mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 16:15:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Navidezna brejost
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: Navidezna brejost  (Prebrano 42108 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #105 : petek, 21.04.2006 : 16:34:27 »

v tem primeru bi seveda bila bolj vesela, če bi imela Uma prav.  Grin saj, dokler pa ne zbira "mladičkov", pa ni hudo. edino precej bolj utrujena je, jest noče, pa samo cartala bi se... no, še več, kot ponavadi!  Smiley seveda pa ni nujno, da je od tega. bova pa z malinovim čajčkom probali. si ga bom še jaz privoščila... aja, eno noro vprašanje... kaj mora bit iz lekarne ali je malinov čas od "teekanne", torej v vrečki, tudi ok?  sram saj panična pa nisem, samo da se pripravim, če jo bodo še kake finte pičile!  Wink
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #106 : petek, 21.04.2006 : 21:55:06 »

Glede malinovega čaja, najbolje da pošlješ ZS Weilin Tii, ti bo ona znala najbolje povedati. Jaz bi sicer za vsak slučaj vzela tistega iz lekarne. Je verjetno kvalitetnejši.
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #107 : petek, 21.04.2006 : 22:05:28 »

Čaj mora biti iz listov rdeče maline - tega pa se na da dobiti v "vrečkah". Kupiš ga lahko v kakšni zeliščni trgovini, jaz ga npr. kupujem na ljubljanski tržnici ...

Pa ne čakaj predolgo ...

lp
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #108 : petek, 21.04.2006 : 22:16:16 »

Evo, Tia, pa se je še ena sovica našla na netu....

Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #109 : petek, 21.04.2006 : 22:44:46 »

 Roll Eyes Wink
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #110 : sobota, 22.04.2006 : 08:17:00 »

hvala. bom zavila danes na bio-tržnico, ta bo sigurno najboljši!  Smiley
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #111 : sreda, 18.10.2006 : 09:36:42 »

Upam, da lahko svoje vprašanje vtaknem v to temo.
Psica je stara 2 leti in pol, ni ne breja niti ne kaže telesnih znakov navidezne brejosti. Psihično pa se zadnje tri dni obnaša tako, kot da bi imela mladičke. Vse žoge, ki jih ima, spravlja na kup, poleg joče, žoge miluje, pripravlja ležišče, vrti se po "pouštru" in liže sedežno garnituro, kar je še najbolj nenavadno. Seski niso povečani.
Sprememba se kaže tudi na sprehodih, nekako bolj dominantna je postala, kot da bi varovala svoj zarod. A ima kdo podobne izkušnje?
Logiran
horvat73
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 217


« Odgovor #112 : ponedeljek, 26.03.2007 : 09:36:17 »

Drobtinica

Moja ima zadnje tri dni popolnoma enake znake, kot si opisala (razen na sprehodih - ne srečujemo drugih psov ...).

Sedaj je minilo od vaših težav že toliko časa, da me zanima, kako se je izteklo? Je dolgo trajalo? So se pojavile še kakšne druge (zdravstvene) težave, kot jih opisujejo ostali v prejšnjih postih? Ste ji vzeli igračke ali pa jih je lahko obdržala?

Mah, smili se mi, revica ...  Sad
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #113 : ponedeljek, 26.03.2007 : 09:44:44 »

Drobtinica, ima kakšna pasja kolegica mladiče? Vse kar opisuješ so znaki navidezne brejosti. Pri naju je bilo podobno, s tem da jo hotela kopat luknje kar po hiši, čeprav tega drugače nikoli ni počela. Tako očitne znake je imela, da sem jo peljala na ultrazvok, ker me je vet. prestrašil, češ da lahko celo koti, pa čeprav nima kaj. Ultrazvok ni pokazal nič posebnega. S tem da sem bila jaz tako prestrašena, da mi vet. sploh ni verjel, da moja psica že ni breja ... Na koncu se je pokazala samo rahlo povečana temp.
Ne vem, če je to kaj povezano, ampak Gala je konstantno imela navidezne brejosti tako dolgo, dokler mi ni lani namesto tega dobila gnojno vnetje oz. imela je gnojno bulo 1,4 kg in smo lovili zadnje minute, da smo revčko rešili. Menda se navidezne brejosti ne smejo ponavljat.

Lp

Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #114 : ponedeljek, 26.03.2007 : 10:30:09 »

Pri na s je bilo isto. nenehne navidezne brejosti, nato pa pri 12. tih letih gnojno vnetje maternice.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #115 : ponedeljek, 26.03.2007 : 10:44:30 »

Ima lahko psica navidezno brejost tudi, če je sterilizirana?
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #116 : ponedeljek, 26.03.2007 : 11:35:56 »

Ja, hec je v tem, da je moja psica sterilizirana. In nima nikakršnih telesnih znakov, temveč se samo čudno obnaša - se je obnašala. To obdobje pa je trajalo nekje 14 dni, bilo pa je ravno v času, ko bi morala imeti gonitev.
Ni pa nikakršnih pasjih mladičev v bližini. In igračke oziroma žogice smo ji pustili, da jih je crtljala.
Logiran
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #117 : ponedeljek, 26.03.2007 : 13:00:47 »

Od moje zelo dobre prijateljice psička, zlata prinašalka je bila navidezno breja, pa se ji je tudi trebuh malo povečal... in je ravno tako igračke merkala in cartala, potem ji je pasji psiholog rekel TAKOJ vse igrače pospravit, NE dovolit da to nosi okoli in merka. Pa so res tako naredili in se je hitro umirila. Je pa baje lahko to nevarno, ker se potem res lahko kaj izcimi iz tega.
Sama nimam izkušenj s tem, ker je še premlada in se še niti prvič ni gonila.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #118 : ponedeljek, 26.03.2007 : 16:57:39 »

drobtinica - koliko casa pred tem je pa bila sterilizirana

zalarjeva - naceloma ne, razen, ce je psica sterilizirana v pravem pomenu besede (samo prerezani/podvezani jajcevodi), ce je pri posegu ostal notri kaksen koscek jajcnika in eventuelno ob reeees zgodnji sterilizaciji (par tednov).
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #119 : torek, 27.03.2007 : 11:51:31 »

Po mojih informacij je takšno obnašanje lahko poseldica sterilizacije v nepravem trenutku, saj mora le-ta biti opravljena v obdobju mirovanja, drugače so posledice prav takšne kot jih opisuješ.
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Navidezna brejost
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines