mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 03.06.2024 : 16:00:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: dalmatinci-izmenjava vsakodnevnih izkušenj
Strani: 1 ... 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 ... 47   Dol
Natisni
Avtor Tema: dalmatinci-izmenjava vsakodnevnih izkušenj  (Prebrano 102043 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
JasmineBianca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 173


« Odgovor #345 : sobota, 03.03.2007 : 15:27:42 »

Kolikor jaz vem, za dalmatince ni obveznih nobenih vet. pregledov česarkoli in ni obveznih lovskih preizkušenj oz. imeti opravljen PNZ in ostalo kar pač morajo imeti goniči. Gre bolj za odgovornost ali pa dobro voljo vzreditelja, tako kot je Čara napisala.

Se mi pa zdi, da dalmatinci tiho gonijo in mogoče bi pa to bil problem pri njihovem delu v lovišču. Ne vem kako psa naučiti, da bi bil pri delu glasen. Sicer pa itak nimam pojma o tem delu, to vsekakor moram priznat. Mene tudi zanima, kako naj bi to izgledalo v praksi.
Logiran
PETIT
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 124


« Odgovor #346 : sobota, 03.03.2007 : 15:33:48 »

iščem, konkreten odgovor in ne "po moje", "zdi se mi", "koliko jaz vem"....

Torej, kaj rabi po pravilniku dalmatinec da pridobi vzrejno dovoljenj. Da mora na vzrejni pregled mi je jasno, ni mi pa jasno kaj mora tja prinesti, kakšna telesna ocena velja ..itd.

Dalamtinec ni bil nikoli gonič pa čeprav se neakteri trudijo to dopovedti. Divjadi, če ji sploh sledi (kakor kateri pač), sledi tiho, radko glasno. Pogostost glasne gonje je enaka kot pri kateri koli drugi nelovski pasmi.
Logiran
čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #347 : sobota, 03.03.2007 : 17:29:02 »

PETIT najbolš, da se obrneš na vzreditelje ali pa na KZS. Jaz tega ne vem, ker ne vzrejam.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #348 : sreda, 07.03.2007 : 16:26:15 »

Petit, na vzrejnega moraš pripeljati psa Cool. Potem pa ti ga pregledajo. Ko sem bila jaz na vzrejnem z mojo psico, nisem potrebovala ničesar. Le knjižico o cepljenjih in rodovnik.
Pokliči na KZ, pa ti bodo povedali, kot je že svetovala Čara in Skogkatt.
Mojo psico sem težko naučila lajat na določeno stvar, ker enostavno ni hotela sodelovat pri lajanju Tongue. Je pa bila glasna pri čuvanju (še vedno smo zelo varni pred tujci.) Je pa to krvosledec in ne gonič, kolikor je meni znano. In sled je moja psica delala zelo dobro.

Počohljaj dalmatinčkota!
Lp polonak

Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #349 : sreda, 07.03.2007 : 17:24:17 »

Moj prav tako laja izključno na povelje glas in za priboljšek Smiley Vsekakor bolje to, kot da bi cele dneve lajal Grin Okoli bajte bo tudi zalajal, če se bo kak neznan šetal, sam kaj ko celo maček prej sliši da nekaj dogaja, on pa lepo brezskrbni spi Grin

Lepo slišati, da je Luni šla sled, me malce pomirja glede na to da se je misliva lotiti.
Kako kaj ostali, delate kaj, ali samo lenarite Cheesy Greste kam v tečaje-agility ali kaj druzga?

V nedeljo smo izkoristili lepo vreme za pohod v hribe in je bilo prav lepo ker še ni bilo gužve. Maj je pridno letal zraven naju, držal se je poti, ni se oddaljeval in vedno pritekel ko je bil poklican. Posebej sem zelo vesela da je tako neproblematičen do drugih psov, živali veh vrst (tokrat je spoznal koze in srne od blizu Cheesy ) in seveda do ljudi ter otrok. Ne renči, ne zalaja, ne prestrašuje drugih živali, v glavnem res en zlat pesjan in čudovita pasma, upam da bo tako tudi ostal  Kiss
Logiran

luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #350 : četrtek, 08.03.2007 : 10:34:08 »

E, če sklepam po moji Luni, bo tako tudi ostalo. Pridna je, ne gre daleč od mene, nikoli je nimam privezane, kadar grem v hribe ali tečt. Ne gre za divjadjo (tudi, ko je bila še mlajša). Heh, pride pa, ko ona oceni, da je pa bilo resno povelje.... Tongue  sram Ampak, vedno pride, pač z različno hitrostjo..... Druge pse pusti pri miru, pozdravi jih, povoha, in gre dalje. Res, povsem neproblematična kuža. Edin sramo, .... nekako pa ni nikoli bila ravno mirna, če je prišel nasproti kakšen človek s čudno hojo ali s kakšnim neobičajnim pokrivalom...na to pa moram bit pozorna..., da si ga ne privošči z lajanjem Tongue.
Je največja pazikuča pri starših v hiši  Cool, avto je sploh popolnom varen pred vsiljivci, če je ona noter  Cool. Tudi v stanovanju je sicer tiho. Če pa kdo pozvoni, pa seveda, v luft in povedat, da je nekdo na vratih. Ampak nekajkrat zalaja, pa je potem mir. No, pa če so na hodniku neznani glasovi, ki niso običajni, potem tudi poda kakšen opozorilen glas.
Ja, sled pa še vedno kdaj zelo rada dela Cheesy. Pa tudi kakšno vajo iz šole prav rada naredi. Se mi zdi, da je z dalmatinčki tako, da so primerni za v šolo malce starejši. Ko je bila še mlajša, je bila preveč živahna, in sem jo komaj krotila, da ni odbezljala preko celega vadbišča kr nekam Roll Eyes Tongue Smota pasja.... Roll Eyes
Ampak, zdej pa kr sama naredi, kar si takrat ali ni upala, al pa se ji je zdelo, da to pa res ni potrebno zanjo v tistem trenutku. Tu pa so tile dalmatinčki neverjetni. Oni ocenijo, ali je to primerno in potrebno ali ne.... Cool Huh S tem sva imeli kar nekaj dela....in ga še imava.

Ja, za sled so pa res dobri. Mojo sem parila z dalmatinčkom, ki ga je imel lovec, in je bil z njim zelo zadovoljen. Tudi rad ga je imel in prvič sem srečala lovca z "glavo" (po moji oceni seveda). Tako, da kar pogumno na sled.
Uživajte!

Lp Polonak
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #351 : četrtek, 08.03.2007 : 10:39:08 »

aja, pa še to....

Lovec je takrat rekel, da so se mu vsi smejali, ko je pripeljal dalmatinca v njihove kroge. Potem pa je začel samo še zmagovati na njihovih tekmovanjih v sledenju. In zdaj drugače mislijo.

Pa tudi, do ljudi je povsem indiferentna. Je ne motijo in jih pusti pri miru. NIkoli tudi ni skakala po njih. Tako, da moram rečt, da sem nad dalmatinci zelo zelo navdušena. In tudi Luna je moja prvi pes v življenju, vendar pa zagotovo ne zadnji.

Logiran
oxy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


WWW
« Odgovor #352 : četrtek, 08.03.2007 : 14:40:33 »

Zdravo! Ja jaz pa morem mojo Oxy pohvalit, da doma nič ne laja. Če kdo pozvoni pri vratih ali je hrup na hodniku,..itd,..je tiho kot miška. Pa ponavadi če je kdo prišel na obisk ga je šla pozdravit sedaj pa ne več. ona frajerka lepo čaka na kavču, da kdor je prišel na obisk, da more on/ona njo pozdravit in priti do nje. Na sprehodu pa včasih za laja( posebi če kakšnega mačka na drevo spravi Wink)ali pa če ne vidi tako dobro kakšnega človeka,..(ko je tema)Samo zdej pa Flika full doma laja in upam,da se ne bo od nje navadla pa, da se bo Flika odvadila.
V Šk.loki imata tudi dva lovca dalmatinca in sem se pogovarjala z njima in sta rekla,da sta zelo zadovoljna z njima.Mislim pa, da bi Oxy tudi dobro delala sled, ker v gozdu če je nimam skoz pod kontrolo bi ona kar kam šla kjer ni treba,...Eno leto je bila v gozdu obupna sedaj je pa full pridna postala. Ja midve z oxy greva v torek na agility ( komi čakam,...)greva prvo poskusit pol bom pa vidla kako naprej.Flika gre pa v malo šolo tako, da bomo imeli kar veliko dela Wink
lp,špela
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #353 : sobota, 10.03.2007 : 11:02:40 »

Lovec je takrat rekel, da so se mu vsi smejali, ko je pripeljal dalmatinca v njihove kroge. Potem pa je začel samo še zmagovati na njihovih tekmovanjih v sledenju. In zdaj drugače mislijo.

Čist res, vsi lovci katere poznam so navdušeni nad dalmatinci, čeprav ga nimajo v lasti (še).  Je pa neki res, mislim da jih ta imidž filma 101 dalmatinčkov matra Grin Ego pa to.  Wink Luna7, s kod sta že vidve?  Smiley

A oxy bo pa šla na agility Cheesy to ji bo sigurno všeč. Je to kr taprava stvar za pikote, vidim svojega kako rad teče in skaka.

Midva pa čakava, da se kakšen Rally Obedience začne v bližini. Tačas bova pač še delala na poslušnosti, se naučila sledit plus sva se zadnjič šla preizkusit v obrambi. So vsi mal čudno gledlali, po kaj sva prišla, dalmatinec pa obramba?  Roll Eyes Ampak jih je zelo presenetil ko se je spravil na tisto klobaso ko ta najbolj hud malinois  Shocked Njemu je bila ta igra nenormalno všeč! V glavnem, ena 2-3 treninga bova dala skozi, da vidiva če mu bo sploh všeč, potem se bova odločila za naprej  Wink

Lep pozdrav od "napadalnega" Maja Smiley
Logiran

luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #354 : ponedeljek, 12.03.2007 : 13:23:21 »


Čist res, vsi lovci katere poznam so navdušeni nad dalmatinci, čeprav ga nimajo v lasti (še).  Je pa neki res, mislim da jih ta imidž filma 101 dalmatinčkov matra Grin Ego pa to.  Wink Luna7, s kod sta že vidve?  Smiley


Uh, s tem bi se pa res strinjala Cool. Mislim, da jim ego v tem primeru lahko malo ponagaja... Tongue

Hehe, ja, za vlečenje in trganje pa Luna dol pade Cheesy. Se ji čist poslabša Roll Eyes. Renči, grozi in se sploh in oh na zelo hudo drži. Ampak, mene ne prepriča, se pa strašno rada igra na tak način. Potem ji pa vsi potencialni kandidati za igro izginejo, ker ne prepoznajo, da je to igra.  Tongue

Medve sva iz Ljubljane. In "ustrahujeva"  WinkŠtepanjski del Ljubljanice.

Vsem skupaj en super pozdrav od obeh!

Lp Polonak
Logiran
JasmineBianca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 173


« Odgovor #355 : torek, 13.03.2007 : 16:13:03 »

Na to vlečenje in zraven "strašno" renčanje je pa mahnjena tudi moja Bianca. Se ji je v mali šoli smejal inštruktor, da bomo iz nje naredil pa policijskega psa.  Wink
Drugače pa me "zabušavamo", se pravi nič konkretnega ne počnemo. S šolanjem sva nehali oz. me zdaj nekaj vleče k temu, da bi le naredili B-Bh, ker ga do sedaj še nisva utegnili. Nekih pametnih tečajev v našem koncu ni, tako da se znajdemo po svoje, da popestrimo dneve.
V glavnem, nič novega!

Lep dan vsem
Logiran
oxy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


WWW
« Odgovor #356 : četrtek, 15.03.2007 : 20:15:32 »

Nekaj novih slik od Oxy:
http://www.moj-album.com/slike/605512/ccbqQbMTCp2UMIga.v.jpg

Ena smešna:
http://www.moj-album.com/slike/605512/FBROarq5B1Zoeo3x.v.jpg

http://www.moj-album.com/slike/605512/ZqbNIuhaoSc3jOIr.v.jpg

Tako pa mi skupaj počivamo:
http://www.moj-album.com/slike/605512/_Fz3XTGS26URdvjk.v.jpg

Še ena z Fliko:
http://www.moj-album.com/slike/605512/eLo0Qonw_VQypgbO.v.jpg
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #357 : ponedeljek, 19.03.2007 : 15:19:38 »

oxy full lepe slikice..vidim da ste se tudi z fliko lepo ujeli ter uzivate maksimalno Cheesy Cool

veryka pa se je pred kratkim prvič peljala z vlakom.. in ni bila prav nič navdušena, sem jo na vlak morala kar v naročju odnest, ker se je samo ustavla pa vlekla nazaj, ko je videla kam sem namenjena Roll Eyes
pa tudi vožnjo z avtobusom sma sprobali. uf to je šele bila groza za njo, ker se tako že v avtu ne vozi rada. ji je bilo prav grozno poslušat te zvoke avtobusa Undecided
tako da ko sma naslednjič šli na vlak, je že kar sama šla noter,  zgleda je bila vesela, samo da ne rabi na avtobus Grin
drugače pa se je prav pridno vozila.celi čas je ležala, le ko sem se jaz vstala, je takoj prišla za mano Smiley

drugace pa glede lova in dalmatincev, veryka ima strašno povdarjen lovski nagon. mačke, ptice, vse ji je zanimivo, samo da se hitro premika. mogoče ko bo starejša, pa se bo malo umirila (beri: postala poslušna Grin), bi celo poskusila kakšno sledenje  Cheesy

no, da se vsaj malo oglasima z novicami,
fajn se mejte vsi "pikoljubitelji" Wink
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #358 : ponedeljek, 19.03.2007 : 15:30:43 »

enako jasminaj Smiley

po včerajšnjim repkovem teku v kratkih rokavih in prelepem sončnem vremenu, trenutno uživamo v snegu in v najljubši pozi - nos v snegu:
Logiran

luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #359 : torek, 27.03.2007 : 10:22:24 »

Evo, končno še strumni pogled Lune s ture na Grintavec. V stilu: Pa kje se že obiraš!?!

To je bilo letos pozimi...pomladanska januarska tura.

Lp Polonak
Logiran
Strani: 1 ... 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 ... 47   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: dalmatinci-izmenjava vsakodnevnih izkušenj
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines