje. Zanima me koliko vas je, tukaj ki ste uspešno zaključili šolanje?
Logiran
JasmineBianca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 173


« Odgovor #18 : ponedeljek, 22.08.2005 : 18:21:00 »

Me z Bianco sva končali komaj malo šolo, greva pa zdaj jeseni v šolanje za izpit A ali B-bh, samo ne vem, kaj bo z izpitom, to pa predvsem zato, ker ji je hoja poleg španska vas. Nikakor je ne morem prepričat, da je to hoja z njeno plečko ob moji nogi  sram, ona bi šla vedno za korak naprej (ali pa 10m pred mano, če bi lahko). Pa me to niti ne moti preveč, ker mi je drugače všeč, da sva se marsikaj drugega naučili, pa mislim, da se bova tudi na naslednji stopnji še kaj dodatno ali pa kaj utrdili... Mogoče pa me preseneti  Shocked
Logiran
marjetkica
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #19 : ponedeljek, 22.08.2005 : 21:39:55 »

moja bo home-made, če se bo malo bolj spametovala.
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #20 : torek, 23.08.2005 : 12:11:06 »

 Grin Grin isto kot je napisala jasminebianca bi lahko napisala jaz  Grin Grin Grin
septembra se grema naprej solat.. največji problem pa nama dela poleg.. saj včasih zna hodit lepo poleg, samo to je redko.. pa če že hodi lepo, samo za kratek čas, se hitro naveliča Roll Eyes .. saj zato pa grema naprej v solo, da se še to naučima Wink
Logiran
čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #21 : torek, 23.08.2005 : 12:15:29 »

Živjo!

Mama je s Karlijem uspešno naredla A-izpit. No hoja poleg je ena težjih vaj, ker so vse vonjave zlo zanimive, ampak sta ogromno delala doma in na sprehodih in ni blo s tem več problema. Mama je zelo vztrajen in odločen človek, ki ne popušča, jasno pa, da je pri njemu izkoristla požrešnost Wink

Prostor je bil največji problem, ker je hotel bit vedno v pogonu in raziskovat, ne pa ležat in tega na izpitu nista najbolje naredla.  Grin  Pes je začel cvilit in so jo hotli diskvalificirat, ker je sodnik mislil, da ga muči, ampak je Karo izsiljeval in naposled dosegel, da je lahko sedel Roll Eyes

V glavnem šolanje dalmatinca je zeelooo zabavno  Wink

ampak zdaj "prostor" sploh ni več problem, za hrano pa itak nardi vse Grin Zadnjič sem ga našla na mizi in mojega zajtrka ni blo več, še pene od kapučina je mel gor!  Angry
Logiran
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #22 : torek, 23.08.2005 : 13:21:28 »

Hoja poleg je tudi za Shait problem, ker hodi cca. 1,5m stran od mene. Se obnaša kot da jo bom zahodila. Grin Grin Grin
A pa ima kdo od vas izkušnje še s kakšno drugo pasmo? Za primerjavo mislim. Jaz lahko primerjam samo z našo prejšno psico Laro, ki je bila pasme irski seter.  Za učit sem porabila isto časa (zaradi njene trme), samo se mi zdi da jo ni vsaka stvar zmotila.
Logiran
JasmineBianca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 173


« Odgovor #23 : torek, 23.08.2005 : 13:34:26 »

To je moj prvi pes, da sama zanjo skrbim in jo tudi šolam... Tko da ne morem primerjat... Ji pa hitro kapne v glavo kaj hočem od nje, samo vadila pa on tega ne bi preveč, se po parih vajah naveliča... Pa ne vem, če sem že kje napisala, ampak moja gospodična niti pod razno ne bi ležala na mokrih ali pa recimo blatnih tleh... Lepo suha trava mora biti, ko pa se igra z drugim psom, pa ni važno kakšen blat je pod njo, ona se bo brez problema valjala po njem... Včasih je za pop...it!
Logiran
marjetkica
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #24 : torek, 23.08.2005 : 13:35:20 »

primerjava dalmatinec  in ovčarka mešanka:
ovčarka je mirna in ni problema za učenje, dalmatinec pa kot da bi imel mravlje v riti!
je pa naša pikica zelo spoštljiva, na sprehodu skozi pazi, da sem zraven. kdo zdej koga pelje na sprehod? jaz njo ali ona mene?  Grin
Logiran
čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #25 : torek, 23.08.2005 : 21:16:40 »

Aja pri "poleg" je mama vedno nekje po žepih štorala, da je dobla pozornost in da je zares lepo hodil poleg(kolikor je to mogoče pri daliju)

Dalmatinec nikoli ne bo brezpogojno ubogal! So preveč brihtni Cheesy Prav zato so mi všeč

btw Moment nepazljivosti danes in je pojedel polovico hrčkove hrane (250g) Angry Angry Pa taka tišina je bla, sem misla da je v škatli in spi.

So vači dalmatinčki tudi taki pobalini??

čaw
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #26 : torek, 23.08.2005 : 23:42:10 »

eh pri nama je to bolj tako...recimo da zna odpoklic, ampak jaz ga nit ne nameravam kaj dosti učit...
nekako se mi zdijo tisti totalno podrejeni psi ki samo čakajo na ukaz preveč brez karakterja???
mogoče zato tko razmišljam ker sama nisem nek človek ki bi moral vse po pravilih delat Grin
poleg ne zna, ker je večino časa spuščen, jaz mu dam svobode kolikor mu je pač morem dat.
kakšnih drugih ukazov pa tudi ne pozna kaj dobro, za hrano mogoče kaj naredi pa še to po večih poizkusih Wink

no...on ne krade, sicer smo imeli probleme s ptičem, prvega je pojedel ko je bil 5 minut sam, zdaj mamo novega pa ve da ga ne sme, in zdaj je ptič bolj tisti glavni(on na njem sedi, pa po gobčku ga ščipa... Cheesy )
hrane pa ne krade, ampak ve pa točno da tisti zadnji grižljaj pri sendviču ali pri čemerkoli že ješ pripada njemu in ti ga samozavestno vzame iz roke češ saj je itak moj Grin
če pa ne dobi pa gre užaljeno stran...

eh glede blata pa itak brezveze govorit...notri on nebi na tleh spal, mora imet vsaj eno podlago...zunaj pa prva stvar ki jo naredi gre v potok in notri po blatu čofota...če ima pa družbo...pa prav išče blato da se valja notri Grin
se je že zgodilo da je bil travnik na travniku pa meter blata in se je moral ravno tam valjat Wink

kaj pa pozornost?koliko so vaši psi pozorni na vas na sprehodu recimo?mojemu je vseeno...važno da on laufa...ful težko pritegnem pozornost tudi če imam priboljške.
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #27 : sreda, 24.08.2005 : 08:46:06 »

ja nama poleg kar uspe, ce sem kje notri.. kako je pravilno poleg sploh ne vem, ker to kar smo v mali soli delali je bolj taki zacetni poelg.. bom pa vidla zdaj v nadaljnem solanju, kolko mi manjka do pravilnega Roll Eyes .. ce pa sem kje zunaj, pa ga hitro kaj odvrne od ucenja Roll Eyes .. najveckrat vadima poleg tako, da imam kaj v desni roki (najboljse igraca, ki piska).. tako si pridobim pozornost, pa je lepo pozoren do mene Cheesy .. ce pa zacne kaj vohljat okoli, pa zapiskam, pa spet lepo hodi Cool
drugace na sprehodu ga ne matram z poleg vajo, ker je ponavadi neuspesna, pa sem samo jezna.. ce sem na sprehodu laufa okoli mene, naprej pa nazaj.. ga imam pa vedno na oceh.. zadnji cas hodim ponavadi po gozdu na sprehod.. lepo hodi po cesti, ce pa vidim, da se zazre kam v gozd, pa ga poklicem.. ali pa ce se prevec zasprinta naprej, ga tudi poklciem, da ga spomnim, da sem nekje zadaj Roll Eyes Wink .. samo nasploh ni problem, ker se ne oddalji prevec od mene, pa odpoklic na sprehodu npr. skozi gozd tudi ni problem.. pa dostikrat mu povezem " sem", ko pride z sedi, prostor, cakaj, .. tako da to vadima na sprehodu, pa je priden, samo poelg pa raje na sprehodu pustim.. ce sma na sprehodu naj laufa kjer se mu zahoče, mi je dovolj ce me uboga pa pride ko ga poklicem, ali pa se vsaj ustavi pa malo počaka Tongue
da ne bote mislili kak je priden   Cheesy ko grema na sprehod, dokler ne bo opravil potrebe me ne bo nic ubogal.. sicer se bo obrnil, samo nima smisla da mu recem " sem", ker tak vem da ne bo prisel.. tako da dokler ne opravi, ga pustim na miru.. Grin Grin Grin
 aja glede blata pa tega.. ko je bil manjši, je bila gorza,,vsako najmanjso luzi je preskočil  Grin Grin .. zdja pa ni problem, ce je sam ali pa v igri z drugim psom, se mu ne bo problem kam vlečt ali pa po potoku "tacat", ampak samo "taca", bognedaj da bi se vlegel  Grin Grin .. cetudi umazan pa je na koncu isto Angry Grin Grin
Logiran
marjetkica
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #28 : sreda, 24.08.2005 : 09:00:58 »

jaz tudi prejšnjega psa nisem dosti učila, ker smo mu kao hoteli pustit svojo svobodo. ampak mi je zelo žal, ker smo ga potem prerano zgubili, saj je stekel pod avto.
psi prav nič ne trpijo, če jih pravilno učiš, tako da so motivirani in jim je to zabava. vsaka aktivnost s psom je pomoje več kot dobrodošla.

glede vaje poleg. pes to lahko počne le zelo kratkek čas. na sprehodu pa ga nikakor ne silite v poleg, ker mora divjat.  Smiley poleg je recimo za po cesti...
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #29 : sreda, 24.08.2005 : 09:30:25 »

verjemi marjetkica da mojemu učenje ni nikakršna zabava!
sem poizkušala ga naučit kakšne trikce, pa tako za zabavo, z pravilno motivacijo itd...pa mu ne paše, on gre stran in najde kaj bolj pametnega za počet...
pač se moj zabava na drugačen način; največje veselje je po visoki travi laufat Wink
no ja, mislim da vsakega psa lahko avto zbije ne glede na to koliko je naučen pa koliko uboga!vsak lahko enkrat dobi preblisk in steče na cesto...
mi živimo poleg ceste, pa do zdaj ni nikoli šel sam na cesto ker ve da dol iz dvorišča ne sme; ne bom pa rekla da tega ne bo nikoli naredil...pes je še vedno pes in lahko obvlada 100 trikcev, ampak enkrat pa dobi preblisk in je lahko usodno.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 47   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: dalmatinci-izmenjava vsakodnevnih izkušenj
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines