mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 17:20:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: novofundlandec - čvek
Strani: 1 ... 99 100 101 102 103 [104] 105   Dol
Natisni
Avtor Tema: novofundlandec - čvek  (Prebrano 159811 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Dick
otrok do 14 let
*
Sporočil: 2


« Odgovor #1545 : četrtek, 16.08.2007 : 09:47:25 »

mi lahk pomagate

mi se odločam za nakup Novofundlanca pabi vas rad vprašal kaj priporočate
samca ali samičko
aja pa kje ste imela psa do 4 meseca

Lp

Ricky
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #1546 : četrtek, 16.08.2007 : 10:23:00 »

Ko smo se odločali za nakup novofundlandca, smo bili prepričani, da želimo samca, ampak na koncu nismo imeli izbire, ker bi bilo potrebno nanj čakat kakšno leto ali več, ... na našo odločitev pa je vplival tudi pogovor z vzrediteljem, ki nam je bolj priporočal psičko, tako da smo se odločilii zanjo in mi ni niti malo žal.
Naslednjič bo naš dom po vsej verjetnosti ravnotako bogatila psička Smiley

Dobili pa smo jo, ko je bila stara 4 mesece, tako, da je bila kar pri mamici Wink , kar je bilo zanjo sigurno zelo pozitivno... in tudi manj pogreša svojo prvo družino, pri nas namreč ni pokazala prav nič domotožja..očitno ji ni nič  manjkalo v naši družbi Wink

lp

lp
Logiran
Dick
otrok do 14 let
*
Sporočil: 2


« Odgovor #1547 : četrtek, 16.08.2007 : 20:54:03 »

ej hvala tist prej sem ga sral  ker nism gledu kaj pišem ej a ma kdo kako leglo v ljubljani al pa takega psa in če bi bila možnost da bi ga prišli pogledat

lp
dick
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1548 : četrtek, 16.08.2007 : 21:01:22 »

Dick:

1.) tukaj pisemo slovensko in tvoja nadalnja sporocila v zgornjem stilu bodo po hitrem postopku odstranjena,
2.) trenutno na mojpes.netu ni clanov vzrediteljev novofundlandcev, zato podatkov o leglih tukaj ne mores dobiti - poklici (oz. naj starsi poklicejo) na Kinolosko zvezo Slovenije, kjer bodo dobili vse podatke, ki vas zanimajo.
Logiran

Ernest
novinec
*
Sporočil: 10


« Odgovor #1549 : sobota, 15.09.2007 : 17:17:46 »

Najprej lep pozdrav vsem, ki imajo ali občudujejo to prelepo pasmo!
Po neuspelem poiskusu Marjane doprinosu k tej pasmi sem tudi jaz posledično izgubil Newfija, zato se obračam na vse prisotne
z vprašanjem Ali je kje kvalitetno leglo ali se pa pripravlja.
Zaenkrat najlepša hvala!
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #1550 : sobota, 15.09.2007 : 19:06:48 »

Ernest, preberi kaj pravila foruma ali pa vsaj post pred tvojim Wink
Logiran
Neyka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 261


« Odgovor #1551 : sobota, 15.09.2007 : 19:08:24 »

Ernest glej drugo točko v Janinem prejšnjem postu

pokliči na SKVPM ali Kinološko društvo, ampka kolikor vem v tem trenutku ni rodovniškega legla pri nas.

Kast pisale istočasno Wink
Logiran
rex
novinec
*
Sporočil: 10


« Odgovor #1552 : petek, 02.11.2007 : 11:21:21 »

živjo!Kupili bomo psa,odločam se da bi mogoče biu pravi pes zame novofundlandec.Vem,da je to velika pasma in je zelo prijazna.želim vedeti še kaj.Živim v hiši z vrtom,za psa bi skrbrli usi,ali bi sploh bil primeren lastnik za tega psa.
 

                                                                            Marko Smiley
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #1553 : sobota, 03.11.2007 : 22:30:01 »

Rex, pozdravljen!

Glede nakupa njufa pa tole...

Si ga pripravljen vsaj enkrat na teden temeljito prečesati?
Si dovolj star, da lahko sam voziš na sprehod velikega in močnega psa, oziroma, če nisi, bodo to storili ostali člani družine?
Te oziroma vas motijo dlake, veliko dlak, če smo iskreni?
Te moti, če se pes slini (po možnosti zelo slini)?
Boš psa peljal v pasjo šolo oziroma, če ne, si sposoben in pripravljen zagotoviti mu osnovno vzgojo in socializacijo vse od prvega dne naprej (hoja na povodcu, osnovni ukazi, obnašanje v družbi ostalih psov in tujcev, vožnja z avtom...)?
Si mu pripravljen nuditi primerno hrano, ki pa nikakor niso briketi iz bencinske črpalke ali merkatorja?
Si pripravljen na morebitne zdravstvene zaplete, ki te lahko stanejo precej denarja oz. ti ni škoda plačati morebitne operacije ali zdravil za psa?
Si se pripravljen vsak dan ukvarjati z njim in bo pes dneve preživljal v družbi tebe in tvoje družine in ne v pesjaku, pozabljen od vseh?
In ali si pripravljen na zdravega rodovniškega mladička počakati več mesecev (v primeru, da ne bo primernega legla na razpolago takoj)?

To je nekaj osnovnih vprašanj, ki jih moraš upoštevati ob nakupu.

Lp
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #1554 : četrtek, 31.01.2008 : 16:44:37 »

Moj prijatelj ima 2 novofundlandca in sicer mamo in sina. Sinu se na vsake toliko časa naredi na zadnji nogi hrasta,odpade mu dlaka in se potem praska. So ga peljali k veterinarju, ki jim je rekel naj ga okoli hraste pobrijejo do golega in mažejo z jodom. Je možno da se to naredi zaradi alergije na hrano? Ali na kakšno snov, ki je v hrani? Slišala sem, da se na glavni veterinarski postaji v Ljubljani opravijo neki testi, s katerimi ugotovijo na kaj je pes alergičen. Ima kdo s tem kaj izkušenj?
Hvala za odgovor
Logiran
Neyka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 261


« Odgovor #1555 : nedelja, 03.02.2008 : 11:37:27 »

To, kar si opisal mene spominja na hotspot. Se tudi mojemu vsake toliko časa naredi, povsem neodvisno od tega kaj je. Ponavadi hotspot nastane kadar se pri koži (njufi imajo gosto dlako) zadržuje vlaga. Se pravi po morebitnem kopanju, sprehodu v dežju, plavanju...

Kaj lahko naredijo proti temu? Čimbolj redno česanje, da je po dlaki čim manj vozlov, stare odpadne dlake in hkrati tudi praha. Ko psa kopajo ali pride iz dežja... naj ga zbrišejo kolikor se da, še bolj priporočljiv bi bil seveda pravi fen za pse, da posušijo dlako do kože in ne le površinsko.

Za morebitne teste na alergije pa naj se obrnejo na svojega veterinarja. Će ima kaj v glavi, jih bo že znal napotiti na pravi naslov.

Če bodo hotspot (če seveda gre za to - krasta sredi ničesar, če jo potegneš stran spodaj ni krvi ampak zelo smrdljiv gnoj, vse skupaj ej pa nekako rumeno rjave barve) odkrili pravočasno, dlaka ne bo odpadla in tudi briti ne bo treba. Saj se občuti - kot kup zlimane dlake. Pri nas pomaga, če tisto polijem z jodom ali fiziološko raztopino.

To bi bile moje izkušnje s hot spoti. Moj jh ima isto najpogosteje na zadnjih tacah, enkrat se mu je naredil tudi pod vratom, takrat sem ga edinokrat postrigla, da se je ja čimhitreje pozdravilo.
Logiran
njufko
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #1556 : nedelja, 03.08.2008 : 19:37:56 »

Ernest, spremljaj spletno stran ******, kjer imajo objavljene tudi vzreditelje in predvidena legla, ali pa kot je svetovala Jana, pokliči na KZS, mogoče tam kaj vedo o leglih njufkotov.

lp
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #1557 : petek, 19.12.2008 : 01:58:31 »

Samička, močnejše postave, mešanka med novofudlandcem po imenu Luna čaka na nove lastnike v zavetišču Zonzani. Stara je tri leta je zelo prijazna in ubogljiva. Gospodar ji je žal umrl.
http://i251.photobucket.com/albums/gg294/zalarjeva/novofundlandka.jpg
Logiran
TalQec
otrok do 14 let
*
Sporočil: 1.018


« Odgovor #1558 : sreda, 24.12.2008 : 12:55:56 »

Uboga psička je ostala brez gospodarja Cry Cry ..
Logiran
Barbara10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 216


« Odgovor #1559 : petek, 02.01.2009 : 21:42:30 »

Zalarjeva. Iz Zonzani-ja so sporocili, da so psicko oddali novemu lastniku in da je bila ocena o pasmi zgolj njihova ocena oz. da tega podatka niso dali prejsnji lastniki. Naj bi bila mesana z NO.
Logiran
Strani: 1 ... 99 100 101 102 103 [104] 105   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: novofundlandec - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines