mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 02:47:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Preteranje
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Preteranje  (Prebrano 4679 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« : sobota, 15.04.2006 : 10:51:18 »

Zadnjič mi je psica na polju lovila ptiče in to do onemoglosti. seveda me na odpoklic ni slišala. Posledica je bila, da sva komaj do doma prišli in, da so jo noge komaj držale. Doma je lahko le ležala. Problem je bil predvsem pri vstajanju in ko je hotela leči dol. Bila je vsa trda, res nemočna. To je bilo v sredo. Od takrat je vsak dan bolje. Predvsem, ko nekaj metrov hodi, skoraj ni več videti, da bi bilo kaj. Še vedno, pa težko vstaja. Najbolj problematična je zadnja desna noga, saj je ene parkrat, ko je malo boll čudno stopila kar klecnila in nekaj trenutkov ni več mogla stopiti nanjo (to je bilo prva dva dni, včeraj in danes tega nisem videla).

Jaz sem jo pustila potem bolj v mirovanju oz. kratek sprehod na povodcu. Je pa to težje dopovedati ostalim članom naše družine, saj po njihovo se mora razgibat, tako kot človek in da bo tako hitro bolje.

Po mojem mnenju je imela hud "muskelfibr", na zadnji nogi pa pomoje celo kaj nategnjeno ali kakšen priščipnjen živec ( nenadna bolečina na taci).

Res je, da je vsak dan bolje, ampak zanima me koliko časa bo to še trajalo ali so lahko kake posledice?

Sama jo nameravam peljati v pon k veterinarju, če še ne bo dobro. Ali ima smisle? Kaj lahko vet v tem primeru sploh naredi? Doma pravijo, da kompliciram in da se to naredi tudi človeku in se sam od sebe v nekaj dneh pozdravi.

Aja, pa še to. Na otip je nič ne boli, zunanjih poškodb ni.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1 : sobota, 15.04.2006 : 12:25:04 »

Res ima mogoče hud musklfiber. Masiraj ji tace in hrbet. Preverjeno pomaga.
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #2 : sobota, 15.04.2006 : 15:31:01 »

hvala...
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #3 : sobota, 15.04.2006 : 17:12:05 »

Lahko si je med tekom nategnila vezi.Pri naši je na otip ni nič bolelo,jo je moral veterinar fino razgibat(zadnja desna noga).

lp
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #4 : torek, 18.04.2006 : 08:17:35 »

Prof. Zorko ta teden nima ambulante. A kdo pozna dr- kogovška, kije ravno tako ortoped v mestnem Logu?
drugače je pa že dobra..
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Preteranje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines