mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 16:04:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Na Dunaju uvedli izpite za lastnike psov
Strani: [1] 2 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Na Dunaju uvedli izpite za lastnike psov  (Prebrano 19636 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nikomah
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 269


« : sreda, 29.03.2006 : 12:37:59 »

Kaj menite o tem? Ideja sploh ni slaba:

http://www.finance-on.net/?MOD=show&id=149049
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #1 : sreda, 29.03.2006 : 12:44:18 »

Mi je všeč ideja Smiley...
Mogoče bi bilo pri nas  tudi potrebno kakšen dodaten  davek uvest  ... in  nato izpite ,  jaz bi bila še za to, da se izvaja tudi praktični del izpita Wink(  hitro bi se marsikaj recikliralo)
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #2 : sreda, 29.03.2006 : 12:53:08 »

Kaj ko ni obvezen, kdo od tistih packov in brezbriznezev, ki bi ga potrebovali, ga bo pa slo opravljat?? Tisti, ki bi ga opravili pa tako ali tako poskrbimo za ustrezno vzgojo in se ustrezno obnasamo, tudi brez izpita.
Logiran
Nikomah
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 269


« Odgovor #3 : sreda, 29.03.2006 : 13:29:31 »

Vsekakor je tukaj zelo pomemben dejavnik splošne mentalitete in osveščenosti o pasji problematiki v urbanih okoljih.
Glede tega je treba verjetno priznati, da so dunajčani nekoliko bolj "kultivirani", kot mi - balkanci...  Wink Cool

No, precejšnja motivacija za opravljanje izpita je gotovo tudi neplačilo davka na psa (ki bi ga bilo treba pri nas šele uvesti).

In, če bi tovrsten izpit dejansko dosegel določene pozitivne (vzgojne, spreobrnitvene) učinke, vsaj pri polovici tistih, ki bi ga opravili, bi se, dolgoročno, lahko nadejali zelo pozitivnih konsekvenc.
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #4 : sreda, 29.03.2006 : 13:38:15 »

Kaj ko ni obvezen, kdo od tistih packov in brezbriznezev, ki bi ga potrebovali, ga bo pa slo opravljat?? Tisti, ki bi ga opravili pa tako ali tako poskrbimo za ustrezno vzgojo in se ustrezno obnasamo, tudi brez izpita.

Ideja je za pozdravit, samo resnično je tako kot ja Uma napisala, brezbrižnežem se bo žvižgalo še naprej.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #5 : sreda, 29.03.2006 : 13:38:51 »

No ker sem ravno na Dunaju, sicer je v splosnem kultura in ozavescenost nekoliko boljsa, ampak ko se gre za iztrebke ali spuscene pse, so tudi tukaj precejsnje tezave, ki pa za nekoga ki je turist niso toliko vidne. Sem pa nastanjena oziroma delam trenutno v bolj stanovanjskih delih, pa se to malo bolj vidi, pa ne rabis bit na Dunaju vec mesecev, jaz sem sele 2. teden tukaj pa sem to ze opazila.

Zame je problem v besedni zvezi "ni obvezen" ker dokler ni obvezen se ga ljudje izogibajo, predvsem tisti, ki bi ga najbolj potrebovali in dokler je tako, nebo dolgorocnega pozitivnega ucinka.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #6 : sreda, 29.03.2006 : 13:44:31 »

najprej davke uvest Smiley
Potem izpite za lastnika teoretični  del obvezno, potem bi morali narediti še  praktični  izpit  z  psom Wink... kdor naredi  oboje je oproščen davka.
Prijavnina  za izpit  pa  jurja  po psu   teoretični  del izpita naj bi lastnik delal  na  5 let, praktični izpit pa  vsako leto... tako kot cepljenje  za steklino ( denar od izpitov pa  za  zavetišča, ne pa ,da morajo zbirati hrano za  zavetiščnike preko donacij.....  sramota od  države Angry)
Še prej bi morali pa plačati  ljudi , da bi šli  tudi na vse zakotne  kmetije in popisali prav vse pse.... pa  vsak lastnik bi moral  predložiti potrdilo, v slučaju da  pes  pogine, kaj je bilo  kako je poginil  itd.  tako bi se izognili " zgodbicam o   ninku" in podobnim.
Za mestne imenitneže , ki ne pospravljajo za svojim psom, pa  kazen  5 jurjov na drek.... pa redarje   ki bodo kasirali Wink.... 50% od nakasiranega  za  zavetišča.

ah ja..... Roll Eyes... sedaj pa  iz  magic landa nazaj  v real  world Wink Grin
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #7 : sreda, 29.03.2006 : 13:58:51 »

Damayanti, še ene par s takimi idejami kot ti, ki se dajo realizirat, pa bi bil pasji svet v Sloveniji spodobno popedenan. Smiley
Glavni bi bil tisti,ki bi imel moč realizacije reševanja pasjega življa pri nas.
Logiran
nebivedu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 205


« Odgovor #8 : sreda, 29.03.2006 : 14:06:50 »

Za mestne imenitneže , ki ne pospravljajo za svojim psom, pa  kazen  5 jurjov na drek.... pa redarje   ki bodo kasirali Wink.... 50% od nakasiranega  za  zavetišča.

Zakaj samo 5000 sit? Jst bi dal 50.000 tistemu, ki ne pospravi za sabo. Jst ko s svojim haskijem laufam naokoli imam v avtomobilu lopatko(tisto malo jna) in vsak pasji drek od mojega psa zakopljem.
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #9 : sreda, 29.03.2006 : 14:07:43 »

damayanti se podpišem pod tvoj post, pa po mojem pa sploh nebi bilo treba plačati ljudi za popisovanje psov, se mi zdi da bi nas bilo kar nekaj pripravljenih to narediti zastonj.

5 jurjev ni dovolj, raje 50 pa bodo parki hitro brez drekcev.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #10 : sreda, 29.03.2006 : 14:33:14 »

ne ,ne  5  jurjov, bi bilo čist  cool Smiley, na drek,  potem pa računajte,  dvakrat  trikrat na dan, kakat  na najbližjo  zeleničko   ,  hop - 15 jurčkov  od tega 7 in pol  za  zavetišče Wink(  od enega lastnika Smiley)  Sedaj pa računajte.  Sej ne serje  samo en pes...

Ziher bi se najdu  tudi kdo , ki bi  plačal  tistih 5 jurjov in si mislil , naj kdo drug pobira  dreke  za 5 jurjov.....  v takem  slučaju bi si jaz  želela  veselo sranje za vse tako misleče Cheesy.
Začnite malo računat.  Vsi potepuški psi bi bili  lahko  kastrirani in sterilizirani iz tega sklada,  vsi stroški za cepljenja  zdravljenja, in hrano pokrita v zavetiščih... zavetišča pa  tako spedenana , da bi se  šikalo Wink
Marsikomu je pa  5  jurčkov  veliko na sranje Wink... men  že... za  700 sit dobim 1000 vrečk. 
Mater sem  gorenjka  Cheesy a ne da sem? Cool Grin
davkov bi bila pa tudi oproščena  ... tako bi  peglala  pse , da bi na koncu  še operete pela  ne samo  poslušala vodnico Grin(  pa sigurno ne bi bila edina)
  Za tisti  izpit bi pa z veseljem plačala... ampak pod pogojem , da gre za  pravo stvar  .
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #11 : sreda, 29.03.2006 : 14:43:26 »

ha  pa še eno idejo imam.
Psi in lastniki ,ki bi  uspešno opravili izpit bi dobili  izkaznice  za pse pa  posebno ovratnico .   Še posebej za tiste ki  izpita ne bi opravili.... pa  malce širšo in  sevajočo, da se že na daleč vidi  .
In za takega  spuščenega psa, kazen  100 jurjov. Če pa naredi pizdarijo pa odvzem lastniku, in kazen  lastniku 500-miljon,  psa v prevzgojni zavod...  bi ga  pa  tudi  hitro lahko začeli financirati iz  tega  buđeta Wink
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #12 : sreda, 29.03.2006 : 20:49:28 »

.   Še posebej za tiste ki  izpita ne bi opravili.... pa  malce širšo in  sevajoèo, da se že na daleè vidi  .
Hehe, to je pa skoraj tako kot v Hitlerjevih časih!
Ampak ideja ni slaba! Žal zeloooo dvomim, da se bodo stvari spremenile na boljše še za časa mojega življenja... Sad
Logiran
Marc
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 121


« Odgovor #13 : sreda, 29.03.2006 : 22:43:15 »

Damayanti for president! Grin
Logiran
marko006
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 285


« Odgovor #14 : četrtek, 30.03.2006 : 08:54:26 »



No, precejšnja motivacija za opravljanje izpita je gotovo tudi neplaèilo davka na psa (ki bi ga bilo treba pri nas šele uvesti).



davka so dunajčani, ki prostovoljno opravijo izpit oproščeni za eno leto. pri nas davka (razen kakega dodatnega) ni potrebno uvajati, ka plačujemo ob vsakem cepljenju proti steklini.
če je za 47000 (uradnih) psov na dunaju na voljo za izpite 20 veterinarjev bi moral vsak od teh opraviti povprečno 6,5 izpitov na dan celo leto vključno s sobotami in nedeljami (če naj opravi izpite vseh 150000 dunajskih kužkov pa vsak veterinar po 20 izpitov dnevno).
to samo za ilustracijo - kako realistično je n.pr. zahtevati BBH-izpit za vsakega psa v sloveniji (bi verjetno dosti psov pomrlo od starosti, preden bi prišli "na vrsto" za izpit)
Logiran
Strani: [1] 2 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Na Dunaju uvedli izpite za lastnike psov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines