mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 01:20:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Dva ali več psov  |  Tema: Vzgoja dveh psov
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Vzgoja dveh psov  (Prebrano 51023 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #180 : petek, 16.11.2012 : 17:52:36 »

Sej sem vedela, da moram tukaj vprašat za mnenje in da bom dobila veliko treznih in pravih nasvetov, predvsem pa izkušenj.
Sem še vedno v fazi odločanja ali sploh it v to.

Me zelo zelo zelo mika, predvsem zato, ker bolj, ko poznam Jacka, bolj se mi zdi, da ne bo nikoli prebolel samote Cry.
Sem od vedno pasja in jutranja in uživam v pasjih ritualih. Zelo me skrbi zdravje in najbrž sem preveč zaščitniška "mama" ampak ... naj mi bo  sram Roll Eyes Grin.

Vsekakor so to odločitve, ki jih je treba prespat in predvsem sklicat družinski sestanek in si zagotovit podporo. Vsaj trije so na moji strani (Jacko, Tamala in Tavelika) ... no čeprav, mi je ob tipanju v tem smislu med sprehodom v trtah Tavelika rekla:" Veš mama, meni se zdi posvojitev psa velika odgovornost, če pa posvojiš dva, je še večja! Kaj pa če bo drugi pes tudi uničeval in kakal po kavču? Bomo imeli dovolj časa za oba??" Shocked Shocked Shocked Tamalo pa je skrbelo, če bi Jacko bil ljubosumen in še bolj žalosten, ko bi se jaz mogla ukvarjati z novim kužkom  Shocked Shocked Shocked.
Sta me presenetili, zelo. Njima je ful lepo imeti živali, ampak zdej res vidita kaj pomeni pes in ne jemljeta tega več tako na lahko, pa čeprav imata komaj 5 in še ne 7 let.  Smiley

Torej projekt na čakanju pravega oziroma prave  Wink in pravega trenutka.  Smiley

Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #181 : petek, 16.11.2012 : 19:11:02 »


Jackinmi, vi ste ena prav fajn familija. Kiss 
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #182 : petek, 16.11.2012 : 20:48:50 »

Joj ko bi ljudje pri nekajkrat sedmih in petih letih tako odgovorno razmisljali Shocked Shocked bravo bravo Afro ljubezen
Bravo, Tamala in Tavelika, da o mami, ki ju vzgaja v taki fejst punci, ne govorim. Super ste! Kiss
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #183 : petek, 16.11.2012 : 20:51:16 »

Če sta psa kompatibilna in partnerja pri igri, imaš lahko z dvema celo manj dela, ker se igrata in zabavata tudi med sabo in ne samo s tabo Wink (tako kot pri otrocih, ane Wink).
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #184 : sobota, 17.11.2012 : 19:25:23 »

Če sta psa kompatibilna in partnerja pri igri, imaš lahko z dvema celo manj dela, ker se igrata in zabavata tudi med sabo in ne samo s tabo Wink (tako kot pri otrocih, ane Wink).

Tole zelo opažam. Cheesy Včasih tako paše, ko si v največji komi, komaj sproduciraš tiste obvezne sprehode in se lahko povsem mirno uležeš v posteljo, kužki pa imajo svoj žur. (ok, v morem primeru pokasiraš kakšen skok na hrbet, zaradi ponesrečenega napada na soborca... se vse pač dogaja na postelji  huh )
 ljubezen

Jackinmi, se pa ubadam z enakimi vprašanji kot vi. Le, da je mogoče še težje, ker sem prepričana, da sem povsem naključno našla pravi par.  Kiss Mogoče so se takrat zvezde usode poravnale, ali ne vem kaj, da sem rekla ja tej popolnoma neznani kužici. Prej sem pa samo gledala, razmišljala, gledala, nikakor ni bilo tistega pravega občutka "to je to".
Saj vem, prav nič ti nisem v pomoč.  sram
Logiran
vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #185 : sobota, 17.11.2012 : 19:50:08 »

Ja sej to tudi mene zanima - kako pa veš, da je pasja družba tista, ki bi ali lahko (vsaj delno) nadomestila tvojo družbo oz. ali bi bil zaradi nove pasje družbe pes res bolj zadovoljen?
Psi so si različni in itak vem, da ni univerzalnega pravila. Če ne bi bila v že kroničnem finančnem primanjkljaju, bi me dodatno pasje bitje še bolj matralo, kot me trenutno. Pa ne vem, bi bila moja res bolj zadovoljna? Si trenutno ne predstavljam, da bi ljubkovala drugega zraven nje, ki bi morala le čakati, da pride na vrsto - ni sicer agresivno ljubosumna, se pa zelo trudi, da zamenja mesto  Roll Eyes. Tudi popoldanska igra z mano ji je vrhunec dneva, rutina, ki ni nadomestljiva - v tem elementu postane zelo agresivna do drugih, tudi do pasjih prijateljev. Da bi pa naletela na takega, v katerega bi se moja "zatreskala" (celo obstaja nekaj takih srečnežev oz. nesrečnežev, kakor vzameš  Evil ), je pa tudi cela loterija (pa tudi takih ne trpi v bližini, ko se igrava). Do večine je namreč ravnodušna in tu potem nastopi moj dvom, da bi ji s tako družbo izboljšala vsakdan.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #186 : sobota, 17.11.2012 : 20:40:16 »

Psi so na splošno zelo družabna bitja. Moj je bil, odkar je odrasel, do tujih psov popolnoma ravnodušen, ignorantski. Povohat in prečekirat ja, da bi se s kom igral, ni bilo šans. Mladiči so mu šli na živce. In potem popolno presenečenje: tamalo je po 13 letih egocentrizma sprejel popolnoma ravnodušno, celo malo zaščitniško. Ne izkazuje ji sicer nobene izjemne naklonjenosti, vendar ni ljubosumen, tudi ne agresiven. Če je ni doma, se ne more umiriti in neprestano hodi k vratom. Je pač postala del njegovega tropa, ki mu ne sma manjkati nobena ovca - s tem je bil pa že od nekdaj obseden.
Logiran
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #187 : sobota, 17.11.2012 : 21:56:34 »

Ja sej to tudi mene zanima - kako pa veš, da je pasja družba tista, ki bi ali lahko (vsaj delno) nadomestila tvojo družbo oz. ali bi bil zaradi nove pasje družbe pes res bolj zadovoljen?

Če mi dovolite malo egocentrizma Grin ...  lahko mene nadomesti le redkokdo ali pa trenutno nihče, predvsem zato, ker sem dejansko center vesolja za mojega Pritlehnega. Kljub 4 članski družini, sem zaenkrat jaz tista, ki 99% skrbi zanj. Tisti 1% se zgodi takrat, ko tako zbolim, da ne morem iz postelje. Ostali družinski člani ga bolj ljubkujejo, se z njim družijo, igrajo.
Pasja družba bi Jacko sigurno pomenila veliko, ker dejansko je tak pes. On ima resnično rad druge pse, (razen če so 5x večji od njega (kot sošolec Miško - irski volčji hrt  Grin) in se hočejo preveč grobo igrat). On se veseli skoraj vsakega psa na obzorju, ni pa vsiljiv in spoštuje, ko mu nekdo nakaže, da si igre ne želi. Res mi je zanimivo tudi to, da ima zelo rad tudi samčke in se pravzaprav nikoli posebej ne trudi za prevlado. Dokler je demokracija, uživa, če pa kdo začne težit, se umakne.
Res ne vem, kako bi on delil svoj center vesolja še z enim psom oziroma psico ... najbrž bi trajalo nekaj časa, po drugi strani pa mislim, da bi morda kar obema koristilo, ker sem čisto preveč  ljubezen v mojega svaljkeca  Roll Eyes Grin.
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #188 : sobota, 17.11.2012 : 22:23:12 »

Sama bi se sigurno zelo težko odločila, da bi Čari kdaj kupila brata ali sestro, ker je odlično funkcionirala kot edinka.
Takorekoč sploh nismo vedeli, da imamo psa  Shocked, bila je naša senca, ki nikoli ni naredila prekrška v kontaktu z drugimi
psi, si pa pasje družbe, odkar je postala zrela dama, tudi ni iskala. Njej je vedno zadoščal prijazen "snif-snif" s psom,
potem pa Ciao Baby  Wink

Ampak to začasništvo je pa  Evil Tongue  Sigurno sem se zanj odločila predvsem zaradi Čarine tolerance, res pa je, da se za
nobenega začasnika sploh ne zmeni, jih totalno ignorira ampak v celoti tolerira  Kiss In če je kakšen pasji baby preveč
vsiljiv, ji moramo red delati mi, ker ona samo nesrečno gleda in nas prosi za pomoč  huh

Začasništvo je idealna rešitev za vse dvome v smislu: bi-ne bi, bo-ne bo. Če ne gre imaš sicer več dela, ampak iščeš
psu in njegovemu karakterju ustrezne posvojitelje, če pa gre, pa je odločitev na dlani 

Zato sem prepričana, če najdeš svojemu psu njegov soul mate si zmagal in profitirate vsi, ne samo pes  Afro Grin
Logiran
vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #189 : sobota, 17.11.2012 : 23:16:56 »

Začasništvo je idealna rešitev za vse dvome v smislu: bi-ne bi, bo-ne bo. Če ne gre imaš sicer več dela, ampak iščeš
psu in njegovemu karakterju ustrezne posvojitelje, če pa gre, pa je odločitev na dlani 

Zato sem prepričana, če najdeš svojemu psu njegov soul mate si zmagal in profitirate vsi, ne samo pes  Afro Grin

O začasnikih sem prav zato tudi sama začela poleti razmišljat, ampak sem spet že vnaprej izločila take, do katerih moja ne kaže "razumevanja" (mladički, res skrušeni - ala Ruby), ker agnorance od nje res ne morem pričakovati. Bi moral biti mlad/odrasel samček, priporočljivo s kančkom samozavesti  Tongue Recimo, pri Akeli je imela že rep "na anteno" (migajočo, seveda)  Roll Eyes  Se strinjam, definitivno so začasniki odlična priložnost, za vse tri!! Ko bo vsaj normalna služba, vsaj pri enem, da začnemo tudi kaj početi v te tej smeri, ne le razmišljat.. fotke pasjih dvojic so me itak že skoz preganjale, a mislim, da so bile prav fotke bežigrajskega Buksla kaplja čez rob..  Tongue   

Sicer pa, kot pravi Sančo.. bi me lahko tudi pozitivno presenetila, v kar tudi ne dvomim.
Logiran
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #190 : nedelja, 18.11.2012 : 05:53:37 »

Všeč mi je, da se razvija debata  Smiley in veidim, da nas je veliko s podobnimi željami, da ne rečem plani  Wink.

Kar se tiče izbire "naslednjega" psa, bi ta naj bil med drugim mini mini ... ker tudi pri prvem je to bil pomemben pogoj, takoj za karakterjem!!!

Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #191 : nedelja, 18.11.2012 : 09:14:59 »

Začasništvo je idealna rešitev za vse dvome v smislu: bi-ne bi, bo-ne bo. Če ne gre imaš sicer več dela, ampak iščeš
psu in njegovemu karakterju ustrezne posvojitelje, če pa gre, pa je odločitev na dlani 

Zato sem prepričana, če najdeš svojemu psu njegov soul mate si zmagal in profitirate vsi, ne samo pes  Afro Grin

 bravo Afro

Jackinmi, naj še povem, da je moj Binki enak "prilepek" na mene in nikogar ne spusti zraven, tako kužka kot človeka. Wink Pa sem sicer malo pomislila na to, ampak sem imela vedno občutek, da to ne bo problem (samo mogoče na začetku) in se bo navadil. Ker je le zelooo družaben.
No in je bilo res tako, na začetku več ljubosumnosti, zdaj pa bistveno manj, nikoli pa nisem imela občutka, da bi bil zaradi tega nesrečen. Eno sekundo je mogoče ljubosumen, ko me Zarja pride poljubčkati, naslednjo sekundo se že igrata.  ljubezen
Itak nikoli ne zapostavljaš enega in se hitro navadijo, da ne bojo za nič prikrajšani.
Logiran
Mižonny
midi
**
Sporočil: 2.389



WWW
« Odgovor #192 : nedelja, 18.11.2012 : 22:36:14 »

Še moja izkušnja s pasjim parom  Tongue
Sonny in Miži sta k meni prišla že kot dobro uigran par. Med množico horjulskih kužkov sta se našla, čeprav karakterno popolnoma različna, in postala nerazdružljiva  objem.
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,39494.0.html
http://www.zavetisce-horjul.net/pes_meseca/feb11.php
Sonny je živahen, a negotov, vsaka nova situacija in psi, ki niso Miži, mu povzročijo hud stres. Miži je miren, popolnoma skuliran pes, ki ima rad družbo, predvsem pa se zna dokaj lepo obnašati pri srečanjih s tujimi kužki. Kljub temu, da Sonny pri Mižiju vsak dan vidi, kako se je treba vesti pri takšnih srečanjih, še vedno, po dveh letih, ne zmore spremeniti vzorca svojega divjega nastopa, ko se pred njim pojavi tuj pes  butnglavc.
Zanimivo pa je, da Sonny zelo pomirjujoče vpliva na Mižija. Miži namreč, tako kot Jack, ne prenese samote. Če ne bi videla na lastne oči, ne bi verjela, kaj je ta pes sposoben narediti iz kletke in potem še iz kuhinje, ko se poln adrenalina hudinijevsko reši iz ječe  butnglavc jezen. Ko je zraven Sonny, ni kletka noben problem  Smiley.

Mislim podobno kot so že napisale predhodnice. Treba je poskusiti. Pa ne preveč gledat na enake značaje – mogoče je prav različnost tista, ki ju bo držala skupaj. In glede ljubosumnosti – pri nas je tega zelo malo. Se pa zavestno trudim, da se nobeden od njiju ne čuti zapostavljenega. Vse delimo zelo pravično. Od hrane do čohanja  Smiley.
Logiran
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #193 : sobota, 24.11.2012 : 16:42:32 »

Hvala vsem za odgovore. Tudi zaradi njih sem se odločila in sedaj Jacko ni več sam  Smiley ...



Z njim bo Oto  objem
Logiran
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #194 : petek, 15.02.2013 : 08:39:52 »

Kje ste zdej vsi? Mi smo tu s foto - updejtom  Smiley

Naš pasji parček:



 Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Dva ali več psov  |  Tema: Vzgoja dveh psov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines