mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 06:34:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: bolonjec-bolonjski bišon
Strani: 1 2 3 [4] 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: bolonjec-bolonjski bišon  (Prebrano 32768 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #45 : petek, 04.05.2007 : 17:02:53 »

Še obljubljeni sličici:



Počitek v senčki



Jenny Security

JennyK, ko bo kak sonček pokukal, se pa oglasi, da se končno vidimo. Lep pozdrav, Neža in irski kriplji
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #46 : ponedeljek, 07.05.2007 : 06:26:39 »

Neža, res bi bilo prav, da se po doooolgem času vidimo. No v prihodnjih tednih bom imela več časa in se lahko slišiva, velja?
Prijeten začetek delovnega tedna želim!!!
LP, Katja
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #47 : petek, 10.08.2007 : 07:45:08 »

Hoj, da se po dolgem času spet malce javim. Pravzaprav se ne dogaja nič posebnega, vendar "se spodobi", da se javim vsake toliko časa.
Torej... kot kaže je poletja skorajda konec?!  Huh Vsaj glede na vreme tega tedna. Je bilo pa posebno julija zopet zelooo vroče. Tako da sva se običajno (kadar so bile napovedane temperature čez 30 stopinj) z Jenny rekreirali = tekli, že zjutraj, ob 6h. Žal je naša pesjanka zaspanka in ji je bila prava muka, laufat naokrog že navsezgodaj zjutraj. Ampak je imela nato praktično cel dan na voljo za ležanje in počivanje, saj je naslednji sprehod sledil šele zvečer. Ker si dopusta (zaenkrat še) nismo privoščili, smo se hodili v vročih dneh hladiti kam ob vodo (Iški vintgar, borovniški Pekel).

Kot kaže, pa bova sedaj zopet hodili ob ustaljenih urah po ustaljeni poti (Šmarna g.). Žal se je naša dama začela pred tednom dni goniti, tako da se bova igranju z vrstniki izogibali. Uf, 2 dni nazaj sva tudi na Šmarni že imeli pasjega gentlemana; enega sicer prijaznega pudlja, ki pa mene ni šmirglal nič, nad Jenny pa je bil strašno navdušen. No Jenny ni bila prav nič navdušena nad njiim, on pa nama je zvesto sledil v breg in tudi sestopal je z (oz. za) nama!  Lips Sealed No ja, prihodnja 2 tedna se bomo malce "hvatali krivine" in pazili.
Aja, slaba 2 meseca nazaj sva z Jenny  zelo uspešno opravili B-Bh izpit. In ker sem mnenja, da nič ne škoduje zmerna mentalna telovadba, bova jeseni z Jenny pričeli osvajati veščine RO-ja. 
Tako, toliko z najine strani!
Prijeten vikend Vam želiva!
Katja
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #48 : sreda, 22.08.2007 : 12:40:05 »

No pa smo preživeli še eno gonitev. Ampak moram priznati, da so Jenny hormončki tokrat krepko metali! Prav sitna je bila in nič kaj damsko je v "tistih dneh" silila k moškim predstavnikom! Seveda teh "želji" nisem ugodila. Na srečo smo se pa v tistih dneh gibali v takšnih krajih, kjer ni bilo mnogo moških predstavnikov!
Skratka sem vesela, da je to obdobje za nami in se bo življenje počasi vrnilo v stare tirnice. Ja, že prav pogrešam/va Tivoli in kako igranje z vrstniki. Tako da - če vreme danes zdrži, šibamo tja.
Lep pozdrav in veliko sončka vam želim!
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #49 : četrtek, 06.12.2007 : 08:06:27 »

Porkaš, prav žalostno je videti, ker se v tej temi nič ne dogaja. Nobenih postov, nič...  Sad Tako da se vsaj malce javim z monologi in posredujem novičke, kaj dogaja pri nas.
Pravzaprav nič posebnega in (zaenkrat!) nič novega. No morda je novost to, da sem se letos "zbrcala" in vpisala ob delu še na višjo šolo. Kar pomeni, da me min. 2x/tedensko ni doma, tako da Jenny ponavadi te dni preživi v reji, pri mojih starših. Pa ne da bi ji bilo kaj hudega! Kje pa! Mala princesa pri njiju maximalno uživa, saj ju lahko po mili volji vrti okrog krempeljcev.  Roll Eyes
Se je pa vreme zadnje tedne zelo ohladilo in Jenny takšno vreme (npr. pod 5 stopinj) zelo ustreza. Je polna energije in jo čisto razmetava. Na sprehodih in na  Šmarni jo moram dobesedno krotiti, ker jo je povsod dovolj. Po poteh in izven njih.  In ko prideva s sprehoda domov, nadaljuje z norenjem po stanovanju in igranjem s svojimi piskajočimi igračami. Včasih je že prav nadležno, čeprav mi je načeloma prav toplo pri srčku, ko jo gledam, kako uživa...  Kiss Žal priznavam, da sem zanemarila poslušnost in je zopet dogaja, da jo daje občasna naglušnost. Ponavadi takrat, ko kaj zahtevam od nje.  Tongue Ampak sicer je pa pridna pupica, res. Bom pa sigurno začela spet intenzivneje delati na njeni poslušnosti. Upam, da bova spomladi (če bo le čas dopuščal) začeli hoditi na RO. Se mi zdi ena takšna luštna disciplina. Da bo le čas...
Prijeten adventni čas vam vsem želiva, Jenny in Katja
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #50 : četrtek, 06.12.2007 : 08:33:38 »

Pa je res bolj zalostna ta tema. Wink Skoda, da nimas kaksnega sogovornika, ki bi imel tvojo pasmo. Sem pa videla, da prihaja v Zagreb ena psicka, mogoce pa se njena lastnica kaj oglasi tudi tukaj.
Cestitam za uspesno brco, pa pridno studiraj. Cheesy lp
Logiran

JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #51 : četrtek, 06.12.2007 : 09:14:00 »

Hvala, Kaja, za vspodbudo! Te lahko prosim, da mi kaj več poveš o tej psički, ki naj bi prišla v Zagreb? Mislim... ali pride "živet" v ZG (torej bo dobila nove lastnike iz ZG) ali zgolj razstavljat? Bi ti bila zelo hvaležna še za kake extra informacije! Ja, res bi bilo fino, če bi dobila kakega sogovornika z isto pasmo... No ja, upam da bo prihodnje leto situacija tudi bolj rožnata! Wink
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #52 : petek, 07.12.2007 : 15:06:04 »

Sem ti hotela poslati zs, pa imas poln predal. Smiley
Logiran

benjo
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #53 : četrtek, 13.12.2007 : 21:48:43 »

no, jaz nimam kaj preveč pojma o tej pasmi,...je pa res, da iščem novega spremljevalca za svojo teto. Minilo bo leto, kar jim je umrl , Tači, pasme cotton de....sedaj pa je šla teta v pokoj in se odločila, da si bo nabavila novega....razmišljamo o beli kepici, o družinskem kosmatinčku, ki jo bo zabaval na sprehodih in ji ne bo pustil, čisto nič prostega časa..--...žal so cene rodovniških psov kar visoke, in si verjetno rodovniškega psa ne bomo mogli kupit. Me pa zanima, če lahko kdo pomaga in nam svetuje, kje bi lahko kupili psa, recimo za nekako 500 evrov (ker ostalo, bo potem za njegovo crkljanje), .....Želimo pa , da bi bil kužek lastne vzreje, nikakor pa ne od prekupčevalcev,.....saj vem, da bo to iskanje igle v senu, pa vseeno, mogoče pa je kje kak lastnik pasem, kot so maltežani, bolonci, cottoni.....
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #54 : četrtek, 13.12.2007 : 21:55:49 »

Tukaj nasveta o poceni psih, dvomljivega porekla ne boš dobil.

Kaj pa, če bi vsak mesec dali na stran znesek, ki bi ga porabili, če bi psa že imeli in tako našparali za nakup rodovniškega psa, preverjenih vzrediteljev? Smiley
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #55 : torek, 18.12.2007 : 12:39:39 »

Benjo
Najprej, pasma ki naj bi jo imeli se pravilno napiše Coton de Tulear. A je bil Tači rodovniški kuža?

No predvidevam, da želite zdravega kužaka in če ga mislite kupit pri nekom kakor vi poimenujete lasntna vzreja, to še ne pomeni, da ta pes ne bo imel kakšnih dednih bolezni, ki ravno zaradi "lastne vzreje" niso bile izločene, saj se parijo med sabo lahko psi ki prenašajo bolezni naprej, da ne govorim o netipičnem izgledu psa (nerodovniška vzreja).
Tako da, če si izberete pasmo, ki vam ustreza po lastnostih si raje kupite rodovniškega kužka, saj boste le tako dobili tisto kar si želite (seveda pri priznanem vzreditelju). Če pa nimate točno dolečeno kakšnega kužka želite, so pa zavetišča polna kužkov, ki komaj čakaj na svoje lastnike!

Lp in srečno pri iskanju novega družinskega člana za teto!
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #56 : torek, 15.01.2008 : 08:18:10 »

V soboto so bili na CACIB Ljubljana prijavljeni trije bolonjci, a žal ni bilo nikogar. Lp Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #57 : torek, 15.01.2008 : 10:52:50 »

Ja, Neža, se mi je zdelo.  Sad Sem zaradi njih prišla pofirbcat na specialko, pa jih nikjer nisem našla....  Škoda!
Lp, Katja
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #58 : torek, 15.01.2008 : 10:56:19 »

Jaz sem bila sicer dopoldne v ringu, kjer so bili tudi bolonjčki, pa jih ni bilo. Upala sem, da bodo zamudili, ker je bila taka gneča pred vrati (ker so bili samo trije, bi jih lahko stisnili kamorkoli), pa jih res ni bilo. Bili so pa trije frizijci. BOB je dobila mlado peso iz Hrvaške.

Kako kaj Jenny? Se nam bo uspelo kaj dobiti na kakem divjanju? Ali trenirata kak RO? Kako vama gre? Lp Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #59 : torek, 15.01.2008 : 11:22:02 »

Ja, za frizijce pa vem, ja, kateri so bili.  Wink Sem pa res upala, da bom videla te tri bolonjce... Pripeljala bi jih priznana vzrediteljica in bi bilo res kaj videti. Škoda.  Sad
Jenny je ok! Glede na to, da ji hladno vreme zelo odgovarja (ker ji ni vroče) je grozno živahna in polna energije. Šmarna ji nikakor ni zadosti. Še celo popoldne doma nori po stanovanju in se igra s svojimi igračami. Neumorna je, res. Ne, (zaenkrat še) ne trenirava ne RO-ja, ne ničesar drugega. Žal! Namreč... priznam, da se mi ne ljubi več toliko delati na njeni poslušnosti in se pes hitro razvadi in dobi gluha ušesa!  Angry Tako da se res moram zbrcati v tazadnjo in pričeti z njo kaj delat'.
Če bo vse prav, bom z RO-jem začela spomladi. Sicer ni vse odvisno od mene, tako da... no, upam da bom lahko vse vskladila.
Ja, kako norenje ne bi bilo odveč, res ne!!!
Kaj pa ti in tvoji trije kavalirji? Kako si? Upam da ok in da vas tole nikakvo vreme ne spravlja preveč v brezvoljnost?
Lp, K.
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: bolonjec-bolonjski bišon
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines