mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 20:22:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Navidezna brejost
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: Navidezna brejost  (Prebrano 42068 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #90 : četrtek, 13.04.2006 : 17:18:05 »

Tonček - čisto možno, da gre za navidezno brejost oz. da že ima namišljene mladičke, koliko časa pa je preteklo od gonitve ?
Znaki bi že lahko bili tapravi, razen tistega drgnjenja ob steno... Undecided
Tudi naša frajla je ves čas sitnarila, jokala, cvilila, ni ji bilo do igre, sprehodov, nonstop je rinila domov, kjer si je napravila gnezdo in čuvala "malčke", ki so bili največkrat kakšne piskajoče igračke, pa tudi pilot od tv, copati in podobno se je znašlo  med njimi. Tudi zunaj je kopala luknje, kot bi delala gnezdo....V glavnem ves čas je bila nervozna, tečna...tudi ponoči se ni umirila.
Kaj pa seski so se ji kaj povečali, pa apetit,  mogoče bolj pije vodo ... Bodi tudi pozorna na morebiten izcedek iz nožnice, glede na to, ko praviš, da se veliko liže...
Drugače pa če gre res za ta problem, je že odprta tema tu:
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,5711.0.html
Logiran
Tonček
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #91 : sobota, 15.04.2006 : 06:43:27 »

Tako, zdaj smo prepričani, da gre za navidezno brejost. Luna si je namreč izbrala igračko, ki je prej sploh ni marala in zdaj jo nosi sem in tja, ponoči je celo spala zraven nje. Današnja noč je bila mirna, ne vem, očitno zato, ker je imela "mladička" ob sebi.
Po moje si je to igračko izbrala zato, ker piska.
A zdaj bi ji pa naj "mladička" odvzeli in ga skrili? Ne bo pol spet jok in stok in ipično iskanje?
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #92 : sobota, 15.04.2006 : 08:46:00 »

"Mladicka" ji nujno vzemite (in dobro skrijte - pa tudi vse podobne piskajoce igrace), sicer bo prislo do dodatnih komplikacij. Pojavilo se ji bo mleko in zaradi tega lahko pride do mastitisa ali se cesa drugega. Najbrz bo res sitna se par dni, ampak bolje to, kot zdravstvene tezave. Saj mine ...
m.
Logiran
Tonček
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #93 : sobota, 15.04.2006 : 08:58:05 »

A joj! Boga naša Luna, se mi kar smili. Sam tečna je pa za znoret! Neprestano cvili! Še ko gremo na sprehod skoz nekaj išče, voha....
Komaj čakam, da mine.
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #94 : sobota, 15.04.2006 : 14:04:55 »

"Mladicka" ji nujno vzemite (in dobro skrijte - pa tudi vse podobne piskajoce igrace), sicer bo prislo do dodatnih komplikacij. Pojavilo se ji bo mleko in zaradi tega lahko pride do mastitisa ali se cesa drugega. Najbrz bo res sitna se par dni, ampak bolje to, kot zdravstvene tezave. Saj mine ...
m.
Mi smo ji tudi mladiče vzeli in skrili, a je bilo vse skupaj še slabše. V njenem gnezdu se je znašlo vse: pilot od tv, copati, čevlji, povodec, denarnica...Je pač našla zamenjavo. Vse te stvari si je naštimavala točno pod sebe, pod seske in čisto narahlo ležala gor, jih čuvala, lizala....Pa tudi ko je zazvonil mobitel je bila čist nora, pomoje si je predstavljala, da joka njen mladič. Res je bila boga, zato je vet pač dejal, da naj ji vrnemo "taprave mladiče". Z ničemer je nismo mogli dovolj motivirati, da bi odmislila materinstvo, ne s sprehodi, z divjanjem z drugimi psi....
Mogoče bo pa pri vas zaleglo, če jih skrijete. Undecided Poskušajte jo v glavnem čimbolj zaposliti, da ne bo imela časa tuhtati o tem.
Čisto verjetno je, da se ji bo pojavilo mleko in nabrekli seski, ampak pod nobenim pogojem ne smete mleka iztiskati, ker potem se nastajanje le-tega še bolj spodbuja. Če bo imela zatekle seske ji dajajte gor hladne obkladke, lahko tudi namočene v kis.
Upam, da bo kmalu minilo, saj dobro vem, kako nadležne znajo biti te zadeve.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #95 : sobota, 15.04.2006 : 15:30:51 »

Proti navidezni brejosti pomaga malinov čaj. Psička naj ga pije namesto vode.
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #96 : sobota, 15.04.2006 : 15:34:23 »

Pri nas je pomagala samo sterilizacija. Sterilizirali smo jo pri 5 letih in je sedaj uredu. Kdaj pa kdaj še kakšna luknja v kavč, ampak to pomoje bolj zaradi česa drugega...(v sanjah...)
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #97 : sreda, 19.04.2006 : 16:29:32 »

annie tudi ima navidezno brejost. opazila sem, da so seski otečeni ( oziroma bule pod seski), pa sva šli takoj k vetu. ta jo je pogledal in ugotovil, da ima nb. sicer se njemu zdi, da ima spolovilo zelo otečeno, samo meni se je zdelo isto kot vedno... morda, ker je že dolgo zdaj taka  sram. upam, da ne bo kaj hujšega, sploh, ker je stara šele 7 mesecev... :-(
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #98 : četrtek, 20.04.2006 : 09:21:21 »

Otekanje seskov je do neke mere normalno v casu po gonitvi in v kolikor so res oteceni, je priporoceno dat gor mrzle obkladke - meni je veterinar rekel, da pri taksnih znakih ni dobro prevec zaganjat panike, bolj je kriticno pri hujsih oblikah kot jih je zgoraj opisala gina1.
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #99 : četrtek, 20.04.2006 : 12:47:30 »

malo noro sem se izrazila. seske sicer ima otečene, ima pa tudi zatrdline pod seski in to precej velike. pri veterinarju sva bili včeraj, pa je rekel, da je še premlada, da bi ji dal kakšne hormonske doze. bova poskusili z obkladki, hvala. se pa obnaša malo "fintasto", ni pa še hudo.
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #100 : četrtek, 20.04.2006 : 14:53:29 »

varja - malo opazuj seske, če se slučajno ne nabira mleko, če so seski vroči, močno povečani kot običajno, bulice trde... Možno je res, da so povečane še od gonitve in ni nič narobe. Če pa opaziš mleko, v nobenem primeru ne stiskaj, ker tako le pospešiš proces nastajanja in s tem ponavadi doprineseš k raznim vnetjem, mastitisom. To se je zgodilo pri Gini, ko si je "mladičke" naštimavala točno pod seske in ji je mleko kar kapljalo ven. Lahko ji daješ mrzle, kisove obkladke.
Saj v bistvu je navidezna brejost čist običajen pojav, ponavadi so celo v lažjih oblikah in se da psičko stimulirati, tako da mine v parih dnevih. Tiste, z res hudimi hormonskimi motnjami, ko se težave ne da omiliti je bolj malo.
Brez panike, čimveč se ukvarjajte z njo pa bo. Wink
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #101 : četrtek, 20.04.2006 : 15:02:39 »

hvala. pravzaprav me je soseda prestrašila, ker je njena psička imela enake simptome, pa ji je isti veterinar rekel, da mora seske masirati, da ne pride do mastitisa. meni pa je rekel, da naj počakam, kako bo pri drugi gonitvi. čudno mi je bilo, ker z masiranjem ja vzpodbuja nastajanje mleka.  Huh

seski pa so vroči, bulice pa trde, tako da jih bom pustila na miru, pa ji dala obkladke, kot sta predlagali.

sem si prebrala celotno temo, tako da bom tudi jo probala čimveč zamotit, d ne bo razmišljala o bedarijah.

aja, akj samčkom bolj diši v tem času, ali pa je to zaradi gonitve? goniti se je nehala pred slabimi 4 tedni.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #102 : četrtek, 20.04.2006 : 16:52:29 »

V bistvu glede da se je gonitev koncala sele pred slabimi 4-imi tedni je malo zgodaj za navidezno brejost, ta se pojavi v casu ko bi naj psicka kotila, torej 60 dni po vrhuncu gonitve - verjetno gre pri Annie res za relativno normalno povecane seske se od gonitve.
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #103 : petek, 21.04.2006 : 10:10:34 »

pri veterinarju sva bili in jo je pogledal! nima le seskov povečanih, ampak ima precej velike otdline pod seski. morda pa se veterinar ne spozna....
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #104 : petek, 21.04.2006 : 10:12:39 »

Ti kar zaupaj veterinarju. Na forumu lahko samo ugibamo.... Seveda pa pomaga, če je veterinar res dober.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Navidezna brejost
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines