mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 05:30:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Dva ali več psov  |  Tema: Vzgoja dveh psov
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 13   Dol
Natisni
Avtor Tema: Vzgoja dveh psov  (Prebrano 51063 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
pasjeljubka
gost
« : četrtek, 03.07.2003 : 07:11:44 »


HELOU!

Zanima me ali ima kdo kakšne izkušnje in nasvete  v  zvezi z vzgojo dveh psov (sta bratca-labradorca) hkrati.Vsak bo imel sicer svojega lastnika, ker pač skupaj živimo.Ker sem do zdaj vedno imela le enega psa, me zanima na kake stvari je potrebno bit pozoren.Torej, napotki in nasveti so dobrodošli.
lp
Tinka Grin
Logiran
Roxi
novinec
*
Sporočil: 42


« Odgovor #1 : četrtek, 03.07.2003 : 12:28:00 »

Menisezdi da bo najbolje, da boš do oba pravicna saj lahko hitro postane kasn ljubusumn...Vsaj tako je blo pri moji prijateljici
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #2 : četrtek, 03.07.2003 : 13:16:32 »

Dveh bratcev skupaj res nimam, imam pa starejsega in mlajsega setra, tako da je bila tu situacija nekolikanjce drugacna. Ce imata, kljub temu, da zivita skupaj, vsak svojega vodnika, bi predlagala, da se vsaj v zacetni fazi ukvarja vsak s svojim in da gre vsak s svojim tudi v solo, ce to nameravate. Seveda je prirocno, ce ju ucite na iste ukaze in potem pred ukazom poveste samo ime tistega, ki naj to naredi. Vedno naj pa velja pravicnost do obeh. Skratka od obeh zahtevaj enako, oba hvali za isto stvar ipd ipd, saj ves, kenedele. Ce te zanima se kaj konkretnega pa vprasaj, Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
erika
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 504


« Odgovor #3 : četrtek, 03.07.2003 : 14:45:00 »

Oj!

Jaz bi ti rekla, da ne delaj razlik med njima. Ce se le da ravnaj z obema enako in bodi dosledna do obeh hkrati, ceprav, je to vcasih zelo tezko. Pri nas doma so tri kuzice niso sestre so pa v sorodu, pa se med sabo odlicno ujamejo. Grin Grin Grin

              lp erika
Logiran
Tomster
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 325


« Odgovor #4 : četrtek, 03.07.2003 : 15:07:47 »

Nekaj na to temo je napisano tudi v najnovejsi stevilki revije Moj pes!
Logiran
pasjeljubka
gost
« Odgovor #5 : četrtek, 03.07.2003 : 19:38:35 »


Hvala, za nasvete. Wink
Za bolj konkretna vprasanja pa se bom na vas obrnila po avgustu, ko prideta tamaladva k hisi.
Lep pozdrav
Tinka Grin
Logiran
jania
gost
« Odgovor #6 : nedelja, 06.07.2003 : 16:42:53 »

Zivjo!!

Precej zanimivo vprasanje, glede teh kuzkov, pa ce lahko se jaz povem svoje mnenje:
Jaz bi na tvojem mestu naredila tole. Glede na to, da imata psa različna lastnika, mislim da ne bi smelo biti problem pri vzgoji.Psa ne bi učila skupaj ampak vsakega posebej, da se psu lahko res posvetis.Ceprav sta bratca, je prav da upostevas njun znacaj.Torej razlike bodo, tako ali drugače. Na zacetku, torej v mladosti, pojdi z kuzkom cimveckrat ven, vendar samo ti in kuza-brez bratca.Kajti kaj kmalu bos pogruntala, da ce bosta non-stop skupaj, jima bo tako lusno, da lastnika ne bosta pogrešala, tudi kasneje bo problem pri odpoklicu. Vaje odpoklica delaj ze od majhnega, tudi ko se bo igral z bratcem. Le bolj zanimiva moras biti.
 Jaz imam sicer tudi dva psa, le razlika v letih je vecja(4 leta).
Tako da moram delati razliko med njima, zaradi hierarhije, tako da ni problema.Je pa psu res lazje, da preden kaj zelis poves tudi ime psa, drugace je vcasih velika zmeda.
  Vse se da, le vstrajna in dovolj potrpezljiva moras biti pa bo!!
 
Zelim ti veliko lepih dni z tvojim bodocim stirinozcem!

Logiran
pasjeljubka
gost
« Odgovor #7 : nedelja, 06.07.2003 : 16:51:53 »

Hvala Jania, za napotke. Wink
Ravno sem razmišljala kako naj se psa naucita kako je kateremu ime za zacetek.Torej predlagas loceno ucenje, igralni cas pa skupaj. No, bomo videli kako, ko prideta avgusta domov.
lp
Tinka Grin
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #8 : sreda, 09.07.2003 : 11:43:15 »

S fantom imava doma nekoliko drugačno situacijo. Doma imava 10 let staro nemško ovčarko. K družini je prišla mlada landseerka. Čedalje bolj opažava, da poskuša landseerka dobiti prevlado nad našo starejšo damo. Zanima me nekaj :
starejša psička je zaenkrat še "šefica" (mlajša je stara 5 mesecev), a mlajša se vztrajno trudi, da bi bila to ona. Ali naj pustiva, ko mlajša rine v starejšo?? Veva, da si psi sami ustvarijo neko hierarhijo a se nama starejša smili, ker nima več tako močnih zadnjih nog in ji teženje mlajše ni po godu... Bova naredila kaj "hudega", če bova starejšo občasno branila pred mlajšo?? LP
Logiran
sonja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 356


« Odgovor #9 : sreda, 09.07.2003 : 12:34:10 »

Ce lahko pridam se moje skromno mnenje Grin
Jaz imam doma 5 let staro bokserko,ki je marca dobila druzbo mlade mastinke...Moram priznati,da so mi zelo odsvetovali ti dve pasmi skupaj,sploh,ker sta obe punci,vendar je bila zelja mocnejsa...
Starejsa psica Kala je  Hero sprejela zelo vredu,takoj jo je vzela pod svoje okrilje in jo sedaj prav brani pred drugimi,mislim,da jo je vzela kot svojo...Seveda je sedaj "problem"ker je Hera zeelo zivahna in zeelo tezka kar se precej pozna pri njuni igri...  Morali sta uskladiti Kalino hitrost in Herino tezo-je pa res,da ju vedno opozarjamo,ko postane igra malo groba Wink Wink
Vecinoma se "dogovarjata "sami,do neke meje je igra,ko pa se katera spozabi,druga takoj ve,da je zabave konec...
Tako,da ti svetujem,da sodelujes kot opazovalec,ki pa po potrebi  vskoci s kaksnim ukazom...
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #10 : sreda, 09.07.2003 : 13:15:38 »

sonja,
nekaj me zanima...
ali sta Kala in Hera skupaj( v istem prostoru), ko sta sami doma?
LP
Teja
Logiran
sonja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 356


« Odgovor #11 : četrtek, 10.07.2003 : 08:50:17 »

Ja.seveda sta skupaj,ceprav je tudi res,da skoraj nikoli nista sami,ker sem jaz doma in sta vedno z mano...Ce grem v trgovino ali kam za krajsi cas,sta zunaj ali v stanovanju skupaj,ker sta tako navezani ,da ce ene ni,druga tuli :-/
Tudi kadar gremo s Hero na razstavo(Kala namrec ne prenasa daljse voznje),je Kala pri moji mami(stanujemo skupaj v isti hisi) vedno caka pri ograji,kdaj se bomo vrnili in potem imata taksne pozdrave,da ju je cudovito gledati Cheesy
Tudi spita skupaj,tako da se tiscita ,vendar je zdaj  tezje,ker ima Hera ze 50 kg in jo Kala "malo" tezko drzi,kadar se nasloni nanjo Grin
Vem,da je moja Kala zlata,ker je tako lepo sprejela novo psicko in mislim,da taksno sobivanje obeh dominantnih pasem dokaj redko vidis-popravite me,ce ima kdo isti primer doma,da si malo izmenjamo mnenja Cheesy
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #12 : petek, 11.07.2003 : 10:52:05 »

sonja, hvala za nasvet. Tako delava zdaj tudi midva s fantom. Dami pustiva, da se igrata, "bezata" druga v drugo, a ko se nama zdi, da je malce pregrobo, poseževa vmes. Je pa enako pri nas doma. Posebej mala se je zelo navezala na starejšo. Če greva le z mlajšo ven, opravi svojo potrebo in pohiti nazaj, ker ni starejše zraven. Prav tako je "hudo", če ostane le mlajša sama doma ("jokca" in potem se trma še cel dan, ker ni šla zraven Smiley ). V glavnem, zanimivi sta. sonja, če se tvoji dami razumeta (drugačni pasmi), mislim, da se bosta tudi najini sporazumeli glede "šefovske pozicije"! Veliko veselja z damama. LP
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #13 : petek, 11.07.2003 : 11:03:34 »

Sobivanje in mocna navezanost dveh psic- tudi meni je to znano  Wink , le da sta psici mati in hci. Zato se nikoli ni bilo in tudi mislim da ne bo nobenih problemov. Ve se kdo je visje na rangu in 'hci' ne bi nikoli prevzela vodstva Grin

Sem pa opazila zanimivo stvar: ko se z obema psicama odpravim ven laja mlajsa kot nora od veselja. Ko pa se z mlajso odpraviva sami je laja veliko manj pa se to tisje. :-/ Roll Eyes
Logiran
Meggy
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 20


« Odgovor #14 : petek, 11.07.2003 : 11:41:46 »

Teja, ravno prav si omenila "mati - hci". Mi imamo zdajle doma leglo in razmisljamo, da bi ostala ena psicka doma. Zanima me, na kaj moramo paziti in biti pozorni - da se ne bi tepli, da ne bi bila mati ljubosumna... Poleg tega me zanima tudi, a je bolje, da ostane doma dominantna psicka (se z eno sestrico sta sefici) ali tista, ki je v vsem podobna svoji mami in seveda ni sefica legla. Pasma je pa ista, kot v pasjeljubkinem vprasanju - labradorci.

Za nasvete bom zelo hvalezna, ker zaenkrat imamo se cas za premisljevanje in izmisljevanje.

lp, Spela

p.s. Malo sem skrenila iz teme, ampak mislim, da mi pasjeljubka ne bo zamerila
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 13   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Dva ali več psov  |  Tema: Vzgoja dveh psov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines