mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 05:37:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Navidezna brejost
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Navidezna brejost  (Prebrano 41884 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #135 : nedelja, 18.11.2007 : 19:26:07 »

Hvala!  Smiley

Sem ti poslala mail.

lp,
Diana
Logiran
tina malina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #136 : nedelja, 18.11.2007 : 19:31:48 »

No jaz bi samo potrdila da čaj očitno odlično pomaga, moja ga pije vsak dan in seski so šli lepo nazaj. Upam da bova tole navidezno brejost kar tako preskočili.
lp
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #137 : sobota, 08.03.2008 : 09:57:46 »

Živijo jaz imam pa en problemček. Bella se je v začetku feb. nehala goniti zdaj pa se zelo čudno obnaša in zelo sumim navidezno brejost. Seveda se je Bella prvič gonila.
Trenutmo zdravim unetje ušes, a ji iz seskov lahko stisnem mleko se pa ni nič zdebelila, imela popadkov,..   Je tudi že nosila igrače na mojo posteljo in tam z njimi spala če sem ji skrila eno je dobila drugo, pa ves čas cvili (kar je tudi posledica vnetja ušes saj je zeloo hudo)  Sad
Je pa tudi odmaknjena stran od nas kar seveda poprej še ni bila nikoli saj je zelo rada v naši družbi (Bella je AKŠ).
Ali mi lahko kdo kako pomaga in pove kaj je narobe? Huh

LP nezzek&Bella Kiss
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #138 : sobota, 08.03.2008 : 10:24:57 »

Možno je, da gre za začetek navidezne brejosti....ali obstoja možnost, da bi v resnici bila breja? Je bila med gonitvijo ves čas pod nadzorom? Če obstaja možnost, da je breja, potem bi bilo morda dobro, da se posvetuješ z veterinarjem, sploh zaradi tega, ker zdravite vnetje ušes. Če pa je v resnici samo navidezna brejost, potem seskov ne stiskaj (če so nabrekli in videti boleči, ji daj kisove obkladke), namesto vode ji daj piti malinov čaj, ki resnično pomaga ublažiti težave. Popadkov pa pri navidezni brejosti ne pričakuj Wink

Igračke, ki bi jih lahko imela za svoje mladičke, pa raje tudi umakni.
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #139 : sobota, 08.03.2008 : 10:51:39 »

ne breja 1000000..% ni ker sem jo imela ves čas pod nadzorom, živi v stanovanju sprehodi pa niso bili dolgi.
Seveda ni tako hudo kot sem brala po nekaterih člankih ampak to najbrž zato ker se je šele vse skupaj začelo. koliko časa pa bi to lahko trajalo
lp nezzek
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #140 : sobota, 08.03.2008 : 11:26:43 »

Poleg tega, kar je napisala TagTu, poskrbi, da bo imela veliko gibanja. Ne pusti ji poležavati in dremati. Čeprav se ji ne ljubi iti na sprehod, jo kar pripravi do tega. Naj čim več hodi.

Malinov čaj pa mora biti iz listov rdeče maline. Dobi se pri zeliščarjih in kakšni dobro založeni lekarni.

lp
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #141 : sobota, 18.10.2008 : 17:29:16 »

No spet je prišla tale gonitev do tam ko bi morala kotit..
Že se pojavljajo prvi znaki, čaj se pa tudi kuha že nekaj časa..


Mene pa zanima ali lahko tudi ljudje pijemo ta čaj?? Huh Smiley
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #142 : sobota, 18.10.2008 : 17:38:48 »

Hehe, enkrat sem klepetala z veterinarko - homeopatinjo in je debata prišla na tale malinov čaj Smiley Spogledala se je s svojo prijateljico, ki je bila tudi zraven in obe v en glas sta rekli, da to so pa njima priporočili za lajšanje nosečniških težavic in lažji porod Cool
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #143 : sobota, 18.10.2008 : 18:21:15 »

O potem ga lahko pijem!! Cool
No saj sem že popila malo.. nima ravno posebnega okusa samo je z medom zelo dober! Cheesy Cool
Logiran
border-collie
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 57


WWW
« Odgovor #144 : četrtek, 03.05.2012 : 18:22:04 »

Imam par vprašanj. Naša ima tudi povečane seske, je pa šele en mesec od začetka gonitve (prve krvavitve). Gre za prvo goitev, stara je sedaj 8 mesecev, ni breja. Veterinarka je rekla, da gre najverjetneje za navidezno brejost in naj bomo pozorni, sploh čez par tednov, ko naj bi se zaključil cikel navidezne brejosti. Samo kolikor sem brala to temo, ste vsi rekli, da je ta čas malo zgodnji in da se simptomi pojavijo kasneje par dni pred "kotitvijo". Ali je možno, da je naša začela že prej in da je to šele začetek? Seske ima povečane že 14 dni, nekako od kar je nehala krvaveti (vsaj od takrat smo opazili).
Zaenkrat ne zbira igrač, ne dela gnezda in tudi nič ne cvili. Ali ji moramo v tem primeru tudi odstraniti vse igrače?
Veliko vas je pripročalo malinove liste. Eni ste rekli, da že od prvega dne naj se jih daje. Ali bi bilo vseeno smisleno probati še s tem, čeprav ni začetek gonitve?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #145 : petek, 04.05.2012 : 10:45:38 »

Malo povečani seski takoj po gonitvi so povsem normalen pojav - nihanje hormonov pač. Navidezna brejost vključuje vedenjske spremembe (neješčnost ali pretirano požrešnost), kopanje brlogov, skrb za igračke kot da so mladički, utrujenost, lenobo. psica dobi mleko, včasih se tudi zredi, tako da dejansko zgleda breja.
Logiran
border-collie
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 57


WWW
« Odgovor #146 : petek, 04.05.2012 : 11:22:27 »

Ja, sem si prebrala kaj pomeni navidezna brejost, prav tako mi je razložila vaterinarka. Mene predvsem bolj zanimajo ostala vprašanja. Ali kdo ve kaj svetovati glede tega? Predvsem glede igrač in malinovih listov?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #147 : petek, 04.05.2012 : 11:32:00 »

če se do igrač ne vede ni9č drugače kot sicer jih ji lahko putiš, čajček iz malinovih listov  pa ne more škoditi.
Logiran
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #148 : torek, 21.08.2012 : 12:21:09 »

Po cca. desetih letih (prvem postu) poročam, da Shait nisem dala sterilizirati, kar se je kasneje pokazalo kot pravilna odločitev, zaradi njenega srca in ledvic. Pa tudi drugače se ne bi.
Zaradi seskov je v desetih letih morala le dvakrat k veterinarju po zaviralce mleka, vse ostalo smo rešili s čaji ( iz malinovih listov), obkladki (toplo vodo s kisom), hrano (surove kumare) in preusmerjanjem pozornosti (kar je še najboljše zdravilo).  Takrat, ko psica komaj začne razmišljati o navidezni brejosti, moraš ti začeti z novimi pasjimi športnimi podvigi. Tudi z joga žogo sva se ukvarjali - samo da je bilo zanimivo in ji je stimuliralo možgančke. V glavnem - ne sme se zaviti v klobčič in ujčkat "mladičke". 
To sva se midve s Shait naučili.  Smiley
lp,
Saša
Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Navidezna brejost
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines