mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 16:23:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: bolonjec-bolonjski bišon
Strani: 1 2 [3] 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: bolonjec-bolonjski bišon  (Prebrano 32807 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #30 : sreda, 19.04.2006 : 07:16:50 »

Že dolgo nisem napisala kaj se nam dogaja.
No, zimo smo končno le preživeli.  Roll Eyes Sicer je Jenny strašno navdušena nad snegom (le da ni preglobok in premoker, ker se ji v tem primeru prime na dlako)  in predvsem lovljenjem kep in prepričana sem, da bi se s tem opravilom zamotila cel dan!  Grin
Lastnica pa je mnogo bolj navdušena nad prihajajočo pomladjo in sončnimi žarki. Pozimi sva bili precej omejeni na "laufanje" naokrog, sedaj pa si bomo z užitkom privoščili posedanje in kofetkanje bodisi na Šmarni, bodisi kje v centru Ljubljane ali kje drugod. 
Zopet sva tudi po pol leta pričeli hoditi v pasjo šolo. Zima je bil čas za "počivanje" oz. sva utrjevali poslušnost le sem ter tja, kar se sedaj tudi pozna.  Sad Je Jenny kar malce "pozabila" določena povelja oz. ima gluha ušesa. Ampak bomo z doslednostjo tudi tu ponovno napredovali oz. prišli nazaj v staro formo.
No, ena najspodbudnejših novosti pa je nega dlake, ki je res zadnje mesece postala mnogo in neprimerno  lažja. No, če je kdo spremljal temo o bolonjcih se spomni mojega jadikovanja o groznem vozljanju dlake! Posledično sem zato Jenny tudi strigla... Sedaj pa si končno lahko malce oddahnem. Besede vzrediteljice so se (končno) le uresničile; češ da je približno prvi dve leti nega res zelo zahtevna in zoprna, z leti pa se struktura dlake spremeni in se neprimerno manj vozlja. Tako da smo s potrpljenjem prišli tudi do tega štadija. Upam da tako ostane tudi v bodoče.  Wink
Toliko zaenkrat. Skratka - jaz s to mojo ljubko koštrunko res izjemno uživam in se res vsakodnevno lahko zahvalim -ne vem komu- da imam(o) v življenju tako srečo, da nam je omogočeno deliti ga s tako prijetnimi družabniki.

Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #31 : sreda, 26.04.2006 : 12:40:29 »

No, da se pohvalim... naša gospodičnica ima danes rojstni dan! Cheesy Cheesy Kiss Kiss Natančneje drugi rojstni dan!
Seveda bomo popoldne pripravili "slavje" z obvezno (pasjo) tortico.  Smiley
Jutri pa zapovrh odidemo še na krajši dopust in ne dvomim, da bomo uživali!!
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #32 : ponedeljek, 31.07.2006 : 10:01:36 »

Da se po dolgem času zopet javim (z monologom, žal Roll Eyes ).
Hja, letošnje poletje je pa zares dolgo in neusmiljeno vroče. Očitno smo se preveč pritoževali nad dolgo in s padavinami radodarno zimo - pa nam je sedaj narava namenila še dolgo in vroče poletje. Kdo ve?!
In nad letošnjimi visokimi temperaturami pa tudi Jenny sploh ni navdušena. Lani in predlani niti nisem imela občutka, da bi jo visoke temperature strašno motile (sprehodi in ostalo čez dan; ni bilo problema!) - letos je pa drugače... Občutek imam, da Jenny bolj kot ne, že 2 meseca spi. Tudi ješča ni prav posebno, tako da me je tale njena apatičnost že prav nervirala. Tudi ostali kužoni npr. v Tivoliju sploh niso bili zanimivi in je leno tacala za nama z možem. Sem se pa pretekla 2 dni kar malo potolažila, saj se je celo igrala z vrstnikom, pa tudi mnogo bolj poskočna in radovedna je bila na sprehodu! Upam da to pomeni "stara, dobra Jenny"? Če se bo le ozračje malce ohladilo....
Jo pa te mesece tudi redno strižem oz. krajšam dlako, ker smatram, da ji je s krajšo dlako vseeno lažje funkcionirati, kakor z dolgo.
Sicer je pa stara že skoraj 2,5 leti in je res prava gospodična. Zelo se je umirila in je res kužika na mestu! Ubogljiva, prijazna, potrpežljiva. Priznati je treba, da sem sicer v njeno vzgojo in socializacijo vložila res precej časa in energije. Vendar mi niti za minuto ni žal! Ob sebi imam tako pasjo sopotnico, kakršno sem si želela!
Tako da naj zapišem še dobronameren nasvet vsem  bodočim lastnikom kužonov (ne glede na pasmo): odločite se za igralne urice, malo pasjo šolo. Vzemite si čas za vzgojo, zares! Vložite maximalno energije za to - ne bo vam nikdar žal! Le tako boste ob sebi imeli pasjega partnerja s katerim bosta imela vzajemno poln in razumevajoč odnos!
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #33 : ponedeljek, 22.01.2007 : 11:35:14 »

Pozdravljeni! Po dolgem času se bom zopet malce razpisala... Resnično mi je žal, da je tema "bolonjec" sestavljena zgolj iz mojih monologov. Tako bi si želela, da bi lahko še s kakim lastnikom  podebatirala o njihovem kužku, pa žal moja želja ni uslišana...  sram
Torej pri nas se življenje odvija "po starem". Letošnja mila zima nama je z Jenny resnično pisana na kožo in sva dneve pošteno izkoristili za pohajkovanje po Šmarni gori ali centru, kjer smo v miru in v lepem vremenu popili kako kavico... Praksa je takšna, da greva vsaj enkrat tedensko še zmeraj v Tivoli in poiščeva pasje prijateljčke, da se Jenny lahko malce poigra. Žal sva jeseni imeli dve grdi izkušnji z napadi psic na Jenny in priznam, da od tlej velja tudi zame rek "da kogar kača piči, se boji tudi zvite vrvi"! Postala sem mnogo previdnejša, h kateremu psu spustim ta moj mali zakladek. Žal je na ta račun tudi ona prikrajšana za kakšno norenje ali igranje, vendar pa sta mi izkušnji pustili nekakšen strah. Žal žal je razmišljanje  nekaterih  (žal pre-mnogih!!) lastnikov skrajno neodgovorno in priznam, da sem na takšne pošteno jezna!  Angry
No trenutno je pa Jenny v fazi gonitve in je tečka gonečka. Malce je zoprno, priznam, da jo moram imeti skoz na očeh in sprehajava se izključno tam, kjer se predvideva, da bo malo ali nič psov. Ampak se tolažim, da naju čaka še slab teden povodca, potem pa se bodo stvari zasukale spet na stara pota...  Cheesy Vsekakor pa imam občutek, da je te gonitve (4. zapored) niso tako grozno metali hormoni kot prejšnjič. Ali sem se pa privadila, hehe.   Tongue
Obiske razstav sva popolnoma zanemarili, vendar pa razmišljam, da "nikoli ne reci nikoli" in se bova morda letos  pojavili kje na ogled...  Wink Bom videla, kako se bodo druge stvari odvijale. Čeprav moram priznati, da Jenny ves tisti pomp ne odgovarja preveč.
Tako, toliko za enkrat!
Lp, K.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #34 : ponedeljek, 22.01.2007 : 11:44:14 »

JennyK jaz te prav z veseljem preberem in mislim, da so si bišončki z našimi maltiji zelo podobni, zato se mi zdi, da kar "pašemo skupaj"  Wink

Mi je prav žal, ko slišim, da je bila mala napadena in upam, da ji to ni pustilo trajnejših in hujših posledic. Žal je res tako, da je večina lastnikov neodgovornih in tudi jaz sem ne samo jezna, ampak besna na njih. Smo imeli prav tako zelo hudo izkušnjo z napadom, zato vem, kako je  Angry

Kako pa mala drugače? Vse okej, ne? Je še vedno tako pridna, hehe? Če imaš pa kakšnp novo slikico, jo pa moraš sem nalimat  Wink

lp,
Diana
Logiran
r1ata
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 323



WWW
« Odgovor #35 : ponedeljek, 22.01.2007 : 13:14:08 »

JennyK tudi mi beremo tvoje monologe, nič bat  Wink. Lepo, da sva se videli na CACIB Ljubljana, žal pa nisva kaj več rekli. Ob srečanju je bil Gi že pol ure v mojem naročju (sva vse dvorane prešnofala) in so me že tako roke bolele, da sem ga morala odložit. Potem si se mi pa izgubila.
Super, da se bosta dali še kaj videt na razstavah. Mi sicer zdaj pa res ne bomo več na vsaki, kdaj pa kdaj pa še že in upam, da se bosta mala dva lahko takrat zopet poigrala.
Želim vama z malo tečko čim manj težav še ta teden.
Logiran

JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #36 : ponedeljek, 22.01.2007 : 13:48:46 »

Oooo, me veseli, da še kdo bere tele moje zjamrane maile, hehe!  Cheesy
Ja, Bombažka, tudi jaz sem bila vesela, da sva se srečali (žal je bil mož -bolan!- z menoj na razstavi, tako da sva se iz tega stališča precej hitro pobrala proti domu. Seveda pa spremljam Gi-jevo "kariero" in nasploh dogajanje pri kotončkih, tako da sem na tekočem!
Ja, Mel, sem  spremljala tvojo štorijo!!!!  Shocked  Shocked Grozno, res! Žal je bilo pri Oriju neprimerno huje, kot pri Jenny, kjer je bila "le" oslinjena in razčupana dlaka, ter seveda zame popoln šok!! Tako da ti moram priznati, da podzavestno očitno še nisem šla preko tega, ker še zmeraj vsa panična sprašujem lastnike kakšnega spola je njihov pes, ali je popadljiv ipd. In še zmeraj sem vsa napeta in ŽAL najbrž to prenašam (podzavestno) tudi na Jenny. Se poskušam tega odvaditi, ker se zavedam, da s takšnim ravnanjem nikomur ne delam usluge. Pa vendar... očitno rabim svoj čas.
Sicer pa je bo dama aprila stara 3 leta. Torej... hja, čas beži. Je pridna. Torej dovolj, da lahko ok funkcionirava v različnih situacijah. Je pa ža tako, da sva že pred kakim letom nehali obiskovati šolo in odtlej mnogo manj znanje in poslušnost utrjujeva. Tako da... včasih tudi Jenny sedi na ušesih in moram precej napeti glasilke, da me (za)sliši.  Smiley Ampak generalno pa je punca in pol!
Novejše slike so v albumu. O mojih fotografskih sposobnostih ne bi izgubljala besed, ampak naj v svoj zagovor napišem, da sem obesila gor  izključno "top" slike, kar se mojih fotografskih dosežkov tiče!  Cool Roll Eyes
Lp!!!
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #37 : torek, 27.03.2007 : 14:10:45 »

Pozdravljeni!
Ma moram se pohvaliti, da sva bili v nedeljo z Jenny na obisku pri eni zelooo prijazni in prijetni družini, ki so se po dolgem času in tuhtanju odločili za mladega (in malega )družinskega člana;  "bolognese colour" ali barvno bologneserko - malo, desettedensko Nely!! Mala princeska je krasna, drobcena punčica. Pri tej starosti ima le cca 400 g!! In tudi kot odrasla ne bo predvidoma tehtala več kot 1,5 kg! A pri vsej tej majhnosti je prava frajerka. Mah cuker, resnično! Na začetku se je bala Jenny, ki je pri svojih treh kilah izgledala napram Nely prava velikanka. Potem pa se je kar postavila zase! Najrajši od vsega pa se spravi v naročje kakšnega od svojih krdelnikov.

Moram napisati, da ta pasma uradno ni priznana preko FCI in tudi sicer so v Evropi strašno redki. Natančno poreklo te pasme ni znano, se pa predvideva izvor iz  Rusije, kjer je znana pasma pod imenom "Tsvetnaya bolonka".

Skratka - preživeli sva krasno popoldne in prepričana sem, da bosta tudi z Jenny postali pravi kompanjonki.
Slike so na voljo v mojem albumu....
LP, Katja
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #38 : četrtek, 26.04.2007 : 07:44:45 »

Ekola - danes moja "bučka štručka" praznuje svoj 3.rojstni dan!!  Kiss Kiss Sem vesela in nekako otožna hkrati. Vesela zato, ker nama obema z možem ta naša kepa osmišlja in naredi najini življenji mnogo bolj polni. In tudi na račun nje sem sama imela priložnost spoznati kar nekaj krasnih ljudi.... Skratka brez nje si življenja ne morem predstavljati!  Cheesy
Otožnost pa nekako pride z roko v roki z veseljem - ko se zaveš minljivosti časa. Ampak ok - naša gospodična je v najlepših letih in prepričana sem, da ga bova skupaj "lomili" in se zabavali po tej naši zemljici še doooolgooo časa!
Popoldne sledi obvezna tortica.
Slikice praznovanja pa bom pripopala ob priliki, ker jutri potujemo izkoristiti tele frej dneve ki sledijo. Pa še lepo vreme bo. Juhej!!!  Cheesy 
Lp vsem!
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #39 : četrtek, 26.04.2007 : 07:48:25 »

Ohoho, Jenny Security praznuje! Seveda ji sošolec Darkobarko čestita za obletnico in ji želi še mnogo vzponov na Šmarno goro in kar največ vsega lepega. Z vso irsko bando pa upamo, da se bomo kaj uspeli videti in slavljenki voščiti tudi osebno.

Lp, Neža, rdeči zimski radič, darkobarkoporkodarko in fini kuža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #40 : četrtek, 26.04.2007 : 07:53:43 »

 Kiss Hvala, ti Neža in vsej tvoji irski bandi!! Tudi sama upam, da se uspemo v živo videti - da prečoham Jenny-jinega sošolca Darkota in pa Finega kužka!  Smiley
LP in uživajte te prelepe sončne dneve!
Logiran
r1ata
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 323



WWW
« Odgovor #41 : četrtek, 26.04.2007 : 13:21:43 »

Jenny za rojstni dan čestitajo tudi daljni sorodniki z Madagaskarja. Gicko tudi upa, da se bosta še kdaj igrala, sploh zdaj, ko sta oba že prava odrasla kužka.

Naj bo torta slastna.
Logiran

Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #42 : četrtek, 26.04.2007 : 13:50:50 »

Evo, tudi kalsangice se pridružujemo čestitkam! Jenny želimo še veliko osvojenih gorskih vrhov in čimveč slastnih tort... Wink
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #43 : četrtek, 26.04.2007 : 14:11:58 »

ZAVZETJE UMAGA

Junija daljnega leta 2005 sta Jenny in Darko družno zavzela Umag. Težka je bila, a jima je uspelo. Vročina je bila huda, a sta si lahko kasneje zasluženo odpočila pod borovčki.

Dark je odšel v Umag na razstavo, Jenny je pa uživala zaslužene počitnice in prijazno prišla delat sošolcu družbo ter mirit njegovo histerično vodnico, ki je tudi takrat sama razstavljala velikega dobrodušnega velikana. Seveda je tudi budno pazila, da se ne bi gospod sodnik slučajno zmotil in dal kartončkov komu drugemu kot Darku.

Slikovno bomo zgodbo podkrepili, ko se bo gospod mojalbum odločil delati.

Še enkrat: Jenny, bodi tako fejst punca še naprej.

Lp Neža z irsko kripljasto bando
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #44 : četrtek, 03.05.2007 : 07:52:48 »

Jaz se v Jenny-jinem imenu iskreno zahvaljujem za čestitke ob rojstem dnevu!  Kiss Tortica je padla - bila je bolj "fake", ampak vseeno izjemno slastna (slikovni dokazi v mojem albumu)!
Počitnice pa smo delno preživeli doma, delno pa res na morju (hehe, Neža - tudi v Umagu smo bili in je bilo ponovno fuuul vroče Angry ). Vreme skratka krasno, žal pa razsaja OGROMNO klopov, kar mi je kar malce vzelo voljo do svobodnega pohajkovanja po travnikih in okoliških hribčkih. Kljub rednemu pregledovanju dlake (med samim sprehodom!),  se mi te zverine izmuznejo in jih spregledam. Sedaj smo se ponovno oborožili z ampulo in upam, da bo nucalo!!  Huh
Torej še enkrat se zahvaljujeva za vse čestitke in se priporočava za kako igranje. Sicer se vidi, da je Jenny odrasla dama in se včasih da prav damsko prositi za kako igro. Ampak ko se razigra, je pa veselje...
LP vsem!
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: bolonjec-bolonjski bišon
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines