mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 07:29:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Beagle
Strani: 1 ... 187 188 189 190 191 [192] 193 194 195 196 197   Dol
Natisni
Avtor Tema: Beagle  (Prebrano 423962 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lolly
otrok do 14 let
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #2865 : sreda, 27.03.2013 : 17:56:41 »

Pozdravljeni!

Tokrat se forumu pridružuje še ena lastnica beagla, po imenu Dona.  Kmalu bo namreč dopolnila 4leta. Trenirama agility in nama gre kar dobro Smiley
Imam tudi youtube kanal, kjer so videi od moje psičke Smiley 
http://www.youtube.com/user/AnjuDasMonstas/videos?view=0

Slike priložim kasneje.

Lp, Anja
Logiran
eka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 611


« Odgovor #2866 : sreda, 27.03.2013 : 21:19:39 »

Dobrodošla Lolly!
Logiran
Niikka
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #2867 : sobota, 06.04.2013 : 16:17:05 »

Pozdravljeni. Moje ime je Nika in sem lastnica 14 mesecev stare psičke pasme Beagle, po imenu Kim. Že od majhnega je bilo nekoliko bolj plašna, kar ni značilo za to pasmo. Od  1ga leta naprej pa renči in laja na mimoidoče. Laja če negdo naredi hiter gib in jo preseneti ali pa če kaj nenadoma zaropota. Največji problem pa imam, ker na sprehodu renči na majhne otroke. Najprej sem mislila da jih mogoče zamenja za kužke ( iz dolge razdalje), vendar tudi ko prideva bližje se ji popolnoma ''odpelje'' ... Laja in renči.. Probala sem jo zamotit z priboljški, probala sem jo kregati, kaznovati, prav tako ignorirati. Nič od tega ni pomagalo. Sedaj newem več kaj naj naredim. Ko jo primem za gobček, renči in laja čez zaprta usta. Nikoli prej ni bila tako agresivna. Če pa otrok nastavi rokico, da ga Kim lahko poboža se malo obotavlja nato pa pusti božati. Ubistvu renči samo na ''prvi vtis''. je pa seveda malo otrok ki bi po takšnem renčanju pustili da kuža povoha roko. Drugače je moja Kim prava igrača, vse ima rada, nikoli ni še nikogar ugriznila. Aia naj še povem da odkar je z menoj ni imela nobene slabe izkušnje da bi bila zaradi tega posledično takšna. Ali ima kdo kakšen nasvet ? Ali se to še komu dogaja? Lepo prosim za informacije. Lp, Niika
Logiran
Ferry
rad pišem
****
Sporočil: 257


« Odgovor #2868 : sreda, 10.04.2013 : 06:05:39 »

Niikka,

prosim ne bodi užaljena, če tvoj kuža nima rodovnika, je mešanček in ne pes pasme beagle. No pa pustimo to. Prvo kar beagle se ne boji ne majhen ne velik in to je prirojena napaka, če bi imela beagla.
Svetujem ti čimveč socializacije, pasja šola, čimprej in pa ne delaj napake, ko se kuža česa ustraši to ignoriraj, ne božaj, ne miri jo s prijaznimi besedami, ker s tem podpihuješ nepravilno vedenje, samo ignoriraj. Seveda pa ti bodo veliko pomagali v kakšni dobri pasji šoli, kjer bodo tebe naučili, da ne boš delala napak in da jih ne boš prenašala na svojega kužka.

Lp
Logiran
Ferry
rad pišem
****
Sporočil: 257


« Odgovor #2869 : sreda, 10.04.2013 : 06:11:48 »

Lolly,

super video. Čestitke, res sta luštni z Dono. Najbrž si vložila veliko truda v učenje Done. Res je lepo videti beagelčka, ki počne take stvari. Všeč mi je tudi ker Dona ni sestradana ampak res lepo izgleda, ker nekateri beagle dobesedno sestradajo, zato, da potem za hrano dobesedno naredi vse. Sem že srečala beagla, ki ga trenirajo na kliker in ga hranijo samo tako in izgleda kot whippet, res grozno, tvoja kužica pa je lepa.

Pozdrav,
Logiran
Niikka
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #2870 : četrtek, 11.04.2013 : 12:55:17 »

Ne seveda nisem užaljena. vsak ima svoje mnjenje...  Jaz še vedno pravim da je beagle ne glede na to ali ima rodovnik ali ne.. Torej je mašaček med dvema beagloma (mama in oče) ?!... No naj bo pa tako. Sej ubistvu nima veze Smiley Včasih dobim občćutek ko berem forume da nekateri ne priznavajo oz. odobravajo kužkov brez rodovnika Smiley... Obiskujeva tudi pasjo šolo, upam da se bo vedenje popravilo. hvala za infomacije...
Logiran
joe cool
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


WWW
« Odgovor #2871 : četrtek, 11.04.2013 : 13:44:25 »

Niika,
glede rodovniških/nerodovniških ne bi več zgubljali besed, Ferry te je samo opozorila na definicijo - kaj pomeni, če je pes brez rodovnika.
Več o tem si lahko prebereš na spodnjem linku:
http://www.mojpes.net/forum/index.php/board,111.0.html

Ko pa psa enkrat imamo, res nima več veze, ker je ta pes za nas naj... naj - ne glede na to, ali ima rodovnik ali ne. In ga ne bi zamenjali z nobenim drugim - in prav je tako.
Lp

Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #2872 : četrtek, 11.04.2013 : 14:45:05 »

Fora tega, da je brez rodovnika je ravno to, da mogoce kasiras kake napake, ki so dedne. Recimo hudo plasni, zivcni, agresivni ipd psi niso za razplod. In se kaksni. Lahko imata oba starsa rodovnik pa potomci niso rodovniski, ker ni vzrejnega dovoljenja - in vzrok so lahko ravno nastete napake. Ce ima tvoja taka starsa je (zame) dejansko nerodovniski bigl in ne mesanec. v bistvu bilo imet 'pravega' mesanca skoraj bolje, ker tam je statisticna verjetnost napak nekako porazdeljena, ti pasemski brez rodovnika so pa vsi po vrsti potomci iz vzreje izkljucenih starsev (lahko tudi par generacij nazaj in tega niti vedet ne mores, ker sta bila ze starsa brez rodovnika, navidezno ok a nosilca napak...).

Morda je bilo tudi v starsih tvoje kaj takega, to je fino vsaj toliko v obzir vzet in si ne oci zatiskat v smislu zakaj pa eni preferirajo rodovniske, sej so nerod. ravno tako lustni psicki... Skratka toliko vzet v obzir, da ko tuhtas o vzrokih tudi na dedni faktor pomislis. To, da je nerodovniski par cm visji ali ima kako piko na nepravem mestu je se najmanj, karakterja je za moje pojme veliko bolj skoda.

Kar sama lahko naredis je, da jo pocasi navajas na stvari ki jo motijo - tuji ljudje najprej od dalec in pac nagrajujes, otroci iz velike razdalije, pohvalis in nagradis preden so dovolj blizu, da se ji zazdijo nevarni...
Tisti ta resen del na kaj vse moras bit pozorna, ti bodo pa v pasji soli povedali. Oni vidijo ali laja iz strahu, nesigurnosti, agresije, mi pa ne (pa se laiki smo). Lepo da hodis z njo se ucit, mislim da vsaj nekaj uspeha ne more izostat.
Logiran
Ferry
rad pišem
****
Sporočil: 257


« Odgovor #2873 : petek, 12.04.2013 : 05:40:33 »

Niika,

praviš oče in mama sta beagla, kako pa veš, glede na to, da so psi nerodovniški, predvidevam, da tud oče in/ali mama nimata rodovnika, in pri nas je izredno veliko "nečiste" krvi tudi v rodovniških beaglih, ki izvirajo iz Slovenije. Veliko je takih, ki izhajajo iz pogojnih rodovnikov (iz beaglov iz Krke), torej so bili mešanci "predelani" v rodovniške. Zgled pa sam sebi govori, jaz jih imenujem "slovenski beagle" ne pa beagle, ker je razlika več kot očitna, kot da bi bila druga pasma. Ko je kužek majhen se to pač ne vidi, ko pa odraste, pa je razlika zelo velika. Že to, da je tako plašen je lep dokaz "nebeagla".

Drugače pa je sedaj bistvenega pomena, da dobro poskrbiš za svojega kužka in super, da hodite v šolo, to mu bo sigurno pomagalo.

Lp
Logiran
Niikka
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #2874 : četrtek, 18.04.2013 : 21:36:37 »

Živjo.  Fižolova župca.. Hvala za obrazložitev. Se popolnoma strnjam s teboj. Ja mogoče moja beaglica ni čisto taprava oz. ima ''napake'' vendar to še ne pomeni da je mešanec (samo to sem hotla povedat). Res je da beagli brez rodovnika so z vzrokom brez rodovnika (nekaj že ni čisto okej)...To mi je jasno..Samo zmotilo me je to mešanček. mešanček je  je kužek ki je iz dveh različnih pasem. No naj pa še 1x povem da pa tudi sama vem da moja beaglica ni tista čisto ''taprava'' beaglica kar vem. Tudi nemislim da bi imela kdaj mladičke ker se mi zdi prav da če iščeš določeno pasmo potem imej rodovnik. če nočeš določene pasme posvoji kužka iz zavetišča. povedala sem da sem jaz padla na foro ''štoparjev'' in tega nebom več ponovila. Smiley... Nisem mislila stem koga užaliti in tudi sama  nisem bila užaljena samo povem mnenje. Lp, Nika Smiley
Logiran
Ferry
rad pišem
****
Sporočil: 257


« Odgovor #2875 : ponedeljek, 22.04.2013 : 06:57:47 »

Niikka,

lepo da priznaš, oz. si ugotovila, da si naredila napako in tako je tudi prav, ker le tako, te napake naslednjič ne boš ponovila. Tukaj na forumu nas je večina takih, ki si prizadevamo, da je pasma zdrava in v tipu standarda, kar pa se za večino "slovenskih beaglov" žal ne more trditi. Mi večinoma srečamo "približke" beaglov, res žalostni primerki in srce te zaboli, ker jih imenujejo beagle, ampak zato sem jih jaz preimenovala v "slovenski beagle" je lažje razumeti, zakaj so naši tako drugačni od teh slovenskih, kot druga pasma in potem je to sprejemljivo. Žal pa spremembe na tem tržišču še dolgo ni za pričakovati, mogoče le na slabše, ne pa na boljše.

Problem je predvsem v tem, da so kot mladički vsi enaki oz. res podobni beaglom, problem opaziš kasneje ko pes odraste. Mi smo z našo hodili v šolo, kamor sta hodila tudi mešančka "beagla", pač tako kot ti, sta jih tudi ta lastnika zagovarjala da sta beagla, vendar ko smo jih pa videli skupaj, pa je bila razlika tako katastrofalna kot bi primerjal dogo in nemškega ovčarja. ŽAL.

Lp

Logiran
eka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 611


« Odgovor #2876 : ponedeljek, 22.04.2013 : 18:48:04 »

Niikka!Pes brez rodovnika je definitivno mešanec, saj nedvomno nima nobenega dokazila svojega izvora.Tudi če je podoben neki pasmi, oziroma je kupljen za čistokrvnega psa brez rodovnika , je MEŠANEC!!!Sicer je bila ta tema že miljonkrat na tapeti, ljudem, ki imajo  glede mešancev svoja tolmačenja, tako, kot ti, pa žal ne morem reči nič drugega kot - moje sožalje, odločili ste se za čistokrvnega mešanca, podobnega neki pasmi.
Logiran
eka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 611


« Odgovor #2877 : torek, 21.05.2013 : 12:55:54 »

V kolikor se nam danes želi kdo s svojim psom pridružiti pri iskanju našega francoskega prijateljčka "Little Legend Xandrina", ki je pogrešan od nesreče na avtocesti, naj pride od 16h-17h na počivališče Zima, smer MB-LJ.
Za vse dodatne informacije me lahko kontaktirate.

Hvala
Logiran
sonce rumeno
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.258


« Odgovor #2878 : torek, 21.05.2013 : 20:00:12 »

Joj, škoda, da tega nisem prej videla. Držim pesti, da boste pri iskanju uspešni. Kiss
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #2879 : torek, 21.05.2013 : 20:04:43 »

Upam da ga najdete... Ubogi psi, res tragična nesreča.
Logiran
Strani: 1 ... 187 188 189 190 191 [192] 193 194 195 196 197   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Beagle
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines