mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 15:21:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: bolonjec-bolonjski bišon
Strani: [1] 2 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: bolonjec-bolonjski bišon  (Prebrano 32801 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
aleshia
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 8


« : nedelja, 18.04.2004 : 07:55:53 »

Zelo se zanimam za nakup te pasme!

Kaj ve kdo kaj o njih?? kje so v sloveniji legla, kakšne so bolezni...  če se lahko strižejo??

Prosim za pomoč!
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #1 : nedelja, 18.04.2004 : 18:18:28 »

Opis psa:

http://members.tripod.com/the-dogydog/196.htm
Logiran
aleshia
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 8


« Odgovor #2 : ponedeljek, 19.04.2004 : 14:07:54 »

Jessy hvala!

Semo še vseeno ne vem, če se jih v sloveniji da dobiti! kaj mogoče kdo ve kje v sloveniji so legla??
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #3 : ponedeljek, 19.04.2004 : 14:59:47 »

Za to pasmo ti bodo najverjetneje dali največ informacij lahko dali v Slovenskem klubu za pritlikave pasme, (ga. Marija Ferlež, (02) 332 39 24 ali ga. Marija Male, (02) 251 38 76) in ti obenem posredovali tudi informacije o vzrediteljih.

Lp
Logiran
Gringo
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 141


« Odgovor #4 : ponedeljek, 19.04.2004 : 15:50:09 »



...mislim da je ena ali druga gospa že preminula(tajnica)...ne vem zagotovo in ne bom napisala kakšne neumnosti!
Spomnim pa se da sem tudi sama vrtela te telefonski in dobila od zgroženega gospoda to informacijo....zdi se mi da tudi v kinologu niso spremenili teh podatkov!
Jana oprosti ker pišem v to temo ampak me zanima kaj je s tem?Ali kdo ve Huh
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #5 : sreda, 21.04.2004 : 19:57:27 »

Aleshia!
Ena moja znanka ima Bishona. Ga ne striže, lahko pa ga tudi postrižeš kot želiš. Star je sedaj okoli enega leta, mislim pa da ga je kupila v okolici Celja, ker je bil kuža na začetku zelo bogi predvidevam,da pri Matoši (ampak nisem nikoli spraševala Lips Sealed).

Možne bolezni so (Glej Animal plant breeds all about it Wink ) alergije, ki so pri bišonih zelo pogoste in zelo nadležne, problemi z očmi, in nekako standard displazija.  Roll Eyes Mogoče bi se našlo še kaj.

LP nina
Logiran
aleshia
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 8


« Odgovor #6 : četrtek, 22.04.2004 : 11:32:01 »

Pri Matoši ga ne bi rada kupili, samo se mi zdi da ga drugje ne bom dobila!

kaj mi lahko mogoče priporočate psa, ki j podoben bišonu, in ga lahko po simbolični ceni kupim v slo??
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #7 : četrtek, 22.04.2004 : 12:00:08 »

Hm mogoče maltežan?

Upam, da ga ne boš kupila pri Matoši! Kaj pa vzreditelji v tujini? Res da ga ne boš dobila po simbolični ceni, to ga tudi pri nas ne bi tako da... če bi res rada imela to pasmo se pozanimaj v tujini, malo pokačaj, in boš imela točno to kar hočeš.  Smiley

LP nina
Logiran
aleshia
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 8


« Odgovor #8 : četrtek, 22.04.2004 : 13:26:28 »

Saj bi ga kupila v tujini, samo nimam pojma kako to gre... Na koga se naj obrnem??
Pa če ga kupim v tujini tudi ne morem biti prepričana, da ga nisem kupila pri prodajalcu kot je Matoša...
Logiran
NATI
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 305


« Odgovor #9 : četrtek, 22.04.2004 : 13:28:56 »

Hojla,

Če se odločiš za bolonjca, ti priporočam, da ga kupiš pri kakšnem resnem vzreditelju v Italiji, ki je domovina te pasme.

V prilogi ti pošiljam naslova internetnih strani znanih italijanskih vzrediteljev te pasme: Smiley

http://www.bolognese-dogs-puppies-breeding-violadellelame.com/

http://www.allevamentodichiesanova.com/eng/bolognesi.htm

Cena mladička verjetno res ne bo nizka, ampak saj kužka kupuješ za 10,15 ali še več let.

Sicer pa na Hrvaškem vzrejajo kodraste bišone in coton de tulearje, ki tudi spadajo v skupino bišonov.

Če ti je bolonjec res tako zelo všeč, se splača malo potruditi in počakati na kvalitetnega mladička. Seveda pa lahko vzameš tudi kakšnega podobnega kužka. Odločitev je vsekakor tvoja.

Lp,
Nati
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #10 : četrtek, 22.04.2004 : 13:34:41 »

Zato pa se nujno obrni na eno od omenjenih stevilk, kjer ti bodo znali svetovati tudi za tujino. Pa pobrskaj po forumu kjer smo dosti pisali o preprodajalcih, o pravih vzrediteljih in kako jih najti, o uvozu mladicka, o rodovnikih in se cem. Ne prenagli se v nakup, da ti kasneje ne bo zal.
Eden od nacinov, da najdes tujega vzreditelja je, da se udelezis kaksne razstave in vzpostavis kontakt ali pa zacni iskati prek interneta.

http://www.bichon.de/
http://www.bichon-bologneser.de/
http://home.swipnet.se/~w-41369/
http://www.bolognese.it/
Logiran

jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #11 : četrtek, 22.04.2004 : 19:18:25 »

Tudi jaz ti priporočam, da greš po psa v tujino, če si res želiš bolonjca.

V skupino bišonov spadajo naslednje pasme:

¤Maltese- Maltežan (Malteški bišon)
¤Bichon Havanais -Havanski bišon (Havanec)
¤Bichon á Poil Frisé- Frizijski bišon (Kodrasti bišon)
¤Bolognese- Bolonjski bišon (Bolonjec)
¤Coton De Tuléar -Tulearski (bombažni) pes
¤Pettit Chien Lion -Mali levji pes (Levček)

No, vsaj meni se zdi, da te.


Lp
Logiran
aleshia
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 8


« Odgovor #12 : petek, 23.04.2004 : 09:13:40 »

Hvala vam za naslove! Sedaj se pa pri meni pojavi drugi problem: kako naj s temi ljudmi iz tujine komuniciram?? Sem šele dijakinja in jeziki mi ne gredo najbolje! bolj mi leži biologija!
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #13 : sreda, 07.07.2004 : 13:16:28 »

Naj napisem, da forum spremljam ze dolgo - za aktivno udejstvovanje pa sem se odlocila sedaj, ko sem tudi sama postala lastnica psicke. Sedaj je stara 10 tednov, pasme bologneser (bolonjski bishon). Naj povem, da sem iskala to pasmo v SLO, pa nisem nasla nikogar. Tako da mi je bil predvsem in edinole v pomoc - splet, internet. Tako sem stopila tudi v stik z vzrediteljem. Sama sem se odlocila seveda  za rodovniskega psa, vendar pa nimam razstavljaskih ambicij. Tako da sem v koncni fazi pri vzreditelju dobila sicer rodovnisko psicko, ki pa nima nekih dobrih razstavnih predispozicij. Od tega je namrec seveda odvisna cena. Ti psi namrec niso poceni. Sama sem se ponjo zapeljala na Slovasko, kjer so cene se mi zdi vseeno malce nizje kakor tu, v SLO. Lahko pa da se motim?!
Sicer pa je kuzika strasno srckana in jo imamo vsi neskoncno radi!  
Ti pa svetujem, da se vseeno zelo pozanimas, kje bos kupovala psa. Jaz sem glede nakupov psa cisti laik, sem pa prepricana, da sem naredila vse, da sem se prepricala, da pes ne bo kupljen od dealerja. In omenjeni mozakar se mi je zdel korekten vzreditelj. In mislim da sem za svoj placani denar (sej vem, da so  paradoksalne in absurdne te besede, a zal je tako) dobila cisto solidnega psa. Ce te pa se kaj zanima, ti bom pa z veseljem odgovorila!
LP vsem, v tem prijetnem sredinem popoldnevu!  Se ze veselim, da sibava cez kako urico z mojo Jenny na Smarno!
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #14 : sreda, 07.07.2004 : 14:12:27 »

aleshia:Mislim, da imajo psicko in psa pasme Bolonjec v Piranu pri druzini Pribac in so tudi imeli leglo. Ko sem sama iskala psa so mi namrec ponudili mladicka(psa nisem vzela, ker sem iskala maltezana in ne bolonjca), cena je bila mislim da 250.000sit(nisem 100%.
Ce hoces lahko poiscem naslov, da jih kontaktiras  Wink

lp,Pia
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: bolonjec-bolonjski bišon
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines